Jei planuojate aplankyti labiausiai architektūrines Indijos šventyklas, tuomet verta aplankyti Odišos šventyklas. Architektūros darbai, kuriuos matote Odishano šventyklose, yra žinomi tarp turistų visame pasaulyje. Tūkstančiai žmonių atvyksta į Orisą aplankyti Orisos šventyklų, tik norėdami ištirti skulptūras ir dailius architektūros darbus, padarytus šventyklose. Odišos valstijoje yra daug gražių šventyklų.

Pažvelkime į 9 populiariausias Odisha šventyklas su išsamia informacija:

1. Jagannath šventykla Puri, Lord Jagannath, Lord Balabhadra ir deivė Subhadra:

šventyklos odišoje

Char Dham piligrimystės vietos yra labai svarbios ir reikšmingos induistų bhaktoms. Šri Jagannath šventykla, esanti Puriis pakrantės mieste, viena iš keturių Char Dham vietų, pastatyta XII a. Viešpats Jagannath, lordas Balabhadra ir deivė Subhadra yra pagrindinės šventyklos dievybės. Viešpats Jagannath yra Viešpaties Višnu forma. Garsusis „Chariot“ festivalis arba „RathYatra“ yra garsiausia šventyklos šventė ir ji yra nepaprastai populiari. Šventykla garsėja savo metine „Rath Yathra“, kurioje trys pagrindinės šventyklos dievybės dekoruotos šventyklos automobiliais. Medinė lordo Jagannath figūra pakeičiama naudojant kai kuriuos išsigandusius medžius, išdrožtus kaip tikslią originalo kopiją.

 • Šventyklos laikas: Visos dienos dirba nuo 5.00 iki 23.00 val.
 • Šventyklos adresas: Jagannath šventykla, Puri Taluk iš Puri rajono, Orissa – 752001.
 • Aprangos kodas: Įeinant į Jagannath šventyklą Puri, Odisha, tokio aprangos kodo nėra.
 • Kaip pasiekti: Traukiniu nusileiskite Puri geležinkelio stotyje ir iš ten 7 km iki šventyklos. Jei atvykstate keliu, eikite per Raudonojo Kryžiaus kelią 3,1 km. Kvėpavimo takais reikia nusileisti Bhubaneshwar oro uoste ir keliauti.
 • Geriausias laikas apsilankyti: Metinis Rath Yatra rengiamas Šri Jagannath šventykloje yra geriausias laikas aplankyti.
 • Artimiausia atrakcija: Narendra Sarovara, „Chilika“ laukinės gamtos draustinis, Puri paplūdimys, Sudarshan amatų muziejus.

2. Maa Tara Tarini šventykla netoli Brahmapuro miesto:

šventyklos odišoje

Maa Tara Tarini šventykla yra viena iš seniausių deivės Motinos piligrimystės centrų ir yra viena iš keturių pagrindinių Šakti Peethas Indijoje. Jis įsikūręs Kumari kalvose, Rushikulya upės pakrantėje, netoli Brahmapuro miesto Ganjam rajone. Manoma, kad Sati Devi krūtys buvo nukritusios čia, šventykloje, o šventovė vadinama Maa Tara Devi. Chaitra Mela arba Yatra yra labiausiai švenčiama šventė čia. Be istorijos, aplink šią šventyklą atsirado tam tikrų paslapčių. Ši vieta yra labai svarbi induistams, nes manoma, kad Maa Tara Tarini išpildys visus norus, jei melsis iš širdies.

 • Šventyklos laikas: 5.00–12.35 val., 14.15–21.45 val., Naktinis laikas gali skirtis.
 • Šventyklos adresas: Temple Road, netoli Rushikulya upės, Raipur, Odisha 761018.
 • Aprangos kodas: Nėra konkretaus aprangos kodo, kurį reikia aplankyti Maa Tara Tarini šventykloje.
 • Kaip pasiekti: Lėktuvu nusileiskite Bhubaneshwar oro uoste (174 km), traukiniu sustokite Berhampūre, kuris yra už 32 km, ir keliu, tiesioginiu autobusu iš Berhampur į Tara Tarini sankryžą (32 km).
 • Geriausias laikas apsilankyti: „Chaitra Mela“ yra geriausias laikas aplankyti šią šventyklą.
 • Artimiausia atrakcija: Gopalpur paplūdimys, Jiranga vienuolynas.

3. Konark Saulės šventykla Viešpaties Saulės Konarke:

šventyklos odišoje

Konark Saulės šventykla Konarke yra XIII a. Saulės šventykla, pastatyta apie 1250 m. Nors didžioji pastato dalis dabar yra griuvėsiai, ji suformuota kaip milžiniška karieta, įmantriai išraižyta akmenimis ratais, sienomis ir stulpais. Ji skirta Saulės Dievui Surjai. Šventyklos ratai yra saulės laikrodžiai, kuriais galima apskaičiuoti laiką. Saulės šventykla Konarke pagaminta iš juodo granito ir vadinama „juodąja pagoda“. Konark Sun šventykla, žinoma dėl savo išskirtinių akmens raižinių ir architektūros, yra viena iš gausiausiai apgyvendintų Odisha šventyklų. Turistams kasdien rengiamas šviesos ir garso šou, kuris prasidės 19.00 val. Ir baigsis 20.00 val.

 • Šventyklos laikas: 6.00–20.00 val
 • Šventyklos adresas: Konark, Odisha 752111
 • Aprangos kodas: Nėra konkretaus aprangos kodo
 • Kaip pasiekti: Lėktuvu nusileiskite į Bhubaneshwar oro uostą, esantį už 64 km. Traukiniu nusileisdami Puri geležinkelio stotyje, esančioje už 31 km, ir kelyje, sustokite prie Puri autobusų stotelės, esančios už 35 km..
 • Geriausias laikas apsilankyti: Laikas nuo 19:00 iki 20:00 IST yra puikus laikas aplankyti Konark saulės šventyklą ir pamatyti šviesos ir garso šou.
 • Artimiausia atrakcija: Chandra bhaga jūros paplūdimys yra vos už 3 km

4. Ramas Mandiras Bhubanešvare:

šventyklos odišoje

Šventyklų kompleksas, esantis Bhubanešvaro širdyje, yra Ram Mandir, kuriame yra Lordo Ramos, Lordo Lakšmano ir deivės Sitos atvaizdai. Šventykloje taip pat yra šventovių, skirtų Viešpačiui Šivai, Hanumanai kartu su kitais dievais ir deivėmis. Ram Mandir švenčia keletą induistų festivalių, tarp kurių populiariausi yra Ram Navami, Vivaha Panchami, Dussehra, Janmashtami, Shiva Ratri ir Pana Sankranti. Šventykloje kasmet vyksta mugė Raksha Bandhan, kuri pritraukia daug žmonių. Šventyklos laikas gali skirtis pirmadienį, antradienį ir trečiadienį, tačiau įprastas laikas kitomis dienomis yra nuo 6.00 iki 21.30 val. Kitas išskirtinis šios šventyklos bruožas yra tas, kad ryte ir vakare siūloma speciali aarathi kalba, kurią atvyksta pamatyti daugybė turistų iš visų šalies dalių..

 • Šventyklos laikas: 6.00 – 21.30 val
 • Šventyklos adresas: Naka Gate Chowk, Khandagiri, Bhubaneswar, Odisha 751030
 • Aprangos kodas: nėra konkretaus aprangos kodo
 • Kaip pasiekti: Autobusu įlipkite į autobusą Nr. 333 ir sustokite Naka Gate stotelėje. Arba įlipkite į autobusą Nr. 405, 423 ir nusileiskite „The World“ stotelėje.
 • Geriausias laikas apsilankyti: Dussehra, Janmashtami, Ram Navami, Pana Sankranti, Shiv Ratri ir Vivah Panchami yra geriausias laikas aplankyti šį miestą.
 • Artimiausia atrakcija: Iskono šventykla, Orisos šiuolaikinio meno galerija, trtibalinio meno ir artefaktų portugalas, Biju Patnaik parkas, Udayagiri urvai, Nandankanano zoologijos parkas.

5. Dhabaleswar šventykla Kuttake:

šventyklos odišoje

Dhabaleswar šventykla yra 37 km atstumu nuo Kuttacko, nuostabioje Dhabaleswar saloje ir yra skirta Viešpačiui Šivai. Šventykla yra prie Mahanadi upės kranto ir turi akmens raižinius, datuojamus X ir XI a. Pagrindinės čia švenčiamos šventės yra Shiva Ratri, mugė Shukla Paksha Chaturdashi, Pausha Purnima, Dol Purnima ir Kartika Purnima. Dhabaleswar šventykla yra viena seniausių Odisha šventyklų.

 • Šventyklos laikas: Nuo 5.00 iki 12.30 val. Ir nuo 13.00 iki 21.00 val
 • Šventyklos adresas: Canal Rd, Ranihat kolonija, Cuttack, Odisha 753007
 • Aprangos kodas: Nėra specialaus aprangos kodo
 • Kaip pasiekti: jei atvykstate autobusu, nusileiskite Cuttack, kuris yra 37 km nuo šventyklos. Oro transportu artimiausias oro uostas yra Bhubaneshwar, kuris yra 14 km nuo šventyklos. Traukiniu artimiausia vietinė stotis yra Kapilas kelias (52 km), o artimiausia pašto stotis – Cuttack (38 km)
 • Geriausias laikas apsilankyti: Dol Purnima, Kartik Purnima, Pausha Purnima, Shiv ratri ir Shukla Paksha Chaturdashi yra geriausias laikas aplankyti šią šventyklą.
 • Artimiausia atrakcija: Odisha jūrų muziejus, Nandankanano zoologijos parkas, Barabati fortas ir Cuttack elnių parkas.

6. Mukteshvara šventykla Bhubaneshwar, Viešpats Šiva:

šventyklos odišoje

Mukteshvara šventykla taip pat yra Odišos sostinėje Bhubanešvare. Ši induistų šventykla buvo pastatyta 10 amžiuje ir yra skirta Viešpačiui Šivai ir Mukteshvara, o tai reiškia „Laisvės Dievas“. Šventyklos komplekso išorinėse sienose yra induistų dievų ir deivių nišos, pavyzdžiui, deivė Saraswati, Ganesha ir Lakulisha. Kasmet patalpose organizuojamas kasmetinis trijų dienų šokių festivalis, žinomas kaip „Mukteshvar“ šokių festivalis. Šventykla yra 35 metrų aukštyje, todėl ji laikoma svarbiu orientyru tiriant Orisos šventyklų istoriją ir architektūrą. Šios šventyklos interjeras išraižytas puikių architektūros kūrinių ir skulptūrų. Nors ši šventykla yra maža, daugelis žmonių kasdien lanko Mukteswara šventyklą, nes manoma, kad visi mūsų norai išsipildo, kai meldžiamės iš visos širdies.

 • Šventyklos laikas: Visomis dienomis nuo 6.30 iki 19.30 val
 • Šventyklos adresas: Bhubhaneswar, Odisha
 • Aprangos kodas: nėra konkretaus aprangos kodo
 • Kaip pasiekti: Nesunkiai pasieksite Viešpaties Šivos Mukteswara šventyklą, važiuodami bet kokiais autobusais ar taksi iš Bhubaneswar..
 • Geriausias laikas apsilankyti: Kasmetinė Mukteshwar šokių šventė yra tinkamas laikas aplankyti šią šventyklą.
 • Artimiausia atrakcija: Ekamros paveldo pasivaikščiojimai, Lingaradža šventykla, genčių meno ir artefaktų muziejus bei Dhauli giri kalvos.

7. Lingaradža šventykla Bhubanešvare:

šventyklos odišoje

Viena seniausių Odišos šventyklų, Lingaradža šventykla yra Bhubanešvare. Tai induistų šventykla, skirta Lordui Hariharai, Viešpaties Šivos įsikūnijimui. Šventykla pastatyta Kalingos architektūros stiliumi. Šventyklos Deula stiliaus konstrukciją sudaro keturi komponentai: Vimana, Jagamohana, Natamandira ir Bhoga-mandapa. Manoma, kad „Bindusagar“ tanko vanduo gydo dvasines ir fizines ligas, todėl piligrimai švenčių metu maudosi upėje. Pagrindinės šventyklos šventės yra Shiva Ratri ir RathaYatra. Geriausias laikas aplankyti Lingaradža šventyklą Bhubaneswar yra Sivaratri šventės. Vienas iš unikalių Lingaradža šventyklos bruožų yra tas, kad buvo manoma, kad lingamas kilo iš jo paties. Todėl ji taip pat žinoma kaip Swayambhu, todėl dievybė garbinama ir kaip Viešpats Višnu, ir kaip Šiva.

 • Šventyklos laikas: dirba visą dieną nuo 5.00 iki 21.00 val
 • Šventyklos adresas: Rath Rd, Lingaraj Nagar, Senamiestis, Bhubaneswar, Odisha 751002
 • Aprangos kodas: nėra konkretaus aprangos kodo

 • Kaip pasiekti: Jei atvykstate oru, nusileiskite Biju Patnaik oro uoste. Keliais į Mukteswara šventyklą važiuoja keli autobusai. Jei atvykstate geležinkeliu, nusileiskite Bhubhaneswar stotyje.
 • Geriausias laikas apsilankyti: Šivratri ir pirmadieniai yra geriausias laikas aplankyti šią šventyklą.
 • Artimiausia atrakcija: Dhauli giri kalvos, Ekamra paveldo sienos, Ratnagiri budistų kasinėjimai ir Ašokano uolos įsakymas.

8. Radžarani šventykla Bhubanešvare:

šventyklos odišoje

„Meilės šventykla“, kaip nurodo Bhubanešvaro vietiniai gyventojai, yra Rajarani šventykla. Vietinis pavadinimas kilęs iš erotinių moterų ir porų drožinių šventyklos patalpose. Šventykla yra klasifikuojama kaip saivitas pagal nišas, tačiau nėra skirta jokiems dievams ar deivėms. Teigiama, kad šventykla buvo pastatyta maždaug 11–12 a. Komplekso šventykla kasmet organizuoja trijų dienų Radžarani muzikos festivalį, kuriame daugiausia dėmesio skiriama klasikinei, hindustani, karnatinei ir Odissi muzikai..

 • Šventyklos laikas: Dirba visas dienas – nuo 6.30 iki 19.00 val
 • Šventyklos adresas: Tankapani Rd, netoli BOI bankomatų, Bhubaneswar, Odisha 751002
 • Aprangos kodas: Nėra konkretaus aprangos kodo
 • Kaip pasiekti: Atvykdami traukiniu, nusileiskite „Master“ valgyklos „chowk“, o jei atvykstate kvėpavimo takais, nusileiskite Biju Patnaik oro uoste.
 • Geriausias laikas apsilankyti: Rajarani festivalis, trunkantis 3 dienas, yra geras laikas aplankyti Rajarani šventyklą.
 • Artimiausia atrakcija: Dhauligiri Shanti stupa, Isckon šventykla, Udaygiri urvai, Vaital deul šventykla ir Ekamra Kanan.

9. Gundicha šventykla Puri, Viešpaties Višnu:

šventyklos odišoje

Gundicha šventykla, esanti Puri mieste, dažniausiai lieka tuščia ištisus metus, tačiau per kasmetinę RathaYatra Puri yra svarbi vieta. Jame yra dievybių Jagannath, Balabhadra ir Subhadra vaizdai per 9 karietų festivalio dienas. Šventykla yra žinoma kaip Jagannath sodo namas ir pastatyta pagal Kalinga stiliaus architektūrą. Šventykla pagaminta iš šviesiai pilkos spalvos smiltainio. Pagrindinis šios šventyklos akcentas yra didžiulis ir gražus sodas, išsidėstęs aplink šventyklą. Taigi Gundicha šventykla taip pat žinoma kaip Jagannath sodo namas.

 • Šventyklos laikas: Atidaryta visomis dienomis nuo 6.00 iki 10.00 val
 • Šventyklos adresas: Puri, Odisha 752002
 • Aprangos kodas: nėra konkretaus aprangos kodo
 • Kaip pasiekti: oru artimiausias oro uostas yra Bhubaneswar, kuris yra 60 km nuo šventyklos. Geležinkeliu artimiausia stotis yra Puri.
 • Geriausias laikas apsilankyti: Devynias dienas trunkantis vežimų festivalis, dar vadinamas Rath Yatra, yra tinkamas laikas aplankyti šią šventyklą.
 • Artimiausia atrakcija: Chilikos laukinės gamtos draustinis, Puri paplūdimys, Jagannath šventykla ir Vimalos šventykla.

Jei jums nuobodu dėl savo užimto ​​grafiko ir norėtumėte pažvelgti į mūsų senovės istoriją ir skulptūras, tada apsilankymas šventykloje Odišoje yra geriausias pasirinkimas. Visos šios aukščiau išvardytos šventyklos yra žinomos dėl savo išskirtinių architektūros kūrinių ir akmens raižinių. Jei anksčiau buvote čia, bet kurioje iš šių šventyklų, pasidalykite savo vertingais atsiliepimais. Pasidalykime savo patirtimi, kad kiekvienas galėtų gauti informacijos apie mūsų super istorines šventyklas.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

1. Kokiu atstumu yra Gundicha šventykla nuo artimiausios pagrindinės geležinkelio stoties?

Ans: Tai beveik 1 km. Iš geležinkelio stoties.

2. Kurią vietą pigiausia aplankyti Odišoje?

Ans: Visos šventyklos yra labai pigiai aplankomos, įėjimas į šventyklas, tokias kaip Konkan saulės šventykla, Jagannath šventykla Lingaraja šventykla, nėra mokamas. Beveik į visas minėtas šventyklas galima laisvai patekti.

3. Kurį sezoną būtų geriausia aplankyti?

Ans: Vasarą Orisoje vyrauja drėgnas klimatas, žiemą būna vidutinio šalčio, kaip oras, todėl žiema bus tinkamas sezonas.