Bir haftada yağlandığını duymak imkansız ama bu doğru değil, sağlıklı kalmak için mutlaka yağ alabilir veya az miktarda kilo alabiliriz, boyunuza orantılı vücut ağırlığına sahip olmak önemlidir. İdeal vücut ağırlığınız boyunuza, yaşınıza ve cinsiyetinize bağlıdır. Çok az veya çok fazla kilo sağlığınızı olumsuz etkiler. Birçok insan obezite ile mücadele eder, birçok insan zayıftır Erkekler ve kadınlar için kilo almak birbirinden farklıdır. önemli faktör şişmanlamak zayıflamak ya da kilo vermek kadar zordur kulağa kolay geliyor ama aslında birkaç adım yok ki doğru akarsa bazıları iyi sonuçlar alabilir

Bir Haftada Nasıl Yağ Alınır?

Adımlar ve Hatırlanması Gereken Noktalar:

1. Doğru şeyi yemek: doğru şeyleri yemek çok önemlidir ayrıca doğru miktarda yemek avokado, süt ürünleri, kuruyemiş (fıstık ezmesi dahil) ve et miktarını artırın;

2. Düzgün uyuyun, her gün öğle yemeğinizi yedikten sonra kestirmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz..

  • Öğleden sonra yemeğinizi yedikten sonra her gün 45 dakika ila bir saat şekerleme yapın..
  • Bu kilo almanıza yardımcı olacaktır.
  • Geceleri de sağlam ve iyi bir uyku çekmeniz gerektiğinden emin olun..

3. Olabildiğince sık yiyin Çoğunlukla dört tam öğün yemek tavsiye edilir Sık öğünler yemek ve sizi rahatsız etmeyen atıştırmalıklar kilo almanıza birçok şekilde yardımcı olur

4. Yemeğinize veya diyetinize iyi miktarda kalori eklemek çok yardımcı olur. Buğday vb. gibi tahılları daha fazla yemek, ayrıca belirli türdeki meyve ve sebzeler buna yardımcı olur.

5. Süt ürünleri yemek veya içmek size harika sonuçlar verebilir

6. Düzenli ve mükemmel egzersiz çok yardımcı olur, bazı insanlar spor salonuna gitmeyi seçebilir ve bazı insanlar evde egzersiz yapabilir, sonuçları neredeyse benzer.

7. Su insan vücudu için çok önemli olduğu için bol su içilmesi tavsiye edilir..

8. Kalorilerinizi iyi takip edin.

9. Çok ve çok nişasta yardımcı olur, örneğin çok pirinç yemek, bazıları için en iyi sonuçları gösterir.

Doğru Yemek:

Şişman olmak, abur cubur yemeye devam edip şişmanlayacağınızı düşünmek anlamına gelmez, evet şişmanlayabilirsiniz ama sağlığınızı etkileyebilir, sizi sağlıksız ve formsuz hale getirebilir, bu yüzden doğru olanı yemek, sağlıksız abur cubur yemekten kaçınmak gerekir. Kendinizi şişman göstermek için iyi kalorili yiyecekler, süt ürünleri, et, patates vb. gibi birkaç şey.

Şekerleme yapın:

Uyuduğumuzda çok az kilo aldığımız söylenir. Zihni rahat tutmak çok önemlidir Her yemekten hemen sonra dört saat uyuyun. Uyku vücudun sistemlerini yavaşlatır, bu nedenle yiyecekler vücudunuzda daha yavaş hareket eder. Bu, gıdanın daha uzun süre sindirim sisteminde kaldığı ve daha fazla kalori, yağ ve besin emilimine izin verdiği anlamına gelir. Dört saatlik uykudan uyandıktan hemen sonra yüksek proteinli bir shake için ve enerji barı, patates cipsi veya dondurma gibi yüksek kalorili bir atıştırmalık yiyin..

Bunlar, bir hafta içinde şişmanlamaya yardımcı olabilecek, izlenmesi gereken birkaç basit ve temel adımdır, bazı kişilerde sonuç biraz geç veya biraz erken gösterilebilir, kişiden kişiye değişir.