Nėštumas yra nuostabus laikas moteriai ir šeimai. Tačiau realybė yra tokia: kai pagimdysite savo gražų ir sveiką kūdikį, liksite suglebęs pilvas. Nors numesti riebalus iš pilvo srities sunku, tačiau tinkamai maitindamiesi ir atlikdami tinkamus pratimus, po gimdymo galite sumažinti pilvo riebalus, nepakenkdami sveikatai. Šiame straipsnyje pateikiami patarimai ir veikla, kurių galite laikytis norėdami sumažinti pilvo riebalus po gimdymo.

Kaip sumažinti pilvą po gimdymo

Skrandžio riebalų priežastys:

Štai keletas priežasčių, kodėl aplink jūsų pilvą yra skylutė. Pažiūrėkime:

1. Hormonai:

Norint išlaikyti sveiką kūną, būtina reguliuoti hormonus. Jie atlieka esminį vaidmenį puoselėjant kūdikį nėštumo metu ir padeda atsigauti po gimdymo. Pernelyg didelė estrogeno gamyba nėštumo metu sukelia pilvo ir kartais šlaunų suglebimą. Nors pilvo srities elastingumo trūkumas taip pat gali sukelti riebų pilvą.

2. Nėštumas:

Nėštumas atneša daug fizinių ir emocinių pokyčių mūsų kūne. Gimda pakankamai išsiplečia per 9 mėnesius, kad galėtų apgyvendinti kūdikį. Riebalai taip pat kaupiasi aplink pilvo sritį dėl angliavandenių, kurie padeda jūsų kūdikiui klestėti.

3. Stresas:

Stresas šiais laikais yra reikšmingas riebalų kaupimosi mūsų kūne veiksnys. Naujai mamai tenka didelis spaudimas patenkinti visus naujagimio poreikius, todėl atsiranda suglebęs pilvukas. Jūsų kūnas gamina kortizolį, kad kovotų su stresu tokiose situacijose, o perteklinė kortizolio gamyba sukelia riebalus aplink skrandžio sritį.

Kaip sumažinti moterų pilvo riebalus po gimdymo:

1. Daug skaidulų turinti dieta ir baltymai:

Nusprendę atsikratyti šių papildomų kilogramų, sveikas būdas judėti į priekį, kai pakeisite savo mitybą, kad po gimdymo sumažėtų pilvo riebalai. Tinkamo virškinimo palaikymas yra sveiko kūno šerdis, kurią galima pasiekti vartojant tirpių skaidulų. Kitas būdas aprūpinti organizmą maistu nepridedant papildomų kilogramų yra valgyti kiaušinius, žuvį, pieno produktus ir liesą mėsą, kurie yra daug baltymų. Tiek ląsteliena, tiek baltymai sumažina suvartojamų kalorijų kiekį ir pagreitina organizmo medžiagų apykaitą.

2. Gerkite daugiau vandens:

Vanduo vaidina svarbų vaidmenį palaikant sveiką kūną tiek nėštumo metu, tiek po jo. Svarbu išlaikyti hidrataciją ir tai yra vienas iš paprastų būdų sumažinti pilvo riebalus po gimdymo. Viskas, ką jums reikia prisiminti, yra tai, kad šlapimas yra geltonas, tai reiškia, kad turite gerti daugiau vandens, o jei šlapimo spalva yra aiški, tada viskas gerai. Stebėkite šlapimo išsiskyrimo skaidrumą.

3. Maži ir dažni valgiai:

Tinkamo laiko ir valgymo išlaikymas vaidina pagrindinį vaidmenį mažinant pilvo riebalus po nėštumo. Vietoj to, kad valgytumėte tris didelius patiekalus per dieną, turėtumėte reguliariai valgyti nuo penkių iki šešių kartų. Daugelis moterų savo mitybą derina pagal kūdikio maitinimo grafiką. Valgymas maitinant sutaupo laiko ir maitina kūdikį.

3. Ankstyva vakarienė:

Taip pat būtina laikytis tinkamo valgymo laiko, ypač vakarienės. Kad ir ką valgytumėte, tarp vakarienės ir laiko eiti miegoti turėtų būti dviejų valandų tarpas. Jei turite alkio priepuolių, galite valgyti vaisių. Ankstyva vakarienė padeda jūsų organizmui gerai virškinti maistą, suteikiant jam reikalingą maistą. Jis taip pat padeda sudeginti pilvo riebalus po gimdymo, panaudodamas visas kalorijas.

4. Venkite nevalgyti maisto ne lauke:

Vienas iš dalykų, turinčių įtakos bet kurio žmogaus sveikatai, yra perdirbto maisto valgymas. Visuose šiuose maisto produktuose, kurie perkami iš išorės, yra daug cukraus, druskos ir kalorijų, kurios kaupia riebalus jūsų kūne. Kartais turimame maiste yra chemikalų ar priedų, kurie gali būti netinkami kūdikiui, ypač jei maitinate krūtimi. Jei norite prarasti pilvo riebalus po gimdymo, tada daržovių, sudėtingų angliavandenių, baltymų ir vaisių įtraukimas yra sveikas būdas.

5. Cukraus, druskos ir angliavandenių apribojimas:

Būtina atkreipti dėmesį į tai, ką valgote, ypač kai po gimdymo norite sumažinti pilvo riebalus. Nors rafinuoti angliavandeniai ir daug cukraus turintis maistas suteikia jums reikalingos energijos, jie turi tik tuščias kalorijas, kuriose nėra jokių maistinių medžiagų. Daugelis rinkoje esančių greito gėrimo, sausainių ir pyragų taip pat yra pripildyti cukraus ir angliavandenių, kurie sukelia sveikatos problemų, tokių kaip diabetas, širdies sveikatos problemos ir kt..

6. Maitinimas krūtimi:

Žindymas yra visiškai natūralus ir geriausias sprendimas atsikratyti pilvo riebalų po gimdymo, nesvarbu, ar gimdėte natūraliai, ar per c skyrių. Jūsų kūnas sudegina papildomus riebalus jūsų kūne, reaguodamas į kūdikio maitinimą krūtimi, o tai lemia pieno gamybą. Visas šis procesas padeda susitraukti pilvui. Jei nėra sveikatos būklės, kuri jus išlaiko, gydytojai rekomenduoja žindyti naujagimį mažiausiai šešis mėnesius. (1)

Pratimai po gimdymo skrandžiui sumažinti:

1. dilbio lenta:

Tai yra jogos asanos dalis, kurią galima atlikti patogiai jūsų namuose. Šio tempimo metu nukreipti klubų, šlaunų, pilvo ir įstrižų raumenys, padedantys sumažinti pilvą po gimdymo.

Kaip daryti:

 • Padėkite savo kūną į lentos padėtį.
 • Laikykite klubus aukštyn ir pilvą.
 • Stenkitės išlaikyti poziciją 30–50 sekundžių.
 • Įsitikinkite, kad keliai tiesūs ir neliečia grindų.
 • Lėtai sulenkite kelius ir pailsėkite 30 sekundžių.
 • Pakartokite šį procesą 4-5 kartus.

2. Atvirkštinis krizė:

Atvirkštinis gniuždymas yra vienas iš tarpinių pratimų, kuriuos galite išbandyti, kai skersiniai pilvo raumenys yra giliausiai paveikti raumenys, padedantys sumažinti pilvo riebalus po gimdymo.

Kaip daryti:

 • Atsistokite miegojimo padėtyje, rankos ant šonų, keliai tiesūs.
 • Laikykite delnus žemyn ir lėtai pakelkite kojas, sulenkite kelius.
 • Dabar pakelkite kojas, pakeldami klubą ir kojas į lubas.
 • Pabandykite išbūti šioje pozicijoje 20–30 sekundžių, tada lėtai pakelkite kojas į poilsio vietą.

3. Žirkliniai smūgiai:

Atliekant žirklinius smūgius, nukreipiami pagrindiniai raumenys. Tai pratimas numesti pilvo riebalus po gimdymo, kurį turėtumėte įtraukti į savo treniruotę. Šį tempimą galite atlikti du ar tris kartus per savaitę.

Kaip daryti:

 • Įeikite į miego padėtį, rankos ant šono ir delnai žemyn.
 • Viso pratimo metu dubenį priklijuokite prie grindų.
 • Lėtai pakelkite dešinę koją, kuri pradeda žirklinį judesį.
 • Pakelkite kojas 10–15 kartų.
 • Pakartokite procesą 2–3 kartus.

4. Dviračių sportas:

Dviračių sportas yra lengvas ir įdomus būdas numesti pilvo riebalus po gimdymo. Tai padeda sumažinti pilvo riebalų kiekį, sudegindama visas papildomas kalorijas jūsų kūne. Skirtingai nuo kitų pratimų, važiavimas dviračiu suteikia jums galimybę išeiti iš namų pasivažinėti grynu oru.

5. Vaikščiojimas:

Vaikščiojimas yra vienas iš paprastų, bet veiksmingų būdų išlaikyti savo formą. Stebuklai, kuriuos padarys greitas pasivaikščiojimas jūsų kūnui, yra neginčijami. Pradedant nuo lengvo pasivaikščiojimo, tai padės, ir jūs galite lėtai padidinti greitį, kuris padės sumažinti pilvą po gimdymo. Taip pat galite vežtis kūdikį į vežimėlį vakariniam pasivaikščiojimui; papildomas svoris suteikia jūsų kūnui labai reikalingą spaudimą.

6. Aerobika:

Aerobika yra dar vienas geriausias būdas sumažinti pilvo riebalus po gimdymo. Stabilizuotą medžiagų apykaitą galite pasiekti degindami kalorijas, naudodamiesi nuosekliomis aerobikos treniruotėmis. Galite susitvarkyti su praktika ir atlikdami aerobiką bent tris kartus per savaitę.

Ar diržai po nėštumo padeda sumažinti pilvo riebalus po gimdymo?

Naujos mamos akivaizdžiai stengiasi sumažinti pilvuką po gimdymo diržais, kurie gerai žinomi kaip diržai po nėštumo arba motinystės diržai. Šie diržai padeda apvynioti pilvo raumenis ir organus, padedančius juos sutvirtinti. Daugelis gydytojų siūlo palaukti kelias dienas, kol galėsite naudoti šiuos diržus moteriai, kuri pagimdė kūdikį natūraliai-mažiausiai šešių ar aštuonių savaičių laukimo laikas, pagimdžius per c sekciją, nes c-sekcijos žaizda užgyja..

Su gražiu kūdikiu rankose, padarytu su nėštumo palaima, daugeliui moterų po gimdymo lieka suglebęs pilvukas. Išsami informacija apie pokyčius, kuriuos galite įnešti į savo mitybą kartu su reguliariu mankštos režimu, padės greitai atgauti formą. Vykdykite šiuos paprastus patarimus ir efektyviai sumažinkite pilvo riebalus po gimdymo.

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje pateikiami keli greiti ir paprasti būdai, kaip sumažinti pilvą po gimdymo, tačiau tai nepakeičia profesionalių patarimų. Čia paminėtos nuomonės yra tik pasiūlymai, todėl prieš pradedant ką nors naujo geriau pasikalbėti su gydytoju.

Dažnai užduodami klausimai:

1. Kiek laiko užtrunka, kol atsigausite po gimdymo?

Ans. Kūdikiui augti ir sveikai gimdyti reikia devynių mėnesių nuolatinio auklėjimo. Prarasti visus riebalus neįmanoma akimirksniu, tam reikia šiek tiek laiko ir kantrybės. Tinkamai maitindamiesi ir reguliariai mankštindamiesi, po gimdymo galite sumažinti pilvo riebalus ir greitai atgauti formą.

2. Kokių atsargumo priemonių reikia imtis netekus riebių po skanių po gimdymo?

Ans. Visų pirma, prieš pradėdami bet kokią naują dietą ar treniruotę, turite pasitarti su gydytoju. Net atlikdami paprastus pratimus, įsitikinkite, kad nepersistengiate ir geriate daug vandens kartu su pakankamu poilsiu. Jei norite sumažinti pilvo riebalus po gimdymo, yra daugybė variantų, kurie gali būti veiksmingi tik tuo atveju, jei laikomasi savęs priežiūros.

3. Kaip galiu apskaičiuoti suvartotas kalorijas?

Ans. Kalorijos yra būtinos, ypač po gimdymo, nes jūsų kūnas ruošia maistą kitam žmogui. Tačiau tinkamai prižiūrint kalorijas ir jas skaičiuojant, jūs patenkinsite poreikį ir nepridėsite papildomų riebalų į savo kūną. Yra daug programų, kurios padeda apskaičiuoti suvartojamų kalorijų kiekį, kad po gimdymo sumažėtų pilvo riebalai.