Herkes kabul etse de etmese de sakal stilleri her zaman klasik erkeksi görünüm olarak kabul edilir. Şık ve yakışıklılar ve moda dünyasında zamansızlar. Görünümleri ve keskin görünümleriyle hava atmaya cesaret eden erkekler için değişiklik arayan dolgun ve uzun sakal stillerine sahibiz. Bunların hepsi erkeksi, ateşli ve seksi; Bu göz kamaştırıcı modellerde kim şık görünmek istemez ki?

Bu uzun ve uzun sakal stilleri listesi, herkes için mutlaka görülmesi gereken bir liste..

Erkekler İçin En İyi 15 Dolgun ve Büyük Sakal Görünümü:

Aşağıdakiler Uzun, büyük ve tam sakalın ilk 15 stilidir.,

1. Bandholz Sakal:

uzun sakal stilleri

Bu tarz ilk olarak ünlü sakal ürünleri markası ‘Beard markasının’ kurucusu Eric Bandholz tarafından geliştirilmiştir. Bu, kalın sakal stillerinin yanı sıra uzun olan stillerden biridir. Bu tarz için, önce sakalın durmadan uzamasının yanı sıra çevresinin de durma noktasına kadar uzamasına izin vermelisiniz. Bu büyüme ortalama 6 ay sürer. Ondan sonra son olarak iri sakalını yüz şekline göre kesmelisin yani yüzün çenede üçgen, elmas, oval vb.yse üçgen. Bu sakala da uygun bir bıyık bırakman gerekiyor.

2. Jilet Kenar Sakal:

uzun sakal

Bu, 2018 itibariyle en çok takip edilen büyük sakal stillerinden biridir. Bu stilde de sakalınızı sadece düzgün, düzenli ve temiz bir şekilde kesmeden maksimum uzunluğuna ve genişliğine kadar uzatmanız gerekir. Maksimuma ulaştığında, şimdi nihayet kırpmanız gerekir, ancak kenarlar hariç. Kenarlar, kırpılmadan doğal vahşi şekilde korunmalıdır, bu nedenle bu sakal, Razor kenar stili sakal olarak adlandırılır..

3. Kısa Tam Sakal:

büyük tam sakal stili

Tam sakal stillerinin sadece bir stil ifadesi olarak uzun sakallara sahip olması zor ve hızlı bir kural değildir. Kısa sakallar bile aynı derecede şık ve erkeksi görünebilir. Bu sakal stilinde, sakalınızın orta uzunlukta çıkmasına izin vermelisiniz ki bu, herhangi bir pürüz olmadan daha kısa bir sakal kesmeniz için yeterli olabilir. Bu sakal da bıyıkla ilişkilidir ancak sakalınızı tamamlamak için o da düzgün şekilde kesilmelidir..

4. Örgülü Uzun Sakal:

Örgülü Uzun Sakallı erkekler

Sakalların en eşsiz tarzı örgülü uzun sakaldır. Ancak bu stil için gerçekten uzun bir sakal ve pürüzsüz sakal saçına ihtiyacınız var. Sakal saçlarınız tamamen dağınık ve pürüzlüyse örgü stili mümkün değildir. Genellikle bu tarz uzun saçlı erkeklere yakışır, bu nedenle uzun saç ve sakal stillerinden biri olarak adlandırılabilir..

5. Bakımlı Uzun Sakal:

uzun sakal stilleri 2020

Tamamen uzatılmış uzun sakal stillerinden farklı olarak, bu stil daha çok sürekli olarak bakımlı orta uzunlukta sakalı korumaya odaklanır. Tek yapmanız gereken sakalınızı bir veya iki aya kadar uzatmak, ancak sakalın uzamasının yanı sıra düzgün bir şekil vermeye ve kaliteli bakım ürünleriyle korumaya devam etmelisiniz..

6. Hollandalı veya Eski Hollandalı Sakal:

erkek uzun sakal stilleri

Geleneksel zamanlarda, uzun sakallı bir Hollandalıyı nadiren görürsünüz, çünkü büyük sakal bırakmalarına izin verilmezdi. Ama bir süre sonra; Hollandalı erkekler hem yatay hem de dikey olarak yayılan sakal bırakmaya başladılar. Ama asla sakallı bıyık bırakmazlar. Sonuç olarak, bu artık Hollanda görünümünün ticari markası haline geldi ve bu nedenle sakal Hollanda sakalı olarak adlandırılıyor..

7. Viking / Savaşçı Sakal:

en iyi uzun sakal stilleri

Bu stil örgülü sakal stiline benzer. Bu stilde sakal normal olarak başlar ve bir Viking veya eski bir savaşçı gibi bir görünüm vermek için iki örgüye bağlanır. Bu, sakal stillerine sahip uzun saçlardan biridir..

8. Ekstra Uzun Beyaz Tam Sakal:

uzun sakal şekilleri

Dolgun sakallar her zaman harika görünür, ancak ekstra uzun bir şekle sahip olduklarında daha da iyi görünebilirler. Sakal kılı ne kadar uzun olursa, görünüm o kadar dolgun olur ve yenilikçi bir şekilde tararsanız, harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu sakal stilinde, sakala beyaz bir renk verilerek ve bıyıkla birlikte renk katmak için sakalın korkaklığı biraz daha yükseltilebilir. Bu tarz, doğal beyaz sakallı yaşlı erkekler için en uygundur. Bu nedenle, bazen yaşlı erkeklerin hem beyaz hem de sakalı ekstra uzun olan uzun saçları ve sakalları olduğunu görebilirsiniz..

9. Patron Sakal:

uzun sakal

Dolgun bir sakala dönüşen solgun favorilerden başlayarak Boss stili sakal elde edebilirsiniz. Sakalınızın yanıklarının dış kısımlarını kesmeniz gerekir. Bu, uzun sakalların en basit şeklidir ve yine de maksimum dikkat ister..

10. Ekstra Uzun Keçi Sakal:

büyük sakal stilleri

Ekstra uzun keçi sakalı harika bir stil ve sıra dışı boyutu nedeniyle dikkat çekiyor. Her erkek ekstra uzun bir keçi sakalı tutamasa da, bu görünümü benimsemesi gereken erkekler, keçi sakallarının, genellikle erkeklerin sahip olduğu normal boyutunun ötesinde uzamasına izin vererek bu görünümü benimsemelidir. Normal boyutu aştığında, düzgün bir şekil için biraz kırpılmalıdır. Bu tarz daha uzun yüzlü ve gri veya sarı saçlı erkeklere daha çok yakışıyor. Bu nedenle uzun bir yüz için sakal stillerinden biri olarak adlandırılabilir..

11. Soluk Sakal:

uzun sakal tasarımları

Bu stil, adını düzgün bir şekilde solan favorilerinden alır. Bu sakal stili nispeten daha kısadır ancak sakalınıza harika bir kalın görünüm verir. Bu sakalı, önden bakıldığında kare şeklinde olması gereken orta sakalınıza favorilerin solmasına izin vererek uzatabilirsiniz. Sakalın çenenizi yaklaşık 3 inç uzunluğa kadar uzatmasına izin vermelisiniz. Bundan sonra, uçlarına doğru düz bir çizgide kesin. Bir gidon şekilli bıyık ile görünümünüzü geliştirebilirsiniz..

12. Garibaldi Sakal:

uzun sakal kesimleri

Bu tarz daha çok Bandholz sakal stiline benzer. Bu nedenle sakalınızın 5 ila 6 aya kadar kesilmeden boy ve çevresinin uzamasına izin vermelisiniz. Ancak bu tarzdaki tek fark, sakalınızı yüz şeklinizden bağımsız olarak başka hiçbir şekilde değil, yalnızca dairesel şekilde kesmeniz gerektiğidir..

13. Çalı ve Saç Sakal:

yeni uzun sakal stili

Bu sert bir sakal stilidir. Diğer sakal stillerine kıyasla çok daha vahşi görünüyor. Bu sakal stili sivri uçlu bir saç kesimi ile gider. Favorilerinizi orta sakalda soldurmalısınız. Sakalın orta boyda çıkmasına izin vermeli ve ardından küre şeklinde şekillendirmelisiniz. Ancak bu sakalın püf noktası düz olmayan parlak saçlar olduğu için saçları eşit şekilde kesmemeyi unutmamalısınız..

14. Uzun ve Dalgalı Sakal:

uzun sakal kesim modelleri

Yeterince şanslıysanız ve sakalınızda doğal dalgalı bir saç varsa, bu sizin için mükemmel bir stil. Sakal uzunluğu düz tarandığında boyun alt kısmına değecek kadar olmalıdır. Bu sakal stilini farklı bir renk tonu vererek renklendirebilirsiniz..

15. İki Ton Uzun Sakal:

uzun şık sakal

Bu uzun sakal tarzında, şaşırtıcı bir zıt görünüm için sakal iki tonda renklendirilir. Çoğunlukla bu stil, yukarıdaki resimde gösterildiği gibi ekstra uzun bir keçi sakalında yapılırken, diğer uzun sakallarda da yapılabilir. Birlikte kullanılabilecek renkler siyah ve beyaz, altın ve beyaz, turuncu ve kahverengi vb..

Bir erkeğin sakalı, erkeklik kadar stil arayışındaki temel unsurlardan biridir. Bu nedenle sakalınızın şekline ve bakımına özellikle dikkat etmeniz gerekir. Sakal stilleri, saç uzunluğu, şekli açısından farklılık gösterir; uzun sakalların günümüzde çok popüler olduğu renk vb. Tercihinize göre çeşitli uzun sakal stillerini koruyabilirsiniz..