Aurangabadas – miestas Maharaštroje, pavadintas Mogolų imperatoriaus Aurangzebo vardu. Žinoma, kad tai istorinė vieta dėl ankstesnių amžių valdovų ir karalysčių. Tai paveldo objektas su daugybe paminklų, mečečių ir daugybe vartų, todėl jam suteiktas „Vartų miesto“ pavadinimas. Aurangabadas tapo mėgstamiausia Maharaštros turistų vieta ir vadinamas valstijos turizmo sostine. Mes esame įtraukti į 10 geriausių Aurangabado turistų lankomų vietų.

Geriausios turistinės vietos Aurangabade:

1. Bibi ka Maqbara:

Bibi ka Maqbara aurangabad turistinės vietos

Bibi ka Maqbara yra memorialinė vieta, sukurta Aurangzebo žmonos Rabia-ud-Durrani garbei, kur buvo palaidotas jos lavonas. Tai atrodo kaip Taj Mahal imitacija ir turi panašų dizainą. Prie įėjimo yra sodas su tvenkiniais, vandens kanalais ir fontanais. Už kapo taip pat yra archeologijos muziejus.

2. Ajanta urvai:

Ajanta-urvai, lankantys Aurangabado vietas

Ajanta urvai Aurangabade yra daugiau nei 300 uolienų urvų, esančių čia nuo II amžiaus prieš Kristų. Šie urvai buvo nupiešti ir iškalti, kad būtų ištirti kaip religinis budistų menas ir freskos, panašios į Sigirijos paveikslus Šri Lankoje.

3. Vartai Aurangabade:

Vartai garsioje Aurangabado vietoje

Indijos visur matome paveldo vietas ir paminklus, tačiau Aurangabadas išsiskiria iš kitų turistinių vietų dėl daugybės vartų. Jame yra 52 vartai ir visi jie turi istorinę istoriją. Yra keletas svarbiausių vartų, kuriuos būtina aplankyti, pavyzdžiui, Bhadkal vartai, Jalna vartai, Mekos vartai, Delio vartai ir kt..

4. Salimo Ali ežeras ir paukščių draustinis:

Salim Ali ežeras ir paukščių draustinis - geriausia vieta apsilankyti Aurangabade

Salim Ali ežeras yra netoli Delio vartų, esančių šiaurinėje miesto dalyje. Mogolai savo laikais vadino jį „Khiziri Talab“, tačiau vėliau buvo pavadinti Salimu Ali, didžiojo ornitologo ir aplinkosaugininko garbei. Jame taip pat yra paukščių prieglauda, ​​kurią saugo savivaldybės korporacija. Turistai puikiai leidžia laiką, plaukioti valtimis ar iškylauti tarp žalumos ir spalvingų paukščių.

5. Naukhanda rūmai:

Naukhanda rūmai aurangabad istorinė vieta

Naukhanda rūmus statė Malikas Amberis 1616 m., Tačiau vėliau juos užgrobė Nizamas Ali Khanas. Yra 5 rūmų skyriai, kurie buvo gerai prižiūrimi su sodais ir vandens rezervuaru. Be to, turistai taip pat gali pamatyti Deewan-i-am, Deewan-i-Khas, Kacheri ir mečetę.

6. Himayat Baugh:

Himayat Baugh lankytinos vietos Aurangabade

Himayat Baugh, netoli Delio vartų, buvo Moghal Baugh (sodas), išsidėstęs per 300 arų, pastatytas XVII a. Šiuo metu joje yra vaisių tyrimų stotis ir darželis, kuriuo rūpinasi Maratvados žemės ūkio universitetas.

7. Aurangabado urvai:

Aurangabado urvai gražios vietos Aurangabade

Vos už maždaug 5 km nuo judraus miesto esančioje kalvoje yra 12 budistinių uolų pjautų urvų, panašių į Ajanta urvus. Šie urvai buvo rasti ten nuo 3 A. D. Aurangabado urvai yra Indijos meno pavyzdžiai ir yra žinomi visame pasaulyje dėl savo nuostabaus darbo. Tai papildo šalies paveldą.

8. „Chowk Masjid“:

„Chowk Masjid“ geriausios turistinės vietos Aurangabade

„Chowk Masjid“ pastatė Shayista Khan, Aurangzebo motinos dėdė. Yra 5 arkos, sujungtos su aštuoniais stulpais ir piliastrais, kuriuose dar yra 5 kupolai. Visas paminklas buvo pastatytas aukštame rūsyje su atviromis kameromis, vedančiomis į kelius. Kieme yra du liekni bokštai ir bakas.

9. Soneri Mahal:

Soneri Mahal

Soneri Mahal yra rūmai, pastatyti XVII a. Prie įėjimo yra žalia veja, padalyta iš vandens rezervuaro, vedančio į auksinį pastatą. Kadaise ji garsėjo auksiniais paveikslais, dabar ši vieta buvo paversta muziejumi.

10. Panchakki:

Panchakki

Pančakis yra žinomas dėl požeminio vandens kanalo, iš kurio šaltinis gaunamas iš tolimo kalno. Iš kanalo buvo padarytas dirbtinis krioklys, kuris maitina malūną ir šokančius fontanus. Jis yra visai šalia mečetės.