Kapı perdelerinin evinizin iç mekanlarında önemli bir rol oynadığını biliyor muydunuz? Kapı perdesi tasarımları evinize yenilikçi ve egzotik bir tarz katar ve çeşitli malzeme ve desenlerde mevcuttur. Aşağı kaydırın ve alanı zarif bir şekilde yükselten ev dekoruna uygun, dahil edebileceğiniz en iyi kapı perdesi tasarımları için bu makaleye göz atın..

Son Kapı Perde Tasarımları

Hindistan’daki En İyi Ev Kapı Perdesi Tasarımları:

İşte resimli 25 sade ve modern kapı perdesi tasarımımız. onlara bir göz atalım.

1. Yatak Odası Kapı Perdeleri:

Yatak Odası Kapı Perdeleri

Yatak odası, uzun ve yorucu bir günün ardından dinlenebileceğiniz bir yerdir. Basit gri perdeler, alana nötr bir unsur ekleyerek iç mekanları güzel bir şekilde bağlar. Grinin çok yönlülüğü, odanın tamamen beyaz temasıyla uyumludur. Bu yatak odası kapı perdeleri ile tutumlu bir şıklık katın.

2. Mutfak Kapı Perdesi Tasarımları:

Mutfak Kapı Perdeleri

Evinize stil katmanın renkli bir yolunu arıyorsanız, canlı renkler kullanmak anahtardır. Mutfak kapı perdeleri, mutfak alanınızın unsurlarını korumanın mükemmel bir yoludur. Eşit dağılmış ananaslı parlak sarı arka plan sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda odayı verimli bir şekilde aydınlatır. Özellikle harika desenleri seviyorsanız, geri çekmeden bu perdeleri deneyebilirsiniz..

3. Balkon Kapı Perdeleri:

Balkon Kapı Perdeleri

Balkon kapısı perdeleri, evin dış alanını evin içinden ayıran kapıyı kapatmaktadır. Perdenin açık rengi, odanın beyaz renk paleti ile kolayca uyum sağlar. Perdeleri ihtiyacınıza göre kaydırarak balkon alanına kolayca ulaşabilirsiniz. Ahşap döşeme, hoş bir görünüm yaratan basit perdeleri yükseltir..

4. Ofis Kapı Perdesi Tasarımları:

Ofis Kapı Perdeleri

Evinizin iç mekanlarından farklı olarak ofisinizdeki kapılar daha asil bir görünüme ihtiyaç duyar. Pile oluşturan bu beyaz perdeler, herhangi bir ofis alanı için en iyi sonucu verir. Ahşap döşeme ve ince duvar renkleri, odaya iyi bir ambiyans yayan düz beyaz perdeyi yükseltiyor. Perdelerin ince kıvrımları, benzersiz ve güzel görünmesini sağlar..

5. Banyo Kapı Perdeleri:

Banyo Kapı Perdeleri

Bu banyo kapı perdesi tasarımlarını kullanmak, size çok ihtiyaç duyulan bir alan sağlar ve eğlenceyi seven bir deneyim izlenimi verir. Perde üzerindeki ve daha sonra eşit olarak dağıtılan renkli öğelerin kütlesi, özellikle çocuğunuzu herhangi bir öfke nöbeti olmadan yıkamak istiyorsanız, banyonuza mükemmel bir ektir. Perdenin düz beyaz arka planı, odanın ince renk paleti ile el ele gider..

6. Pooja Odası Kapı Perde Tasarımları:

Pooja Odası Kapı Perdeleri

Her evin oturduğunuz ve manevi zaman geçirdiğiniz bir alanı vardır. Bir pooja odası için dekor fikirleri, ihtiyacınız olan her şeyi dini tercihinize göre sergilemekle oldukça tutarlıdır. Bu kumaş parçasındaki kutsallığın güzel tasviri, onu pooja odası kapı perdeleri için en iyi seçeneklerden biri yapar..

7. Yemek Odası Boncuklu Kapı Perdeleri:

Yemek Odası Boncuklu Kapı Perdeleri

Boncuklu perdeler, havadar ve şık bir görünümle birlikte verdikleri perdesizlik hissi nedeniyle popülerlik kazanıyor. Bunlar, bölücü görevi gören bir yemek odası alanı için mükemmel bir seçimdir. Bu boncuklu perdeler, yemek alanına girişin bir tarafını tamamen kaplar ve diğer tarafta bir kemer oluşturarak odaya girmeniz için alan sağlar..

8. Sürgülü Kapı Perde Tasarımları:

Sürgülü Kapı Perdeleri

Sürgülü kapılar, odaları evinizin dış alanlarından ayırmanın şık bir yoludur. Ancak bu kapıları örtmek için perdelere ihtiyacınız olacak, özellikle de içlerinden sert ışık alıyorsanız. Giriş, katı perdelerle kaplanmış şeffaf perdelerle kaplıdır ve çift perde seti oluşturur. Şeffaf perde, bir ayırma filtresi ışığı oluşturmaya yardımcı olur ve katı perde, ışığı tamamen engeller.

9. Boncuklu Kapı Perdeleri:

Boncuklu Kapı Perdeleri

Bambu kapı perde tasarımları, güzel bir perde oluşturmak için popüler ve çevre dostu bir seçimdir. Boncuklu kapı perdeleri, odalar arasında ve hatta evinizin kemerlerinde mükemmel bir ekran ayırıcı görevi görür. Yuvarlak boncuklarla dönüşümlü olarak kullanılan yatay boncuklar, odanın geleneksel dekorunu göz ardı etmeden mekanınıza güzel bir rustik hava katar..

10. Ön Kapı Perde Tasarımları:

Ön Kapı Perdeleri

Evinizin girişi, misafirlerinizi etkilemede hayati bir rol oynar. Ön kapı perdelerinin seçilmesi, kapıyı yalnızca dış kirleticilerden bir ölçüde korumayacaktır. Her tarafına dağılmış gümüş desenlere sahip bu koyu renkli perdeler dayanıklıdır ve aşınmaya ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır. Koyu renkleri seçmek anahtardır ve beyaz renkli odalarla el ele gider..

11. Pamuklu Kapı Perdeleri:

Pamuklu Kapı Perdeleri

Pamuk, alanınızı havadar tuttuğu ve biraz ışığın oda üzerinde güzel bir etki yaratmasına izin verdiği için perdeler için kullanmak için mükemmel malzemelerden biridir. Bu perdenin altın çizgili açık mavi rengi, dinginliği, istikrarı ve asil bir görünümü simgeliyor. Bu perdeden yayılan kumsal hissi, mekan üzerinde muazzam bir etki yaratıyor..

12. İp Kapı Perde Tasarımları:

Dize Kapı Perdesi

Dize kapı perdeleri, yumuşak mobilyalar için çok yönlü bir seçimdir ve evinizde entrika duygusu yaratır. İster kapınıza asabilir isterseniz de bölünmüş bir alan yaratmak için kullanabilirsiniz. Bu perdelerin özelliği, kapı şeklinde bir engel olmadan mahremiyet sağlamalarıdır. Bunlar genellikle odanıza ferahlık ile birlikte havadar bir alan yaratmaya yardımcı olan pamuk veya polyesterden yapılır..

13. Kuşgözü Kapı Perdeleri:

Kuşgözü Kapı Perdeleri

Kuşgözü kapı perde tasarımları, esnekliklerinden dolayı iç mekanlarını yükseltmek isteyen birçok kişi arasında popüler seçeneklerden bazılarıdır. Bu siyah kapı perdeleri, özellikle yüksek tavanlı odalarda rahat bir alan yaratan bir etkiye sahiptir. Bu perdelerin kalın malzemesi ışığı tamamen bloke eder ve ihtiyacınıza göre üzerlerindeki iplerle bağlayabilirsiniz. Doğru kullanıldığında bu siyah kapı perdeleri davetkar bir görünüm yaratır..

14. Şeffaf Kapı Perdesi Tasarımları:

Şeffaf Kapı Perdeleri

Şeffaf kapı perdeleri, iç ve dış mekanlar arasında mükemmel bir ayrım görevi görerek yumuşak bir geçişe ilham verir. Bu hafif kumaş perdeler ışığı tamamen kapatmaz, ancak yoğunluğu yumuşatır ve iç mekanlarınıza güzel bir şekilde stil aşılar. Kapınız için katmanlı bir etki istediğinizde ve odanıza stil duygusu kattığınızda bunlar en iyi çözümdür..

15. Kadife Kapı Perdesi:

Kadife Kapı Perdesi

Kadife malzemeye bluzlarda pek çoğumuz rastlamışızdır ama mekanınızı güzelleştiren askılı perdelerde kullanılabileceğini biliyor muydunuz? Evet! Koyu mavi kadife kapı perdeleri yumuşak ve lüks olup pürüzsüz bir bitiş sağlar. Ayrıca her odaya şık bir doku katar. Bu perdelerin parlak rengi, odanın gri renk paleti ile tezat oluşturuyor..

16. Tasarımcı Kapı Perde Tasarımları:

Tasarımcı Kapı Perdeleri

Herkes evi için yaygın olarak bulunan perdelerle ilgilenmez. Bazı insanlar her zaman birinci sınıf ve hazır olmayan ürünler ister. Bu tasarımcı kapı perdesi tasarımlarındaki desen, perdenin parlak arka planının aksine ahşap kapı duruşu ile uyumludur. İhtiyacınıza göre bağlamanıza ve açmanıza yardımcı olan ince bez parçaları vardır..

17. Süslü Kapı Perdeleri:

Süslü Kapı Perdeleri

Evinize asil bir görünüm kazandırmayı seven biriyseniz, altın renkli süslü kapı perdeleri mükemmel bir seçimdir. Altın, evinize lüks bir görünüm kazandıran asil bir görünüme ilham verir. Geleneksel desenlerden farklı olarak, bu süslü perde, odanın sade renk şemasında öne çıkan düz ve dokulu karışımın bir kombinasyonuna sahiptir..

18. Keten Kapı Perde Tasarımları:

Keten Kapı Perdesi

Evinize konfor ve lüksü getirmek istiyorsanız, keten kapı perdesi bariz bir seçimdir. Keten, güzelce örten ve çevre dostu bir malzemedir ve seçiminiz konusunda kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Farklı renk seçeneklerine sahip olmasına rağmen, eşit dağılmış mavi yapraklara sahip güzel beyaz, uzun süreli bir izlenim yaratır. Çevre dostu olmak için mükemmel bir yoldur.

19. Dekoratif Kapı Perdeleri:

Dekoratif Kapı Perdeleri

Evinize ilginç bir görünüm kazandırmak istiyorsanız dekoratif kapı perde tasarımları en iyi seçeneklerden biridir. Her iki perdede de Buda baskısı, istediğiniz alanı şık bir şekilde kaplıyor. Odaya dingin bir hava katar ve perdedeki renkler, bölgenin sade dekoruyla güzel bir uyum içindedir. İç mekanları bozmadan bir aura yaratır.

20. Hazır Kapı Perde Tasarımları:

Hazır Kapı Perdeleri

Çeşitli renk seçenekleri ve desenleri bulunan bu hazır kapı perdeleri, odanıza şıklık katmak için uygun fiyatlı bir seçenek. Perde üzerindeki beyaz ve turuncu yaprak desenleri, alanın etrafındaki tamamen beyaz temayla doğal bir his ve kontrast yaratır. Parlak renkler perdeleri dayanıklı kılar ve işaretlere dayanabilir.

21. Özel Kapı Perdeleri:

Özel Kapı Perdeleri

Kişiye özel kapı perde tasarımları, iç mekanlarında benzersiz ve özel olan her şeyi kullanmayı sevenler için mükemmel bir seçimdir. Onları kişisel tercihinize ve ilgi alanlarınıza göre malzeme, boyut ve tasarımlarda yaptırabilirsiniz. Üzerine yayılmış altın güllü güzel kirli beyaz perdeler, kullandığınız her odaya hoş bir görünüm kazandırır..

22. Çiçekli Kapı Perdesi Tasarımları:

Çiçekli Kapı Perdeleri

Çiçek tasarımları her zaman iç mekanların bir parçası olmuştur ve her zaman mekana güzellik hissi katarak olacaktır. Renk desenlerinde bulduğunuz tipik renklerden sıkıldıysanız, perdelerin kumsal hissi mükemmel bir seçim olabilir. Tüm odada bir sakinlik duygusu yaratırlar. Merkezde düz bir perde ile her iki taraftaki çiçek desenleri arasında geçiş yapmak benzersiz bir desen oluşturur.

23. Çocuk Kapı Perdesi:

Çocuklar Kapı Perdesi

Bir çocuk odasını dekore etmek basit bir iş değildir. Bir çocuğun kapı perdesini tamir etmeden önce birkaç şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir. Çizgi film karakterleriyle dolu bir perde harika bir seçim olabilir veya çocuğunuzun canlı hayal gücünü harekete geçiren bir tema seçebilirsiniz. Deniz hayvanlarıyla dolu açık mavi perde en güzel örneklerden biridir. Odanın beyaz renk paleti ile tezat olarak öne çıkıyor..

24. Çiftlik Evi Kapı Perde Tasarımları:

Çiftlik Kapı Perdeleri

Bir çiftlik evi dekorunda bulduğunuz ince renk tonlarının aksine, bu perdeler, odanıza kaba bir his veren renklerin bir kombinasyonuna sahiptir. Bu perdeler, odanın ince renk paleti nedeniyle bir sonraki seviyeye yükseltilmiştir. Nötr renklerden sıkıldıysanız, mekanınızda rustik bir bitişe sahip olan bu perdeleri kullanmayı deneyin..

25. Baskılı Kapı Perdeleri:

Baskılı Kapı Perdeleri

Tarzınızı perdelerle yansıtmak istiyorsanız baskılı kapı perde tasarımları mükemmel bir seçimdir. Perde üzerinde kişisel tercihinizi kullanma özgürlüğü vererek bölgeye modern bir hava katar. Bu perdenin benzersiz tasarımı, çoğumuzun yaşadığı kentsel yaşam tarzını yani apartman kültürünü temsil ediyor. Dağınık görünse de bu rengarenk perde odanıza şıklık katar..

Perdeler için doğru malzeme türünü ve tasarımlarını seçmek birçoğumuz için zor olabilir. Ancak dekor fikirlerini evinize dahil etmenin benzersiz bir yolunu arıyorsanız, odalara bu makalede bahsedilen en iyi ev kapı perdesi tasarımlarıyla bakmanın zamanı geldi. Bir seçim yapmak için gerekli olan tür ve renk desenleri hakkında size bir fikir verir. Bu makalenin size nasıl yardımcı olduğunu bize bildirmeyi unutmayın!