Plaukų slinkimas žmogui gali atsirasti dėl daugelio simptomų. Prakaitavimas yra viena iš pagrindinių plaukų slinkimo priežasčių. Prakaitavimas yra labai sveikas procesas, nes dėl to išsiskiria toksinai ir druskos perteklius organizme. Šis procesas taip pat pašalina kai kuriuos riebalus ir lipidus, todėl rekomenduojama naudoti garus. Tačiau tyrimai rodo, kad priklausomai nuo prakaitavimo kiekio gali atsirasti įvairių tipų ligų, įskaitant plaukų slinkimą, o tai kelia nerimą mūsų sveikatos priežiūros sistemoms..

Ar prakaitavimas sukelia plaukų slinkimą

Prakaito ant plaukų priežastys:

Yra daugybė prakaitavimo priežasčių:-

  1. Kartais oras gali būti veiksnys, o ilgos sesijos ilgą vasarą gali sukelti riebalų liaukų automatinį prakaito išsiskyrimą.
  2. Jei žmogus daug sportuoja, tai taip pat tampa dažna problema, ir dažnai žmonės nenusiplauna šio prakaito po išsekimo. Todėl šis prakaitas kaupiasi ir pritraukia nešvarumus ir nešvarumus, kurie įstringa prie šaknų ir dėl prakaitavimo sukelia plaukų slinkimą.
  1. Jei dėl apkarpytų arklio uodegų sukibimas yra per didelis, taip pat liaukos gali veikti nenormaliai.
  2. Paprastai žmonės, kurie labiau nervinasi ar turi savivertės problemų, dažnai linkę prakaituoti labiau nei žmonės, kurie neturi tokio nerimo ar kitų problemų.

Ar prakaitavimas sukelia plaukų slinkimą:

Pieno rūgštis, esanti išskyrose, išsiskirianti iš organizmo, gali susimaišyti su keratino struktūra ir pažeisti sruogas. Tai yra viena iš svarbiausių ir ištirtų logikos priežasčių.

Kita akivaizdi priežastis yra ta, kad bakterijos, kurios jau yra įprastos formos, paprastai pradeda elgtis neįprastai, nes yra daugiau riebalinio aktyvumo. Todėl tai susimaišo su juo. Tai pritraukia ne tik purvą ir dulkes, bet ir gali sukelti taršos kaupimąsi. Jei asmuo, kuris jau turi sausumo problemų, reguliariai nevalyja geru valikliu, dėl nehigieniškų sąlygų jis gali pradėti plonėti. Todėl tai turėtų būti kontroliuojama.

Priežastis gali būti kitos bakterinės infekcijos, tokios kaip verda ar išsiveržimai. Kitas svarbus prakaitavimo veiksnys yra nesveika gyvenimo tvarka ir įpročiai. Pernelyg greitas maistas taip pat gali sukelti prakaitavimą, o tai savo ruožtu gali sukelti plaukų slinkimą. Toksinai gali būti pašalinti iš sistemos, o jei žmogus suvartoja per daug nesveiko maisto, pavyzdžiui, mėsainių ir picų, tai gali kelti susirūpinimą.

Kaip išlaikyti prakaitą:

Kaip jau minėta, jei padidėjęs prakaitavimas atsiranda dėl streso ar kitų pažeidimų, žmogus turėtų pasitarti su gydytoju ir vartoti rekomenduojamus vaistus šiai problemai suvaldyti. Net psichologo konsultacijos gali padėti.

Gera gyvenimo tvarka visada gali padėti tinkamai funkcionuoti ir kontroliuoti nenormalią liaukų sekreciją. Tai toksinai, kurie išsiskiria; todėl juos galima kontroliuoti laikantis tinkamos dietos. Asmuo turėtų turėti puikią subalansuotą vaisių ir daržovių dietą, kurioje būtų tinkamas vitaminų ir mineralų kiekis. Pakankamas baltymų kiekis taip pat gali padėti šiuo klausimu.

Norėdami atverti poras ir tinkamai jas išvalyti, galite pasiimti garo.

Namų gynimo priemonės tinka gydyti visas grybelines problemas. Neem lapų ir chna lapų visiškai pakanka.

Pratimai yra būtini norint normalizuoti organizmo sekreto sąlygas. Todėl meditacija ir joga arba reguliarus bėgimas ar sprintas taip pat gali padėti. Šie yra gana naudingi.

Galvą reikia nuplauti, jei plaukai lieka laisvi, o po kiekvieno pratimo perteklinis prakaitas turi būti gerai pašalintas naudojant gerą valiklį..

Patarimai, kaip sumažinti prakaitavimą ant plaukų:

Veiksniai, galintys sukelti pernelyg didelį prakaitavimą, yra prakaitavimas, stresas ir nerimas. Emocinės reakcijos, tokios kaip pyktis, reakcija į vaistus, skydliaukės problemos, taip pat gali sukelti prakaitavimą. Nors dauguma žmonių nekenčia prakaitavimo, tai yra esminis darbas atvėsinti kūną ir reguliuoti kūno temperatūrą. Tačiau prakaitavimas galvos odoje sukelia per daug plaukų problemų, tokių kaip pleiskanos, plaukų slinkimas ir net smirdantys plaukai. Prakaitavusi galvos oda taip pat gali sukelti greitą plaukų slinkimą. Nekontroliuojant šių plaukų problemų, jūsų plaukų šaknys bus jautrios, o netrukus plaukai iškris, ir jūs tapsite pliki. Taigi, aušinimo aliejų, plaukų kaukių, antiperspirantų naudojimas ir tinkamos švaros palaikymas gali padėti išvengti per didelio galvos prakaitavimo.

Patarimai, kaip išvengti plaukų slinkimo prakaituojant:

Būtini patarimai, kurių reikia laikytis:

1. Aušinimo alyvos:

Tai gali būti laikoma vienu iš efektyviausių būdų išvengti per didelio prakaitavimo vasaros sezono metu. Tam tikri natūralūs augaliniai ingredientai, tokie kaip citrinžolių aliejus, išgautas iš citrinžolės, kokosų aliejus, išgautas iš džiovintų kokosų, medžių arbatos aliejus, išgautas iš arbatžolių, kurie vadinami aušinimo aliejais, gali būti naudojami plaukams palepinti ir prakaitui mažinti. Kadangi šie aliejai yra pagaminti iš natūralių augalinių medžiagų, jų skleidžiamas aromatas yra išskirtinis ir malonus, suteikiant galvos odai vėsumo ir gaivumo pojūtį.

2. Plaukų kaukės:

Plaukų kaukės yra viena geriausių natūralių plaukų priežiūros procedūrų, kurias galima išbandyti vasarą. Paruoškite šviežių plaukų kaukę su geriausiais plaukų priežiūros vaisiais ir namų ingredientais, tokiais kaip avokadas, braškės, bananų plaukų kaukės. Taikant plaukų kaukę du kartus per savaitę, vasarą plaukai gali būti sveiki. Jis taip pat atgaivina plaukus ir skatina plaukų augimą.

3. Antiperspirantai:

Bekvapiai prakaitai taip pat gali būti naudojami siekiant kontroliuoti pernelyg didelį prakaitavimą vasaros sezono metu. Įtrinkite galvos odą ir kaktą bekvapiu antiperspirantu. Antiperspirantai, kurių sudėtyje yra aliuminio chlorido heksahidrato, gana efektyviai mažina prakaitą. Naktį tepkite antiperspirantą, kad jis turėtų laiko įsigerti į odą. Jei įprastas antiperspirantas neveikia, išbandykite 2 procentų difemanilo dulkių miltelių.

4. Venkite stipraus kvapo ar aštraus maisto, pavyzdžiui, svogūno, česnako ir aitriosios paprikos

5. Venkite dėvėti prigludusias kepuraites ir skrybėles, nes tai pablogins galvos prakaitavimą.

6.Kiekvieną dieną gerai nuplaukite galvą, galvos odą ir veidą, kad sumažėtų riebalų ir nešvarumų. Veidui naudokite valiklį be muilo.

7. Skalauti rožių vandeniu:

Rožė, labiausiai kvepianti, visų mylima gėlė, gali būti naudojama jūsų plaukams pridėti. Prieš plaudami plaukus į vandenį įpilkite šiek tiek rožių vandens. Taip pat galite naudoti šviežius rožių žiedlapius, kad įgautumėte natūralią išvaizdą. Rožės taip pat veikia kaip priemonės nuo pleiskanų, todėl, gydant pleiskanas, prakaitas netampa smirdantis, todėl jūsų plaukai kvepia puikiai!

8. Plaukų mašinos:

Venkite naudoti plaukų mašinas, tokias kaip plaukų džiovintuvai, pūstuvai, tiesintuvai ir kiti plaukų įrankiai. Tai vienas iš geriausių patarimų, kaip išvengti prakaito plaukuose vasarą.

Plaukų priežiūra yra tokia pat svarbi, kaip ir rūpinimasis savo kūno higiena, ir dauguma žmonių dažnai linkę į tai nekreipti dėmesio. Prakaitavimas yra viena iš labiausiai paplitusių problemų, su kuriomis vasarą susiduria visi. Nors prakaitavimas yra naudingas kūnui, jis leidžia mums jaustis patogiai ir lipniai. Galvos prakaitas yra ypač problemiškas. Tai gali sugadinti kruopščiai sukurtą šukuoseną ir suteikti jūsų galvos odai nepageidaujamo blizgesio. Prakaitavimas galvos odoje taip pat gali sukelti per daug plaukų problemų, tokių kaip pleiskanos, plaukų slinkimas ir net smirdantys plaukai. Jei patekote į šią kategoriją žmonių, kurie kovoja su pernelyg dideliu galvos prakaitavimu, tai čia paminėti patarimai yra specialiai sukurti jums, vaikinai. Sekite juos ir jauskitės atsipalaidavę bei entuziastingi šį vasaros sezoną.