Gudžaratas žada patenkinti visus gamtos mylėtojo poreikius. Jos peizažai tokie įvairūs

parkai Gujarate

 • Lapuočių miškai,
 • Žolynai,
 • Jūrų ekosistemos,
 • Pelkės ir
 • Drėgni lapuočių miškai.

Legendų žemė, kaip ji vadinama, yra ypač žinoma dėl liūtų, kilusių iš Gir rezervato, ir yra didžiausias turistų traukos objektas valstijoje. Gudžarate taip pat yra pirmasis jūrų rezervato parkas Indijoje.

Čia yra paukščio skrydžio vaizdas, ką valstybė gali pasiūlyti.

Įžymios Gudžarato šventovės ir parkai su nuotraukomis:

Vansda nacionalinis parkas:

parks-in-gujarat-vansda-national-park

Vansda nacionalinis parkas yra aukštų tikmedžių ir beveik 443 orchidėjų rūšių. Čia gyvena pitonai, Russelio angiai, kobros, kraitai ir daugybė vabzdžių veislių. Jis taip pat priglaudžia nykstančią miško dėmėtąją pelėdą kartu su beveik 154 kitų rūšių paukščiais. Kartu jie sukuria melodingų gamtos garsų simfoniją. Pietų Gudžarato Valsado rajone esantis miškas priklauso atogrąžų drėgnų lapuočių miškų kategorijai.

Netoliese yra Waghai botanikos sodas, todėl pasivaikščiojimas po šią vietovę yra maloni ir edukacinė patirtis.

Jūrų nacionalinis parkas ir šventovė:

parkai-gujarate-jūrų-nacionalinis parkas ir šventovė

Ši unikali šventovė Indijoje patenka į potvynio zoną palei Jamnagaro pakrantę ir Kachchh įlanką. Palaimintas biologine įvairove, jame yra koralų rifų, upelių, estuarijų, mangrovių, druskingų pievų ir 42 salų tinklas, sudarantis unikalią ekologinę sistemą.

Koraliniai rifai ir mangrovės yra labai vertingos. Spalvingų koralų lobynas, kuriame gyvena kempinės, aštuonkojai, želė žuvys, perlinės austrės, jūros arkliai, jūrų žvaigždės, rykliai, delfinai ir daugybė kitų povandeninių būtybių bei augalų rūšių. Retas įžvalgas apie jūrų gyvenimą tai yra unikaliausias parkas Gudžarate ir Indijoje.

Blackbuck nacionalinis parkas:

parks-in-gujarat-blackbuck-national-park

Žolynų šventovės grožį sustiprina didingi šokinėjantys juodaodžiai ir nilgai. Šie gyvūnai, rasti šiaurinėje šventovės dalyje, nevengia žmonių ir juos galima apžiūrėti iš priekio.

Parko dalis pritraukia tokius paukščius kaip pelikanai, flamingos, balti gandrai, antys, dažyti gandrai ir sarus gervės. Tai viena iš geriausių pasaulio vietų tūkstančiams migruojančių Europos barjerų. Mažieji gėlininkai yra viena iš penkiasdešimties rečiausių pasaulyje paukščių rūšių, veisiamų parke.

Giros:

Turistai pozuoja liūtėms

Gir yra vienintelė Azijos liūto, kuris vis dar yra nykstanti rūšis, buveinė. Gir, tarptautiniu mastu pripažintas sėkmingai išgelbėjęs liūtus nuo išnykimo slenksčio, taip pat yra paukščių stebėjimo vieta.

Pasak ornitologo daktaro Salimo Ali, ši vietovė būtų buvusi viena užburiančių paukščių šventovių šalyje, jei ne liūtai.

Hingolgado laukinės gamtos draustinis:

parkai-in-gujarat-hingolgadh-gamta-edukacija-šventovė

Tai yra mėgstamiausia Chinkara, mėlynojo buliaus ir įvairių rūšių paukščių būrio buveinė. Jo turtinga biologinė įvairovė slypi

 • 314 augalų rūšių,
 • 230 rūšių paukščių ir
 • 19 rūšių gyvačių.

GEER fondas kasmet musonų sezono metu organizuoja apie 50–100 gamtos švietimo stovyklų, siekdamas dar labiau pagerinti žmonių sąmoningumą.

Nalsarovaro paukščių draustinis:

parkai-in-gujarat-nalsarovar-paukščių šventovė

Nuostabus natūralus ežeras su sekliais vandenimis, purvomis lagūnomis ir apsuptas stulbinančių 360 salelių pritraukia į šią šventovę įvairius migruojančius paukščius. Galima plaukti baidarėmis per šiuos vandenis ir stebėti šių pelikanų, flamingų, kuodų ir ančių pulkus iš arti. Geriausias laikas apsilankyti yra nuo spalio iki balandžio.

Unikaliausios rūšys, praskaidrinančios lagūnas, yra šios:

 • Mažieji ir didieji flamingai
 • Pilkosios atsilikimo žąsys,
 • Gandras su atvira sąskaita,
 • Blizgus ibis,
 • Kučiai,
 • Kranai
 • Rožiniai ir Dalmatijos pelikanai.

Jei laukinė gamta jūsų netraukia, aplink įvairius miestus yra sodų, tokių kaip Sarita Udyan, Sayaji sodas, Law Garden ir Parimal Garden ir kt., Kurie taip pat yra pagrindiniai turistų traukos objektai..

Kankaria ežero kompleksas suteikia ramybę, ramybę ir nesibaigiančias pramogas, tokias kaip zoologijos sodas, akvariumas, ekskursija mini traukiniu aplink ežerą, plaukiojimas valtimis ir kt..