Batı Bengal eyaletindeki Burdwan bölgesi kültürel, doğal ve eğlence kaynakları ile zenginleştirilmiştir. Birçok parkı ve bahçesi, doğal çevrelerinin hoş manzarasını sunar ve bazı özel ilgi çekici yerlerin bulunduğu harika turistik yerler yaratır..

Görüntülerle Burdwan’daki Muhteşem Parklar:

İşte Burdwan’daki En İyi Parkların Listesi.

1. Golapbag:

burdwan'daki parklar

1884 yılında Kral Bijay Chand Mahtab tarafından kurulan bir botanik ve hayvanat bahçesi olan Golapbag, Gül Bahçesi olarak müjdeleniyor. Bahçe, ünlü botanikçi Dalton Hooker’ın listelediği 128 farklı ağaç türüyle dolu. Bahçe, favori bir turist uğrak yeri olmasının yanı sıra, Burdwan Üniversitesi tarafından alınan dersler için kompleksini de sunuyor..

2. Troyka Parkı:

parklar-in-burdwan-anand-park

Şimdi Anand Park olarak bilinen Troika Park, Burdwan bölgesindeki en iyi bilinen eğlence parklarından biridir. Aileler için sağlıklı bir açık hava deneyimi sağlamak ve bu bölgelerde turizmi artırmak amacıyla oluşturulmuştur. Park, tümü sakinleştirilmiş peyzajın ortasında yer alan, heyecan verici sürüşler, tekne gezintisi ve su sporları tesisleri ve fast food restoranlarıyla tamamlanmış eğlence dolu bir paket sunuyor..

3. Lawmeier Parkı:

parklar-in-burdwan-lawmeyer-park

Daha popüler olarak Nehru Parkı olarak bilinen Asansol’un Burdwan Bölgesi’ndeki Lawmeier Parkı, oluşumunu 1963 yılında ünlü Alman mühendis FWA Lawmeier’e borçludur. Parkın ziyaretçileri, çoğu ormanlık alanlarda yetişen nadir türler olan yaklaşık 5.000 bitki çeşidini görebilir. . Parkta ayrıca bir dizi iç mekan bitkisini barındıran bir yeşil ev var. Lawmeier Park’ta yapabileceğiniz daha pek çok şey var çünkü park, müzikli bir dans fıskiyesi, mini bir hayvanat bahçesi, bir geyik parkı ve yüzme havuzu gibi diğer eğlence modlarını da sunuyor ve ziyaretiniz sırasında acıktıysanız, hızlı bir şekilde bir şeyler kapabilirsiniz. parkın fast food merkezinde ısır.

4. Geyik Parkı:

parklar-in-burdwan-geyik-parkı

Burdwan’daki Geyik Parkı, parkta barındırılan geyik sayısıyla dikkat çeken bir orman rezervidir. Diğer ilgi çekici yerler, kaplanlar ve yerin cazibesine katkıda bulunan çeşitli renkli kuşlardır. Rezerv ormanın sonu aynı zamanda Gül Bahçesi veya Golapbag’ı kuran Kral Bijay Chand Mahtab’ın dinlenme yeridir. Bölge içindeki bir misafirhane, önceden düzenleme yapılması durumunda ziyaretçilere konforlu bir geceleme imkanı sunar..

5. Deul Parkı:

parklar-in-burdwan-deul-park

Ajoy Nehri kıyısında yer alan Deul Park, bir başka ünlü turistik cazibe merkezidir. Park, efsanevi Gopraj Ishwar Ghosh’un değerli bir varlığı olan Deul tapınağı ile ünlüdür. Birkaç asırlık tapınak, ziyaretçilerin nehir boyunca rahatça yürüyebilecekleri ve panoramik manzaraya hayran kalabilecekleri yoğun ormanlık alanın üzerinde görkemli bir şekilde yükseliyor. Parkın tatil beldesi, ziyaretçilerin zamanlarını dışarıda geçirebilecekleri başka bir harika yerdir. Burdwan’daki en iyi parklardan biri.

6. Eko Park:

parklar-in-burdwan-krishna-sayer-park

Krishna sayer, Burdwan’da bulunan Eco Park, en güzel manzaraya sahip en popüler parklardan biridir. Parkın ortasında, etrafı ağaçlarla çevrili devasa bir göl var, bu başlı başına bir cazibe ve gölün serin esintisiyle sizi içine çeken muhteşem manzarayı izleyebileceğiniz en iyi nokta. Giriş bileti ile sabahtan akşama kadar açık olan park, hem yetişkinler hem de çocuklar için ferahlatıcı bir yer..

7. Kalpataru Parkı:

parklar-in-burdwan-kalpataru-park

Burdwan, Alamganj’da bulunan Kalpataru Parkı, her türlü açık hava eğlencesini sunan devasa ve popüler bir oyun alanıdır. Burdwan’ın en büyüğü olan bir yüzme havuzu, bir spor salonu ve her türlü eğlenceli sürüşle dolu çocuklar için bir mahkeme ile birlikte parkın çekici özelliklerinden biridir. Park, burada verilen kriket eğitimine bile katılabilecek çocuklar ve gençler için bir harikalar diyarı..

8. Bilim Parkı:

parklar-in-burdwan-bilim-parkı

Burdwan’ın Bilim Merkezi’nin içinde, bilimle ilgili birçok ilginç manzaraya sahip olan Bilim Parkı adlı bir park bulabilirsiniz. Parkın açık alanı temiz bir nefes sunuyor ve müzeyi ziyarete gelen birçok ziyaretçiyi kendine çekiyor..

9. Bijoy Bahar:

parklar-in-burdwan-bijoy-bahar

Burdwan’da Ramana Bagan’ın kuzeybatı tarafında yer alan Bijoy Bahar, huzurlu ve sakin bir inziva yeri sağlar. Bu zevk bahçesinin içinde, Burdwan Mahtab Trust tarafından hala korunan küçük bir tapınak var. Çevrenin sakinliği, kalabalık şehir sokaklarından hoş bir mola sunuyor.