Perdeler uzun yıllardır iç mekanların ayrılmaz bir parçası olmuştur. Ancak pencerelerinizi şık bir şekilde kaplamak söz konusu olduğunda, kısa perde tasarımları mükemmel bir seçenektir. Çeşitli malzeme ve tasarımlarda mevcut olan kısa perdeler, çok fazla bilgi ile boğmak yerine odanızın güzelliğini arttırır. Son bir seçim yapmadan önce bakabileceğiniz en iyi kısa perde tasarımlarından bazılarının resimli rehberi için okumaya devam edin..

En İyi Kısa Perde Tasarımları

Hindistan’da Son Kısa Perde Tasarımları:

İşte resimli 15 basit ve modern kısa perde tasarımımız. Onlara bir göz atalım.

1. Kısa Yatak Odası Perdeleri:

Kısa Yatak Odası Perdeleri

Siyah, perdelerde bulduğunuz standart bir renk değildir, ancak bu renk, tam tersine, odanızın iç mekanına göre kullanıldığında alanı yükseltir. Perdelerdeki benzersiz beyaz ve siyah yıldızlar, odanıza sadece bir tarz hissi vermekle kalmaz, aynı zamanda gece gökyüzünün bir sembolü olarak durur ve onları mükemmel kısa yatak odası perdeleri yapar. Evinizin çevresinde ince renkli bir palete sahip bir eviniz varsa, bu mükemmel bir seçenektir..

2. Oturma Odası İçin Kısa Perde Stilleri:

Oturma Odası İçin Kısa Perde Modelleri

Oturma odası, benzersiz bakış açınızı iç mekanlarınız şeklinde sunabileceğiniz bir yerdir. Bu koyu renkli kısa oturma odası perdeleri, yalnızca yolunuza gelen gereksiz ışığı engellemekle kalmaz, aynı zamanda alanı güzelleştirir ve zarif bir görünüm verir. Açık renk paletiniz varsa, perdeler için parlak renkler mükemmel bir seçenektir..

3. Kısa Banyo Perdesi Tasarımları:

Kısa Banyo Perdesi Tasarımları

Banyonun perdeye ihtiyacı olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kısa banyo perdelerinin açık su mavisi rengi, yıkama alanının ambiyansı ile el ele gider. Bu perdeler perdenin sadece alt yarısını kapladığından, yıkama alanına yeterli ışık girmesini sağlayarak alanı anında aydınlatır..

4. Kısa Mutfak Perdeleri:

Kısa Mutfak Perdeleri

Birçoğumuzun ailelerimiz için lezzetli yemekler hazırlamak için daha fazla zaman harcadığı yerin güzelliğini arttırmanın en iyi yolu kısa mutfak perdeleri kullanmaktır. Güzel çiçek desenlerine sahip sade beyaz renkli perdeler, mutfağınıza taze bir his verir. Bu perdelerin ortasındaki bağcıklar, gerektiğinde onları tutmanıza izin verir..

5. Kısa Karartma Perdeleri:

Kısa Karartma Perdesi

Pencerelerinizden güneş ışığını engellemenin şık bir yolunu arıyorsanız, kısa karartma perdeleri en iyi seçenektir. Bu perdelerde kullanılan kalın malzeme, güneş ışığının odaya girmesine izin vermez ve size ihtiyacınız olduğu kadar mahremiyet sağlar. Ancak bu perdelerin avantajı, onları güneş ışığının fışkırmasını sağlayan çubuk boyunca kaydırabilmenizdir..

6. Kısa Pencere Perdeleri Ikea:

Kısa Pencere Perdeleri Ikea

Hepimiz IKEA mağazasına aşinayız, değil mi? Mağazada perdelerle birlikte birkaç ev kullanımı malzemesi var. IKEA’nın bu kısa perdeleri, benzersiz ve her odanın dekorunda öne çıkan çarpıcı bir gümüş rengine sahiptir. Bu perdelerin şık kaplaması, düşünmeden onları almak istemenizi sağlar..

7. Kısa Tül Perdeler:

Kısa Tül Perdeler

Kısa tül perdeler, pencerelerinize stil ve işlevsellik katmanın benzersiz ve en iyi yoludur. Şeffaf kumaş ışığı tamamen engellemez, ancak büyük ölçüde yumuşatır. Bu hafif kumaşlar sadece pencerelerinizi örtmekle kalmaz, aynı zamanda iç mekanlarınıza stil infüzyonu ekler. Bu şeffaf perdeler, bir mahremiyet ölçüsüne ek olarak katmanlı bir pencere işlemi yaratır..

8. Kısa Keten Perde Tasarımı:

Kısa Keten Perde Tasarımı

İç mekanlarınız için çevre dostu ürünlere yatırım yapmak isteyen biriyseniz, evinize konfor ve şıklık katmanın en iyi yolu kısa keten perdelerdir. Malzeme, uzun süre dayanan güzel bir şekilde örtülür. Bu malzemeyle birlikte parlak renkler seçerek herhangi bir odayı güzellikle ön plana çıkarabilirsiniz..

9. Kısa Dantel Perdeler:

Kısa Dantel Perdeler

Kısa dantel perdeler, pencerelerinizi şık bir şekilde öne çıkarmanın mükemmel bir yoludur. Zevkinize göre dantel perdeler ile modern evinize şıklık katabilirsiniz. Pamuk, polyester veya bazen bunların bir kombinasyonu ile üretilmiştir, malzemenin hassas tarafındadır ve bunları işlemek için ekstra özen gerektirir..

10. Kısa Saçaklı Perdeler:

Kısa Saçaklı Perde

Kısa saçak perdeler, pencerelerini tamamen kapatmak istemeyen kişiler için mükemmel bir seçenektir. Valance perdeler, pencerelerinizin en üst alanını kaplar ve perdelik ile ilgili donanımı gizlemenize yardımcı olur. Tercihinize göre ister tek başına isterseniz başka perde veya panjurlarla kombinleyebilirsiniz..

11. Çocuklar Kısa Perde Tasarımı:

Çocuklar Kısa Perde Tasarımı

Çocuklarınızın odasını dekore ederken onların kişisel tercihlerini ve zevklerini göz önünde bulundurmak gerekir. Çocuğunuz tüm peri tarzı şeylerle ilgileniyorsa, bu çocukların kısa perdeleri mükemmel bir seçenektir. İnce gri üçgenlere sahip beyaz perde, tek boynuzlu atları yükselterek odaya çocuk dostu bir his verir. Bu perdeler odanın gri renkli duvarları ile el ele gider..

12. Kısa Boncuklu Perdeler:

Kısa Boncuklu Perdeler

Boncuklu perdeler genellikle odanın güzelliğini her yerde süslemek için kullanılır. Kısa boncuklu perdeler çeşitli şekillerde kullanılmaktadır. Bunları pencereleri süslemek için kullanabilir veya herhangi bir odanın kemerlerine yerleştirerek zarif bir görünüm elde edebilirsiniz. Kristal, oda duvarlarında güzel ve benzersiz desenler veren boncukların üretiminde kullanılan standart malzemelerden biridir..

13. Kısa Pamuklu Perde Modelleri:

Kısa Pamuklu Perde Modelleri

Evinizin çevresinde bembeyaz bir temayı seven biriyseniz, bu kısa pamuklu perdeler mükemmel bir seçim olacaktır. Rahat pamuklu malzeme ile birleştiğinde, güzel doğal desenlere sahip beyaz renkli perdeler, odanıza rahat bir his verecektir. Bu perdeler, evinizin tamamen beyaz renk düzenine uyum sağlar..

14. Kısa Çiftlik Evi Perdeleri:

Kısa Çiftlik Evi Perdeleri

Renklerin ince alt tonlarının kullanılması, çiftlik evi tarzı dekorun öne çıkan özelliklerinden biridir. Bej renkli kısa çiftlik evi perdeleri, alanın sofistike iç mekanlarıyla verimli bir şekilde el ele gider. Bu perdelerin nötr renk düzeni, odanın modern dokunuşunu ekleyerek rahat ve rahat hissetmenize yardımcı olur..

15. Kısa Çiçekli Perde Tasarımı:

Kısa Çiçekli Perde Tasarımı

Perdelerdeki tasarım desenleri, herhangi bir odanın dekorunu iyileştirmenin benzersiz bir yoludur. Canlı renklere sahip kısa çiçekli perdeler, mekana güzel bir çekicilik katar ve pencerelerinizi örtmeye yarar. Çoğumuzun kullandığı basit ve sade perdelerin aksine, bu çiçekli pencere perdeleri odanıza zarif ve kadınsı bir dokunuş katar..

Kısa perde tasarımları, evinizin her odası için kullanılabilecek farklı tarz ve malzemelerle gelir. Pencerelerden asılarak getirdikleri zarafet, evinize şık bir görünüm kazandırıyor. Sağladığımız listenin size yardımcı olacağını ve seçiminizi çok daha rahat hale getireceğini umuyoruz. Bu makalenin size nasıl yardımcı olduğunu bize bildirmeyi unutmayın!