Ranchi yra mistinis Jharkhand miestas, kuriame tvyro kultūrinė įtaka, žaluma ir dvasiniai taškai. Ar žinojote, kad jis taip pat žinomas kaip krioklių miestas? Taip, tyrinėkite Jonha krioklį arba pasinerkite į „Tagore Hill“ literatūrinį palikimą šviežios vėjingos gamtos apsuptyje. Ranchi taip pat garsėja savo ryšiais su gana gentine kultūra praeityje. Jų genčių muziejuje vis dar galite rasti įžvalgų apie atskiras gentis, kurios anksčiau gyveno šiame regione, su eksponatais – nuo papuošalų iki genčių instrumentų. Kas daugiau? Ranchi taip pat yra keletas nuostabiausių Indijos šventyklų ir dvasinė atmosfera. Šios ranchi šventyklos puikiai tinka įkvepiančioms piligriminių kelionių vietoms!

Ranchi šventyklų sąrašas – būtina aplankyti Ranchi šventyklas su nuotraukomis:

1. Jagannath šventykla Ranchi:

šventyklos rančiuose

Jagannath šventykla, esanti ant nedidelio kalnelio Rančyje, buvo pastatyta 1691 m. Ši šventykla savo architektūra panaši į garsiąją Jagannath šventyklą Puri mieste, bet daug mažesnė. Tai viena garsiausių šventyklų rančyje. Kad pasiektų šventyklos viršūnę, žmonės turi eiti pėsčiomis arba paimti transporto priemonę, nes tai ilgas kelias. Panašiai kaip vežimų šventė Puri mieste, šventykla čia taip pat švenčia garsiąją RathYatra Aashadhaa mėnesį. Garsiosios vežimų šventės metu žmonės iš miesto ir aplink jį plūsta į tą vietą.

2. Dewri šventykla:

šventyklos rančiuose

Dewri Mandir yra šiek tiek už Ranchi ribų ir yra skirtas Solha Bhuji deivei, Maa Durga formai. Deivės Durgos stabas šventykloje turi 16 rankų, o ne įprastas 10. Šventykloje taip pat yra Viešpaties Šivos stabas, o kompleksas yra išsidėstęs per 2 arus. Manoma, kad ši šventykla yra vienintelė šventykla, kurioje 6 genčių kunigai Pahanas atlieka ritualus ir meldžiasi kartu su kunigais brahmanais. Šventykla švenčia devynias Navaratri dienas su gausybe ir linksmybių. Piligrimai iš miesto ir aplink jį plūsta į tą vietą per Navaratri, kad meldžiasi deivei.

3. Pahari Mandir:

šventyklos rančiuose

Pahari Mandir, skirtas Viešpačiui Šankarai, yra Viešpaties Šivos įsikūnijimas, esantis ant kalvos. Tai tikriausiai yra asas garsių rančų šventyklų sąrašas. Nors šventykla yra sena, jos egzistavimo data nežinoma. Šventykla turi paprastą dvasingumo aurą, o norint pasiekti šventyklos viršūnę reikia lipti 400 laiptelių. Šravano sezono metu šventykla tebėra perpildyta bhaktų, išskyrus didžiąją Maha Shiva Ratri šventę, kai piligrimai plūsta į vietą melsti Viešpaties Šivos.

4. Saulės šventykla:

šventyklos rančiuose

Ranchi saulės šventykla, esanti Tata kelyje, yra vienas iš svarbiausių miesto akcentų. Šventykla pastatyta didžiulės kovos vežimėlio pavidalu su 18 ratų, kuriuos varo 7 arkliai. Ši šventykla yra klasikinis puikios architektūros ir dizaino pavyzdys. Šventykla skirta Saulės Dievui Suryai. Taip pat yra šventas tvenkinys, kuriame piligrimai gali maudytis, nes manoma, kad jis nuplauna visas nuodėmes. Šventykla švenčia Chhath šventę su užsidegimu ir energija.

5. Angrabadi šventykla:

šventyklos rančiuose

Angrabadi šventykla yra šventyklų kompleksas, kuriame yra įvairių šventyklų su Viešpaties Šivos, Viešpaties Hanumano, Viešpaties Ramos, Viešpaties Ganešos ir deivės Sitos stabais. Ši ranchi šventykla yra viena įspūdingiausių mieste. Šventyklos kompleksą supa nuostabūs siūbuojantys medžiai ir gamtos vaizdingas grožis. Šventykla su Viešpaties Ramos ir deivės Sitos stabais yra labiausiai žinoma tarp turistų dėl savo grožio ir išskirtinės architektūros. Šventykla taip pat švenčia daugybę induistų festivalių, tokių kaip Maha Shiva Ratri, Ganesh Chaturthi, Ram Navami ir šventyklos šventes.

6. Digambar Jain šventykla:

šventyklos rančiuose

Digambar Jain šventykla yra Ranchi miesto širdyje. Šventykloje, be kitų dievų ir deivių, yra daugelio dievybių, tokių kaip Viešpats Adinath, Viešpats Bahubali ir Viešpaties Mahavira samorsanas, stabai. Ši šventykla skirta bhaktoms, kurios seka džainizmą. Šventykloje taip pat yra puiki salė su puikia scena jos komplekse.

Taigi jau apsiaukite savo kelioninius batus! Rančis yra stebuklų miestas, kuriame yra šiek tiek visiems. Mylite laukinę gamtą? Kaip būtų ištirti pačių krokodilų veisimosi vietą netoliese esančiame Mutos veisimo centre! Mėgstate gatvės maistą? Praleiskite dienas čia, gurkšnodami golgappas! Tačiau vienas dalykas, kurį turite padaryti būdami Ranchi, yra ištirti jo dvasinę pusę. Kiekviena iš šių šventyklų turi savo unikalią istoriją, kuria galima pasidalyti, ir tai tiesiog ramina protą aplankyti. Taigi pradėkite ir nepamirškite parašyti, pasidalydami su mumis savo patirtimi. Jūsų atsiliepimai mums tik padės dar geriau! Linksmų kelionių ir palaimos.