Šios valstybės grožis yra neprilygstamas niekur kitur. Iš net baisiausių vyrų jis sukūrė puikių poetų. Čia yra nuostabių Džamu ir Kašmyro parkų ir sodų sąrašas.

Garsūs ir gražūs Džamu parkai & Kašmyras su vaizdais:

1. Dachigamo nacionalinis parkas:

Šis parkas, esantis 22 kilometrus nuo vasaros sostinės Srinagaro, pavadintas iš dešimties kaimų, kurie buvo pakeisti, kad sukurtų šį parką. Dėl šio parko aukščių skirtumų labai aiškiai atsiskiria švelniai nuožulnios pievos ir aštrios uolėtos uolos. Už medžių linijos esanti dalis turi unikalų nevaisingą grožį, kuris džiugina jūsų pojūčius.

Dachigamo nacionalinio parko parkai Džamu ir Kašmyre

Pagrindinė gyvūnų rūšis, kuria labiausiai garsėja Dachigamas, yra Hangul arba Kašmyro elnias. Paukščių stebėtojai gali pasimėgauti įvairiomis paukščių rūšimis, tokiomis kaip: cinamono žvirblis, pypkė pelėda, vynuogė, apelsinmedis ir raudonplaukis mėlynasis šarka..

2. Hemis High Altitude nacionalinis parkas:

Įsikūręs Ladake, tai yra didžiausia Indijos saugoma teritorija ir antra pagal dydį gretima saugoma teritorija. Tai didžiausias nacionalinis parkas Pietų Azijoje, kuriame gyvena daugybė nykstančių žinduolių, įskaitant sniego leopardą. Parke taip pat yra 400 metų senumo Hemis vienuolynas. Šis parkas, kuris yra istorinio šilko kelio į Kiniją orientyras, yra kvapą gniaužiantis melee per Hemis Tsechu festivalį.

Hemis High Altitude nacionalinis parkas

Tai vienintelis prieglobstis, kuriame yra šapu, Eurazijos rudasis lokys, raudonoji lapė ir Trans-Himalajų plėšrieji paukščiai. Tai šalto deserto zonos dalis, kurioje nėra motorinių kelių. Tai gera žygių vieta ir paukščių stebėtojų rojus.

3. Kishtwar nacionalinis parkas:

Kishtwar nacionalinis parkas

Nacionalinis parkas yra tiesiai virš Kishtwar miesto, tvirtame ir stačiame reljefe, kuriame gyvena įvairios besiganančios klajoklių gentys. Klimatas yra malonus ištisus metus, o gruodžio ir sausio mėnesiais kartais sninga. Šioje vietovėje, kurioje gausu augalijos, yra tokių medžių kaip sidabrinė eglė, eglė, kedras, deodaras, arklių kaštonas, graikinis riešutas, klevas, tuopa, lazdynas ir mėlyna pušis. Jis taip pat vaidina natūralią Himalajų snaigės buveinę.

4. Salimo Ali nacionalinis parkas:

Salimo Ali nacionalinis parkas

Taip pat vadinamas miesto miško nacionaliniu parku, įsikūrusiu Srinagare, siekiant paminėti garsų indų ornitologą Salimą Ali. Vėliau naująjį tūkstantmetį jis buvo paverstas „The Royal Springs“ golfo aikštynu. Parke gyvena muskuso elniai ir mažiausiai 70 paukščių rūšių, įskaitant žiedinį balandį, rojų musę gaudytoją ir Himalajų vienuolyną.

5. Šalimaro sodas:

Shalimaro sodas

Imperatorius Jehangiras pastatė šį puošnų sodą Nur Jahanui. Patraukliausia teritorija yra keturios terasos, pastatytos sode. Ketvirtasis geriausias buvo skirtas karališkajai šeimai pasimėgauti šviežiu vasaros ir rudens žydėjimu.

6. Chashma Shahi:

Chashma Shahi

Shahas Jahanas padėjo Karališkąjį pavasario sodą, žinomą kaip geriausią virškinamąjį mineralinį vandenį. Čia taip pat yra terasos, kuriose yra keletas geriausių gėlių, kurias puošia aukšti Chinar medžiai. Tai labai romantiška vieta, kuri yra tikrai siurrealistinė patirtis. Čia taip pat yra Indira Gandhi memorialinis tulpių sodas, iš kurio atsiveria nuostabus žydinčių tulpių linijų vaizdas. Todėl tai yra didžiausias Azijos tulpių sodas.

7. Nishat sodas:

Nishat sodas

Kitas garsus sodas, įsikūręs garsiojo Dal ežero ir Zabarwan kalvų fone. Iš jo atsiveria nuostabus Dal ežero vaizdas. „Shikaras“ laivynas ir ilgas pasivaikščiojimas sode atgaivina jūsų jausmus.

8. Verinago pavasario parkas:

Verinago pavasario parkas

Tai pirmoji turistinė Kašmyro slėnio vieta keliaujant keliu iš Džamu. Anantnago rajone įsikūrusi žvaigždė yra Verinago šaltinis. Aštuoniakampį akmeninį baseiną ir jį supančią arkadą imperatorius Jahangir pastatė 1620 m. Vėliau gražų sodą išdėstė jo sūnus Shahas Jahanas. Šis pavasaris niekada neišdžiūsta ir neperpildomas ir manoma, kad tai yra pagrindinis Jhelumo upės šaltinis. Tai nacionalinės svarbos paminklas, paskelbtas Indijos archeologijos tarnybos.