Cochin veya Kochi, Hindistan’ın Kerala kentinin güneybatı kesiminde güzel bir kasabadır. Bu kasaba, 13. yüzyılın başlarından beri Avrupa, Arabistan ve Çin’den tüccarların Hindistan ile ticaret yapmak için geldiği bir limandır. Bu küçük ama güzel şehir, Kerala’nın iyi inşa edilmiş kasabalarından biridir ve Hindistan’ın en zengin insanlarından bazıları için bir ikamet yeridir. Cochin temel olarak Kerala’nın en önemli limanlarından biri olarak kabul edilir ve kasaba tarihsel olarak da zengindir. Güzel tapınakları ile bilinir ve bazıları 2000 yıl kadar eskidir. Bu çarpıcı tapınaklar Vishnu, Shiva ve Lord Krishna’ya ibadete adanmıştır. Kochi’deki en ünlü tapınaklardan bazılarını keşfetmek için bu makaleye göz atın:

Fotoğraflarla Kochi’deki En Popüler Tapınaklar:

Cochin’deki en iyi 8 tapınağın listesi aşağıdadır..

1. Shree Krishna Tapınağı:

Shree Krishna Tapınağı

Şehirdeki ve listemizdeki ilk ve en çekici tapınak, Guruvayoor, Kochi’de bulunan Shree Krishna tapınağıdır. Tapınak Lord Krishna’ya adanmıştır ve tüm kastların tüm Hinduları için açılan ilk Hindu tapınağı olarak kabul edilir. Bu tapınağa yalnızca Hinduların girmesine izin verilir. Bu tapınak kesinlikle sadece Hindular için yapılmıştır..

2. Dharmanath Jain Tapınağı:

cochin'deki tapınaklar

Bu tapınak 100 yaşın üzerindedir ve eyaletteki en popüler tapınaklardan biridir. Tapınağın, Jain topluluğunun kutsal yerlerinden biri olacağı anlamına gelen Thirath’ın bir parçası olacağına inanılıyor..

3. Ernakulam Shiva Tapınağı:

Ernakulam Shiva Tapınakları

Erankulam tapınağı, güçlü Lord Shiva’ya adanmıştır. Tapınak şehrin göbeğinde bulunuyor ve her gün yüzlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Bu, ülkedeki eşsiz Shiv tapınaklarından biridir. Bu tapınakta, Shivlinga veya Lord Shiva’nın heykeli, denize doğru olan batıyı işaret eder..

4. Thrikkakara Tapınağı:

Thrikkakara Tapınağı

Bu tapınak, Cochin’in 10 km kuzeydoğusundadır ve 10 gün boyunca devam eden Onam kutlamaları için ideal bir spordur. Bu tapınak, daha sonra Lord Vishnu tarafından mağlup edilen iyi bir Asur’un veya kötülüğün başkenti olarak kabul edilir. Bu tapınak, Lord Vishnu, Vamana’nın güzel enkarnasyonlarına tapıyor ve sergiliyor..

5. Chottanikkara Tapınağı:

Chottanikkara Tapınağı

Tapınak, Cochin’in en prestijli tapınaklarından biri olarak kabul edilir. Bu tapınakta güzel sanat eserleri, ibadet alanını çevreleyen nefes kesici manzaralar vb. Görebilirsiniz. Tarihsel olarak zengin bu tapınakta, 12. yüzyıla kadar uzanan ülkenin en eski İbranice yazıtını da görebilirsiniz..

6. Kallil Tapınağı:

Kallil Tapınağı

Bu tapınak, Cochin’in 50 km kuzey doğusunda yer almaktadır. Bu tapınakla ilgili en iyi gerçek, bir kayaya oyularak yapılmış olmasıdır. İşçiler bu tapınağı oymak için 100 basamaktan fazla tırmanmak zorunda kaldılar. Tanrıça Durga, bu tapınakta tapılan ana tanrıdır. Bununla birlikte, bu dini sitede Lord Shiva ve Lord Vishnu’ya da ibadet edilmektedir..

7. Krishnaswamy Tapınağı:

Krishnaswamy Tapınağı

Bu, Cochin’de en çok ziyaret edilen tapınaklardan biridir. Tapınak inşa edildiğinde MS 947 yılına kadar uzanıyor. Tapınak alanında birçok heykel ve oyma ile birlikte bir dizi tarihi açıdan önemli yazıt vardır..

8. Vamanamoorthy Tapınağı Kochi:

Halk arasında Vamanamoorthy tapınağı olarak adlandırılan Thirkkakkara tapınağı, Kochi’nin Thirikkakara bölgesinde yer almaktadır. Bu tapınak, Lord Vishnu’nun Vamana avataramına tapan çok az tapınaktan biridir. Bu antik tapınak yaklaşık 2000 yaşındadır ve Hindistan’ın 108 kutsal yeri olarak listelenmiştir. Onam ana tapınak festivalidir ve görkemli bir şekilde kutlanır..

Bu listenin yanı sıra, Kochi yakınlarında birçok ünlü tapınak da var. Bu tapınaklar, Hindu mitolojisi ve tarihi ile olan ilişkileriyle bilinir. Yüzyıllar boyunca iyi korunmuşlardır ve dünyanın dört bir yanından adanmışları cezbetmişlerdir. Bu tapınaklar aynı zamanda farklı inançlardan insanların önemli günleri kutlamak için bir araya geldikleri toplumsal uyum yerleridir. Tapınaklar nefes kesici güzellikte pitoresk yerlerde bulunur. Bir sonraki Kochi ziyaretinizde bu tapınakları ziyaret etmeyi umarız. Kerala’nın neden “Tanrı’nın kendi ülkesi” olarak adlandırıldığına şaşmamalı!