Sivilce izleri için badem yağı kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Badem, doğrudan preslenmiş bademlerden elde edilen ve akne için son derece etkili bir tedavi işlevi gören yağdır. Hafif ve hipo alerjik özellikleri, hassas ciltler için bile uygundur. Badem yağı da bazen tatlı badem yağı olarak anılır..

sivilce için badem yağı

Badem yağı, hafif olması ve yağlı olmaması nedeniyle diğer yağlara göre sıklıkla tercih edilmektedir. Yüksek yağ asitleri seviyeleri ile badem yağı, akne, egzama veya sedef hastalığı gibi cilt problemlerini tedavi etmek için eski zamanlardan beri kullanılmaktadır ve bu da onu akne tedavisi için en çok tercih edilen yağlardan biri haline getirmektedir. Ayrıca cildinizi yumuşak ve esnek hale getirecek E Vitamini ve antioksidan özellikleri bakımından da zengindir..

Akne İzleri İçin Badem Yağı Nasıl Kullanılır:

İşte sivilce için badem yağı kullanmanın en iyi yöntemleri:

1. Sivilce izleri için badem yağını en iyi şekilde kullanmanın birkaç farklı yöntemi vardır. Ellerinizi ve yüzünüzü yıkayın ve ellerinize bir kaç damla badem yağı alıp yüzünüze masaj yaparak ıslanmasını sağlayın. Bunu gece yatmadan önce deneyin ve sabah yıkayın..

2. Badem, akneye neden olan sebumu çözen yağ asitlerine sahiptir. Ellerinizi ve yüzünüzü temizleyin. Elinize biraz badem yağı dökün ve tercihen yatmadan önce yüzünüze masaj yapın. Gece boyunca bıraktığınızda, cildiniz kalıntılardan kurtulmak için yağı emecektir. A vitamini özelliği sivilceleri azaltacaktır..

Tatlı badem yağı

3. Badem yağının bir diğer ek yararı, onu diğer yağlarla, örneğin çuha çiçeği yağı, çay ağacı yağı, deniz geyiği dikeni yağı veya birkaçını saymak gerekirse, özel bir nemlendirici formülü için birleştirebilmenizdir. Gün doğumu nemlendiricisi olarak birkaç damla çuha çiçeği yağı ile karıştırılmış birkaç damla badem yağı kullanın, bunun için badem yağı, çuha çiçeği yağı, deniz topalak yağı ve çay ağacı yağı karışımı kullanın ve gece gitmeden önce uygulayın. yatağa.

4. Akne tedavisi için badem yağı kullanmanın bir sonraki yöntemi, temiz eller tarafından yıkanmamış cilde badem yağının uygulanmasını içerir. Cildinizdeki makyajı, tozu ve diğer ekstra maddeleri temizlemek için bunu kullanın. Yüzü yıkayın ve kurulayın. Ardından yağın ikinci tabakasını temiz cilde sürün, masaj yapın. Yüzü nemlendirir ve nemi kilitler.

5. ½ su bardağı şekeri 1 yemek kaşığı katkısız badem yağı ile karıştırın. Karışımı cildinize sessizce sürün. Göz çevresindeki hassas bölgeyi hırslandırmayı unutmayın. Ilık suyla temizleyin ve ardından yüzünüzü kurulayın.

6. Sivilce lekeleri için badem yağı başka bir iyi kullanımdır. Badem yağı, sebumu ve akne ve sivilcelere neden olan yabancı maddeleri çözen yağ asitleri içerir. Ayrıca cilt gözeneklerini temizler ve ciltteki hasarı onarır, akne ve sivilce oluşumunu durdurur. Tatlı terapötik dereceli badem yağı ile organik balı eşit oranlarda karıştırın. Ellerinizi ve yüzünüzü temizleyin. Karışımı tüm yüzünüze uygulayın; yaklaşık 20 dakika orada kalmasına izin verin. Yüzünüzü yıkayın, ayrıca kurulayın.

7. 1 yemek kaşığı bal, ½ avokado ve 1 yemek kaşığı badem yağı alın. Karışım püre haline gelene kadar malzemeleri karıştırın ve yüz derisine uygulayın. Tüm alanlarda yüze uygulayın. Durulamadan önce 15 dakika bekletin.

Badem yağı, akne ve sivilceler için mükemmel bir çare kaynağıdır. Sivilce için badem yağı, sivilce ve bunun neden olduğu yara izlerinden kurtulmak için güvenilir yüz paketi seçimidir. Akne tedavisinde kullanılmasına ek olarak, göz çevresindeki koyu halkaları ve bronzluğu azaltmaya da yardımcı olabilir. Yağlı akneli ciltler için badem yağı da sonuç almak için kullanılır. Artık badem yağının ne için kullanılabileceğini bildiğinize göre, denemeye başlayın..