Menstruacijos yra viena iš įprastų kiekvienos moters funkcijų. Tai yra 28 dienų ciklas, kurį kiekvienas turi praeiti ir tęsiasi 5-7 dienas. Paprasčiau tariant, tai yra kraujavimas ir hormonų išsiskyrimas, kai kiaušidės nutrūksta. Tiesą sakant, menstruacijos yra ženklas, kad moteris įžengė į vaisingumo fazę ir yra tas gyvenimo laikas, kai ji gali pastoti ir pastoti. Tačiau tiesa yra ta, kad daugumos moterų ciklas yra 28 dienos ir kas mėnesį pasibeldžia į duris po šio laikotarpio, tačiau pasitaiko moterų, kurios net peržengia 35 dienų laikotarpį prieš vėl įeidamos į mėnesines. Šios moterys patiria vėluojančias ar nereguliarias menstruacijas, kurias reikia gydyti ir vėl normalizuoti.

Nereguliaraus periodo priežastys

Tačiau prieš pradedant gydymą, idėja yra žinoti apie pagrindines priežastis, dėl kurių iš tikrųjų atsiranda nereguliarių menstruacijų. Kad galėtumėte susidaryti idėją apie tai, buvo paruoštas žemiau pateiktas vadovas. Tai tikrai padidins jūsų žinias apie priežastis, susijusias su nereguliariomis ar praleistomis mėnesinėmis.

Nereguliaraus periodo priežastys:

1. Valgymo sutrikimai:

Tarp labai paplitusių nereguliarių menstruacijų priežasčių, kurias čia reikia paminėti, tikrai verta paminėti valgymo sutrikimus, tokius kaip bulimija ir anoreksija. Tai yra keletas sveikatos sąlygų, kurios iš tikrųjų sukelia krizę.

2. Žindymas:

Maitinimas krūtimi yra laikinas etapas, o specialistai tiki ir įrodo, kad moteriai laktacijos metu tikimybė turėti nereguliarią menstruaciją padidėja tris kartus. Tai yra viena iš priežasčių, kurią turėtumėte žinoti.

3. Ekstremalus diabetas:

Didelis cukraus kiekis kraujyje, dar vadinamas diabetu, yra viena iš priežasčių, kodėl moteriai gali pasireikšti nereguliarios mėnesinės. Tai reiškia, kad norint atsikratyti krizės reikia tinkamai kontroliuoti ligą.

4. Nėštumas:

Nėštumas ir 9 mėnesiai yra daugiau nei nereguliarios moters gyvenimo fazė, dėl kurios menstruacijos vėluoja. Tai laikas, kai kiaušidės naudojo savo vaisingumą kūdikiui pastoti.

5. Hormoniniai klausimai:

Bet kokie hormonų ir jo sekrecijos sutrikimai gali būti dar viena pagrindinė priežastis, dėl kurios atsiranda menstruacijų pažeidimų. Čia vienas iš didžiausių pavyzdžių yra skydliaukės sutrikimai.

6. Svorio problemos:

Tiek antsvoris, tiek nepakankamas svoris gali būti problema, glaudžiai susijusi su nereguliariomis moterų menstruacijomis. Tiesą sakant, daugeliu atvejų menstruacijos visiškai išnyksta.

7. Dubens organų problemos:

Šiuo metu daugelis moterų susiduria su dubens organų problemomis, o kai kurios iš jų yra gana paplitusios, pavyzdžiui, PCOS, kiaušidžių cista ir kt. Tai yra keletas sveikatos būklių, dėl kurių atsiranda nereguliarios mėnesinės.

8. Vaistai ir vaistai:

Pradedant nuo kontraceptinių tablečių vartojimo ir baigiant antipsichoziniais vaistais, yra daug vaistų, dėl kurių vienas iš rezultatų yra nereguliarios mėnesinės. Dėl šios priežasties taip pat gali būti paveiktas intensyvumas ir dažnis.

9. Emocinės nelaimės ir stresas:

Per didelis emocinis spaudimas ir stresas protui ir kūnui yra dar viena iš labiausiai paplitusių šių dienų priežasčių, dėl kurių moterims pasireiškia nereguliarios mėnesinės. Tai reikia valdyti ir kontroliuoti, kad menstruacijos būtų tinkamos.

10. Per didelis fizinis aktyvumas:

Fizinis aktyvumas ir mankšta reikalauja daug energijos, taip pat ir menstruacijos. Tokiu atveju, jei per daug mankštinatės, didžioji dalis energijos išeina į tai, kad nieko nepaliekate reguliariam menstruaciniam ciklui ir taip patiriamas nereguliarumas.