Hızlı metabolizmanın ne olduğunu biliyor musunuz? Hangi metabolizmaya sahipsiniz, hızlı mı yavaş mı? Hızlı bir metabolizma, kilonuzu korumada karmaşıklığa yol açabilir. Metabolizma, yiyecekleri enerjiye dönüştüren ortak kimyasal prosedürü ifade eder. Arabanız için gaza benzer şekilde, yiyecek vücudunuzun gücüdür. Hızlı bir metabolizmaya sahipseniz, vücudunuzun yakıt verimliliğine ihtiyacı vardır. Bir başkası tarafından normal, aksi takdirde yavaş bir metabolizma ile karşılaştırın, vücudunuz yiyecekleri çalışan metabolik enerjiye dönüştürmekte o kadar yetkin değildir..

metabolizma hızlı

Hızlı Metabolizmanın Belirtileri:

Kilo alma girişiminde, diğer sorunları gösterebilecek aşırı doldurma gıdaları ile sonuçlanabilir. Kilo almaya çalışan birçok insan, kendileri için daha iyi olmayan her türlü gıdayı yemeye eğilimlidir..

Kilo alma karmaşıklığı yaşıyorsanız, aksi takdirde kas, açıkçası hızlı bir metabolizmaya sahip ilk semboldür. Bu, bazılarına daha iyi gelebilir, yine de sıska insanlar için; bu bazı ciddi sağlık sorunlarına yol açacaktır..

Hızlı Metabolizmanın Nedenleri:

  • Endişe içindeyseniz, bu aynı zamanda metabolizmanızı da etkileyecek ve daha da artıracaktır. Tutarlı bir şekilde sigara içmek ve doğal olarak baskı, bir yaşam tarzı değişikliği yoluyla hepsini ortadan kaldırabileceğiniz tek neden olacaktır..
  • Ektomorflar, onları hızlı bir metabolizmaya sahip olmaları için en olası adaylar yaratan bölünmüş bir yapı içerir. Genellikle küçük omuzlar, son derece küçük kas kütlesi ve hafif bir çerçeve ile incedirler..
  • Kalıtım kesinlikle vücudunuzun metabolizmasında bir unsur olarak hareket eder, aksi halde sevmez. Üç farklı vücut tipi vardır: mezomorflar (atletik yapılı kişiler), ektomorflar (çok ince yapılı olanlar), endomorflar (daha büyük vücutlu olanlar).
  • Birinin hızlı bir metabolizmaya sahip olmasının bir başka nedeni, yanmış durumda olmalarıdır. Bu, çok yakında, bu alışkanlığı hayatınızda hala geliştirmemeniz için bir neden daha. Getirebileceği diğer tüm hastalıklara ek olarak, metabolizmanızı bozmak, büyüyen listeye dahil edilmesi gereken bir diğer sorundur..
  • DNA’dan uzakta, hızlı bir metabolizma için ek bir neden vardır. Hipertiroidizm olarak bilinen aşırı aktif bir tiroid bezi tek nedendir. Anksiyete, yorgunluk, hızlı kalp atış hızı artı kilo kaybı, hipertiroidizmin geleneksel sembolleridir. Tiroid, hızlı metabolizmanızın başka bir nedenidir..

Hızlı Metabolizma Elde Etmenin En İyi Yolları:

1. Vitaminlerinizi Alın:

B vitaminleri, özellikle niasin, hücrelerimizin güç sürücüleri olan mitokondriden enerji üretimini artırarak işleri hızlandırmaya yardımcı olabilir. Süt ürünleri, kepekli tahıllar ve yumurtaların tümü B vitaminlerinin zengin temelleridir. B vitaminleri açısından zengin bir tahıl olan kinoayı deneyin, aksi takdirde sabah yumurta çırpmanıza yarım fincan doğranmış dolmalık biber ve biraz yıpranmış, az yağlı peynir ekler..

Hızlı metabolizma1

2. Kalori Yakımınızı İnceleyin:

Ek bir kesin rakam elde etmek için, bu hesap makinesini kullanarak nasıl dinç olduğunuzu sorun. Cevabınız, mevcut kilonuzu korumak için günlük almanız gereken kalori sayısıdır. Daha az tüketerek, daha fazla egzersiz yaparak veya tercihen bir kombinasyon yaparak günde 500 ekstra kaloriyi kesin. Her hafta 1 ila 2 kilo düşeceksin.

3. Hiç Yo-Yo Diyeti Yapmaz:

Bu, metabolizmanızı yavaşlatacağınız anlamına gelir. Kilo verdiğinizde kas artı yağı da düşürürsünüz, ancak tekrar artırdığınızda, genellikle daha az kalori yakan yağdır..

Hızlı Metabolizmanın Dezavantajları:

Hızlı metabolizmanın bir diğer dezavantajı, kas yapmanın çok daha zor olacağıdır. Vücudunuz yiyeceğinizi çok hızlı yaktığından, kas büyümesini hızlandıracak hiçbir şey yoktur..

Aşırı derecede zayıf olan insanlar, yeterince yemek yememekle suçlanma eğilimindedirler, aksi halde performansları gibi görünmek için kendilerini aç kalmaya çalışırlar. Hızlı metabolizmaları olan kadınlar, döngüleri düzensiz hale gelebileceğinden menstrüasyonda da zorluk yaşayabilir..