Çocuklar genel olarak yaratıcı çalışmayı gerçekten severler ve her zaman ellerini renklere sokmak için bir fırsata ihtiyaç duyarlar. Çocuklara yönelik bu rangoli tasarımları minikler için biraz zor olabilir; ancak, kolay ve eğlenceli bulabilecekleri birkaç model de vardır. Dağınık olmayacak ve yeri temizlemek de kolay olacak.

Çocuklar İçin En Şirin Rangoli Tasarımları:

Burada çocuklar için en çekici kolay ve basit rangoli tasarımlarının listesini verdik..

1. Spiral Rangoli Tasarımı:

Çocuklar için Rangoli Tasarımları

Yukarıda verilen tasarım, rangoli yapmanın kolay yollarından biridir. Rangoli tozunu zemine yaymak ve ardından parmağınızı kullanarak spiral bir desen oluşturmak yeterlidir, tozun fazla kısmı çıkarılabilir. Kenardaki ve merkezdeki küçük dekorasyon, kesinlikle eksiksiz görünmesini sağlayacaktır. Böyle kolay bir rangoli deseni kesinlikle gençlerin bu görevden zevk almasını sağlayacaktır..

2. Bakliyat Kullanılarak Yapılan Rangoli Tasarımı:

Bakliyat Kullanılarak Yapılan Rangoli Tasarımı

Rangoli tasarımları bakliyat kullanılarak da yapılabilir. Farklı tonlarda farklı türde atımlar sadece desenin güzel görünmesini sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda çocuklar arasında bir heyecan duygusu da yaratacaktır. Rangoli yapmak için küçük karton parçaları kullanılabilir ve ardından yere yerleştirilebilir. Bu çocuk rangoli tasarımı çok organik bir görünüm verir.

3. Oyun Hamuru Rangoli Tasarımları:

Oyun Hamuru Rangoli Tasarımları

Oyun hamuru kullanılarak basit desenler yapılabilir. Çocuklar her zaman çeşitli şekillerde şekiller oluşturmak için oyun hamurlarını kullanmayı sevmişlerdir. Bu nedenle, hamurdan bütün bir rangoli yaratma fikri, ona çok daha fazla heyecan katıyor. Sadece renkli görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda 3 boyutlu bir efekt ekler ve aynı zamanda alanı temizlemesi kolaydır. Kullanılan hamur gelecekte de tekrar kullanılabilir. Bu, çocuklar için noktalı basit rangoli tasarımlarından biridir..

4. Çocuklar İçin Renkli Pirinç Kolay Rangoli:

Çocuklar İçin Renkli Pirinç Kolay Rangoli

Renkli pirinç yerel mağazaların çoğunda bulunur ve evde de kolayca yapılabilir. Sadece pirince boya eklemek, iyice karıştırmak ve bir süre kurumaya bırakmak gerekiyor. Ancak bu tür rangoli, çocuklar için biraz dağınık olduğu ortaya çıkıyor, küçük tabaklarda desenler oluşturmak sorunu çözebilir. Alanı temizlemek endişelenecek bir şey değil ve çocuklar da temiz kalıyor.

5. Çocuklar İçin Kalay Folyo Rangoli:

Çocuklar İçin Kalay Folyo Rangoli

Bu, çocuklar için bir rangoli tasarımı yaratmak için son derece yenilikçi bir fikir. Çocuklar kesinlikle folyo ile oynamayı sevecekler. Renkli folyolar kullanarak şekiller oluşturmalı ve ardından yapıştırıcı yardımıyla kartona yapıştırmalısınız. Bu sadece zemini temiz tutmakla kalmaz, aynı zamanda rangoli’nin çok parlak ve parlak görünmesini sağlar..

6. Çocuk İçin Kuru Çiçek Rangoli Tasarımı:

Çocuk İçin Kuru Çiçek Rangoli Tasarımı

Rangoli desenleri oluşturmak için kuru çiçekler veya yapay çiçekler kullanılabilir. Çocuklar genellikle yatılı; bu nedenle, bu tür rangoli, görevlerini hızlı bir şekilde tamamlamalarını sağlayacaktır. Ayrıca yeri temizlemek 2 dakikalık bir iş olacak. Parlak ve süslü hale getirmek için bir Diya veya küçük bir mum kullanılabilir..

7. Renkli Toz Kullanarak Rangoli Tasarımı:

Renkli Pudra Kullanarak Rangoli Tasarımı

Bir desen oluşturmak için renkli rangoli tozunun basit kullanımı da yapılabilir. Küçük dairesel plakalar üzerine tasarımlar yapılabilir ve daha sonra zemine yerleştirilebilir. Plakanın arka planı pırıltılar kullanılarak doldurulabilir. Bu ona çekici bir görünüm kazandıracak ve aynı zamanda çocuğu büyüleyecektir..

8. Katta Yapılan Renkli Rangolis:

Katta Yapılan Renkli Rangolis

Bu rangoli’nin ana numarası çok büyük bir boyut. Boyut ne kadar büyük olursa, çocuğun alanı doldurması o kadar kolay olur. Tek renkli toz kullanımı, onları yapmanın en iyi yolu olabilir. Ancak bu biraz karışıklık yaratabilir. Bu tür rangoli’nin sonucu harikadır ve çocuğun kabiliyetini artırır. Diyas, daha iyi ve geleneksel görünmesi için sınıra yerleştirilebilir. Bu, çocuklar için yarışmaya katılmak için basit rangoli tasarımlarından biridir..

9. Çocuklar İçin Kolay Tebeşir Rangoli Tasarımı:

Çocuklar İçin Kolay Tebeşir Rangoli Tasarımı

Çocuklar boyamayı gerçekten çok severler ve tebeşirlerle oynamak da en sevdikleri vakitlerden biridir. Bu nedenle, tebeşirlerle rangolis yapmak, yapmayı sevecekleri bir görevdir. En sevdikleri renkli tebeşiri kullanma ve bir desen oluşturma fırsatı buluyorlar. Desen, siyah bir grafik kağıdına veya doğrudan zemine yapılabilir. Tebeşirlerle karalamak kesinlikle çocukları mutlu edecek.

10. Çocuklar İçin Basit Kristal Rangoli Tasarımları:

Çocuklar İçin Basit Kristal Rangoli Tasarımları

Rangolis yapmak için kullanılmayan kompakt diskler (CD’ler) kullanılabilir. Tutkal yardımıyla renkli taşlar yapıştırılarak desen oluşturulur. Bu, çocuğun yapıştırıcı kullanma ve bazı el işleri yapma arzusunu yerine getirecektir. Aynı zamanda, bu kullanışlı rangoli herhangi bir yere yerleştirilebilir. Arka plan, parıltılı toz veya boyalar kullanılarak doldurulabilir..

11. Çocuklar için Geometrik Şekilli Rangoli Tasarımı:

Çocuklar için Geometrik Şekilli Rangoli Tasarımı

Çocuklar renk ve şekil tonlarıyla oynamayı severler. Ne de olsa bunlar, okuldaki çok erken derslerinden öğrendikleri ilk şeyler. Oyun evi ve anaokulu çocukları bile şekilleri ve renkleri bilir. Çocuklar için çok basit, kolay şekil basit rangoli, küçük çocuklar için şekiller çizerek ve içindeki farklı renklerle doldurarak yapılabilir. Rangoli çevresinde Diwali Diyas ile dekore edilmiş, rangoli’yi kendi başlarına yapmanın gururu ile çocukları memnun eden rangoli’ye ışık getiriyor.

12. Çocuklar için Basit Diya Rangoli:

Çocuklar için Basit Diya Rangoli

Diya, çocuklar için çizilebilecek en basit resimdir. Diwali gibi şenlikli mevsimlerde, küçük şampiyonların kendi yaptıkları rangoli ile Diwali’yi aydınlatmak için bir Diya çizmesi ve renklendirmesi kolay olabilir. Hatta Diya tasarımının küçük çocukların yapabileceği En İyi Diwali Rangoli olduğunu söyleyebiliriz. Aşağıdaki basit bir “W” ve geniş bir “U”, Diya’nın kasesini oluşturur ve üstte bir alev, rangoli’nin tam görüntüsünü tamamlar.

13. Angry Bird Çocuklar için Kolay Çizgi Film Rangoli:

Angry Bird Çocuklar için Kolay Çizgi Film Rangoli

Çocuklar için basit ve eğlenceyi seven bir rangoli, kızgın bir kuştur. Çocuğun önünde kızgın bir kuşun çocukları için rangoli tasarımı için bir fotoğraf, rangoli’yi kolaylaştırmasına yardımcı olabilir. Yüz için uygun bir yuvarlak şekil ve saçlarının üstten ve sol taraftan birkaç yarık, çocuğun kolayca kızgın bir kuş çizmesine neden olabilir. Sadece kırmızıya boyamak ve gözler ve gaga için benzer şekilde saygı duyulan renkler, rangoli tasarımını seven harika bir çocuk ortaya çıkarır..

14. Çocuklar için Noktalı Rangoli:

Çocuklar için Noktalı Rangoli

Noktalar, çocukların noktaları bir araya getirmesini ve kendileri için eksiksiz bir rangoli modeli oluşturmasını kolaylaştırır. Ayrıca dükkanlardan kolayca yapılan noktaların sayısını gösteren bir tablo da alıyoruz. Bir çocuk çizelge yardımıyla noktalar yapabilir ve daha sonra kolayca bir rangoli tasarımı yapmak için noktaları birleştirebilir. Aynı şekilde, çocuklar için noktalı bir rangoli tasarımı, güzel tasarımlar yapmaları için çok kolay olduğunu kanıtlıyor..

15. Çocuklar için Kolay Bileklik ve Renkli Rangoli:

Çocuklar için Kolay Bileklik ve Renkli Rangoli

Çocuklar yarışmalara katılmayı severler ve hatta etkili işler yaptıklarını kanıtladıklarında kendilerini mutlu hissederler. Çocuklar için yarışmalar için Rangoli tasarımları, çocuklar tarafından çok kolay bir şekilde yapılabilecek çeşitli basit tasarımlarla gerçekleştirilebilir. Yarışmadan önce çocuklara uygun rehberlik sağlanırsa, rangoli’nin bir başka güzel tasarımı rekabeti yenebilir. Bileklik belirli bir şekle yerleştirilebilir ve bir tasarım oluşturmak için rangoli renkleriyle doldurulabilir. Daha sonra tüm rangoli tasarımı, çocuklar tarafından yapılan diğer sevimli tasarımlar arasında farklı bir tasarımın yanı sıra yuvarlak bir şeklin mükemmelliğini alır..

Kolay ve eğlenceyi seven fikirler, çocukların güzel tasarımlar yaratmasına da çok yardımcı olur. Ve bazen büyük işler de küçük beyinlerden öğrenilir. Rangoli, küçük çocukların favorilerinden biri olarak kabul edilebilir, çünkü sanat, ellerinde renkler ve pudralarla dolu ve her zaman istedikleri şeyle dolup taşmalarını sağlıyor. Çocuklar ayrıca çiçeklerle rangolis yapabilirler. Farklı renkteki çiçek yapraklarını toplama ve bir araya getirme, kurutma ve bundan güzel bir rangoli yapma işi, onları sanat eseriyle meşgul eder. Renkli kurşun kalem hurdası, iyi talimat verildiği takdirde güzel rangoli yapmalarına da yardımcı olur. Rangoli yapmak için farklı renkteki farklı tahıllar da kullanılır ve bir şekilde çocukların kullanılan tahılların adlarını hatırlamalarına yardımcı olur..

Yaratıcılık ve çocuklar hakkında konuşurken, hayal gücünün sınırları yoktur. Doğru rehberlik ve önceden uygulama, çocukları işlerinde mükemmel kılar.