Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Londra, Hint Hindularının çoğuna ev sahipliği yapıyor. Londra şehrinde 150’ye yakın tapınak bulunuyor ve bu da bu yerlerin İngiltere halkı için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Bu tapınaklar, farklı kültürlerden insanların buluştuğu ve orada ibadet ettiği toplumsal uyum yerleridir. Tapınaklar ayrıca Hindulara özellikle düğünler, dil kursları, dini etkinlikler, festivaller ve hatta Yoga için çok çeşitli toplum hizmetleri sunan yerlerdir. Swaminaryaran tapınağı, Balaji tapınağı ve Murugan tapınağı, Londra İngiltere’deki önde gelen Hindu tapınaklarından bazılarıdır. Bu güzel tapınakları keşfetmek için okumaya devam edin.

Londra’daki Tapınakların Güzel Resimleri:

1. Wimbledon’daki Sree Ganapathy Tapınağı:

Londra'daki tapınaklar

Bu güzel tapınak Wimbledon’da bulunur ve Londra’da yaşayan hemen hemen her Hintli tarafından ziyaret edilir. 19. yüzyılda kurulan bu muhteşem tapınak, Lord Ganesha’ya adanmıştır. Bu tapınakta hemen hemen tüm Hindu ibadet ritüelleri tam olarak takip edilir. Bu tapınakta felsefe konuşması, dini dersler vb..

2. Willesden’deki Shree Swami Narayan Tapınağı:

Londra'daki Tapınaklar2

Bu, Londra’da en çok ziyaret edilen Hindu haclarından biridir. Willesden’de bulunan bu tapınak, Shree Swamy Narayan tarafından kurulmuştur. 1960 yılında kurulduktan sonra bu tapınak, din, Tanrı, meditasyon vb. hakkında bilgi edinmek için geldikleri şehirdeki en popüler Hindu buluşma noktalarından biridir. Tapınak ayrıca derslere ve sağlık seminerlerine de ev sahipliği yapmaktadır..

3. ISKCON Soho Londra Tapınağı:

Londra'daki Tapınaklar3

Londra’nın en sakin ve huzurlu yerlerinden biri olan ISKCON Soho London Temple, ülkenin en temiz yerlerinden biridir. Oxford Caddesi’nde bulunan bu tapınak, Kızılderililer tarafından önemli ve tarihi bir yer olarak kabul edilir. Alt katta Sri Sri Radha Londonisvara’nın güzel bir tanrısı sergileniyor ve bu aynı zamanda bu sitenin en önemli cazibe merkezlerinden biri. Tapınak, çok çeşitli hediyelik eşya dükkanları, eczaneler, vegan dükkanları vb. ile ziyaretçilerine birçok içecek seçeneği sunuyor. Yakınlarda bulunan restoranlar da bu tapınağı popüler bir turistik nokta haline getiriyor..

4. Londra İngiltere (LDS) Tapınağı:

Londra'daki Tapınaklar4

Bu tapınak temelde bir Mormon tapınağıdır. Yapı uzun zaman önce inşa edilmiştir ve ülkedeki en önemli tarihi yerlerden biridir. Londra’nın yaklaşık 25 mil güneyinde bulunan tapınak, devasa bir alandan oluşuyor ve binada çok sayıda oda ve bina var. Bina geleneksel bir konak tarzında inşa edilmiş ve uzaktan da öyle görünüyor. Tapınak, çevreleyen aydınlatma ve şenlikli havanın yardımıyla güneş düştüğünde farklı bir hal alıyor..

5. Londra Sri Murugan Tapınağı:

Londra'daki Tapınaklar5

Londra’daki birçok Hindu tapınağı arasında bu, özel bir öneme sahiptir. Tapınağın önü hayranlıkla görülmeye değer. Bu Hindu hacı hem dışarıdan hem de içeriden güzel görünüyor. Yapının içi meyve ve çiçeklerle son derece güzel bir şekilde dekore edilmiştir. Bu tapınaktaki birçok tanrı arasında en önemlisi Lord Murga’dır. Sri Murugan Tapınağı ziyaretçilerinin geri bildirimlerine dayanarak burada harika zaman geçireceğiniz söylenebilir..

6. Wat Buddhapadipa Tapınağı:

Londra'daki Tapınaklar6

Bu Budist hac, Londra’nın en çok ziyaret edilen dini noktalarından biridir. Wimbledon’da yer alan bu tapınak ilk olarak 19. yüzyılın sonlarında açılmıştır. Bu tapınağın mimarisi, güzel Tay tapınağı inşaat stilini tasvir ediyor..

7. Jain Tapınağı Londra:

Shree Mahavira swami Jain tapınağı The Broadway, Harrow’da yer almaktadır. Tapınak 1980 yılında inşa edilmiştir ve Hindistan dışındaki ilk Digamber tapınağıdır. Londra’da artan Mumushka sayısıyla, topluluğun çıkarlarına hizmet etmek ve fırsatlarını kutlamak için bir Jain mandalı kuruldu..

Londra sadece kozmopolit doğası, Londra’nın gözü ve tabii ki metrosu ve tramvayları ile biliniyor olabilir! Ancak, ziyaretçilere anında huzur verebilen bu güzel dini ibadet yerleri gizlidir. Londra’nın en sakin topluluklarından bazılarında bulunan bu tapınaklar, yerel Hindular tarafından düzenli olarak ziyaret edilmektedir. Topluluklarından bağımsız olarak, Hindular bu tapınaklarda bir araya gelir ve tüm Hint festivallerini ve etkinliklerini kutlar, evden uzakta bir evde toplumsal uyumu işaret eder.!