Raksha Bandhan, ünlü yıllık kutlama ve festivaldir. Kadın veya kız, kendisine kardeş gibi davranan, ona destek olan veya yol gösteren erkek kardeşine özel pamuktan yapılmış bir bilezik verir. Rakhi, düğümün koruma şeklidir ve bu, ablasını ömür boyu destekleyen erkek kardeşin bir sözü gibidir. Raksha Bandhan, kardeşler arasındaki duygusal bağdır. Bu kutlama günü tüm erkek ve kız kardeşler için özel bir gün, Rakhi için rangoli tasarımları, küçük kız çocuklarının uzman kadınların bu günde yapmayı sevdiği bu günün bir parçası. Bu makale sayesinde, rakhi gününde evinizi daha güzel hale getirmek için en iyi Raksha Bandhan rangoli tasarımları derlenmiş ve sunulmuştur..

Resimli Rakhi için En İyi Rangoli Tasarımları:

Rakhi için rangoli tasarlamak için en sevdiğiniz malzemeyi alın ve Raksha Bandhan için bu en iyi 9 rangoli tasarımını deneyin, kardeşinizi mutlu bir şekilde davet edin.

1. Basit Raksha Bandhan Tasarımı:

Basit Raksha Bandhan Tasarımı

Raksha Bandhan, kız ve erkek kardeş ilişkisi arasındaki güvenli duygusal bağı oluşturan kutlamadır. Rangoli, festivalde özel bir gün geçirmek için mükemmel bir seçim olacaktır. Düz bir yüzeyde, Marathi dilinde bir dilek alıntısı ile tek kolay Raksha Bandhan rangoli tasarımı, dileğinizi kelimelerle sunmanıza yardımcı olabilir.

2. Müthiş Güzel Rangoli Tasarımı:

Müthiş Güzel Rangoli Tasarımı

Bu, yaratıcı tasarımcılar ve ayrıca Raksha Bandhan özel rangoli tasarımı için yararlı olan bir rangoli modelidir. Rakhi gününde, bu tür bir tasarımı parmaklarınızı eğri hareketle kullanarak yapabilirsiniz. Ortada, çamur renginde dairesel boyalarla nilüfer çiçeği tipi bir tasarım verilmiştir. Bu özellikle Rakshabandhan için iyi bir rangoli. Karışık renkler Rakhi gününde klasik bir ek verebilir.

3. Renkli Raksha Bandhan Rangoli:

Renkli Raksha bandhan Rangoli

Kapı girişinin önünde küçük bir alanınız varsa, rakhi tasarımının koyu renkli mavi kare rangoli’sini deneyebilir, karışık koyu renkler kullanarak akrabaların veya misafirlerin dikkatini çekebilirsiniz. Rakhi sembolü ile farklı tonlar ve Raksha Bandhan alıntısından bahsetmek, kardeşiniz tarafından takdir edilmesini sağlayabilir..

4. Rakhi Günü’nde Sembol Rangoli:

Rakhi Günü'nde Sembol Rangoli

Rakhi, Hindu kültürünün ana kutlamasıdır ve erkek ve kız kardeş arasındaki duygusal bağı tanımlar. Rangoli tasarımına yeni başlıyorsanız en iyi seçenek olan rangoli’de rakhi sembolünü kullanabilirsiniz. Farklı renk ve desenlerle bu basit ve kolay tasarımı da deneyin..

5. Raksha Bandhan’da Ganesha Rangoli:

Raksha bandhan'da Ganesha Rangoli

Kardeşi olmayan ve Raksha Bandhan’ı kutlamak isteyen kızlar; o zaman Lord Ganesha, onu kardeşiniz yapmak için en iyi seçimdir. Ganesha rangoli, düşünceniz üzerinde olumlu bir etki sağlar. Rangoli’de yeşil renk kullanmak Raksha Bandhan gününüzü kesinlikle özel kılabilir.

6. Raksha Bandhan’da Kadife Çiçeği Tasarımı:

Raksha bandhan üzerinde kadife çiçeği tasarımı

Evde herhangi bir rangoli öğeniz yoksa endişelenmenize gerek yok, mevcut malzemeyi kullanarak bir rangoli yapmayı deneyebilirsiniz. Raksha Bandhan’da özel bir rangoli tasarımı yapmak için çiçekler alın. Bu tasarım kapınıza taze bir görünüm verir, sarı ve kırmızı renkli çiçekler bu rangoli için faydalı olacaktır. kesinlikle dene.

7. Raksha Bandhan’da Bir Araya Gelmek İçin Özel Rangoli:

Özel Rangoli, Raksha Bandhan'da Bir Araya Geliyor

Birçok insan bayramlarını aileleriyle birlikte kutlamayı sever ve bu buluşmaya göre planlar yaparlar. Raksha Bandhan’da özel bir gün yapıyorsanız, bu tasarımı kullanarak bir Raksha Bandhan özel rangoli yapın. Bu işleve salonda veya ziyafette katılmayı sevenler, daha sonra salonun girişinde bu tasarımı favori renklerle süsleyebilirsiniz. Tasarımı biraz zor görünebilir, ancak diğer uzman rangoli tasarımcılarınızdan yardım alabilirsiniz..

8. Yaratıcı Raksha Bandhan Rangoli:

Yaratıcı Raksha Bandhan Rangoli

Rangoli tasarımında yaratıcı düşüncenizi alın; bu, yaratıcı parmaklarınız için iyi bir seçim olacaktır. Desenin basit dairesel ve oval şeklini parmaklarınızı kullanarak kullanabilirsiniz. Üzerinde dilek alıntısı bulunan bu tasarımı alın. Diğer renklerle parlamasını sağlayın; tasarım için koyu kenarlığı çizmeyi unutmayın.

9. Çiçek Noktaları Basit Rangoli:

Çiçekli Noktalar Basit Rangoli

Raksha Bandhan günü için çok heyecanlı olan ve Raksha Bandhan gününde rangoli tasarımını denemek isteyen küçük kız çocukları, bu çiçek tasarımını başlangıç ​​seviyesinde deneyebilirler. Kesinlikle bu basit rangoli türünün tadını çıkaracaklar. Rakhi için yapılan bu rangoli tasarımları, ailen ve kardeşinle mutlu olman için iyi bir fikir olacak..

Özet:

Erkek ve kız kardeş arasındaki ilişki dilsizdir; onlardan tek kelime ile bahsedemezsiniz. Biri benimledir, erkek kardeşinden kız kardeşine verdiği sözdür. Rakhi için Rangoli tasarımları, kelimeler yerine dilekleri ifade eden ana yaratıcı fikir türüdür..