Alopesi, kellik olarak da bilinir ve kadın veya erkek fark etmeksizin milyonlarca insan tarafından deneyimlenir. Bunu genç yaşta yaşayabileceğiniz gibi, yaşınız ilerledikçe de deneyimleyebilirsiniz. Bu bazen genetiktir ve bazen birçok başka faktör saçsızlığa katkıda bulunur. Bu, saç dökülmesine neden olan stres seviyeleri, uygunsuz uyku veya uygun olmayan kan dolaşımı olabilir. Bugünlerde saç dökülmesini tedavi edebilen veya en azından yavaşlatabilen birkaç çözüm var..

saç mezoterapisi

Bu günlerde çok iyi bilinen bir prosedür Mezoterapidir. Bu mezoterapi tedavisinde saç köklerine besin, vitamin ve diğer besleyici elementler enjekte edilir. Bu nemlendirir, besler ve ayrıca saç dökülmesini kontrol etmeye ve saç büyümesini artırmaya yardımcı olur. Gelin bu mezoterapi tedavisinden detaylı olarak bahsedelim..

Saç Mezoterapisi:

Aşağıda, saç dökülmesi problemini çözen, saç büyümesini teşvik eden ve sonunda diğer saç problemlerine yardımcı olan saç mezoterapisi ile ilgili detayları sunuyoruz..

Saç Dökülmesi İçin Mezoterapi Nedir??

Saç büyümesi için mezoterapi, hem erkeklerde hem de kadınlarda meydana gelen kelliği eşit derecede kolay ve etkili bir şekilde tedavi edebilen bir tedavidir. Kalıcı bir tedavi olmayabilir, ancak iyi saç büyümesini teşvik eder ve desenli kellik üzerinde çalışır, yavaşlatır ve size daha iyi görünen saçlar verir. Saç büyümesi için yapılan bu mezoterapi sürecinde, kalıplarınız gözlemlenir ve proteinler, vitaminler ve besinler kullanılarak aksi takdirde saç büyümeniz dikkate alınır ve incelenir. Saç kökünüze zarar veren her şey hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için saç deriniz de incelenir..

Saç İçin Faydaları:

Bu işlemde bu cümlenin hemen öncesinde bahsettiğimiz enjeksiyon tabancası ile bir enjeksiyon eklenir ve besleyici güçlendiriciler kafa derisine bırakılır. Bu, saç derinizi beslemeye, saç derisini nemlendirerek kepekten kurtulmanıza yardımcı olur. Kepek yerinde olmadan, saç kökleriniz nefes almak ve daha iyi bir şekilde büyümek için daha fazla alana sahip olur..

Saç Büyümesi İçin Faydaları:

Mezoterapi saç tedavisi ayrıca saç derinizi nemlendirir, bir zamanlar var olan veya yeni oluşmaya başlayan herhangi bir enfeksiyonu ortadan kaldırır. Bu, sağlıksız olanların yerine daha da iyi saç hacimlerinin büyümesini sağlar. Prosedür hızlı ve hızlıdır ve size uzun sağlıklı bukleler garanti edebilir. Eşit derecede güçlüdürler ve daha hızlı büyürler. Yavaş yavaş, tedavi, hücrelerinizin genel hormonal dengesini geri kazanmayı başarır. Bunun size ne gibi faydalar sağlayabileceğini anlamak için ikinci bir tahminde bulunmanız gerekmez. Evet, hemen övünmeniz için güzel kilitlerden bahsediyoruz..

Son olarak, faydalar listesi henüz yapılmadı ve sözde bir DHT hormonu var, while enjeksiyonu yeni saç tellerinin oluşumuna ve saçlarda büyümenin hızlanmasına yol açar. Bu nedenle bu tedavi, gür uzun saçlarınızı başkaları fark etmeden geri almanın kolay yoludur. Hoş bir şekilde şaşıracaklar ve yakında başarı hikayenizle ilgili sorularla bombardımana tutulacaksınız..

mezoterapi saç tedavisi

Saç Uzaması İçin Mezoterapi Tedavisi Nedir:

Bu yöntemde, kellik olan her yerde başın mezodermine besin açısından zengin sıvı enjekte edilir. Bu, steril bir iğne içeren bir mezoterapi tabancası ile yapılır. Sıvılar, yağ ve hücre dokuları arasındaki bağlantı olan bu epidermise enjekte edilir. Bunu yapmak için geçen süre, hastanın saçsız durumunun ciddiyetine bağlıdır. Her mezoterapi seansının bitmesi genellikle 40 dakika ila bir saat sürer. Bu nedenle, bu tedaviye girmek için sadece para değil, aynı zamanda yeterli zaman da yatırmanız gerekir..

Takip başlamadan önce en az 8 ila 9 ay boyunca her hafta veya iki haftada bir seansa ihtiyacınız olacak. Takip her ay bir seans gibidir. Bu takip yapılmazsa, kaydedilen ilerlemeyi kaybetmeye başlayabilirsiniz. Enjekte edilen sıvı, farklı türde besinlerden ve ayrıca saç köklerini gençleştirmeye yardımcı olan diğer vitaminlerden oluşur. Bu tedavinin genellikle herhangi bir yan etkisi veya alerjik reaksiyonu yoktur..

Ancak iğnelerin yeni olduğundan ve doktorlar üzerinde eldiven varken kullanıldığından emin olmalısınız. Tüm bu prosedür, genellikle anestezi gerektirmese de, iğneler kafa derisine kullanıldığında küçük miktarlarda kanın sızabileceği küçük bir ameliyat gibidir. Bu nedenle, enfeksiyon olasılığının olmaması için uygun hijyenin sağlandığı güvenilir bir özel kliniğe gitmek en iyisidir..

Lazer tedavisi gibi hastaya sunulan yan tedaviler vardır ve mezoterapi tedavisine gittiğinizde masraflar birleşir. Kepek veya başka herhangi bir dermatit durumu gibi başka kafa derisi rahatsızlıklarınız varsa, mezoterapi tedavisine başlamadan önce iyi bir doktora danışmalısınız..

Takip:

Bu harika bir tedavidir ve saç ekimine iyi bir alternatif olabilir, ancak her 2 ila 3 ayda bir veya trikoloğunuzun size önerdiği şekilde bakım seanslarına devam etmeniz gerekir. Sağlıklı bir diyet ve çizelgede belirtilen egzersizler takibin önemli bir parçasıdır. İyi bir uyku uyumanız, bol su içmeniz ve düzenli egzersiz yapmanız gerekir. Sadece fiziksel egzersizlerden bahsetmiyoruz, iyi bir mezoterapi kliniğine gittiğinizde size saç büyütme egzersizlerinin bir listesi verilecektir..

Saçınızda bir miktar iyileşme görmek istiyorsanız, bunların düzenli olarak yapılması gerekir. Yine bu tedavinin maliyetli olduğunu ve takip seanslarını sürdürmenin de cebinize oldukça ağır gelebileceğini unutmamalısınız. Bu doğru olsa da, doğru olan başka bir şey de her hastada aynı sonuçları göstermemesidir. Birkaçında işe yarıyor ama diğerlerinde çok daha az etki gösterebilir. Mezoterapiyi seçip seçmemek size kalmış..

Mezoterapi Maliyet Değişimleri, Yan Etkileri ve Etkililiği:

Saç büyümesi için mezoterapi gerçekten bir servete mal olmaz, ancak birçok açıdan farklılık gösterir. Bekleyin, hepsini kapatıyoruz. Bu nedenle, tıbbi terimlerle coğrafi bölge olarak da bilinen kellik bölgenize bağlı olarak, durumunuzda kullanılan mikro enjeksiyonların sayısı ve sizi anlaşmaya imza atan ve şimdi prosedürü uygulamak üzere olan tıbbi bakım sağlayıcısına bağlı olarak. . Bunlara bağlı olarak, üzerinde çalışmanız gereken çok şey var. Yan etkiler nadir olmakla birlikte, ilk seansınıza başlamadan önce her şey hakkında derinlemesine bir fikir edinebilmeniz için ek olarak onlar hakkında da konuşacağız..

Mezoterapinin en yaygın yan etkileri, iyileşmesi birkaç gün süren bazı morluklardır. Kafa derisi bölgesinde de başa çıkmak için ağrı olabilir, ancak bunlar genellikle kendi başlarına ve genellikle bir veya iki gün içinde geçerler. Maksimum eşik hiçbir zaman 48 saatlik çizgiyi geçmez. Bu nedenle, daha uzun süren bir su toplaması veya çürük görürseniz, doktora gittiğinizden ve hemen kontrol ettirdiğinizden emin olun..

Muhtemelen bilmek isteyeceğiniz bir şey, mezoterapinin kalıcı olup olmadığıdır. Koşullar göz önüne alındığında, uygun diyet önlemlerini takip etmek ve egzersiz yapmak, tedavi saçınızın saç derinizde akıllıca korunmasına kolayca yardımcı olacaktır. Yani, bakım bunun sonu olmalı.

Ve bununla, sorgunuz hakkında bilinmesi gereken her şeyi ayrıntılı olarak açıklamayı bitirdik. Mezoterapi saç dökülmesinde işe yarar mı? Umarım not almışsındır ve tüm şüphelerin artık sona ermiştir..