Pookalam tasarımlarının asıl kökeni Hindistan’ın güneyindedir ve bu nedenle şenliklerinin bir tonunu taşır. Pookalam genellikle Onam gibi durumlarda tasarlanır ve her biri son derece mükemmel bir şekilde dekore edilmiş ve tasarlanmıştır. Tüm bu Rangoli tasarımları kendi benzersizliğini ve zenginliğini taşır ve kusursuz bir şekilde tamamlandığında mekana çekicilik katar..

Onam 2021 İçin Renkli Pookalam Rangoli Tasarımları:

Aşağıda, tümü kesinlikle göz alıcı olan özel pookalam Rangoli tasarımlarından bazıları verilmiştir:

1. Turuncu ve Farklı Sarı Tonlar:

Turuncu ve Farklı Sarı Tonları

Bu pookalam tasarımı, muazzam bir zenginlik ve nefes kesici bir bitişe sahiptir. Rangoli parlak renkler oluşturur ve kadınlar özellikle Onam festivalinde böyle bir tasarım yapmayı severler. Pookalam’ın dış kenarlarına tasarıma daha fazla parlaklık katan küçük diyaslar yerleştirildi. Rangoli’nin büyüleyici görünmesini sağlamak için turuncu ve farklı sarı tonlarının güzel bir kombinasyonu kullanılmıştır..

2. Dairesel Pookalam Tasarımı:

Dairesel Pookalam Tasarımı

Bu Rangoli Design, farklı renklerle kusursuz bir şekilde tasarlanmış üç dairesel bordür oluşturur. Gölgelendirme güzel bir şekilde yapılmış ve Rangoli’yi süslemek için çeşitli çiçek yaprakları kullanılmıştır. Bu Rangoli tasarımı, içinde kullanılan yumuşak çiçek yaprakları nedeniyle kadifemsi bir dokunuşa sahiptir..

3. İçeride Üçgen/Kare Kenarlıklar:

İçeride Üçgen/Kare Kenarlıklar

Bu pookalam Rangoli tasarımı, dairesel bir dış kenarlık ve içeride üçgen/kare kenarlıklardan oluşur. Dekorasyon için hem çiçekler hem de Rangoli tozu içerir ve kombinasyon, pookalam’ın cömert ve büyüleyici görünmesine yardımcı olur. Merkezde kullanılan beyaz ve leylak rengi ile birlikte sarı, turuncu ve yeşil ana renklerdir..

4. Merkeze Yerleştirilen Uzun Diya Standı:

Merkeze Yerleştirilen Uzun Diya Standı

Bu pookalam tasarımının ortasına uzun bir diya standı yerleştirildi ve Rangoli’yi süslemek için çiçekler kullanıldı. Sonunda dairesel hareket için merkezde birkaç girdap çizilmiş ve diya daha sonra yerleştirilmiştir. Girdaplar arasındaki boşluklar farklı bir tasarımla dolduruldu.

5. Dört U Şekilli Desen:

Dört U Şekilli Desen

Bu Rangoli sade ama zariftir ve dekorasyon, derin ve ağır görünecek şekilde yapılmıştır. Yeni başlayanlar bu tasarımı deneyebilir ve hiç şüphesiz bu pookalam’ı mükemmel bir şekilde yapacaklardır. Dört U şeklinde desen çizilmiş ve turuncu, sarı, yeşil ve leylak renginin basit bir kombinasyonu kullanılmıştır..

6. Kutular, Üçgenler ve Sekizgen Kenarlıklar:

Kutular, Üçgenler ve Sekizgen Kenarlıklar

Son derece büyüleyici ve büyüleyicidir ve olağanüstü görünmek için en üst düzeyde mükemmellik gerektirir. Kutular, üçgenler ve sekizgen bordürler ile keskin ve özgün bir görünüm elde edilirken, kullanılan renk kombinasyonu da iyi bir uyum sağlıyor. Parlak ve derin renklerin akıllıca kombinasyonu, bu pookalam Rangoli tasarımına kontrast ve çekicilik katar..

7. Basit Serbest Tasarım:

Basit Serbest Tasarım

Bu çok basit bir tasarımdır ve serbest el ile de çizilebilir. Basit ama çekici Rangoli isteyen yeni başlayanlar için uygundur. Bu pookalamda her biri farklı genişlik ve çiçek rengine sahip birkaç daire (nokta hariç) vardır. Bu tasarım Rangoli tozları veya farklı renkli tohumlar kullanılarak da yapılabilir..

8. Merkezdeki Lord Ganesh:

Merkezde Lord Ganesh

Bu pookalam tasarımının merkezinde Lord Ganesh’in büyüleyici bir çizimi yapılmıştır. Lord Ganesh, beyaz Rangoli tozu kullanılarak kusursuz bir şekilde tasarlanmıştır ve onu çevreleyen farklı bir desen kullanılmıştır. İç çemberin dışına, tüm iç mekanın güzel bir çiçek gibi görünmesini sağlayan taç yaprağı benzeri özellikler çizilmiştir..

9. Simetrik Desen:

simetrik desen

Bu Rangoli tasarımı, takip etmesi biraz zor olan simetrik bir deseni takip ediyor. İç mekanları doldurmak için açık renkler kullanılmış, bordürler ise siyah ve yeşil gibi derin renklerle doldurulmuştur. Küçük çiçek benzeri tasarım, beyaz ve sarı renkli yaprakları ile merkezde yapılmıştır..

10. Merkezdeki Pembe Lotus:

Merkezde Pembe Lotus

Beş farklı çiçekten oluşan, yalnızca çiçek bazlı bir pookalamdır. Ortada kocaman pembe bir lotus ve farklı renkli çiçekler ve bir daire oluşturacak şekilde birleşiyor. Tüm çiçek düzeni büyüleyici ve zengin görünüyor ve bu pookalam da kolayca yapılabilir. Ancak bu tasarım zarafetini korumak için sadece taze çiçeklerden oluşmalıdır..

11. Lord Krishna Pookalam Tasarımı:

Lord Krishna Pookalam Tasarım

Rangoli tozu kullanılarak büyük bir Lord Krishna figürü çizilirken, bordürler ve dış tasarım sayısız çiçek kullanılarak yapılmıştır. Bu pookalamın kusursuz bir şekilde tasarlanabilmesi için geniş bir alana ihtiyacı var. Ayrıca, ana pookalamın dışında bir Flower Rangoli tasarlandı ve merkeze bir diya standı yerleştirildi. Rangoli, turuncu ve sarı renklerin bir kombinasyonunu kullanan bir çiçek tasarımından oluşur..

12. Diya Pookalam Rangoli Tasarımı:

Diya Pookalam Rangoli Tasarım

Bu tasarım, çiçekler kullanılarak süslenmiş bir Diya içerir. Her biri tüm daireyi dolduran farklı bir desen içeren üç daire çizilmiştir. Sarı, turuncu, kırmızı, beyaz ve pembe bu pookalamda kullanılan çeşitli renkli çiçeklerden bazılarıdır. Merkez, Diya’dan dolaylı olarak yayılan bir kıvılcım gibi görünecek şekilde tasarlanmıştır..

13. Onam için Güzel Om Rangoli:

Onam için Güzel Om Rangoli

‘Aum’ çok manevi ve kutsal bir kelime / sembol olarak kabul edilir. Büyük bir önemi ve önemi vardır ve bu nedenle insanlar onu pookalamlarda kullanır, böylece şans ve barış getirir. Bu Rangoli, yeni başlayanlar tarafından kolayca tasarlanabilir ve yalnızca çiçeklerden oluşur. ‘Aum’ bir daire içine yazılmıştır ve mor çiçekler kullanılarak çok güzel bir şekilde çizilmiştir..

14. 8 Farklı Pozisyonda Kadınlar:

8 Farklı Pozisyonda Kadınlar

Bu, sekiz farklı pozisyonda bir bayandan oluşan oldukça zor bir tasarım. Sekiz bayanın hepsi başka bir yere bakıyor ve her biri mükemmel bir şekilde çizilmiş, aynı bayanı farklı bir duruşla ima ediyor. Bu pookalam muazzam bir sıkı çalışmayı gerektirse de, sonuç gerçekten takdire şayan ve izlenmeye değer. Ortadaki tasarım yine büyüleyici iken, tüm çalışma çevrelenmiştir. Eserin tamamı kendi adına konuşan özeldir ve seçkinliği onu yeni bir mükemmellik düzeyine taşır..