Ar tai būtų gimtadienis, ar jubiliejus. Nė viena šventė neapsieina be apeiginio pyrago pjaustymo! Pyragai yra būtini bet kokiai laimingai progai ir simbolizuoja meilę, dalijimąsi, dosnumą, svarbų etapą ir tt Prieš atsirandant šiuolaikiniams dekoratyviniams pyragams, pyragai buvo tokie paprasti kaip duonos kepalas su medaus šlakeliu. Šiandien rinkoje yra tiek daug įvairių rūšių pyragų, kurie derina gerą skonį ir estetiką!

Taigi, jei jums patinka pyragaičiai, kaip ir mes, skaitykite kartu, kad sužinotumėte pyragų istoriją, kategorijas, rūšis ir keletą įdomių faktų apie juos!

Kas yra Tortas?

Pyragas yra saldus keptas maistas, pagamintas iš miltų, aliejaus, kiaušinių, cukraus ir kvapiųjų medžiagų. Iš šių ingredientų pagaminta tešla dedama į orkaitę, kad taptų purus, keptas duonos maistas. Paviršius yra lygus arba dekoruotas matiniais, glajumi, vaisiais, fondantu ir kitais elementais. Pyrago viduje yra įdarai, tokie kaip vaisių kompotas, karamelė, ganache, plakta grietinėlė ir kt..

Pyragų istorija:

Pyragų istorija yra neįtikėtina! Žodis „pyragas“ kilęs iš senovės norvegų žodžio „kaka“, reiškiančio mažą pyragą ar sausainį. Graikai ir romėnai turėjo savo pyragų, pagamintų iš kiaušinių, pieno, medaus ir riešutų, versiją. XVII amžiaus viduryje Europoje pyragas buvo „pakeltas“, labai panašus į pyragus, kuriuos valgome dabar.

Tada žmonės turėjo pažangių įgūdžių, technologijų ir įrangos, kad sukurtų smulkesnes pyragų versijas. Naudodami formas, jie galėjo sukurti apvalios formos pyragus su virinto cukraus glazūra. Iki XX amžiaus į paveikslą pateko daug naujų rūšių pyragų, tokių kaip sluoksniuoti pyragaičiai. Įvairūs glaistai, tokie kaip amerikietiškas sviesto kremas, tapo pagrindiniu tortų verslo pasirinkimu.

Šiandien dangus yra šiuolaikinių kepėjų riba! Pyragai greitai virsta valgomais meno kūriniais ir pateikiami daugybe versijų, tokių kaip be glitimo, keto, be cukraus, be kiaušinių ir pan..

Pyragų klasifikacija su pavyzdžiais:

Pyragai skirstomi į tris pagrindines kategorijas – sutrumpintus, nesutrumpintus ir šifoninius. Dabar suprasime kiekvieno skirtumus:

  • Sutrumpinti pyragai:

Tai yra įprasti arba standartiniai gimtadienio ar vestuvių pyragai, kurie yra gana drėgni ir purūs dėl riebalų, tokių kaip sviestas ar aliejus. Beveik visi sutrumpinti pyragaičiai yra apdorojami kremu, o tai reiškia, kad riebalai sumaišomi su cukrumi, kad geriau pakiltų.

Pavyzdžiai: Sviesto kremo pyragai, greito pyrago mišiniai, pyragaičiai

  • Nesmulkinti pyragaičiai:

Šių rūšių pyragaičiuose yra daugiau putų kiaušinių ar kiaušinių baltymų nei riebaluose, tokiuose kaip sviestas ar aliejus. Jie taip pat vadinami putų pyragais arba kempinėmis. Kiaušinis yra pagrindinis šių pyragų ingredientas, kurio baltymai sukuria struktūrą. Tekstūros gali skirtis nuo kempinės, tankios iki sausos ir traškios, priklausomai nuo varianto.

Pavyzdžiai: Biskvitinis pyragas, „Angel Food“ pyragas

  • Šifono pyragai:

Šifono pyragaičiai patenka tarp sutrumpintų ir nesutrumpintų pyragų. Juose yra ir aliejų, ir kiaušinių, kad būtų sukurtas drėgnas ir purus pyragas. Svarbiausia šifono pyrago dalis yra sumušti baltymus iki standžių putų ir sulenkti juos į pyrago tešlą, o ne dėti visą. Sviestas nėra šifono pyragaičių elementas, todėl juose trūksta sodraus, sviesto skonio!

Pavyzdžiai: Šokoladinis šifono pyragas, apelsinų šifono pyragas ir kt.

15 skirtingų tipų pyragaičių su nuotraukomis:

Dabar pažvelkime į 15 populiariausių pyragų veislių su drool vertomis nuotraukomis:

1. Svaro pyragas:

svaras

Svarus pyragas yra tradicinė tortų įvairovė, pagaminta tik iš keturių ingredientų – miltų, kiaušinių, sviesto ir cukraus. Svarūs pyragaičiai gali būti kvadratiniai arba apvalūs, priklausomai nuo to, ar kepimui naudojama kepimo skarda, ar kepimo forma. Šiuose pyraguose nėra šalčio ar puošmenų, tačiau kai kurie kepėjai mieliau juos apibarsto cukraus pudra arba papuošia riešutais. Yra daugybė įvairių šalių pyragų variantų, tokių kaip „Quatre-Quarts“ (prancūzų k.), „Panque“ (meksikietiškas) ir kt. Jie skiriasi vienas nuo kito pagal ingredientus ir gaminimo būdus..

2. Raudonasis aksomo pyragas:

Raudonasis aksomas

„Red Velvet“ pyragas yra sodrus, drėgnas ir dekadentinis pyrago tipas, kurio spalva yra raudona. Šio pyrago ingredientai yra miltai, kiaušiniai, pasukos, kakava, actas ir natūralūs ar dirbtiniai maisto dažai. Pyragaičiai iš raudonos spalvos ir aksominės tekstūros gavo pavadinimą „Red Velvet“. Tortas labiau primena šokoladinį pyragą, tačiau grietinėlės sūrio glaistas daro skirtumą. Daugelyje supakuotų raudono aksomo pyragų yra daug dirbtinių dažiklių, kurie gali kelti pavojų sveikatai.

3. Sluoksnis pyragas:

Sluoksnis

„Layer Cake“ arba „Sandwich Cake“ yra keli torto sluoksniai, suklijuoti kartu su glajumi arba įdaru. Kempinė arba sviesto pyragas supjaustomas į kelis sluoksnius ir vėl surenkamas pridedant vaisių kompotų ar uogienių. Kuo daugiau torto sluoksnių, tuo didesnis gabalas. Daugiasluoksniai pyragai yra geidžiamiausi tortai gimtadieniams, vestuvėms ir kitoms ypatingoms progoms. Populiariausias sluoksniuotų pyragų variantas yra pyragas „Vaivorykštė“, kurio kiekviename pagrindinio torto sluoksnyje yra skirtingų spalvų.

4. Apverstas pyragas:

Aukštyn kojomis

Šio tipo pyragaičiai teisingai vadinami „aukštyn kojomis“, nes priedai yra apačioje, o kempinė – viršuje. Paprastai pyragas kepamas vienoje keptuvėje, užpilant tešlą ant karamelizuotų vaisių, pavyzdžiui, ananasų, obuolių ir pan. Apverčiant pyragą atsiskleidžia gražiai išvirti vaisiai, puikiai atrodantys ant tobulai iškepto pyrago. Kai kurios populiarios šio pyrago versijos yra prancūziškas Tarte Tatin (obuolių pyragas), portugalų Bolo de ananas.

5. Sūrio pyragas:

Sūris

Sūrio pyragas yra skanus pyragas, kurio pagrindinis ingredientas yra minkštas sūris, pvz., „Ricotta“. Sūris kartu su kiaušiniais ir cukrumi sudaro pagrindinį pyrago elementą. Plutos pagrindas arba apatinis sluoksnis gali būti susmulkinti „Graham“ krekeriai, sausainiai ar net plona kempinė. Sūrio pyragai yra dviejų rūšių – kepti ir nekepti. Vaisiai, tokie kaip mėlynės, braškės ir kt., Labai gerai dera su šio sūrio rūgštumu. Kai kurie populiarūs sūrio pyragų variantai yra baskų sūrio pyragas, Australijos sūrio pyragas, šveicariškas sūrio pyragas ir kt.

6. Genoise tortas:

Genoise

„Genoise“ pyragas yra itališko biskvito rūšis, kilusi iš Genujos, Italijos (taigi pavadinimas!) Paruošimo procesas apima viso kiaušinio naudojimą, o ne trynių ir baltymų atskyrimą. Prieš tepant tešlą ant kepimo skardos, kiaušiniai išplakami su cukrumi, miltais ir tirpintu sviestu. Baigęs pyragas gauna aukso geltonumo paviršių ir minkštą elastingą tekstūrą. Kaip ir biskvitą, „Genoise“ pyragą galima sluoksniuoti ir užpildyti glajumi bei kremais, kad jis taptų drėgnesnis.

7. Pyragas be miltų:

Be miltų

Kaip rodo pavadinimas, pyragai be miltų neturi maida arba universalių miltų. Tortui gauti naudojami tokie ingredientai kaip šokoladas, sviestas, kiaušiniai, cukrus, druska, vanilės ekstraktas ir kt. Tortas tampa „be glitimo“ pašalinus miltus, todėl jis idealiai tinka žmonėms, turintiems alergiją glitimui ar besilaikančioms specialios dietos. Procesas apima šokolado ir sviesto mikrobangų krosnelę, o po to pridedant likusius ingredientus. Tešla įgauna stiprybės iš šokolado krakmolo ir vieną kartą iškepus paverčia puriu pyragu. Tokie apledėjimai kaip ganache, plakta grietinėlė ar cukraus pudra pakelia pyrago skonį į visiškai naują lygį.

8. Morkų pyragas:

Morku pyragas

Morkų pyragas yra sutrumpintas pyragas, kurio pagrindinė sudedamoji dalis yra tarkuotos morkos. Šio pyrago ištakos siekia XVI amžių, kai morkos buvo pigesni cukraus pakaitalai. Be pagrindinių ingredientų, tokių kaip aliejus, kiaušiniai, miltai, cukrus ir kt., Į pyragą dedama daug maltų prieskonių. Morkų pyragaičiai gali būti kepalėliai, lakštiniai pyragaičiai, sluoksniuotieji pyragaičiai su grietinėlės sūrio įdaru arba keksiukai.

9. Šokoladinis pyragas:

Šokoladinis pyragas

Šokoladinis pyragas lengvai yra viena iš populiariausių pyragų rūšių pasaulyje. Sunku atsispirti puikiai iškeptam šokoladiniam pyragui, nepriklausomai nuo mūsų amžiaus grupės. Šokoladinis pyragas, dar vadinamas Šokolado vartais, yra aromatizuota šokolado kempinė su prabangiais šokolado ganache įdarais. Yra daug šio pyrago variantų, kuriuose naudojami įvairūs įdarai, pavyzdžiui, uogų kompotai, šokoladinis kremas, riešutai ir kt. Kai kurie iš jų yra juodojo miško pyragas, šokoladinis pyragas, išlydytas šokoladinis pyragas, velnio maisto pyragas ir kt..

10. Roko pyragas:

Roko pyragas

Roko pyragai, pyragai ar uolienos bandelės yra maži pyragai, primenantys uolas. Jie labiau panašūs į sausainius su grublėtu paviršiumi ir kepimui naudoja kietą tešlą. Pagrindiniai šių pyragų ingredientai yra miltai, sviestas, prieskoniai, cukrus, kiaušiniai, pienas, džiovinti vaisiai, pavyzdžiui, razinos, cukruoti apelsinai ir kt. Lieknėjimo priemonės, tokios kaip kepimo milteliai, nėra recepto dalis. Populiarūs roko pyragų variantai yra britiškas roko pyragas ir jamaikietiškas roko pyragas.

11. Cinamono arbatos pyragas:

Cinamono arbatos pyragas

Cinamoninis arbatos pyragas yra lengvas, šiek tiek aštrus pyragas, kuris labai tinka prie arbatos puodelio. Tortui naudojami miltai, cukrus, kepimo milteliai, malti cinamono milteliai ir džiovinti vaisiai. Paviršiaus tekstūra yra lygi, sausa ir tamsiai ruda. Pyrago vidus gana drėgnas ir šviesiai rudas. Priklausomai nuo šalies, šie pyragaičiai kepami įvairių formų, pavyzdžiui, kepalų, didelių sausainių ar apvalios kempinės. Paprastai arbatos pyragaičiai prieš skanaujant švelniai apskrudinami su sviestu, kad išgautų geriausią skonį.

12. Tortas:

Dump

Tortas gavo tokį keistą pavadinimą, nes visi ingredientai yra „sudėti“ į kepimo skardą. Iškeptas pyragas tikriausiai yra viena iš paprasčiausių pyragų rūšių, pagamintų iš sauso pyrago mišinio, šviežių ar šaldytų vaisių, riešutų ir lydyto sviesto. Savotiškas pyragas yra daugiau vaisių desertas nei standartinis pyragas. Šis pradedantiesiems pritaikytas pyragas yra įvairių variantų, pavyzdžiui, moliūgų prieskonių pyragas, bananų apverstas pyragas ir kt.

13. Kolibrio pyragas:

Kolibriukas

„Humming Bird“ pyragas yra Jamaikos receptas, kurio pagrindiniai ingredientai yra prinokę bananai ir ananasai. Kiti ingredientai yra miltai, kiaušiniai, augalinis aliejus, cukrus, druska, vanilės ekstraktas, cinamono milteliai, vanilės ekstraktas, rauginimo priemonė ir tt Istorikai sako, kad šio recepto išradimo idėja yra pritraukti amerikiečių turistus į Jamaikos salas. Neabejotina, kad ši idėja pasiteisino „The Humming Bird Cake“ buvo paklausiausias receptas JAV žurnale „Southern Living“.

14. Slyvų pyragas:

Slyva

Slyvų pyragas yra viena iš populiariausių pyragų rūšių visame pasaulyje, kiekviena šalis ar regionas turi savo unikalią versiją. Yra tiek daug slyvų pyrago rūšių, pagamintų iš džiovintų vaisių, šviežių vaisių arba kartais abiejų. Vaisių pyragas ir klasikinis kalėdinis pyragas yra du žinomi slyvų pyrago variantai. Tortas gavo pavadinimą „Slyvų pyragas“ iš džiovintų slyvų ar slyvų originalioje versijoje. Be pagrindinių ingredientų, tokių kaip miltai, kiaušiniai, cukrus ir rauginimo priemonė, kai kuriose šio pyrago versijose yra romo arba romu mirkytų džiovintų vaisių ir prieskonių, kad pagerėtų skonis.

15. Operos pyragas:

Opera

„Operos pyragas“ yra ikoninis prancūziškas pyragas, kurio pagrindiniai ingredientai yra kava ir šokoladas. Šis sluoksniuotas pyragas susideda iš migdolų kempinės, įmirkytos kavos sirupe, kad būtų sodrus. Įdarai apima šokolado ganache, kavos, prancūziško sviesto kremo sluoksnius, padengtus blizgančia šokolado glazūra. Nors šio pyrago kilmė nėra aiški, žinoma, kad šį receptą 1955 metais sugalvojo prancūzų pyragas, vadinamas Cyriaque Gavillion. Kadangi pyragas jo žmonai priminė garsųjį Paryžiaus operos teatrą, jis buvo pavadintas „Operos pyragu“.!

Įdomūs faktai apie pyragus:

Štai keletas nuostabių faktų apie pyragų pasaulį:

  • Pavadinimas „Karališkasis ledas“ kilęs iš karalienės Viktorijos vestuvinio torto, ant kurio buvo grynos baltos glazūros.
  • Gimtadienio pyragaičių tradicija prasidėjo XV amžiuje, kai dovanojami vieno sluoksnio gimtadienio tortai.
  • Škotija yra žinoma kaip „pyragų žemė“, nes šalyje gaminami vieni geriausių pasaulyje pyragų, įskaitant garsiuosius avižinius dribsnius.
  • Pirmasis keksiukas atsirado 1796 m., Kai amerikiečių kepėjas, vardu Amelia Simmons, sugalvojo pyragų kepimo puodeliuose receptą.
  • Keksiukai taip pat buvo vadinami skaičių pyragaičiais arba 1234 pyragaičiais dėl naudojamų ingredientų santykio – 1 puodelis sviesto, 2 puodeliai cukraus, 3 puodeliai miltų, 4 kiaušiniai, 1 puodelis pieno ir 1 šaukštas sodos.
  • Remiantis senovės anglų įsitikinimu, vaisių pyragaičių padėjimas po pagalvėmis gali paskatinti saldžius sapnus apie asmenį, už kurio tuokiatės.
  • Princesės Dianos ir princo Charleso vestuvinis tortas kainavo milžiniškus 40 000 USD, todėl tai buvo vienas brangiausių torto pyragų per tą laiką.

Ar ši diskusija apie skirtingus pyragų tipus jums sukėlė potraukį pyragams? Mes ruošiamės kepti dekadentinį šokoladinį pyragą ir nekantraujame, kada galėsime paskandinti dantis į kokį nors šokoladinį gėrį. Kokia jūsų mėgstamiausia pyragų įvairovė ir kodėl? Praneškite mums!

ATSISAKYMAS: Šiame straipsnyje paskelbta informacija yra skirta tik informaciniais ir švietimo tikslais ir nėra teisinė ar kita profesinė konsultacija šia tema.