Saç büyümesi için MSM’yi hiç duydunuz mu? Bunu bilmek istiyor musun? Cevabınız evet ise doğru yerdesiniz. Günümüzde tüm bireyler, özellikle de kadınlar, kişilikleri konusunda oldukça bilinçlidirler. Bu nedenle uzun saçların yanı sıra güzel bir görünüme sahip olmak, çekici bir görünüm kazandırmada etkili bir rol oynar. Sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmak için doğal bir çözüm istiyorsanız ve bu nedenle bugün bu yazımızda saç büyümesi için MSM hakkında konuşuyoruz..

saç için msm

MSM, her bitki ve hayvan hücresinde ve vücudunuzun tüm mevcut dokularında doğal olarak bulunan organik kükürttür. MSM, basitçe vücudunuz tarafından işgal edilen bir besindir. Peki, organosülfür grubundaki bir kimyasal olan Metil sülfonil metan’ın kısaltmasıdır. Pek çok insan, saç büyüme oranlarını iyileştirmek gibi günlük sağlık problemlerinde kendilerine fayda sağlamak için MSM’ye yöneliyor. Keratin ve kolajen, güçlü saç ve tırnakların üretimi için tehlikelidir. MSM, kolajen ve keratin oluşturmak için arzu edilen sülfürü sunan, iyi niyetli bir “güzellik mineralidir”..

Saç Büyümesi İçin Doğal MSM Kaynakları:

MSM, et, fındık, kümes hayvanları, soğan, balık, Sarımsak ve yumurta gibi protein içeriği yüksek olanlar da dahil olmak üzere birçok gıdada bulunabilir. Ayrıca süt, kahve, deniz ürünleri ve çikolatada kurulur..

MSM Takviyesi ve Dozu:

MSM mütevazi bir diyet takviyesi olarak alınabilir, MSM, ilavelerini almak isteyenler için, değişken dozlarda haplar veya tabletler şeklinde veya bir fitness içeceği olarak meyve suyuyla değiştirilebilen bir sıvı prosedüründe elde edilebilir. akan formu. Aynı zamanda, meyve suyu veya süt ile sağlıklı bir içeceğe dönüştürülebilen bir toz olarak da elde edilebilir. Çoğu uzman, her gün 1500 mg civarında tavsiye eder ve birçok insanın bunu üç 500 mg kapsül yöntemiyle alması uygundur..

MSM Saç Uzaması İçin Nasıl Çalışır??

Saç şaftı esas olarak keratin adlı bir proteinden yapılır. Vücudunuz, insan vücudundaki her tür doku ve hücre onarımı için hayati önem taşıyan kolajen ve keratin oluşturmak için kükürt ister. Kolajen saç şaftını yoğunlaştırır. Ayrıca, daha önce bildiğiniz gibi, saç büyümesinin üç aşaması vardır:

  • Anagen evresi (büyüme evresi)
  • Katagen (dinlenme evresi)
  • Telojen (dökülme aşaması)

Saç köklerini besleyen kimyasallardan ayrı olarak, MSM, kafa derisi dolaşımını motive ederek saçınızın büyüme evresinin (anagen) uzunluğunu doğal olarak artırmak için yaratılmıştır. Daha uzun bir büyüme evresi, daha uzun saçlara dair ipuçları verir, hem erkeklerin hem de kadınların genellikle saç sağlığı ifadelerinde amaçladığı bir şeydir..

Saç Büyüme Takviyesi Olarak MSM:

MSM takviyeleri, saç, cilt, tırnak ve tendon sağlığı için önemli bir besin olan kükürt sağlayabilir. Bu takviyeler saçı besleyebilir ve saç büyümesini destekleyebilir. Birçok insan, MSM takviyeleri sayesinde saçlarının genişliğinde bir artış gördü. Bir çalışma, yaklaşık altı hafta boyunca metilsülfonilmetan kullandıktan sonra katılımcıların saç uzamasında iyileşme olduğunu bildirdi..

MSM ile Saç Vitaminleri:

MSM’yi saç uzatma takviyesi olarak almak genellikle çok güvenlidir, ancak önce lisanslı bir tıp uzmanıyla konuşmalısınız. Esasen MSM, vücudun sayısız biyokimyasal süreçlerinde hayati bir rol oynayabilen kükürt sunabilen bir ek olarak onaylanmıştır. Bu, artırılmış hücre üretimi yoluyla kalın, güçlü, fit saçların üretimini iyileştirir.

Yani, bunların hepsi saç büyümesi için MSM ile ilgili ve umarım bu makaleyi hem çok faydalı hem de etkili bulursunuz. Bunu uygulayın ve uzun saçların yanı sıra güzelleşin!