Bugünlerde saç bakım ürünlerinde en popüler içeriğin bira olduğunu biliyor muydunuz? Evet, doğru okudunuz. Bu bira şampuanlarının, bira saç jölelerinin, bira saç kremlerinin vb. arkasında yatan şey bira fetişi değil, ama bira saça ve cilde hayal edilemez şekillerde yardımcı olan sayısız özelliğe sahip gibi görünüyor. Saç büyümesinden saç düzleştirmeye ve kepek kontrolüne kadar, saç için bira kullanımı önemli sonuçlar göstermiştir..

Saç Büyümesi İçin Bira Nasıl Kullanılır?

Saç bakımı her zaman hepimiz için bir sorun gibi görünüyor. Kirlilik ve sağlıksız bir yaşam tarzı, saçlarımıza bakmamızı ve saç problemlerini etkili bir şekilde tedavi etmemizi zorlaştırdı. Çoğumuzun sonu pahalı tedaviler ve etkisiz kimyasal ürünlerdir. Saç üzerinde bira kullanmak gibi geleneksel ilaçların asla yanlış gidemeyeceğini ve yeniden canlandırılmaları gerektiğini çok az biliyoruz. Bira ve saç üzerindeki faydaları hakkında daha fazla bilgi edelim..

Bira Saçınız İçin İyi mi?

Bira binlerce yıldır demleniyor. Soğuk bölgelerde en popüler geleneksel içecektir. Bira, arpa, pirinç, buğday, çavdar, mısır vb. gibi maltlanmış tahıl tanelerinin fermente edilmesiyle yapılır. Bira, bir dizi sağlık yararının yanı sıra, zengin besin içeriği nedeniyle saç ve cilt için çeşitli güzellik faydalarına da sahiptir. Bira proteinler, B vitamini, antioksidanlar ve silika, magnezyum, demir, fosfor ve bakır gibi mineraller açısından zengindir ve saçın uzamasına yardımcı olmak, kepek ve yağlı saç derisi gibi saç derisi sorunlarını tedavi etmek, saçı yumuşatmak ve saçı yumuşatmak gibi birçok yönden saça fayda sağlar. parlak ve hacimli görünmesini sağlamak, saç kırılmasını ve dökülmesini önlemek vb. Tüm bu özellikleri ve faydaları ile bira, saçlar için en iyi doğal tedavilerden biri haline geldi..

Saç İçin Bira Kullanmanın Faydaları:

Şimdi çeşitli saç koşullarını tedavi etmeye ve saç sağlığını iyileştirmeye yardımcı olmak için biranın birçok özelliğine ve kullanımına bakalım:

1. Saç Uzamasına Yardımcı Olur:

Bira, saç köklerini ve saç hücrelerini güçlendirerek saç büyümesini destekleyen B vitamini ve silika gibi mineraller açısından zengindir. Magnezyum, demir, bakır ve fosfor gibi minerallerle birlikte birada bulunan antioksidanlar, saç derisindeki kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur, bu saç köklerini beslemeye yardımcı olur ve onları saç hücreleri üretmeye teşvik eder..

2. Saç Dökülmesini ve Kırılmasını Önler:

Biradaki zengin B vitamini içeriği saç tellerini güçlendirmeye ve saç kırılmasını azaltmaya yardımcı olur. Biradaki proteinler kökleri ve saç köklerini güçlendirerek saç dökülmesini önler. Bira ayrıca hasarlı saç liflerini onarmada çok etkilidir..

3. Saç Derisi Sağlığını İyileştirir:

Bira, anti bakteriyel özellikleri ve içerdiği antioksidanlar nedeniyle mükemmel bir temizleyicidir. Gözeneklerden ve saç köklerinden kir, yağ ve ölü hücreleri temizlemeye yardımcı olarak saç derisini etkili bir şekilde sağlıklı ve temiz hale getirir. Kepek ve kaşıntılı kafa derisi gibi kafa derisi koşullarını çok etkili bir şekilde tedavi eder. Biradaki pH seviyeleri, kafa derisindeki doğal yağları dengelemeye ve yağlı saç derisi sorunlarını iyileştirmeye yardımcı olur..

4. Saça Hacim ve Parlaklık Katar:

Bira, saç hücrelerini beslemeye ve tırnak etlerini güçlendirmeye yardımcı olan malt bakımından zengindir. Bu donuk ve kuru saça anında parlaklık ve parlaklık verir. Biradaki aktif maya, tırnak etlerini beslemeye ve saça canlılık ve hacim kazandırmaya yardımcı olur..

5. Saç Düzleştirmeye Yardımcı Olur:

Bira, saç liflerindeki kabarmayı ve kuruluğu azaltmaya yardımcı olan çok iyi bir saç kremidir. Saça anında fayda sağlamada, pürüzsüz ve yumuşak hale getirmede çok etkilidir..

6. Bukleleri Geliştirir:

Birada bulunan proteinler, vitaminler ve mineraller, saç tellerini beslemeye ve uygun hidrasyon sağlamaya yardımcı olur. Bu, saçı nemlendirmeye ve kuruluk ve donukluğu gidermeye yardımcı olur. Böylece kıvırcık saça daha iyi tanım ve parlaklık kazandırır..

Saç İçin Bira Nasıl Kullanılır??

Piyasada bira şampuanları ve bira ile yapılan diğer saç ürünlerini sunan çeşitli ürünler bulunmaktadır. Ancak bu ürünler, biranın etkinliğini azaltabilecek kimyasallar, katkı maddeleri ve ek bileşenler içerebilir. Saç bakımı için bira kullanmanın en iyi yolu, diğer doğal bileşenlerin yanında evde saf bira kullanmaktır. En iyi saç bakımı için bira kullanmanın çeşitli yollarını öğrenelim..

1. Saç Dökülmesi İçin Bira Şampuanı:

Saç dökülmesini tedavi etmenin en etkili yollarından biri, saçınızı şampuanınıza karıştırılmış bira ile yıkamaktır. Bira, saç derinizi temizlemede ve saç derisini ve saç tellerini beslemede oldukça etkili ve faydalıdır. Biradaki besinler, şampuanlama ile etkili bir şekilde saç derisi ve saç lifleri tarafından emilir; Bu, saç dökülmesini ve saç dökülmesini önemli ölçüde önlemeye yardımcı olur. Bira şampuanı yıkama da saç büyümesi için çok faydalıdır.

İçindekiler: Seçeceğiniz bir buçuk bardak bira ve bir bardak hafif bitkisel şampuan.

Hazırlanma zamanı: 40 dakika

Kullanım Talimatları:

 • Birayı bir tencereye dökün ve miktarı yarıya inene kadar kaynatmaya başlayın..
 • Soğumasını bekleyin ve ardından şampuanla iyice karıştırın..
 • Bol miktarda bira ve şampuan karışımını alın ve ıslak saçınıza ve saç derinize uygulayın..
 • İyi bir köpük oluşana kadar kafa derisine hafifçe masaj yapın.
 • Soğuk suyla yıkayın.
 • Gerekirse tekrar tekrarlayın.

Kullanım sıklığı: haftada üç kez.

2. Bira Saç Durulama:

Saçınızı saf bira ile durulamak sayısız fayda sağlar. Saç kütiküllerini güçlendirir ve saça parlaklık ve parlaklık verir, saç tellerini düzenler ve kabarmayı giderir. Bu yöntem aynı zamanda saç derisindeki doğal yağları dengeleyerek yağlı saç derisi, kepek, kaşıntılı saç derisi vb. sorunların tedavisine de yardımcı olur. Bira saç durulama çok etkilidir ve sonuçlara şaşıracaksınız..

İçindekiler: bir bardak bira.

Hazırlanma zamanı: 10 dakika.

Kullanım Talimatları:

 • Co2’yi kaybedip düz hale gelene kadar biranın birkaç saat kalmasına izin verin..
 • Saçınızı hafif bir bitkisel saç temizleyici ile yıkayın.
 • Düz birayı saça dökün ve yavaşça saç derisine sürün.
 • Saç derisi ve kökler tarafından iyice emilmesi için kafa derisine nazikçe masaj yapın.
 • 10 dakika bekletin.
 • Soğuk suyla durulayın.

Kullanım sıklığı: haftada üç kez.

3. Saç Büyümesi İçin Bira Yağı:

Biranın saç büyümesi için bir başka en iyi kullanımı, onu saç yağınıza eklemektir; hindistancevizi yağı, badem yağı, jojoba yağı vb. olabilir. Bu, saç derisini ve saçı iyi nemlendirmeye ve saç köklerinin ve saç derisinin güçlendirilmesine yardımcı olur. Hindistan cevizi yağı veya hint yağı ile bira kullanmak, saç büyümesini ve saçın yeniden büyümesini teşvik etmede çok işe yarar. Hindistan cevizi yağı ve hint yağı, saç köklerini besleyen ve onları saç büyümesi için uyaran özelliklere ve besinlere sahiptir, bu yağlara bira eklenmesi saç derisi ve saç için iki kat destek sağlar ve saç büyümesinde önemli sonuçlar verir..

İçindekiler: Bir fincan sıcak bira ve bir yemek kaşığı hindistancevizi yağı veya seçtiğiniz herhangi bir başka esansiyel yağ.

Hazırlanma zamanı: 15 dakika.

Kullanım Talimatları:

 • Bira ve yağı iyice karıştırın.
 • Bira ve yağ karışımını saç derisine ve saç derisine nazikçe masaj yaparak uygulayın, gözenekler ve saç kökleri tarafından iyice emildiğinden emin olun..
 • 30 dakika bekletin.
 • Ilık su ile durulayın.

Kullanım sıklığı: haftada üç kez.

4. Sağlıklı Saçlar İçin Bira ve Bal:

Bal mükemmel bir saç kremi ve nemlendiricidir. Saç liflerine yeterli hidrasyon sağlamaya ve onları güçlü ve sağlıklı hale getirmeye yardımcı olur. Balın antibakteriyel özellikleri, kafa derisi enfeksiyonlarını temizlemeye ve kafa derisini temiz ve sağlıklı hale getirmeye yardımcı olur. Saç derisindeki kan dolaşımını iyileştirmede ve saç büyümesini teşvik etmede çok faydalıdır. Muz, saça doğal koşullar ve beslenme sağlar. Bal ve bira, sağlıklı ve güzel saçlar için çok iyi bir karışım oluşturur..

İçindekiler: Yarım bardak koyu bira, bir muz ve bir yemek kaşığı bal.

Hazırlanma zamanı: 20 dakika.

Kullanım Talimatları:

 • Muzu ezin ve bira ile balı karıştırarak pürüzsüz bir macun elde edin..
 • Karışımı kafa derisine uygulayın.
 • Karışımın iyice emildiğinden emin olarak kafa derisine hafifçe masaj yapın.
 • Saçınızı iyice örtün ve iki saat bekletin..
 • Hafif bir şampuanla yıkayın.

Kullanım sıklığı: Haftada bir.

5. Saç Büyümesi İçin Yumurta ve Bira:

Yumurtalar, saç köklerini beslemeye ve saç büyümesini teşvik etmeye yardımcı olan proteinler ve besinler açısından zengindir. Yumurtalar ayrıca saçı yumuşatmada ve pürüzsüz ve ipeksi hale getirmede çok etkilidir. Saça yumurta ve bira paketi bu saç büyümesi ve saç sağlığı için çok etkili bir tedavidir. Bu paket ayrıca saçın hacmini ve görünümünü artırır.

İçindekiler: Yarım bardak bira ve bir yumurta.

Hazırlanma zamanı: 20 dakika.

Kullanım Talimatları:

 • Bira ve yumurtayı iyice karıştırın.
 • Karışımı kafa derisine hafifçe masaj yaparak saç derisine ve saça uygulayın.
 • Saç tellerini kökten uca kaplayacak şekilde iyice uygulandığından emin olun..
 • 30 dakika bekletin.
 • Hafif bir şampuanla yıkayın.

Kullanım sıklığı: Haftada bir.

6. Saç İçin Bira Saç Kremi:

Biranın bir başka en iyi kullanımı, siyah birayı saç büyümesi ve saç sağlığı için saç kremi olarak kullanmaktır. Bira ve zeytinyağı birlikte çok iyi bir saç kremi yapar, bu da kabarmayı azaltmaya yardımcı olur, saçı yumuşak ve pürüzsüz hale getirir. Ayrıca saç tellerindeki nemi kapatmaya ve parlak görünmelerine yardımcı olur. Bira kremi, saç liflerini besleyerek ve güçlendirerek saç kırılmasını azaltmaya yardımcı olur..

İçindekiler: Yarım su bardağı siyah bira ve bir yemek kaşığı zeytinyağı.

Hazırlanma zamanı: 15 dakika.

Kullanım Talimatları:

 • Saçınızı hafif bitkisel şampuanla yıkayın.
 • Bira ve zeytinyağını iyice karıştırın.
 • Karışımı kafa derisine hafifçe masaj yaparak uygulayın.
 • Saç tellerini kökten uca kaplayacak şekilde iyice uygulandığından emin olun..
 • 10 dakika bekletin.
 • Soğuk suyla durulayın.

Kullanım sıklığı: haftada üç kez.

Biranın Saç İçin Ek İpuçları ve Faydaları:

Saç bakımı için bira kullanırken izlenecek bazı ipuçlarına ve önlemlere bakalım:

 • Biradaki karbondioksit suyu sertleştirebileceği ve etkili temizliği engelleyebileceği için her zaman karbonsuz bira veya düz bira kullanın..
 • Biradaki alkol içeriği bazı saç tiplerinde kuruluk oluşturabilir. Kullanmadan önce alkolü buharlaşana kadar biranın kaynatılması tavsiye edilir..
 • Bira iyi şartlandırma özelliklerine sahiptir; birayı çilek, avokado gibi meyve püresi ile karıştırıp saç kremi olarak uygulayabilirsiniz..
 • Biranın nemlendirici faydalarını arttırmak için her zaman yasemin, papatya gibi uçucu yağlar ekleyebilirsiniz..
 • Saç derisindeki doğal yağları kurutabileceğinden, bira saç durulamayı haftada bir defadan fazla kullanmayın..
 • Bira kokusundan kurtulmak için biberiye gibi kokulu yağları karıştırın. Bir bira yıkama veya bira durulamadan sonra doğal kokulu bir saç kremi de kullanabilirsiniz..

Biranın faydaları hakkında her şeyi öğrendikten sonra, bu mükemmel bileşeni görmezden gelmek zor olmalı. Bira herhangi bir yan etki oluşturmaz ancak bazı saç tiplerinde kuruluğa neden olabilir, bu nedenle düzenli kullanımdan önce kontrol edilmesi önemlidir. Saç derisi ve saçın kurumasına neden olabileceğinden aşırı kullanımı tavsiye edilmez. Saç bakımı için bira kullanmak çok etkili bir tedavidir, ancak kronik rahatsızlıkları tedavi ederken her zaman bir doktor tavsiyesi almanız önerilir..