Prens Indore şehri, miraslarını mimari ihtişamla örtülmüş muhteşem anıtlar şeklinde miras bırakan bazı büyük yöneticilerin saltanatını gördü. Holkarlardan İngiliz Raj’a kadar her biri Madhya Pradesh’in en büyük şehrinin manzarasında yankılanan izlerini bıraktı. Cazibe burada bitmiyor çünkü Indore, turistlere ve turistlere sunmak için doğal güzellikten de nasibini alıyor..

Ziyaret Edilecek Güzel Indore Turistik Yerleri:

Indore, turistler için ziyaret edilebilecek renkli ve çekici gezi yerlerinin birleşimidir. Bu yazıda, ailenizle birlikte eğlenmenize yardımcı olabilecek, gezi amaçlı ziyaret edilebilecek muhteşem Indore turistik yerlerinin bir listesi verilmiştir..

1. Rajwada:

rajwada_indore-turist-yerler

Bu, Indore’da ziyaret edilebilecek en iyi ve ideal turistik yerlerden biridir. Rajwada, Maratha İmparatorluğu’nun eski hükümdarları olan Holkarların kraliyet tarihi sarayıdır. 2 asır önce inşa edilmiş olan saray, oyma taştan yedi katlı bir yapıdır. Bu saray binasının mimarisi, Maratha ve Babür tarzlarının bir karışımını yansıtır ve kraliyet ihtişamının güzel bir örneği olarak hizmet eder..

2. Lal Bagh Sarayı:

lal-bagh-palace_indore-turist-yerler

Lal Bagh Sarayı, Avrupa mimarisinin abartılı bir tarzını yansıtan Holkar Hanedanlığı’nın en büyük mirasıdır. Sarayın içinde Yunan ve Latin mitolojik heykelleri ve resimlerinin yanı sıra griffin ve meleklerden oluşan boyalı tavanlar bulunurken, ışıltılı avizeler ve pahalı perdeler ihtişamı artırıyor. Lal Bagh hala eski cazibesini yayarken, saray şehrin en önemli turistik yerlerinden biri olmaya devam ediyor. Bu, Indore’da Ziyaret Edilecek En İyi Turistik Yerler.

3. Chhatris:

chhatri_indore-turist-yerler

Indore Chhatris, bilindiği gibi, Maratha İmparatorluğu’nun eski Holkar’larını anan karmaşık bir şekilde oyulmuş kenotaph’lardır. Bu anıtlar taştan oyulmuş ve Holkar hükümdarlarının ölü yakma alanlarına inşa edilmiştir. Herkesin mimari tarzlarına ve ihtişamına hayran kalması için Khan Nehri’nin kıyısında heybetli bir şekilde duruyorlar..

4. Kanch Mandir:

kanch-mandir_indore-turist-yerler

Kelimenin tam anlamıyla Cam Tapınağı anlamına gelen Kanch Mandir, farklı özelliği tamamen çok renkli cam ve ayna işleriyle kaplı iç mekanları olan Indore’daki ünlü bir Jain tapınağıdır. Tapınak, 20. yüzyılın başlarında Seth Hukumchand Jain tarafından yaptırılmıştır. İçerideki ayna çalışması, Jain geleneklerini ve kavramlarını tasvir ederken, Jain festivalleri Kanch Mandir’de gusto ile kutlanır..

5. Patalpani Şelalesi:

patalpani-şelale_indore-turist-yerler

Patalpani Indore’un yaklaşık 35 km çevresinde yer alan Patalpani, 300 fit yükseklikten düşen görkemli bir şelaledir. Şelaleyi çevreleyen vadi, ziyaretçiler arasında ünlü bir piknik yeridir ve aynı zamanda ideal bir trekking alanı olarak da belirtilmektedir. Muson zamanı, şelalenin en iyi aktığı zamandır. Patalpani, Indore’da ziyaret edilebilecek en keyifli turistik yerlerden biridir, kesinlikle size ve ailenize harika bir zaman geçirme fırsatı verecektir..

6. Annapurna Tapınağı:

annapurna-tapınak_indore-turist-yerler

Annapurna, Madurai’deki ünlü Meenakshi Tapınağı’na eşit bir güzelliğe ve benzerliğe sahip olan Indore’da görülecek en eski tapınaklardan biridir. Tapınak tanrıça Annapurna’ya adanmıştır ve Indore’daki Hindular için önde gelen hac merkezlerinden biridir. Shiva, Hanuman ve Kalabhairava’ya adanmış üç türbe tapınağın içinde yer almaktadır. Süslü tapınak kapısı, başlı başına hoş bir manzara olan dört yetişkin fil tarafından daha da kucaklanıyor. Bu Indore’da Gezilecek Tarihi Turistik Yerler.

7. Mahatma Gandhi Salonu:

mahatma-gandhi-hall_indore-turist-yerler

Halk arasında Belediye Binası olarak bilinen Mahatma Gandhi Salonu, başlangıçta Kral Edward Salonu olarak biliniyordu. 1904 yılında inşa edilen bina, Hint-gotik bir mimari tarzıyla tanımlanmış ve seoni taşından oyulmuştur. 2000 kişilik oturma kapasitesine sahip Mahatma Gandhi Salonu, yıl boyunca çeşitli sanat ve kültür sergilerine ev sahipliği yapıyor. Kütüphane, tapınak ve çocuk parkına da ev sahipliği yapan bina, görkemli kubbeleri, minareleri ve göz alıcı dört taraflı saat kulesiyle Indore’un en güzel görünen yapılarından biri..

8. Pipliyapala Parkı:

bölgesel-park_indore-turist-yerler

Indore Bölge Parkı olarak da bilinen park, yaklaşık 80 dönümlük bir alana yayılmıştır ve müzikal, sis ve zıplayan jet fıskiyeleri, Fransız bahçeleri, biyo-çeşitlilik bahçeleri, bahçe labirenti, fast food merkezleri gibi her türlü cazibe merkezi ile doludur. tekne gezintisi için yapılmış güzel bir göl. Bahçe temiz ve çok bakımlı, hem yerli halkı hem de turistleri kendine çekiyor. Bu, Indore’da Ziyaret Edilecek En Çekici Turistik Yerler.

9. Kamla Nehru Prani Sangrahalay:

kamla-nehru-prani-sangrahalay_indore-turist-yerler

Basitçe Indore hayvanat bahçesi olarak bilinen Kamla Nehru, Indore’daki en eski zooloji parklarından biridir. Özellikle beyaz kaplan, Himalaya ayısı ve beyaz tavus kuşu gibi nesli tükenmekte olan türlere ev sahipliği yapmasıyla dikkat çekiyor. Hayvanat bahçesi öncelikle bitki ve hayvanların doğal ortamlarında çoğaltılması, korunması ve sergilenmesi için bir merkezdir. Indore hayvanat bahçesini önemli bir cazibe merkezi yapan şey, hayvanat bahçesine gelen her ziyaretçinin keyfini çıkarabileceği midilliler, arabalar, filler ve hatta develer üzerindeki çeşitli gezilerdir..

10. Indore Merkez Müzesi:

merkez-müze-indore_indore-turist-yerler

Merkez Müze, Indore’da en çok rağbet gören ziyaret yerlerinden biridir. Genel Postane’nin yakınında bulunan müze, M.Ö. 5000 yıllarına kadar uzanan farklı bir tarihi eser ve heykel koleksiyonuna sahiptir. Müzenin içinde iki ayrı galeri var, biri tarih öncesi dönemin eserlerini sergiliyor, diğer galeri ise Hindu mitolojisinin hikayelerini anlatan oymaları sergiliyor. Merkez Müzesi’ni ziyaret ettiğinizde, dünyanın en büyüğü olan 8 metrelik Lord Ganapati heykeline bir göz atın. Bu müze gerçekten tarihçinin arkeologları için bir zevktir..

11. Bijasen Tekri:

bijasan-mata-mandir-indore_indore-turist-yerler

Bijasen Tekri, küçük bir göl ve bahçelerle çevrili mükemmel bir piknik yeridir. 1920 yılında inşa edilmiş bir Bijasen Mata tapınağı da var. 9 günlük Navratri kutlamaları sırasında tapınağın etrafında büyük bir fuar düzenleniyor. Binlerce adanmış bu süre zarfında tapınağı ziyaret eder ve fuara katılır. Bu tepenin tepesinde, şimdi Sınır Güvenlik Silahları Müzesi’ne dönüştürülmüş olan bir Holkars misafirhanesi vardı. Bijasen Tekri, turistlere şehrin muhteşem manzarasını sunuyor. Bu yerden batan güneşin muhteşem manzarası da kaçırılmamalıdır..

12. Devguradia:

devguradia_indore-turist-yerler

Devguradia, Indore yakınlarında ziyaret edilebilecek en iyi yerlerden biridir. Nemawar Yolu üzerinde, Indore şehrine yaklaşık 8 km uzaklıkta bulunan küçük şirin bir köydür. Devguradia, trekking için ideal bir yer ve bu nedenle doğa tutkunları için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer. Bu yerin bir diğer önemli cazibe merkezi, 7. yüzyıla kadar uzanan yekpare kaya tapınağıdır. Bu tapınak, ‘Gomukh’a benzeyen ve Garuda Tirth olarak bilinen bir su çıkışına sahiptir. Burada Shivratri zamanında üç sürekli gün boyunca büyük bir fuar düzenleniyor ve binlerce Lord Shiva adanmışı etkinliğe katılmak için burada toplanıyor.

13. Ralamandal Yaban Hayatı Koruma Alanı:

ralamandal-yaban hayatı-sanctuary_indore-turist-yerler

Indore’daki Ralamandal Yaban Hayatı Koruma Alanı 5 kilometrekarelik bir alana yayılmıştır ve 1989 yılında kurulmuştur. Kutsal alanın zengin florası ve faunası onu Indore’un en iyi turistik yerlerinden biri yapmaktadır. Kutsal alan, pitoresk tepelerin ve nefes kesici vadilerin fonunda yer almaktadır. Karayolu ile ulaşılabilen kutsal alana doğaseverler için trekking rotası da mevcut. Ralamandal Yaban Hayatı Koruma Alanı’nda leoparları, kara geyiği, havlayan geyiği ve sambarı kolayca görebilirsiniz..

14. Indore Beyaz Kilise:

indore-beyaz-church_indore-turist-yerler

Indore Beyaz Kilise, mimarinin en eski eserlerinden biridir ve Indore’da gezi için en önemli ziyaret yerlerinden biridir. 1858 yılında inşa edilmiştir ve tüm Orta Hindistan’daki en eski kilise olduğu bilinmektedir. Indore Beyaz Kilise, Avrupa mimari tasarımının çarpıcı bir örneğidir ve daha önce ‘St. Ann Kilisesi’. Kiliseyi ziyaret ederken mekanın ve çevresinin dinginliği ruhunuzu dinlendirecek ve en rahatsız zihni rahatlatacaktır. Bu, Indore’da Ziyaret Edilecek Eski Turistik Yerler.

15. Tincha Şelaleleri:

tincha-falls_indore-turist-yerler

Tincha Şelalesi, Indore yakınlarında kesinlikle kaçırmamanız gereken yerlerden biridir. 25 km uzaklıkta bulunan şelaleyi ziyaret ettiğinizde yaklaşık 300 metre yükseklikten düşen su manzarası karşısında büyüleneceksiniz. Güzelliğini artıran Tincha Şelaleleri’ne yakın bir gölet var. Havuzda yüzmeye izin verilir, ancak yağışlı mevsimlerde yasaktır. Ancak, doğanın manzarasının tadını çıkarmak istiyorsanız, musonlar sırasında Tincha Şelalelerini ziyaret edin..

Indore’da kesinlikle kaçıramayacağınız en iyi 15 turistik yer vardı. Bu ana cazibe merkezlerinin yanı sıra büyülü Indore şehri hakkında keşfedilecek ve öğrenilecek daha çok şey var. Bu önemli ticaret kenti Madhya Pradesh’i ziyaret etmeyi planladığınızda, Indore’un bu ayırt edici turistik yerlerinin her birini ziyaret etmek için zamanınız olduğundan emin olun..