Dengės karštligė:

Dengės karštligė yra gerai žinoma kaip kaulų karštinė, kuri yra sunki virusinė liga, perduodama įkandus Aedes albopictus uodui. Jis pasireiškia dviem būdais: dengės karštligė kartu su hemoragine dengės karštligė (DHF). Dengės karštligė kol kas yra sunki, tačiau ji nėra mirtina, o sergant Dengės karštligės hemoragine karštine (DHF) prasideda kraujavimas iš nosies, be to, tai mirtina liga, svarbi mirčiai, jei negydoma laiku..

Turite žinoti, kad Aedes Albopictus Mosquito sukelia dengės karštligę, taip pat hemoraginę karštligę. Veisiasi mažose angose, gėlių ir augalų vazonuose, lapų pažastyse, nenaudingose ​​padangose, senesnėse alyvos statinėse, geriamojo vandens puoduose gyvūnams ir, galbūt, stovinčiose ir visose vandens laikymo talpyklose netoli žmonių.

Atsargumas yra geresnis nei gydymas! Dengės karštligė yra sunkus virusinis negalavimas, todėl šiomis atsargumo priemonėmis ji taip pat turi būti pagerinta nei užsikrėtimas. Šiais laikais dengės karštligė tampa įprasta ir būtina vengti dengės karštligės, o ne tik susidoroti su dengės karštligės virusu anksčiau nei jo mirtina įtaka. Todėl šiame straipsnyje aš jums pateikiau keletą geriausių patarimų, kaip apsisaugoti nuo dengės karštligės.

Dengės karštligės simptomai

Uodai, platinantys dengės karštligę, dažniausiai įkando sutemus ir auštant, bet gali įkandėti bet kuriuo paros metu, ypač patalpose, šešėlinėse vietose arba esant debesuotam orui. Tokiose šalyse kaip Indija kaimo vietovėse vis dar yra vietų, kuriose žmonės nėra tinkamai išsilavinę apie virusą. Dėl technologijų trūkumo ir netinkamo ryšio su išsivysčiusiais miestais šie neišsivysčiusi žmonės net nežino, kaip aptikti virusą. Kai kurie mano, kad beveik visos ligos turi tuos pačius simptomus. Dėl nepakankamo išsilavinimo šia tema jie net negali būti tokie atsargūs kaip mes, todėl jie yra pagrindinės dengės karštligės viruso aukos.

Dengės karštligės simptomai, priežastys ir atsargumo priemonės:

Šiame straipsnyje aptariama, kokios yra pagrindinės dengės karštligės priežastys ir simptomai, ir kokių atsargumo priemonių turite imtis, kad neplatintumėte dengės karštligės.

Dengės karštligės simptomai:

Dengės karštligės požymiai skiriasi priklausomai nuo paciento amžiaus, pavyzdžiui, kūdikiams ir mažiems vaikams dėl tymų atsiranda karščiavimas, panašus į tymus, o vyresni vaikai kartu su suaugusiais iškasa

 • Lengva liga.
 • Kūno skausmai.
 • Lengvas karščiavimas.
 • Galvos skausmas ir kartais žiaurus galvos skausmas.
 • Kūno skausmas.
 • Nuovargis.
 • Sloga.
 • Kosėjimas.
 • Apetito praradimas vėmimas.
 • Be to, pykinimas kartu su karščiavimu.
 • Esant DHF kraujavimui, taip pat vyksta šokai.

Dengės karštligės priežastys:

Dengės karštligės atsiradimo priežastys yra daug. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių ir dažniausiai pasitaikančių dengės karštinės priežasčių. 10 geriausių dengės karštligės priežasčių yra šios:

1. Uodų įkandimai:

Tarp visų žmonėms žinomų dengės karštligės priežasčių ši yra labiausiai paplitusi. Žmogus gali lengvai užsikrėsti dengės karštinės virusu, nes uodas jį įkando. Dengės karštligės uodai perneša virusą ir, kai jie liečiasi su oda, jie įterpia virusą į kraują ir greitai ir efektyviai plinta visame kūne. Tai yra viena iš pagrindinių dengės karštinės priežasčių. Kad šie uodai nepatektų, ant jų kūno galima tepti įvairius losjonus ar purškalus nuo uodų. Taip užtikrinsite, kad šalia jūsų nebūtų uodų. Pasak gydytojų, šiuo metu virusas yra ore. Dėl šios priežasties rekomenduojama saugotis ir rūpintis savimi.

2. Užterštas vanduo:

Dengės karštligę galima lengvai užsikrėsti naudojant užterštą ir kenksmingą vandenį. Yra tam tikrų sričių, kuriose turėtumėte vengti buitinės veiklos. Tai gali būti viena iš svarbiausių dengės karštinės priežasčių. Turėsite tai nepamiršti. Palaikydami higienišką aplinką ir ugdydami švarius įpročius apsaugosite jus ir nuo viruso. Užterštas vanduo buvo įvertintas kaip vienas žalingiausių ir žinomiausių šio vandens šaltinių. Ar matėte vandens kokybę kai kuriuose nešvariuose ežeruose, aplink kuriuos klaidžioja šimtai uodų? Niekada neturėtumėte jo naudoti. Dengės karštligė yra vienas žalingiausių vandens taršos padarinių.

3. Gyvenimas protrūkio zonose:

Kelionės ar gyvenimas protrūkių ir nešvariose vietose gali būti viena iš pagrindinių dengės karštinės priežasčių. Tai sritys, į kurias niekas nenorėtų eiti. Pavyzdžiui, gyventi netoli purvino tvenkinio arba gyventi purvinoje apylinkėje, kur žmonės nemėgsta eiti, nes šios teritorijos yra užterštos įvairių tipų virusais ir teršiančiomis medžiagomis, tarp kurių vienas gali būti šios virusinės karštinės šaltinis. Dengės karštligė perduodama gana lengvai. Liūdna, bet tiesa, kad tai viena greičiausių ir lengviausiai plintančių virusų.

4. Netinkamos atsargumo priemonės nuo uodų įkandimų:

Siekiant užkirsti kelią viruso plitimui, reikia imtis tam tikrų atsargumo priemonių. Tarp visų šių atsargumo priemonių uodų įkandimų prevencija yra gana įprasta. Įkandus uodui, jūsų kūno kraujotaka sutrinka, nes viruso teršalai dabar teka visame kūne, o tai gali sukelti kitų kenksmingų padarinių – nuo plyšimų iki kraujo krešulių.

5. Anksčiau buvusi karščiavimas:

Žmogus turi didelę tikimybę užsikrėsti dengės karštine, jei jo ar jos fizinė būklė yra silpna ir imuninės sistemos būklė netinkama. Jei karščiuojate, yra didelė tikimybė, kad netrukus susirgsite dengės karštine.

6. Silpna kraujotakos sistema:

Remiantis daugybe mokslinių tyrimų, įrodyta, kad dėl netinkamos kraujotakos nemažai žmonių lengvai užsikrėtė dengės karštligės virusu. Jei visame kūne yra netinkama kraujo cirkuliacija, yra didelė tikimybė, kad jie gali užsikrėsti šiuo virusu ir susirgti dengės karštine. Tai tikrai kenksminga žmonėms ir gali labai pakenkti jūsų kūnui.

7. Susisiekimas su užsikrėtusiu žmogumi:

Jei susisieksite su šiuo virusu užsikrėtusiu asmeniu, tikrai būsite užsikrėtę ir dengės karštinės virusu. Tarp visų dengės karštligės priežasčių tai yra dažniausia ir beveik visi apie tai žino. Dėl šios priežasties žmonės mėgsta laikytis saugaus atstumo nuo žmonių, užsikrėtusių šiuo virusu. Užsikrėtusiam kenksmingu dengės karštligės virusu patariama likti patalpoje. Tai bus naudinga jam ir kitiems.

8. Senų automobilių padangos:

Tikėkite ar ne, tačiau senos automobilių padangos yra viena labiausiai ignoruojamų dengės karštligės priežasčių. Uodai mėgsta gyventi ir veistis šalia šių senų gyvūnų, todėl jie taip greitai plinta. Uodai, skatinantys dengės karštligės virusą, dienos pabaigoje linkę sulipti, todėl jie surenka visus mikrobus ir virusus iš skirtingų viruso donorų, kurie yra užsikrėtę žmonės, ir toliau perduoda tą patį virusą kitiems žmonėms. Taip uodai skatina platinti šį kenksmingą dengės karštligės virusą.

9. Netinkamos priemonės:

Bendruomenė turėtų imtis tinkamų veiksmų ir imtis tam tikrų priemonių, kad sustabdytų dengės karštligės plitimą. Galima lengvai sustabdyti šio viruso plitimą sunaikinant uodų lizdus. Jei iš motinos gamtos yra pakankamai saulės šviesos, šie lizdai bus automatiškai sunaikinti be jokios mirtingos pagalbos. Tai galima teigti kaip vieną iš tipiškų dengės karštinės priežasčių.

Reikėtų patvirtinti vakcinas nuo dengės karštligės, kad būtų nutraukta uodų veisimosi procedūra. Tai galiausiai visam laikui sustabdys viruso plitimą.

10. Mažiau žinome apie virusą:

Vis dar yra daug žmonių, kurie nežino apie dengės karštligės virusą. Šis išsilavinimo stoka yra viena iš labiausiai tikėtinų dengės karštligės priežasčių. Žmonės imasi blogų ir nehigieniškų įpročių, dėl kurių plinta virusas. Pavyzdžiui, naudoti teršiančią aplinką kasdienei veiklai ir nesiimti iniciatyvos ją išvalyti.

Atsargumo priemonės nuo dengės karštligės:

Laikykite atokiau nuo uodų įkandimų; tai yra pagrindinė atsargumo priemonė šalia dengės karštligės. Gyventojai turėtų imtis tolesnių būtinų saugumo priemonių, kad galėtų kovoti su dengės karštlige anksčiau, nei ji iškasa organizme.

 • Visos didelės vandens talpyklos, panašiai kaip ir pastatuose, turi turėti vientisą ketaus gabalą, ištemptą jungiamąjį dangtį. Turi būti numatytos tinkamos kopėčios, leidžiančios pilietiniam personalui periodiškai krapštytis ir stebėti tankus. Vamzdžio perteklius turėtų būti uždarytas tinklu, kuris gali likti nuošalyje nuo uodų.
 • Reguliariai keiskite vandenį gyvūnų geriamuosiuose induose.
 • Nekaupkite vandens.
 • Venkite nereikalingo laistymo.
 • Uždenkite visas visiškai naujas plastikines padangas.
 • Naudokite ekraną nuo uodų, kad išvengtumėte uodų atakos.
 • Tinkamai uždenkite visus konteinerius.
 • Laikykitės namų, aplinkos ir aplinkinių sanitarinių sąlygų.
 • Nereikalingos į konteinerį medžiagos, tokios kaip padangos, buteliai, kokoso lukštai ir kt., Turi būti pašalintos, kitaip sunaikintos.
 • Kartą per savaitę pakeiskite gėlių vazos vandenį, kad ten nebūtų veisiami dengės karštligės uodai.
 • Uodams naikinti naudokite aerozolius ir uodų ritinius.
 • Dėvėkite sukneles ilgomis rankovėmis ir visiškai uždengtus drabužius.
 • Gerai prižiūrėkite visas kanalizacijas ir suremontuokite visus droselius.
 • Miegodami naudokite tinklelį nuo uodų prie lovos.
 • Užblokuokite visas netinkamas vietas.
 • Paviršiniai šuliniai turi būti gerai prižiūrimi, kad uodai neatsisuktų toje vietoje.
 • Lietaus vandens surinkimas ant terasų/stogų turi būti išvalytas (bent) vieną kartą per savaitę.
 • Visi vandens talpyklos turi būti uždengtos sandariu dangčiu.
 • Vandens fontanas turi būti sausas vieną kartą per savaitę.
 • Pagrindinė dengės karštligės prevencija dažniausiai skirta pašalinti dengės karštligę pernešančius uodus.
 • Viešas purškimas uodams yra beveik visa svarbi šio vektoriaus savybė.
 • Naudojant lervicidus, tokius kaip „Abate®“, vandens būklė yra ypač sėkminga ilgalaikėje uodų kontrolėje.
 • Kad išvengtumėte uodų dauginimosi, į 2 litrus neaktyvaus vandens galite įpilti 2 šaukštus žibalo.