Viena gražiausių dovanų moteriai yra motinystė! Nėštumas tikrai yra įsimintiniausias kiekvienos moters gyvenimo etapas ir yra branginamas visą gyvenimą. Tačiau nėštumas nėra toks vientisas, kaip sakoma. Kiekviena moteris išgyvena skirtingą nėštumo laikotarpį ir turi savo slopinimą dėl ateities. Ypač naujoms mamoms 20 savaičių nėštumas gali būti tikrai įdomus ir bauginantis tuo pačiu metu, kai kūdikio guzas yra visiškai matomas. Techniškai tai yra antrasis nėštumo trimestras, kai kūdikis vystosi gana greitai . Šiame straipsnyje mes bandėme padėti būsimoms mamoms įveikti stresą ir rūpesčius, pateikdami visą informaciją, kurią jiems reikia žinoti apie 20 nėštumo savaičių.

Viskas, ką jums reikia žinoti apie 20 savaičių nėštumo

Turinys:

 1.  Ko gali tikėtis dvidešimt savaičių nėščia moteris šiame etape?
 2.  Mėnuo ir trimestras, nurodantys 20 savaičių nėštumą:
 3.  20 savaičių nėštumo vaisiaus vystymasis:
 4.  20 savaičių nėščios kūdikio svoris ir dydis:
 5.  Kaip atrodo 20 savaičių nėščiosios pilvas?
 6.  Fiziniai ir psichologiniai pokyčiai 20 savaičių nėščioms moterims:
 7.  20 savaičių nėštumo veikla:
 8.  20 savaičių nėštumo dieta ir pratimai:
 9.  Medicininiai tyrimai ir nuskaitymas 20 savaičių nėščiai:
 10.  Kokia galima rizika 20 nėštumo savaičių metu??
 11.  Kontrolinis sąrašas 20 savaičių nėščioms moterims:
 12.  Patarimai ir atsargumo priemonės, kurių reikia imtis 20 -tą nėštumo savaitę:

Ko gali tikėtis dvidešimt savaičių nėščia šiame etape?

Nėštumas naujoms motinoms gali būti baisus. Tai naujas nuotykių pasaulis su griežtomis ir tvirtomis atsargumo priemonėmis. Kasdien lankosi gydytojai, o tiesi dieta tikrai neužkerta kelio. Tačiau nėštumas, kai pripratote prie jo viršelio, yra labai lengvas ir paguodžiantis laikas su artimaisiais, bandant kuo geriau jumis pasirūpinti. Tai jūsų laikas, kai esate naujos gyvybės nešėjas šioje žemėje, kažkas, kurį galite pavadinti savo, tas, kurio gyvenimas yra jūsų rankose, kai stengiatės kuo geriau suteikti jam patogų laiką būdami viduje. Kartu su nuotaikos svyravimais atsiranda šis išdidus jausmas būti motina naujagimiui. Jūs žinote, kad jis yra jūsų dalis, kai jis pradeda maitintis iš jūsų ir jūs akimirksniu prisijungiate.

Mėnuo ir trimestras, nurodantys 20 savaičių nėštumą:

20 nėštumo savaičių rodo, kad esate 5 mėnesių nėščia. Tai techniškai patenka į antrąjį trimestrą, kur kūdikio augimas prasideda sparčiu etapu. Stebėsite daugybę savo kūno pokyčių ir netgi pajusite, kaip jūsų viduje vystosi kūdikis.

20 savaičių nėštumo vaisiaus vystymasis:

Tačiau ilgi devyni mėnesiai skaičiuojant atliekami kas savaitę, kad būtų lengviau atlikti dažną stebėsenos metodą. Tokiu būdu galima stebėti savaitės kūdikio vystymąsi jūsų viduje ir, jei atsiranda kokių nors sutrikimų, jį galima nedelsiant ištaisyti. Iš viso 40 savaičių 9 mėnesių trukmės sumos, kiekviena iš šių savaičių suskirstyta į tris dalis. Pirmąjį trimestrą yra kūdikis, bet vis dar neformuotas. Jis yra tik kiaušinis, kuris buvo apvaisintas ir dabar eina į kiaušidę. Ši blastocista formuoja embrioną ir galiausiai vaisių. Per visas savaites vyksta antrasis ir trečiasis trimestras ir kiekvieną savaitę kūdikis vystosi šiek tiek daugiau nei anksčiau. Galima patirti net 20 savaičių nėščios kūdikio judėjimą viduje kartu su kitais įvykiais.

1). Oda:

Kai ją dengia balta riebi vernix, jo oda dabar pradeda keistis, prisitaikydama prie išorinio pasaulio. Tarp drėgmės ir vaisiaus vandenų kūdikio oda dabar yra padengta lanugo, kuris yra minkšti kūdikio plaukai, ir verniksas, kuris slepiasi nuo odos susiglamžymo ar susiraukšlėjimo skystyje. Jo pirštai ir pirštų nagai išaugo, taip pat plaukai ant galvos, kurie ryškūs iki 20 savaitės.

2). Jausmai:

Iki 20 -osios savaitės jo pojūčiai yra aiškiai apibrėžti, nes jo kūno neuronai ir mielinas dabar yra sukūrę puikų nervų ryšį. Jo pojūčiai išsivalo. Dabar jis aiškiai jaučia mamos balsą. Jis žino apie jos aplinką. Dabar jis gali jausti ir užuosti, ir turi regėjimo dovaną. Jo akys tampa jautrios šviesai ir atsiveria skonio receptoriai. Jo širdies plakimas dabar toks garsus, kad paprastas stetoskopas su mamos kūdikio guzu gali nustatyti jo širdies plakimą. Taip pat galima pastebėti 20 -osios nėštumo savaitės kūdikio padėties pokyčius.

3). Nurijus:

Šiame etape jūsų kūdikis praryja daug to vaisiaus vandenų, tai padeda paruošti jūsų mažylį laikui, esančiam už motinos įsčių, ir padeda virškinimo sistemai funkcionuoti. Šią nėštumo savaitę kūdikis šią savaitę papildomai rija, taip pat gyvena amniono skystyje dėl kūdikio funkcijų. Kūdikis per dieną išgeria beveik 300 ml. Žinoma, jums neturėtų būti sunku atspėti, kad kūdikiui visą šį laiką reikia šilumos. Štai kodėl skiriasi temperatūra ir jūsų kūno skysčiai šildo jūsų mažylį.

4). Mekonijus:

Šiame etape jūsų 20 -oji savaitė išskiria tamsią lipnią medžiagą, dažniausiai žalią, žinomą kaip „Meconium“. Tai apima viską, ką jūsų mažoji turėjo, kai ji buvo jūsų viduje. Tai galima laikyti pirmąja jos išmatomis. Paprastai jį sudaro Lanugo, gleivės, amniono skystis, vanduo ir tulžis. Tačiau geras dalykas yra tai, kad jis turi mažiau kvapo.

5). Lytis:

20 savaitės akcentas yra lyties nustatymas, kuris yra jūsų noras. Dauguma žmonių laukia didžiausio pabaigos, bet jei norite, kad ši savaitė jums būtų sėkminga, pagaliau nuspręskite dėl vardo. Ultragarsas atskleidžia lytį, kuri šiuo metu yra ryški ir aiški. Jei jūsų viduje guli kūdikis, tikėtina, kad ji tikriausiai jau išsivystė kiaušides su primityviais mažais kiaušinėliais. Šiuo metu kiaušinių skaičius yra nuo šešių iki septynių milijonų, o tai žymiai sumažėja iki normalaus lygio, ty po dviejų milijonų. Jei jūsų kapšelyje yra berniukas, jis jau vyksta, kai jo sėklidės yra iki pusės pilvo ir eina į kapšelį.

20 savaičių nėščios kūdikio svoris ir dydis:

Kai nėštumas skaičiuojamas iki 40 savaičių, 20 savaičių yra jūsų nėštumo vidurys, todėl jūsų kūdikis jau yra pusiaukelėje. Kūdikio augimą 20 nėštumo savaitę galima pastebėti, kai jis auga, jis auga šiek tiek daugiau – maždaug 26 cm ilgio ir sveria 11 uncijų. Tačiau tai yra apytikslės priemonės, tačiau jūsų kūdikis greitai priauga kūno masės ir kūdikių riebalų, todėl jūsų kūdikis dabar šiek tiek sunkesnis.

Kaip atrodo 20 savaičių nėščiosios pilvas?

Per šį laikotarpį galite pastebėti matomą iškilimą ir išsivystyti sunkumo jausmas. Jūsų vaikščiojimas taip pat turės įtakos šiam staigiam jūsų fizinės kūno padėties pasikeitimui. Smeigtuko dydis kiekvienai moteriai skiriasi, atsižvelgiant į jų kūno sudėjimąs.

Fiziniai ir psichologiniai pokyčiai 20 savaičių nėščioms moterims:

A). Pilvo skausmas:

Kai jūsų kūdikis priauga daugiau svorio, kūdikio guzas dabar jaučiasi šiek tiek sunkesnis nei praėjusią savaitę. Dėl to išsiplečia kiaušidžių ir skrandžio raumenys, prie kurių jis nėra pripratęs. Štai kodėl, kai sėdite ir bandote atsikelti ar miegoti, jaučiate lengvą dilgčiojimo skausmą. Nesijaudinkite, nes tik raumenys pripranta prie spaudimo ir išsiplėtimo. Jei per pilvo sritį galite dėvėti prigludusius audinius, tai taip pat sukels pilvo skausmą, todėl apsipirkdami nėščioms moterims; galite nusipirkti laisvus ir nemokamus audinius savo pilvo sričiai. Šiomis savaitėmis turėtumėte būti atsargesni ir sąmoningesni apie savo laikyseną ir padėtį su audiniais, tada tik jūs džiaugsitės savo motinyste.

B). Išsekimas:

Tai gali būti įprastas signalas, kai pasiekiate vidurinį ženklą. Tai yra ta savaitė, kai kūdikis pradeda visapusiškai augti ir maitintis, daugiau pritraukdamas iš motinos. Jos raudonieji kraujo kūneliai ir maistas, energijos ląstelės ir maistinės medžiagos galiausiai nuvalo motiną. Štai kodėl šiuo metu kūdikiui ir motinai reikia geros dietos. Šiomis dienomis turėtumėte padaryti savo širdį ir protą kiek laimingesnį, tai puikus būdas įveikti tokio pobūdžio problemas, turėtumėte pasirūpinti savo bendrąja sveikata ir rinkti informacinius patarimus iš savo šeimos narių, kurie anksčiau buvo tokioje situacijoje. tu. Kai turite laiko, turėtumėte atsipalaiduoti. Po darbo valandą turite pailsėti.

C). Antrinės problemos:

Dažnai gali atsirasti tam tikrų antrinių problemų, tokių kaip karščio nudegimai, kojų mėšlungis, karščio bangos, dėmėtas veidas ir nevirškinimas. Per visą šį etapą gali atsirasti išskyros iš makšties, bet dažniausiai; tai turėtų būti normalu visoms moterims. Šios išskyros yra dar vienas hormoninis organizmo pokytis. Taip yra dėl to, kad darote didelį spaudimą savo gerovei ir higienai.

Nėra aiškaus būdo įveikti šią problemą; tai padidins infekcijos lygį jūsų kūne. Jūs turite išlaikyti higieną makšties srityse ir visada laikyti rankšluostį aplink makšties sritį ir valyti, kuo dažniau nuplaunant bet kokias išskyras. Nuvalykite vietą ir išvenkite bakterijų problemų. Šiuo metu dubens srityje taip pat yra patinimas. Geriausias būdas sumažinti šį skausmą ir išskyras – organizmui reikia daugiau vandens. Per tą laiką pažeistą vietą galite dėvėti nemokamus audinius ir vidinius drabužius ir leisti jiems atsipalaiduoti.

D). Giliųjų venų trombozė:

Čia reikia atkreipti dėmesį į du dalykus: pavadinimas nėra toks keistas, kaip skamba. Kiekviena kita motina turi patinusią koją, po kurios visą nėštumą lydi didžiulis skausmas ir bėrimas. Paprastai taip yra dėl kraujo krešėjimo venose. Tai reiškia, kad nėštumo metu yra kraujo krešulių pavojus. Tai skamba keistai, tačiau nerizikuokite šiame etape, kai esate taip toli. Dažnai gali atsitikti taip, kad kojų kraujagyslės yra visiškai atjungtos nuo kraujo tiekimo. Tai gali būti mirtina kūdikiui. Norėdami pagerinti situaciją, pabandykite atsižvelgti į situaciją. Kreipkitės į savo gydytoją ir išsklaidykite savo abejones, kad užtikrintumėte geresnį saugumą ir išvengtumėte nereikalingų rūpesčių.

E). Dusulys:

Kai jūsų pilvas auga, jis nuolat spaudžia jūsų vidaus organus ir gali kilti kvėpavimo problemų. Kvėpavimas yra dažnas reiškinys nėštumo metu, todėl padidėja progesterono hormono šaltinis, kuriuo galite giliau kvėpuoti, todėl jaučiatės taip, lyg turėtumėte sunkiau dirbti, kad gautumėte daugiau oro. Kai vystotės nėštumo metu ir gimda užima daugiau vietos. Tai sukelia kovą ir spaudimą jūsų diafragmai. Kvėpavimas per burną šiuo metu nėra protingas pasirinkimas; geriausias būdas yra naudoti audinius visur su savimi, kad galėtumėte nuvalyti nosį. Nenešiokite nosinės, nes jose yra daug bakterijų, todėl būsite rimtesnė. Išlaikyti gerą ir laisvą laikyseną sėdint ir stovint, atlikti švelnius pratimus, tokius kaip vaikščiojimas ir plaukimas, gali padėti pagerinti širdies ir kraujagyslių funkcijas.

20 savaičių nėštumo veikla:

Ši savaitė bus daugiau apie kūdikio ir motinystės planavimą ateinančioms savaitėms. Naujausias įvykis gali jus visam laikui įkišti į tualetą, bet jums pavyks puikiai! Jūs pagaliau užaugote su motinos atsakomybe. Galite dėti daugiau pastangų dėl savo kūdikio sveikatos. Ir dabar, kai jau įpusėjote, matote, kaip jums puikiai sekasi. Jūsų veikla bus įprastas patikrinimas, miegas ir sveika mityba.

20 savaičių nėštumo dieta ir pratimai:

Dieta:

1). Omega 3 riebalų rūgštis:

Šios riebalų rūgšties jums reikia, kad jūsų kūnas veiktų sveikai ir neatsiliktų nuo regėjimo. Keletas gerų maisto produktų yra žemės riešutų sviestas, džiovinti vaisiai, lęšiai ir kiaušiniai.

2). Folio rūgštis:

Viena iš svarbiausių maistinių medžiagų, kurią reikia įtraukti į savo mitybą, yra folio rūgštis. Folio rūgštis padeda sumažinti jūsų vaiko apsigimimus. Geležies papildų nepakanka ir jums padės tokios daržovės kaip špinatai, žiediniai kopūstai, lęšiai.

3). Mėsa:

Dauguma mėsos yra saugu vartoti nėštumo metu, nors baltos liesos mėsos reikėtų mėgautis daugiau. Įsitikinkite, kad proceso metu nėra pasirinktas jūros gėrybių kelias.

4). Vitaminai:

Vitaminas yra pagrindinė maistinė medžiaga šešiems nėštumo mėnesiams. Tai padeda sumažinti vėmimo ir pykinimo pojūtį. Užuot vartoję vaistus, turėtumėte vartoti sveikas daržoves ir grūdus, žemės riešutų sviestą, riešutus ir lašišą ir kt..

5). Geležis:

Geležis yra viena iš būtinų maistinių medžiagų jūsų organizmui. Per tą laiką turite pasiimti geležimi užpildytą turinį ir maisto produktus. Į kasdienį maistą įpilkite apelsinų ir šviežių daržovių. Į savo racioną galite pridėti kiaušinių, pupelių ir daugiau bulvių, nes tai maistas, kuriame gausu geležies.

Pratimas:

a). Vaikščiojimas:

Vaikščiojimo nėštumo metu nauda padės išlaikyti gerą jūsų sveikatą. Vaikščiojimas palaiko jūsų sveikatą ir daro jus aktyvų. Nėštumo metu kiekvieną dieną turite vaikščioti. Dauguma gydytojų taip pat siūlo.

b). Pilvo išplėtimas:

Atlikdami šį pratimą, sėdėkite ir sukryžiuokite kojas. Atlikdami šį pratimą, sėdėkite ir sukryžiuokite kojas. Įkvėpkite ir iškvėpkite bei reguliariai atlikite pratimus, tai padės išlaikyti jūsų sveikatą.

c). Raštuotas kvėpavimas:

Kvėpavimo pratimai suteiks daugiau gryno deguonies kūdikiui ir mamai. Jei raumenys yra gerai aprūpinti deguonimi, jie gali efektyviau funkcionuoti jums ir jūsų kūdikiui.

d). Joga:

Joga yra puikus būdas išlaikyti savo kūno formą. Jogą galite daryti reguliariai; tai padės jums gyventi ilgai ir padarys jūsų kūdikį sveikesnį. Šiuo laikotarpiu turėtumėte išbandyti keletą paprastų jogos pozų.

e). Pilnas drugelis:

Pradėkite sulenkdami kelius, kad kojų padai liestųsi, kojų kulnai priartėtų prie kūno ir priartėtų prie jo, o šlaunies raumenys atsipalaiduotų. Padėkite rankas ant kelio sąnarių ir švelniai spauskite sąnarius.

Medicininiai tyrimai ir nuskaitymas 20 savaičių nėščiai:

20 savaičių nėščiosios ultragarsas ir kraujo atrankos testai nustato vaisiaus sveikatą. Kiti simptomai gali ateiti ir praeiti. Nors vaistai nėra jūsų saugiausias pasirinkimas, nes jie gali sąveikauti, keli vaistai, kuriuos reikia laikyti prie lovos:

 • Skausmai- acetaminofenas. Venkite ibuprofeno ir naprokseno.
 • Alergija- antihistamininiai vaistai ir ioratadinas. Venkite pseudoefedrino ir dekongestantų, tokių kaip fenilefrinas.
 • Kosulys- dekstrometorfanas ir guaifenesinas.
 • Vidurių užkietėjimas- Metamucil ir Colace. Venkite vidurius laisvinančių ir mineralinio aliejaus.
 • Rėmuo- antacidiniai vaistai ir famotidinas.

Kokia galima rizika 20 nėštumo savaičių?

Antrasis trimestras paprastai yra saugiausias ir patogiausias nėštumo laikotarpis. Tačiau yra daug galimybių, kad gali kilti rimtų komplikacijų, tokių kaip:

 • Kraujavimas- rodo persileidimą, kurį sukelia daugelis veiksnių, tokių kaip silpna gimdos kaklelis, autoimuninės ligos ar placentos atsiskyrimas.
 • Priešlaikinis gimdymas-moterys, kurios yra nėščios su dvyniais ar daugiau kūdikių, ir tos, kurios anksčiau buvo persileidusios, gali pradėti priešlaikinį gimdymą.

Kiti dažniausiai pasireiškę 20 savaičių nėštumo simptomai yra šie:

 • Spaudimas makšties srityje
 • Apatinės nugaros dalies skausmas
 • Viduriavimas
 • Dažnas noras šlapintis
 • Pernelyg didelės išskyros iš makšties

Kontrolinis sąrašas 20 savaičių nėščioms moterims:

Vykdykite šį kontrolinį sąrašą, kad nepraleistumėte jokios informacijos:

 • Paruoškite kalendorių, kuriame pažymėtos jūsų medicininių susitikimų datos.
 • Būtinai užsirašykite savo kasdienių vaistų sąrašą.
 • Jūs netgi galite sukurti dietos lentelę, kad įsitikintumėte, jog vartojate reikiamą mitybą.
 • Užsiregistruokite į jogos užsiėmimus, kad sustiprintumėte raumenis ir gerai pasiruoštumėte gimdymui.
 • Būtinai išvardykite visus atrankos testus ir nustatykite priminimus.
 • Prie lovos laikykite drėkinamąjį kremą, kad drėkintumėte pilvo sritį ir išvengtumėte strijų.
 • Pradėkite planuoti savo finansus, kad išvengtumėte paskutinės minutės skubėjimo.

Patarimai ir atsargumo priemonės, kurių reikia imtis 20 -tą nėštumo savaitę:

Peržiūrėkite šiuos 20 savaičių nėštumo priežiūros patarimus:

 • Valgykite gerai ir mėgaukitės sveiku, maistingu maistu.
 • Daugiau ilsėkitės ir sutelkite dėmesį į savo kūną.
 • Būtinai pasivaikščiokite ir pasimankštinkite.
 • Gerkite daug vandens ir palaikykite hidrataciją.
 • Valgykite mažais intervalais, kad išvengtumėte rūgšties refliukso.
 • Norint išvengti kūdikių trūkumų, reikia reguliariai vartoti maisto papildus.
 • Nuotaikos svyravimai jus be galo vargins dabar, kai yra 20 -oji savaitė. Tiesiog įsitikinkite, kad kas nors šalia yra kaskart, kai skambina nerimas.
 • Norėdami įveikti stresą, klausykitės muzikos ar atlikite meditaciją.

20 nėštumo savaičių baigiasi visomis pirmųjų mėnesių kovų kovomis. Pykinimas, neramumas ir apetito stoka daugelį moterų nervina dėl nėštumo ir sukelia jiems didelį stresą. Įžengusi į antrąjį trimestrą, moteris pradeda jaustis atsipalaidavusi ir patogiau, kai kūnas lėtai prisitaiko prie pokyčių. Galima pajusti, kaip kūdikis juda viduje, o tai motinai gali būti labai įdomu. Tikimės, kad padėjome jums svarbiausią informaciją apie 20 savaičių nėštumą. Turėkite saugią motinystę!

Eksperto klausimas ir atsakymai:

1). Ar saugu turėti lytinių santykių 20 -tą nėštumo savaitę??

Nepriklausomai nuo to, ką jums sako kiti, neleiskite, kad nesaugumas dėl savo vaiko saugumo užtemdytų jūsų sprendimą. Jūsų mažyliui viskas gerai ir sveika. Galite pasveikinti nedidelį intymumą savo gyvenime, ypač todėl, kad nuotaikos svyravimai ir bloga sveikata jus vargina. Galite padaryti su nedideliu pakilimu scenoje.

2). Ar galiu keliauti per 20 nėštumo savaičių??

Kelionės per 20 nėštumo savaičių paprastai laikomos saugiomis, jei jas gerai suplanuojate. Prieš kelionę visada pasitarkite su gydytoju. Moterims, turinčioms didelės rizikos nėštumą, nerekomenduojama keliauti, kad būtų išvengta persileidimų. Taip pat patariama atlikti visus reikalingus atrankos testus, kad būtų išvengta bet kokių komplikacijų. Kelionės metu būtinai turėkite su savimi medicininių įrašų kopiją.

3). Kada turėčiau kreiptis į gydytoją per 20 nėštumo savaičių?

Jei planuojate apsilankyti pas gydytoją, turite nedelsdami skubiai nuvykti į ligoninę, jei pastebėjote kraujavimą, stiprų apatinės pilvo dalies mėšlungį, gimdos susitraukimus, per daug išsiskyrimą iš makšties ar ilgą laiką nejudate kūdikio. Šiuo atveju geriau būti saugiam nei gailėtis.