Günümüz dünyasında insanlar farklı bira bardağı çeşitlerine ve bunların çeşitli faydalarına odaklanmaktadır. Bira bardakları akılda kalıcı bir yapıya veya şekle sahiptir ve bu da insanları ona düşkün kılar. Ayrıca, Snifters, Sampling, Yard, Novelty vb. gibi en iyi bira bardaklarından bazılarının biranın kokusunu ve tadını iyileştirdiğine inanılmaktadır. Bira bardağında bir içecek için her zaman maksimum 50 ml yapılması tavsiye edilir. İnsanlar her camın bilinen çeşitli özelliklerinden birini seçebilir ve daha iyisini seçebilir. Çoğunlukla, İngiltere ve ABD bira bardağı kullanıyor.

bira bardağı türleri

En İyi 15 Bira Bardağı Çeşitleri:

1. Snifterler:

keskin nişancı bira bardağı

Snifters bira bardağı, bira servisi için popüler fantezi bira bardaklarıdır. Size biranın aromasını veren küçük ve soğanlı bir şekle sahiptir. Bu tür bardaklar, bir içkinin tadını çıkarmak için daha az bira ile doldurulmalıdır. Ampul şekli onu benzersiz ve bir içki için mükemmel kılar. Genellikle ABD’de kullanılır.

Hangi Bira Türüne Uygun: Brendi veya konyak için uygundur..

2. Kadeh:

bira kadehi bardağı

Bira kadehi bardakları daha çok bir keskin nişancı bardağına benzer, ancak büyük bir kaseye ve kalın bir gövdeye sahiptir. Gövde genellikle ısının ellere geçmesini önlemek için kullanılır. Ana kullanım ABD ve Japonya’da görülmektedir. Bira aromasının tadını çıkarmak ve tadını çıkarmak için gerçekten çok rahat bir bardak..

Hangi Bira Türüne Uygun: Ağır ve koyu biralar için uygundur..

3. Önyükleme Türü:

farklı bira bardakları

Bira bardağı koleksiyonları, genellikle bir çizme şeklindeki camın başka bir bölümünü gündeme getiriyor. Boyut olarak daha uzun olduğu için daha fazla miktarda bira dahil edilebilir. Genellikle süslü partiler ve işlevler için kolaylaştırılmıştır. İngiltere, çizme tipi gözlüklerin en iyi üreticilerinden biridir..

Hangi Bira Türüne Uygun: Alman ve Witbier biraları bunun için uygundur.

4. Tadım ve Örnekleyici Bardakları:

Her ebatta bulunabilen ve şekli normal camla aynı olan bir cam türüdür. Bir seferde 2.5 ila 6 ons bira içerebilir. Ayrıca, tasarım böyle çünkü sarhoş olan birayı örnekleyebilirsiniz. Yani, ABD ve Fransa’da kullanılan gerçekten çok kullanışlı bir gözlük..

Hangi Bira Türüne Uygun: Ağır ve Alman biraları uygundur.

5. Weizen Gözlükleri:

bira bardağı şekilleri

Bazen Weizen gözlükleri pilsner gözlükleriyle de karıştırılır ama aslında öyle değildir. Farklı bir şekle ve daha büyük bir eğriliğe sahip komik bir bira bardağıdır. Bu tür bardaklar, buğday biraları için özel olarak tasarlanmıştır ve zehirlenmeyi giderir. Genellikle Kanada, İngiltere, ABD’de kullanılır.

Hangi Bira Türüne Uygun: Buğday birası Weizen bardaklar için çok uygundur..

6. Sahne Gözlükleri:

Bira bardağı isimleri birçok özelliği tanımlar ve garip camın diğer isimleri garip cam, çubuk cam veya çubuk camdır. Listedeki en sıkıcı cam olarak kabul edilen uzun ve ince camdır. Ayrıca İngiltere ve ABD gibi ülkelerde daha az kullanılmaktadır..

Hangi Bira Türüne Uygun: Özellikle Alman Kolsch gibi narin biralar içindir.,

7. IPA Camı:

IPA bira bardağı, temelde yeni nesil için tasarlanmış bir bira bardağıdır. Şekli benzersizdir ve insanlar ondan bira içmeyi sever. IPA Glass’ın diğer adı ‘Profound Glass’dır. Tek seferde 30 ml’ye kadar içecek alabilir. Genel olarak İngiltere’de yapmak ve kullanmak için en iyi malzemeyi kullanır..

Hangi Bira Türüne Uygun: Alman ve hafif bira türü için ayrılmıştır..

8. Kalın:

Stout bira bardağı, yine başlangıçta geniş bir açıklığa ve ince bir sona sahip olan bir tasarımcı bira bardağıdır. 50 ml içecek kapasitesine sahiptir. Bir kişi rahatlıkla bardağı rahatlıkla tutabilir ve genel kullanımı Washington DC’de görülür. Barların çoğu, bu tür tasarlanabilir camları dahil etmeye başladı..

Hangi Bira Türüne Uygun: Bazı hafif biralar buna uygundur..

9. Kutu Şeklinde Cam:

Kutu şeklindeki bir bardak, tam olarak bir kutu şeklindeki kişiselleştirilmiş bira bardağıdır. Bir kutudan bira içtiğiniz varsayılabilir. Tutmaya uygundur ve hatta içine iyi miktarda bira tutabilir (100 ml). Ayrıca, farklı şekil ve boyutlar da mevcuttur.

Hangi Bira Türüne Uygun: Her çeşit bira için uygundur..

10. Avlu:

Avlu, zürafa gibi uzun boyunlu büyük bir bardaktır. Camın uzunluğu 1m’ye kadar uzayabilir. Bu tür bardaklara sadece markalı brendi ve biralar dahildir. Kişinin içebileceği yerin başında bir açıklık sağlanır. Genellikle büyük partiler Çin’de bu tür gözlükleri içerir.

Hangi Bira Türüne Uygun: Markalı Alman biraları için uygundur..

11. Flüt:

Flüt, genellikle bilinen ve ünlü yerlerde bulunan standart bir lale bira bardağıdır. İnce uzun bir son ile ortalama bir açılışa sahip. Her tür bira için basit ve mükemmel bir bardak olduğu düşünülebilir. Genellikle Kanada ve Japonya, yüksek sınıf insanlar için bu tür gözlükleri kullanır..

Hangi Bira Türüne Uygun: Her türlü bira uygundur.

12. Yenilik:

tasarımcı bira bardakları

Yenilik, yukarıdan aşağıya aynı çapta yuvarlak bir camdır. Bira tiryakileri için evde kullanılabilecek basit ve kullanışlı bir bardaktır. Bunun için kullanılan malzeme çok sert ve serttir. Bu, onu yalnızca basit ve hafif biralar için uygun hale getirir. Neredeyse tüm ülkeler bu tür camları kullanıyor..

Hangi Bira Türüne Uygun: Sade ve hafif biralar buna uygundur.

13. Tanklı:

Tanker cam, benzersiz bir şekle sahip bir bira bardağı bardağıdır. Tutmak için bir tutamak sağlanır ve tek fark benzersiz tasarım ve desenlerden gelir. Tek seferde 70 ml’ye kadar bira tutabilir ve 50 ml’den fazla kullanılmamalıdır. ABD, önde gelen tanker cam üreticilerinden biridir..

Hangi Bira Türüne Uygun: Alman ve Amerikan Bira çeşitleri uygundur..

14. Bardak:

Bir bardak, biralar için genişçe açık bir bardak ve yuvarlak bir alt kaplamadır. Yapısı basit ve 70 ml bira taşımak için uygundur. Doğada güçlü olan saf elyaftan yapılmıştır. Genel kullanım İngiltere ve Hindistan’da bira içmek için görülmektedir..

Hangi Bira Türüne Uygun: Ağır ve Alman biraları buna uygundur..

15. Plastik Çeşitleri:

Plastik cam türleri günümüzde nadiren görülmektedir. İnsanların çoğu, değerli biralarını bazı ünlü cam türlerinde içmeyi sever. Genellikle Hindistan’da, içen insanların büyük çoğunluğu ile üretilir. 50 ml’ye kadar bira tutabilir.

Hangi Bira Türüne Uygun: Düşük ve basit bira türleri uygundur.

Bira Bardakları Hakkında İlginç Şeyler:

  • Bira bardakları, şekilleri ve boyutları nedeniyle ün kazanmıştır. İnsanlar değerli biralarını sıra dışı bir bardakta içmeyi severler. Bira bardağı ile ilgili ilginç şeyler:
  • Her bira bardağının şekli benzersiz ve rahattır.
  • Bazı tasarımcı bira bardakları, bunu zengin insanlar için standart bir hareket haline getiriyor.
  • İçinde iyi miktarda bira tutabilir.
  • Camı düzgün tutmak için kolay destek sağlanır.
  • Farklı bardaklar farklı bira türleri için uygundur.
  • Bu nedenle, genellikle bizim için daha iyi bir bardağı nasıl seçeceğimiz bize bağlıdır..

Bira bardakları bir dizi yeni ve şık figür getiriyor. Artık her şeyin standart olması alışkanlık haline geldiği için bu tür camlar yeni nesil için uygundur. Bira bardağı türü, insanları en iyi bira bardağına yöneltir ve biranın aromasını artırır. Ünlü bardaklar sadece bazı ünlü biralar için uygundur. Satın almadan önce camın özelliklerini göz önünde bulundurmak gerekir. Ayrıca camın kirlenip kirlenmediğini kontrol edin..

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

1. Hangi Bira Bardağı Türü En İyisidir?

Cevap: Örnekleyici bardağı, küresel özellikleri nedeniyle en iyi bira bardağı olarak kabul edilir. Aslında sarhoş olmadan önce bir bira örneği kontrol edilebileceği için uygundur. Ayrıca herhangi bir taşma olmadan bir kerede 80 ml eşiği tutabilir. Bu nedenle, içeceğiniz için bir numune bardağı seçerseniz daha iyi bir seçenek olacaktır..

2. Hindistan’da Mevcut Bira Bardağı Çeşitleri Nelerdir??

Cevap: Hindistan’daki farklı bira bardağı türleri, Pong bardakları, Pub bira bardakları, Pilsner bira bardakları, Imperial bira bardakları, Lale bira bardakları, Jumbo Bira Kupaları, Uzun bira bardakları ve plastik bira bardaklarıdır. Hepsi Hindistan’da farklı özelliklere ve fiyatlara sahip. Burada en uygun olanı Pilsner bira bardağıdır. Böylece, Hindistan’daki çeşitli gözlüklerden birini seçebilirsiniz..

3. Bira Bardağı Seçerken Ne Düşünmeli??

Cevap: Camın malzemesi, camın şekli ve camın boyutu göz önünde bulundurulmalıdır. Bira bardağı sağlam ve kumaş malzemeden yapılmalıdır. Gösteriş istemiyorsanız, şekil olağanüstü olmamalıdır. Ayrıca, bardak en az 50 ml içecek içermelidir. Bu nedenle, bir seçim yapmadan önce bu noktaları göz önünde bulundurmak gerekir..

4. Piyasada Bulunan Başka Bira Bardağı Çeşitleri Var mı? (Cam Tipi Dışında)

Cevap: Evet, Pong ve Plastik camlar gibi genellikle çöp olarak kabul edilen bazı camlar vardır. Bu türler, bir yere seyahat ederken ve biranın tadını çıkarmak istediğinizde uygundur. Kolay alınıp atılabilen pong bardaklarla iyi bir seçim olacaktır. Böylece, belirtilen camlardan herhangi birini çevrimiçi mağazalardan veya doğrudan pazardan seçebilirsiniz..