Kanada yra viena iš labiausiai pasaulietinių pasaulio šalių. Imigrantai iš Indijos pradėjo judėti į šią gražią šalį beveik prieš 110 metų. Nuo tada induistų populiacija labai išaugo. Nors pradiniuose imigracijos etapuose jie buvo laikomi nuošalyje, pastaruosius kelis dešimtmečius induistai taip paveikė Kanados gyvenimo būdą, kad sudaro vieną didžiausių bendruomenių. Visoje šalyje yra daugiau nei 1000 šventyklų draugijų, kurios prisiima atsakomybę statyti ir prižiūrėti induistų šventyklas Kanadoje. Viena iš pirmųjų šventyklų buvo pastatyta 1971 metais Naujosios Škotijos kaime. Šiame straipsnyje aptariamos kai kurios populiariausios Indijos šventyklos Kanadoje.

Šventyklos Kanadoje:

1. Shri Vitthal Hindu Mandir:

Shri Vitthal Hindu Mandir

Ši šventykla yra Toronte, Kanadoje ir veikia kaip religinis kultūros centras. Indai visoje Kanadoje reguliariai lankosi šioje šventykloje. Ši šventykla taip pat yra registruota ne pelno labdaros organizacija. Jei esate induistas, suprasite, kad ši šventykla buvo pastatyta laikantis induizmo kultūros ir tradicijų. Ši šventykla yra viena iš populiariausių religinių vietų mieste ir taip pat laikoma viena švenčiausių Indijos piligriminių kelionių šalyje..

2. Devi Mandir:

Devi Mandir

Devi Mandir arba šventykla buvo įkurta 1988 metais nedidelės induistų grupės. Norint pastatyti šią šventyklą ir perkelti ją į tokią padėtį, kokia ji yra šiandien, prireikė daug sunkaus darbo. „Devi Mandir“ yra viena iš svarbiausių induistų šventyklų Kanadoje, kurią aplanko induistai iš visų šalies kampelių.

3. ISKCON šventykla Bramptone:

ISKCON šventykla Bramptone

ISKCON šventykla Kanadoje buvo įkurta 1966 metais su paprastu šūkiu, kuriuo buvo siekiama paskleisti reikšmingą Vedų literatūros mokymą visoje Kanadoje. Ši šventykla siūlo įvairias mokymosi galimybes tiems, kurie yra skirti Vedų literatūrai. Be to, ši šventykla taip pat siūlo jogos pamokas ir pagalbą meditacijai.

4. Sringeri šventykla:

Sringeri šventykla

Šventykla yra Toronte ir yra viena iš labiausiai lankomų induistų šventyklų šalyje. Šioje šventykloje garbinama deivė Šradamba. Ši šventykla atitinka Shrinigeri šventyklos, esančios Karnatakoje, Indijoje, architektūros stilių. Šventykla garsėja visoje šalyje, ypač dėl gražios architektūros.

5. Hindu Sabha šventykla:

Hindu Sabha šventykla

Ši ne pelno siekianti organizacija yra viena iš geriausių religinių vietų induistui Kanadoje. Šventykla sėkmingai išsaugojo Indijos kultūrą ir senovinį Indijos civilizacijos stilių. XIX amžiuje ši šventykla buvo įregistruota induistų Sabha vardu. Šventykla buvo atidaryta 1995 m., Turint omenyje vieną paprastą tikslą – sukurti Sanatan Dharmą.

6. Guruvayurappan Bramptono šventykla:

Guruvayurappan Bramptono šventykla

Tai dar viena induistų šventykla Bramptone ir laikoma viena gražiausių didžiausių induistų šventyklų Kanadoje. Šventykla šiuo metu rekonstruojama ir netrukus bus baigta šventyklos valdžia.

7. Otavos induistų šventykla:

Indų šventykla Otavoje

Indų šventykla Otavoje yra Bank gatvėje, kuri yra kaimo vietovė. Ši šventykla, atidaryta XIX a., Buvo pastatyta bendromis kai kurių Kanados induistų pastangomis. Šventykla yra pagrindinė garbinimo vieta daugiau nei 5000 induistų, gyvenančių Otavoje.

8. ISKCON šventykla Otavoje:

ISKCON šventykla Otavoje

Manoma, kad Otavoje esanti ISKCON šventykla yra viena iš labiausiai lankomų induistų piligriminių kelionių mieste. Nuo 1971 m. Šioje vietoje buvo ISKCON centras, kuris vėliau finansavo šios nuostabios šventyklos statybą. Ši šventykla buvo pastatyta turint omenyje vieną tikslą-skatinti visuomenės gerovę ir skatinti Krišnos sąmonę tarp žmonių.

9. BAPS Shri Swaminarayan šventykla Kanadoje:

BAPS Shri Swaminarayan šventykla

BAPS Shri Swami Narayan Mandir yra mieste Torontas. Jis buvo pastatytas BAPS Swami Narayana Sanstha 2007 m. Ir užtruko 18 mėnesių. Šventyklą sudaro 24 000 rankomis raižyto itališko marmuro gabalų. Jį taip pat sudaro Turkijos kalkakmenis ir Indijos rožinis akmuo. Tai viena didžiausių šventyklų Kanadoje ir yra išsidėsčiusi 18 akrų plote.

10. Tarptautinė budistų draugija:

Ši nuostabi Kanados budistų šventykla buvo pastatyta 1983 m. Ir taip pat žinoma kaip Guan-Yin šventykla. Tai pradėjo du budistai, įkūrę Tarptautinę budistų draugiją. Jis pastatytas didžiuliame vieno akro ploto miestelyje ir yra Britanijos Kolumbijos Ričmonde. Miesto žmonės jį vadina Ričmondo „pasididžiavimo tašku“ dėl kvapą gniaužiančios gražios konstrukcijos.

11. Kanados Kandaswamy šventykla:

Šios gražios šventyklos pamatus 1998 m. Padėjo K. K. Kailaisantha Kurukal. Ji įvardijama kaip Nallur Kandaswamy Kovil. Šventykloje yra didžiulis Navalar Peruman vaizdas. Visi šios šventyklos papročiai ir šventės vyksta taip pat, kaip tai daroma Nallur Kandawamy šventykloje Jaffna, Srilanka.

12. Kanados Šri Ayyappan induistų šventykla:

Ši šventykla vadinama Kanados Sabarimala ir įkurta 1991 metais. Iš pradžių ji buvo išnuomota nedidelėje vietoje, o vėliau 1998 m. Buvo nupirkta atskira žemė šventyklos statybai. Ši šventykla yra populiari tarp Ayyappa bhaktų, o pirmoji Kumbabishekam buvo padaryta 2009 m..

Kanadoje įvyko didžiulė induistų migracija nuo 1960 m. Indų diasporą daugiausia sudaro pandžabai, tamilai, telugu ir bengalų induistai. Šventyklos yra svarbios religinių susibūrimų vietos ir veikia kaip kultūros centrai. Šios šventyklos yra laukiamos visiems, nepriklausomai nuo jų tikėjimo ir kultūros. Jie turi kvapą gniaužiančias gražias struktūras, kurios siūlo taiką ir ramybę apsilankiusiems žmonėms. Kanados induistų tinklas yra garsiausia organizacija, prisiimanti atsakomybę suburti žmones ir švęsti festivalius didėjančioje daugiakultūrėje populiacijoje.