Herkes Rangolis’i sever, ancak özellikle onunla birlikte gelen beceri ve deneyimden yoksunsanız, bir rangoli yapmak oldukça yorucu olabilir. Ayrıntılı desenlerle pek ilgilenmiyorsanız veya karmaşıklıklara ayıracak vaktiniz yoksa, küçük rangoli tasarımları tam size göre. Çok fazla pratik gerektirmez, sadece sabit bir el. Aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce küçük desenle, kendi benzersiz dokunuşlarını bile ekleyebileceğiniz ilk 9 tasarıma kadar daralttık..

Ev 2020 için Küçük Rangoli Tasarımları:

Çiçekler ve renkler kullanarak evde günlük kullanım için 9 mükemmel küçük rangoli tasarımını burada bulabilirsiniz.

1. Çiçek Rangoli Tasarımları:

Çiçekli Rangoli Tasarımları

Çiçek rangoli tasarımları yapmak için en basit olanıdır. Fazla zaman ve çaba gerektirmezler, ancak sonuç bu çiçek tasarımı gibi güzeldir. Tamamen çeşitli renkli çiçek yapraklarından yapılmış, sade güzelliği ile dikkat çekiyor..

2. Yeni Başlayanlar için Diyas Rangoli Tasarımları:

Yeni Başlayanlar için Diyas Rangoli Tasarımları

Bu, yeni başlayanlar için mükemmel bir rangoli tasarımıdır. Çiçeğin ana hatları beyaz tozda kolayca yapılır ve farklı renklerin tonlarını doldurmak çocuk oyuncağıdır. Yaprakların uçlarında yanan Diyas ve dekorasyon için çiçeğin iç çekirdeği ile tasarım daha basit olamazdı..

[ Daha fazla gör: En İyi Telugu Rangoli Tasarımları ]

3. Diwali Rangoli Tasarımları:

Diwali Rangoli Tasarımları

Diwali’nin bayram mevsimi, ustalığınızı ortaya çıkarmanın zamanıdır. Daha yetenekli olanlar bu renkli sanat formunun karmaşık desenlerini keşfetmeye çalışırken, daha az yetenekli tüm rangoli sevenler için burada bir model var. Tasarımın kendini tekrar etmesiyle, aynı şekilden diğerine geçerken ellerinizin daha sabit hale gelmesiyle üzerinde çalışmayı kolaylaştırır. Bu tasarımla işiniz bittiğinde, bir profesyonel gibi hissedeceksiniz..

4. Festivaller için Basit Rangoli Tasarımı:

Festivaller için Basit Rangoli Tasarımı

Herhangi bir bayram vesilesiyle veya normal bir günde iyi görünecek küçük ama zevkli bir tasarım. Kırmızı ve mavinin derin tonları, sarı ve yeşilin daha açık tonlarını tamamlarken, iki dış yaprak, tüm renklerin bir arada karıştırılmasıyla kendi başına zorlayıcıdır. Sarı ve kırmızı renkli diyas, yeni başlayanların usta işi olarak adlandırılabilecek şeye son dokunuşu ve ışıltılı bir ışıltı katıyor..

5. Daire Rangoli Tasarımları:

Daire Rangoli Tasarımları

İşte çok fazla zamanınızı almayacak bir rangoli. Bir dairenin ortasına yerleştirilmiş bir yıldızla özenle yapılır. Bu tasarım, aceleniz varsa daha az dağınık ve çalışması daha kolay olan çiçek yaprakları kullanır. Efekt için biraz yanan Diyas ekleyin ve küçük ama çekici bir şey elde edin.

[ Daha fazla gör: 15 Nokta Rangoli Tasarımları]

6. Diwali için Çiçek ve Diyas Rangoli:

Diwali için Çiçek ve Diyas Rangoli

Diwali, ailelerin bir araya gelme zamanıdır ve herkesin hayranlık uyandıran rangoli’ler yaratmak için yardım eli uzatmasından daha büyük bir sevinç olamaz. Bu rangoli’nin çiçek yaprağı tasarımı, gerçek bir sanatsal beceri gerektirmez. Böylece çocuklar da dahil olmak üzere evdeki herkes klasik bir rangoli tasarımı olan bu kalıbı şekillendirmeye gidebilir..

7. Daireler, Yapraklar ve Diyas ile Rangoli:

Daireler, Yapraklar ve Diyas ile Rangoli

Hiçbir rangoli tasarımı, ne kadar karmaşık veya basit olursa olsun, renk sıçraması olmadan tamamlanamaz. Temasının altını çizen daireler, yapraklar ve Diyas ile bu rangoli tasarımı, her rangoli’nin olması gerektiği gibi – parlak ve renkli. Tasarımda küçük ve basit ancak göz alıcı, nereye yerleştirilirse yerleştirilsin herkesin dikkatini çekecek..

8. Tavuskuşu Rangoli Tasarımı:

Tavuskuşu Rangoli Tasarım

Boyut olarak küçük ama sanat ve güzellik açısından saf. Tavus kuşu rangoli’nin sahip olabileceği etki budur. Bu, özellikle dikkat çekicidir, bir tavus kuşunu ateşli bir kibir gösterisiyle yayılmış tüyleriyle ve diğerini tüm zarafetiyle uysalca ayakta sergilemektedir. Bu kuş için sembolik olan her iki özellik de ustaca ortaya çıkarılmıştır..

[Ayrıca Bakınız: En İyi Kundan Rangoli Resimleri ]

9. Basit & Küçük Diya Rangoli:

Basit Diya Rangoli Tasarımı

Rangoli tasarımlarının en küçük ve en basitleri, aydınlatılmış Diyas’ın ışıltısıyla güzel görünmek için yapılabilir. Görünümün sadeliği, ancak parlak ışıklı Diyas ile ateş böceklerinin parıltısı olan bu temel tasarımda durum böyledir..