Nagaland, yüzölçümünün sadece 1/6’sı park arazilerinde olan bir eyalet. Geri kalanı tamamen dağlarla kaplıdır. Bu alan çoğunlukla Assam ve komşu uluslararası sınırları çevreleyen toprakları kapsar. Fazla bir şey yapmadan Nagaland eyaletindeki parklara inelim..

Resimlerle Nagaland’daki Harika ve Popüler Parklar:

1. Fakim ​​Yaban Hayatı Koruma Alanı:

Nagaland, kuzeydoğu Hindistan’ın diğer eyaletleri gibi, en bozulmamış ortamlara ve yeşilliklere sahiptir. Nagaland’ın bu vahşi yaşam koruma alanı, haklı olarak zengin bitki örtüsüyle övünebilir & fauna.

Nagaland'daki Fakim ​​Yaban Hayatı Koruma Alanı Parkları

Myanmar sınırına yakın bir konumda bulunan bu kutsal alan, kendisinden tamamen farklı bir çekiciliğe sahiptir. 642 hektarlık iyi bir alana yayılmış, tatlı yeşil alanlarının ve çeşitli bitki türlerinin ana kaynağı olan yüksek yağışların alıcısıdır. Bunlardan bazıları o kadar nadirdir ki başka yerde bulunmazlar..

Bu bölgenin fiziki coğrafyası, tepelerden yüksek sırtlara, derin vadilere ve hatta dar vadilere kadar her şeye sahiptir. Doğada hem tropikal hem de subtropikal olan çeşitlendirilmiş bitki örtüsünün birincil nedeni budur. Yerel olarak bulunan ve bu alana hakim olan ağaçlar şunlardır:

 • Bonsum,
 • Khasi
 • Bogipom,
 • Çam,
 • Amari
 • meşe,
 • Gamari,
 • Nahor,
 • kızılağaç, vb.

Yoğun yağış nedeniyle bölge, çeşitli otlar ve eğrelti otları yetiştirmek için mükemmeldir. Çiçek açan orman gülleri ve tarçın ve defne yapraklarının lezzetli kokusu, ambiyansı tatlı ve eşsiz bir kokuyla dolduruyor..

Kar leoparı ve gibon gibi kuzeydoğuda tipik olarak bulunan olağan faunanın yanı sıra, bu kutsal alan aynı zamanda aşağıdakileri içeren çok çeşitli avifaunalara da ev sahipliği yapmaktadır:

 • Hint boynuz faturası,
 • tragopan sülün,
 • gri sülün,
 • Orman Tavuğu,
 • yeşil güvercin,
 • güvercinler vb

Devletin demiryollarına erişimi yok ve bu nedenle başkent Kohima’dan karayoluyla seyahat edilmesi gerekiyor. Orman safarileri turizmde yüksek bir nokta.

2. Intanki Ulusal Parkı ve Kutsal Alanı:

intanki-milli-park-nagaland-nagaland-parklar-in-nagaland

Kohima’da başkentten 111 kilometre uzaklıkta bulunan bu güzel sığınak, bahar aylarında bu bölgeye akın eden çok çeşitli kuş türleri ile ünlüdür. Flora ve fauna ile zengin bu, bir doğa aşığı cennetidir. Ulusal Karayolu güzergahı 39 üzerinden karayoluyla bağlanan bu, konaklama için kiralamak için bitişik orman ormanı tatil köyleri ile güzel bir rezerv.

Bu bölge çoğunlukla dağlık olsa da, zorlu yüksek manzaraların üzerinde göz kamaştırıcı bir zümrüt halı gibi gür yeşilliklerle doludur. Bu egzotik bölge, Filler ve kutsal devlet hayvanı Mithun ile birlikte nadir bulunan Hoolock Gibbon’un evidir..

Güzellik en iyi ilkbahar ve yaz başlangıcı olan Şubat-Nisan aylarında yaşanır..

3. Dzukou Çiçek Vadisi:

dzukou-çiçek-vadi-parklar-in-nagaland

Nagaland’ın Japfu Sıradağları’nda deniz seviyesinden 2438 metre yükseklikte şaşırtıcı bir şekilde Nagaland eyaletinin gururu olan güzel çiçek vadisi yatıyor. Kohima’daki eyalet başkentinden sadece 30 kilometre uzakta, yazları en iyi şekilde seyahat edilir..

Huzur ve sükunet, nefesinizi kesen en güzel orman çiçeklerinin rengarenk halısıyla yükseliyor. Bu, Nagaland’ın gerçek doğal cennet tanımıdır. Burası yazları çok güzel, kışları ise neredeyse donuyor. Doğal akarsularla iyi beslenen burası, tüm dertlerinizi atmak ve doğanın manzaralarının ve seslerinin tadını çıkarmak için mükemmel bir yerdir..

Vadinin yerel lehçedeki adı, göksel cazibenin çiçek vadisi anlamına gelir. Rengarenk zambaklar ve sütleğenleri vadiyi süslüyor ve pek çok kaynağın olmamasına rağmen bu arazilerde trekking yapmayı bir zevk haline getiriyor..

Bu eyaletin güzelliğinin hiçbir paraleli yok, bu yüzden Hindistan’ın bu bölümünü ziyaret etmek için zaman ayırın, buna gerçekten değer.