Örgülü topuz saç modelleri feminen ve zarif bir görünümü kusursuz bir şekilde sunar ve bu gerçeği inkar etmek mümkün değildir. Çok yönlüdürler ve oldukça sinirlidirler, olaylar ve durumlar arasında giyilebilirler. Büyüleyici tarz ifadeleri ile çekiciliği ve güzelliği tercih eden kadınlar için örgülü topuz saç modelleri ile rekabet yok..

Ama bu temada sadece sınırlı görünümler ve bakışlar olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Örgülü topuz saç modelleri ve saç modellerinde birbirinden şık görünümler sunuyoruz. Yan örgülerden dağınık örgü topuzlara ve ters örgülere kadar, kontrol etmeniz gereken birçok görünüm var!

Örgü Saçı Topuz Yapmanın 9 Farklı Yolu:

Bugünün makalesi, bir topuz oluşturmak için örgüleri kullanmanın çeşitli yollarından bahsediyor. Bu yeni harika topuz ve örgü saç modeli fikirlerini deneyin ve günlük sıkıcı saç stilinize yeni bir renk katın.

1. Balerin Çöreği:

örgülü topuz saç modelleri doğal saçlar

Örgü saç görünümüne sahip bu topuzu elde etmek için saçınızı geriye doğru tarayın ve bir midilli ile bağlayın. Bundan önce ön tarafta bir parça kilit bırakın. Şimdi ön kilitten bir tutam saç alın ve midilliden başka bir tutam alın ve ardından bunları bir örgüye bağlamaya başlayın. Midilliden daha fazla saç toplayarak örgüye devam ettiğinizde, balerin örgüsüne kavuşacaksınız. Midilliyi bitir ve sonra etrafına sar.

2. Çiçek Örgüsü:

çiçek örgü topuz

Bu çiçek örgü saç modelini elde etmek için bir taraftan küçük bir ön kilit parçası alarak başlayın ve ortanın yarısına gelene kadar Fransız tarzı örmeye başlayın. Bu sırada, soldan sağa doğru kenar olacak şekilde çapraz olarak örmeye başlayın. Şimdi tekrar başka bir örgü ile sola gitmeye başlayın ve tamamlayın. Şimdi örgüyü havalandırın ve bir çiçek topuzu haline getirin.

3. İki Örgülü Görünüm:

basit örgülü topuz saç modelleri

Saçı bir midilliye bağlayarak başlayın. Spor kilitleri için ön taraftaki gevşek uçları tutabilirsiniz. Midilli bittikten sonra saçı iki parçaya ayırın ve ayrı ayrı örmeye başlayın. Görünüme hacim eklemek için örgüyü düzgün bir şekilde havalandırın. Şimdi örgüyü sarın ve bir topuz haline getirin ve biraz eğlence eklemek için bir yay ekleyin.

4. Sarılmış Örgü:

topuz ör

Bu, çok kolay elde edebileceğiniz yeterince basit bir görünüm. Bunun için dört-beş saç tokası gerekir. Saçı üç veya dört parçaya ayırın ve ardından ayrı ayrı örmeye başlayın. Örgü bittiğinde, onları yuvarlamaya ve sabitlemeye başlayın, böylece sonunda bir topuz oluşturun..

Okuyun: Uzun Saç Topuz Stilleri

5. Alt Örgü:

örgülü düşük topuz

Saçınızı yüksek bir midilliye bağlayın ve saçın düzgün bir şekilde tarandığından ve düzleştirildiğinden emin olun. Saçın ve midillinin ikisinin de sıkı olması gerekir. Şimdi midilli bağlandıktan sonra, midilliden bir tutam saç bırakın ve gerisini bir topuzda yuvarlayın. Gevşek iplikle şimdi bir örgü bağlayın ve ardından sarın.

6. Üçlü Örgü:

sevimli örgülü çörekler

Bu örgülü saç topuz stillerini elde etmek için Fransız örgüsü ile başınızın tepesinden başlayın ve başın ortasına kadar inin. Şimdi diğer ipleri alın ve ana örgünün hemen yanına ayrı Fransız örgüleri bağlayın. Üç örgü işleminin tamamı tamamlandıktan sonra saçın geri kalanını toplayın ve toplayın..

Okuyun: Çorap Topuzu Nasıl Yapılır

7. Karıştır ve Eşleştir:

topuzla örülmüş saç

Bunun için topuz saç modelinde saçı iki katmana ayırarak başlayın. Şimdi üst katmanla bunları üç veya dört parçaya ayırın ve hepsini örün. Bu basit örgüler ve kilitlerden bir topuz yapmaya başlarsanız, bu ideal bir senaryo olacaktır..

8. Ters Topuz:

örgü ile saç topuz

Bu örgülü topuz modelini elde etmek için başınızı ters çevirin ve başınızı enseden yukarıya doğru örmeye başlayın. Başın ortasına kadar Fransız tarzında örün ve sonra gerisini toplayın ve bir topuzla bağlayın..

Oku: Sevimli Topuz Saç Modelleri

9. Çorap Örgü Topuzu:

basit örgülü topuz

Ön kilitleri iki taraftan örerek başlayın ve ardından geri getirin ve bir midilliye bağlayın. Bir sonraki adım, bir çorap topuzu bağlamak ve başınızın alt ucuna sıkıca tutturmaktır..

Adım adım örgülü topuz saç modellerini bu yazımızda inceleyeceğiz. Farklı bir saç stiline sahip olmak istediğinizde yukarıdakilerden en az birini deneyin.