Fuller’s Earth olarak da bilinen Multani mitti, güzellik bakımlarında yaygın olarak kullanılan bir Hindistan Kilidir. Cilde fayda sağlayan birçok özelliği vardır. Magnezyum klorürün varlığı nedeniyle akne karşıtı bir tedavi olarak çalışmak harikadır. Yağdaki fazla yağları emer ve kullanımı güvenli ve doğaldır. Bu yüzden en hassas cilt tipine sahip olanlar bile kullanabilir. Hindistan pazarlarında bulunan en iyi Multani mitti sabunları hakkında bilgi edinmek için aşağıyı okuyun.

multani mitti sabunu

Hindistan’daki Popüler Multani Mitti Sabunları:

En iyi 4 multani mitti sabununa bakalım.

1. Patanjali Ojas Multani Mitti Sabunu:

Patanjali’nin multani mitti sabunu, hem piyasada hem de internette en kolay bulunabilen sabundur. Oldukça etkileyici bir içerik listesi var & Benim gibi çeşitli bileşenlerin faydalarını bilen herhangi bir güzellik tutkunu anında satın alır..

multani mitti sabunları1

BURADAN SATIN ALIN

Birkaç bileşenden bahsetmek gerekirse, bu Ojas sabunu aşağıdakilere sahiptir:

 • zerdeçal veya haldi: anti septik & antienflamatuvar.
 • sandal ağacı veya chandan: iltihap önleyici & cilt soğutma özellikleri.
 • Aloe vera veya kumari: cilt yumuşatıcı ve yumuşatıcı özelliklere sahiptir.
 • Neem: anti bakteriyel.
 • Meyan kökü: cilt beyazlatma özellikleri, egzamadan etkilenen cilt hastalıklarının tedavisinde yardımcı olur.
 • Çinko oksit: anti septik, büzücü, anti inflamatuar, geniş spektrumlu güneş kremi ajanı.
 • Mulatani mitti: derinlere yerleşmiş kirleri ve fazla yağları temizler & akne tedavisinde yardımcı olur.

Banyo yaparken gerçekten ferahlatıcı hoş bir Yasemin kokusuna sahiptir. 75 gram için 35 Rs’de çok makul fiyatlı. Bu sabunu almamak için herhangi bir sebep olduğunu düşünmüyorum..

2. Multani Mitti ile Iba Lüks Yüz Sabunu:

Iba markasına ait bu multani mitti bazlı sabun, cildinize zarar vermeyen, cilt dostu, doğal bileşenlerden yapıldığını iddia ediyor. Bu sabun tamamen kimyasal içermez. Yüzeye yerleşmiş kir, fazla yağlılık ve kirleticilerin giderilmesine yardımcı olur. & cildinizin safsızlıklarının derinliklerine. Nemi ciltten ayırmadan yapar.

multani mitti sabunları2

 • Aşağıdaki bileşenlerin iyiliğine sahiptir:
 • Multani Mitti-Cildi arındırır.
 • Zerdeçal Özü – Adaleti ortaya çıkarır.
 • Bitkisel Gliserin – Cildi yumuşatır.
 • Aloe Vera özü-Cildi rahatlatır.

25 Gram için 40 INR’de oldukça fiyatlandırılır.

3. Vkare Fuschia Doğal El Yapımı Bitkisel Sabun Multani Mitti:

Vkare Fuschia Doğal El Yapımı Bitkisel Sabun Multani Mitti

BURADAN SATIN ALIN

Bu sabun çift amaçlı olduğunu iddia ediyor ve saçın yanı sıra cilt için de kullanılabilir. Sivilce sorunu yaşayanlar için harika & akne üzerinde anti bakteriyel etkisi olan magnezyum klorür varlığı nedeniyle sivilce. Ayrıca cilt lekelerini hafifletmede faydalı olması ve size pürüzsüz, lekesiz bir cilt kazandırması gerekiyor. Bu sabundaki doğal minerallerin iyiliği, yüzdeki gözeneklerinizin boyutunu küçülterek onları daha az belirgin hale getirmeye yardımcı olur. Yüz gözeneklerinizi derinlemesine temizler ve açar ve bu nedenle beyaz noktaların ve siyah noktaların gevşemesine yardımcı olarak daha kolay çıkarılmasına yardımcı olur. Bu sabun kalıbında bulunan bitkisel gliserin, cildin yumuşak ve beslenmesine yardımcı olur..

Aşırı yağlı bir saç deriniz varsa, bu multani mitti sabununu şampuan yerine uygulamak saç derinizden fazla sebumu emmeye yardımcı olacaktır. Ayrıca saçınızı doğal olarak şekillendirir..

Piyasada bulunan diğer sabunlarla karşılaştırıldığında, 100 gram için 200 INR biraz daha yüksektir..

4. Eterik Multani Mitti Sabunu:

multani mitti sabunları4

Etheric’in bu multani mitti sabun kalıbı soğuk sıkıştırma ile yapılmıştır. Dikkatlice orantılı miktarlarda Multani Mitti, Aloe Vera jeli ve hindistancevizi yağı içerir. & cildinizin ideal nem seviyelerini korumak için az miktarda cilt dostu uçucu yağlar.

Mevcut akneleri tedavi eden ve yeni aknelerin oluşma sıklığını azaltan zengin magnezyum klorür bileşiği içeriğine sahiptir. Cildinizdeki kiri, kiri, ölü deri hücrelerini ve ekstra yağı temizler ve temizler. 90 dolara makul bir fiyatla satıldı.