Kosa ipeği ağırlıklı olarak Hindistan’ın Chhattisgarh eyaletinde üretilir. Bu ipek türü Hint ipekböceğinden elde edilir. Chhattisgarh’daki bir bölge olan Champa, tüm dünyada en iyi kosa ipeği üreticisi olarak kabul edilir. Kosa ipeği sadece geleneksel kıyafetlerin yapımında değil, aynı zamanda çeşitli tasarımcı kıyafetlerinin yapımında da kullanılır. Kosa ipek sari, herhangi bir özel durum için ideal olarak kabul edilir ve geleneksel bir dokunuşa sahiptir. Bu güzelliği için diğer çeşitli ülkelerde kabul edilmiştir..

Resimlerle Güzel Kosa İpek Sarees:

İşte aşağıda verilen resimlerle en güzel 9 güzel kosa ipek sare’miz.

1. Krem ve Domates Renkli Kosa İpek Sari:

Kosa Sarees-Krem Ve Domates Renkli Kosa Silk Saree

Krem ve domates renkli kosa ipeği ipeksi dokusu sayesinde canlı ve parlak görünüyor. İnce ve yüksek kaliteli kumaş, bunu çok hafif yapar. Pallu kısmı, esas olarak şık gümüş astarlı basit domates kırmızısıdır. Bu kombinasyon sari, her yaştan kadın için uygundur. kesinlikle şık görünüyorsun.

2. Motifli ve Bordürlü Sarı Kosa İpek Sari:

Kosa Sarees-Sarı Motifli Bordürlü Kosa İpek Sari 2

Bu sarı kosa ipek sari ile tasarlanmış çok renkli motifler olağanüstü bir görünüm sağlar. Bu baskılı ipek sari desenini beğendiyseniz, canlı sarı kumaşa sahip bu tür kosa ipeği, stile uygun giyinmedir. Pileli pallu size resmi ve göz alıcı bir görünüm sunuyor..

3. Geometrik Tasarımlı Koyu Kahverengi Kosa İpek Sari:

Geometrik Desenli Kosa Sarees-Pembe Kosa İpek Sari 3

İhtişam, bu kosa ipek saree’nin özelliğidir. Sadece bordür boyunca ve pallu üzerinde basılan periyodik blok tasarımları muhteşem. Bu etkileyici sari, pembe taban ile mavi kontrast etkisine sahiptir. Parlak efektli bu parti sari giyiminde sadece sansasyonel görünüyorsunuz. Bu, kosa ipek sarilerindeki en iyi parti giyim sarilerinden biridir..

4. Yeşil El Dokuma Saf Kosa İpek Sari:

Yeşil El Dokuma Saf Kosa İpek Sari

Bu sari parçası, el dokuması saf kosa ipeğidir. Yeşilin bu tonuyla altın bordür güzelliğinizi yüceltir. Bu basit yeşil gölgeye biraz renk katmak için, geniş şeritler halinde zıt görünmesini sağlayan üç renk eklenir. Altın rengi bluz ve altın takılar ise giyiminizi tamamlıyor. Bu tarz kosa ipeği giyerek ilgi odağı olacaksınız..

Daha fazla gör: Chikankari Sarees

5. Bordo ve Krem Kosa İpek Sari:

Bordo Ve Krem Kosa İpek Saree

Bu kosa saree, karışık ve uyumlu bir görünüme sahiptir. Üst yarısı bordo ve krem ​​renginde üçgen dalgalı desenlere sahiptir. Alt yarıda ise temel renk krem ​​ve dönüşümlü olarak bordo ve siyah kalka tasarımları. Yüksek boyunlu veya yakalı blues tasarımını tercih etmek için yalan söylüyorsanız, bunun için gidebilirsiniz..

6. Sarı Beyaz Baskılı Kosa İpek Sari:

Kosa Sarees-Sarı Beyaz Baskılı Kosa Silk Saree 06

Bu kosa ipek saree’nin ana temel rengi, sarı ve yeşil çizgili göz alıcı kenarlıklı beyazdır. Bordür astarında belirgin baskılardan oluşmaktadır. Beyaz, diğer rengi tamamlayan bir renktir. Bu kosa ipeği zarif olduğu kadar hoş bir görünüme sahiptir. Bu, kosa ipek sarilerinde iyi görünen baskılı sarilerden biridir..

Daha fazla gör: Tussar Silk Sarees Resimleri

7. Mavi ve Gri Tapınak Tasarımı Kosa Silk Saree:

Kosa Sarees-Mavi Ve Gri Tapınak Tasarımı Kosa Silk Saree 07

Parlak parlaklık bu mavi renkli kosa ipeğini güçlendirir. Bu mavi renk, tapınak tasarımı gri renkli bordürlerle paralel olarak gider. Gri renkli parlak veya ışıltılı kumaştan bir bluz ile kombinleyebilirsiniz..

8. Warli Baskılı Kırmızı ve Kirli Beyaz Kosa İpek Sari:

Kosa Sarees-Kırmızı ve Kirli Beyaz Warli Baskılı Kosa İpek Saree 8

Warli baskıları, kısraklarda, giysilerde veya diğer malzemelerde yaygın olarak kullanılan baskılardır. Bu stili kosa ipeği ile tercih edebilirsiniz. Siyah baskılar, kirli beyaz taban kosa sari üzerinde parlayan bir etkiye sahiptir. Bu parçaya biraz renk katmak için saree’nin diğer yarısı için basit kırmızı renge gidebilirsiniz. Bu saree, sınır boyunca siyah ve kırmızı şeritlere sahiptir..

Daha fazla gör: Tasarımcı Krep Sarees

9. Bej ve Kahverengi Kosa İpek El Dokuma Sari:

Kosa Sarees-Bej Ve Kahve Kosa İpek El Dokuma Sari

Bu kosa ipeğindeki bej renkli taban, bu sari parçasına jüt etkisi sağlar. Bu herhangi bir resmi vesileyle giyilebilir. Bu basit sari, daha da çekici görünmek için çok renkli bir palluya sahiptir..

Bu kosa ipek sarees, bu saree’nin özelliği olan parlak bir etki verir. Bunlar esas olarak günlük kullanım için olmayan belirli etkinlikler içindir. Dokusu çok yumuşak ve parlak. Bunlar, dikkat çekici görünmesi için modern tasarımlarla karıştırılabilir ve eşleştirilebilir..