Agra, Tadžmahalo žemė ir buvusi didžiosios Mogolų imperijos sostinė, rezonuoja ne tik su daugybe nuostabių miesto paminklų, bet ir su vienodai nuostabiais istoriniais sodais bei naujai pastatytais parkais, kurie gražina tą vietą.

Gražūs parkai Agroje su vaizdais:

Čia yra geriausių Agros, Indijos parkų sąrašas.

1. Paliwal parkas:

parkai Agroje

Paliwal parkas Agros širdyje yra laikomas vienu geriausių miesto parkų ir užima vietą lankytinų vietų Agra sąraše. Parke, esančiame maždaug 70 arų plote, yra daugybė medžių ir nedidelis ežeras, atviras plaukiojimui. Anksčiau žinomas kaip Hewitt parkas, jis buvo pervadintas Šri Krišna Dutt Paliwal, pirmojo Utar Pradešo finansų ministro, atminimui. Aplink daug švietimo institutų, tai puiki vieta kolegijoms. Parkas taip pat pritraukia ryto vaikščiotojus ir jaunuolius, kurie vasaros atostogų metu išnaudoja visas galimybes žaisdami įvairius žaidimus.

2. Mehtabas Baghas:

parks-in-agra-mehtab-bagh

Mehtab Bagh, pažodžiui reiškiantis „Moonlight Garden“, yra paskutinis iš 11 Mogolų pastatytų sodų palei Yamuna krantą. Priešais Tadžmahalą ir Agros fortą pastatytas sodas su baltais gipso takais, erdviais paviljonais, baseinais ir fontanais, vaismedžiais, augalais ir krūmais iš pradžių buvo sukurtas taip, kad būtų puikus vaizdas į Tadžmahalą. Nukritęs parkas pastaraisiais metais buvo rekonstruotas ir atkurtas į pradinę didybę, kuri dabar tapo puikia vieta grožėtis didžiu mauzoliejumi.

3. Ram Bagh:

parks-in-agra-ram-bagh

Vos apie 5 km į šiaurės rytus nuo Tadžmahalo yra seniausias Mogolų sodas Agroje, kurį iš pradžių imperatorius Baburas pastatė 1528 m., Ram Baghas buvo pirmasis persų sodas, sukurtas atstovauti idealiam islamo rojui. Pažodžiui reiškia atsipalaidavimo sodą, manoma, kad tai buvo Babūro atsitraukimas nuo rūpesčių valdyti karalystę. Sodas yra papuoštas daugybe vandens kelių ir fontanų ir yra puiki vieta iškyloms.

4. Dayalbagh sodai:

parkai-in-agra-dayalbagh-sodai

Dayalbagh sodai, esantys už 15 km nuo Agros, yra memorialinis sodas, pastatytas „Radha soami Satsang“ judėjimo įkūrėjo atminimui. Sodo teritorijoje yra didžiulis gryno balto marmuro memorialas, skirtas Shiv Dayal Sahib. Jis yra 110 pėdų aukščio ir gausu didingų stulpų. Memorialas yra viharų, mečečių, šventyklų ir gurudvarų užpilas, kurių mišrios religijos sudarė Shiv Dayal Sahib pamokslų pagrindą. Parkas yra daug lankomas ištisus metus, o įspūdingas didžiojo memorialo architektūrinis darbas yra didžiausia atrakcija.

5. „Shahjahan Park Agra“:

parkai-in-agra-shahjahan-sodas

Shah Jahan parkas Agroje yra vienas iš daugelio nuostabių ir patraukliausių Mogolų eros sodų. Parkas yra vešli žalumos ir panoraminio grožio erdvė, suteikianti jam beveik stebuklingą patrauklumą. Gryno oro ir turtingos istorijos apsuptas parkas yra puiki vieta gyventojams ir turistams atsipalaiduoti nuo kasdienės gyvenimo dozės.

6. Tadž Mahalo sodas:

parkai-in-agra-taj-mahal-sodas

Tadž Mahalo sodas, puošiantis žemę, ant kurios stovi mylimas Indijos Tadžmahalas, neabejotinai yra populiariausias iš visų sodų Agros mieste. Nuostabus persų stiliaus sodas skirtas simbolizuoti rojų ir rojų. Puikiai sutvarkyta veja ir vešli žaluma, sodas, vedantis į viršų nuo pagrindinio įėjimo, yra tokia pat atrakcija kaip ir didysis mauzoliejus, traukiantis žmones iš toli ir iš arti mėgautis savo grožiu..

7. Tadžo gamtos parkas:

parkai-in-agra-taj-gamtos parkas

Šis parkas, dar žinomas kaip Taj gamtos pasivaikščiojimas, yra 500 metrų nuo Tadžmahalo, kuriame gausu pievų, kuriose gausu floros ir faunos. Iš parko atsiveria vaizdingas vaizdas į Tadžmahalą fone, tuo pačiu metu jis moko savo lankytojus apie įvairias ir unikalias laukinės gamtos ir augmenijos rūšis..

8. Delfinų vandens pasaulis:

parkai-in-agra-delfinų-vandens parkas

„Dolphin“ vandens parkas žada linksmą dieną, kupiną džiaugsmo ir vandens žaidimų. Šis pramogų parkas skirtas vaikams ir suaugusiems, iš kurių galima rinktis iš daugybės pramogų. Parkas yra apsuptas 2 akrų ežero, ežero kranto sodo, sporto komplekso, sveikatingumo klubo ir net viešbučio ir kotedžo kurorto, kad puikiai praleistumėte savaitgalį.

9. Sur Sarovar paukščių draustinis:

parkai-in-agra-sur-sarovar-paukščių šventovė

Ši nacionalinė paukščių draustinė, esanti maždaug 20 km nuo Agros, yra daugiau nei 100 rūšių paukščių ir migruojančių paukščių buveinė. Šventyklą taip pat supa vaizdingas ežeras, vadinamas Keetham, kuriame gyvena daug žieminių migruojančių paukščių. Jei esate paukščių mylėtojas, tai vieta, kurioje norite būti žiemos sezono metu.