Komşu kızı kıskanmayın, çünkü saçları yumuşak ve kabarıktır ve erkekler Gaga’nın buklelerinin üzerinden geçer. Aslında, uzun saçlarınızdaki fazla yağı veya yağlı görünümü kalıcı olarak atmak istiyorsanız, yardım etmek için buradayız, o yüzden üzerinde çalışmaya başlayalım, olur mu??

Yağlı Saçlar İçin Güzellik Saç Bakım İpuçları

Mutfaklarımızın ortaya çıkarabileceği büyülü karışımlar hakkında hiçbir fikrimizin olmadığı bir zaman vardı ve sadece yemekten bahsetmiyoruz. Geçen günlerden beri, büyükannelerimiz saçlarımız ve cildimiz için harikalar yaratan doğal ev yapımı ilaçlarla övündüler. Bu gün ve çağda, saç ve cildin güzel görünmesini sağlayan, ancak yönetilmesi gereken uzun vadeli felaketler olmadan, kimyasal olarak indüklenen kozmetik ürünler normdur..

Yağlı saçlar ile insanlar kirli saç derisinden ve enfeksiyondan, kirli saç tellerinden ve içlerine yerleşen toz parçacıklarından muzdariptir. Birikme, kafa derisini de kokulu ve kaşıntılı yapar. Bir kez daha, nasıl çalıştığını bildiğimiz için kimyasal olarak indüklenen ürünleri kullanmanızı istemeyiz. Aslında, mutfakların neler sunabileceğine bir göz atalım ve işte kullanmanız için birkaç güzellik saç bakımı ipucu. Bu yüzden lütfen okumaya devam edin ve aynı konuda bilgili olun.

Basit Ev Yapımı Güzellik Yağlı Saç İpuçları:

Yağlı saç yüzü çok mat görünür, bu nedenle herkes uzun ve sağlıklı saçlar ister. Böyle güzel bir saçı korumak için bazı güzellik ipuçlarını izlemelisiniz. Bu makale, yağlı saçlar için en iyi ve basit ev yapımı saç bakımı güzellik ipuçları için size rehberlik edecektir..

1. Doğal Bir Saç Kremi Yapın:

Doğal Bir Saç Kremi Yapın

İnternete bir göz atın ve doğal bir saç kremi yapmak için mutfağınızdaki malzemeleri kullanmanıza yardımcı olacak tonlarca tarif bulacaksınız. Doğru saç kremi yağlı teller için sihir yapar ve bu nedenle amacınız yağsız bir saç kremi yapmak olmalıdır. Saç kremini idareli kullanın ve köklere veya kafa derisine dokunulmadığından emin olun. Sadece saç uçları şımartılmalı, o kadar. Bu nedenle, saçınızı şekillendirecek ve canlandıracak yumurtalara yatırım yapın..

2. Doğru Şampuanı Seçin:

Doğru Şampuanı Seçin

Saçların, özellikle de kir ve tozu çeken yağlı saçların temiz tutulması gerekir. Saçınızı her gün yıkamanız gerekir, ancak bitkisel şampuanlar veya hafif şampuanlarla. Saçınızı her gün yıkayacak kadar hevesli olmayın, bu yağ bezlerini kalıcı olarak işlevsiz hale getirebilir ve bezler daha fazla yağ üreteceğinden saçın daha yağlı olmasına neden olabilir. Bu sizi bir çözüme yakın bir yere götürmez, bu nedenle iki günde bir yıkayın ve bu yeterlidir..

3. Bu Stresleri Fırçalayın:

Bu Stresleri Fırçalayın

Düzenli tarama ve fırçalama, günde en az iki kez yağlı saçların yönetilmesi için yeterlidir. Bu, bezlerin ürettiği doğal yağların, saç derisine eşit olarak dağıtmasını sağlar. Saç derisine her gün bakım yapıldığında daha az yağ üretecektir, bu da uzun vadede uzun, yağlı saçlara sahip olduğunuz için ağlamanıza gerek olmayacağı anlamına gelir..

4. Ilık Su:

Saçlar için Ilık Su

Saçınızı suyla yıkarken sıcak ve soğuk değil, ılık olmasına dikkat edin. Bu, yağlı veya yağlı saçlara sahip olanlar için en iyisidir, çünkü sıcak su durumu daha da kötüleştirecektir. Uzmanlar, sıcak suyun daha fazla yağ üretmek için bezleri harekete geçirdiğini söylüyor. Duştan sonra tatsız ve bakımsız görünmek istemezsiniz, değil mi? Bu, yağlı saçlar için en önemli saç bakım ipuçlarından biridir..

5. Saçınızı Bağlayarak Egzersiz Yapın:

Saçlarınız Bağlıyken Egzersiz Yapın

Egzersiz yaparken saçınız topuz veya at kuyruğu şeklinde toplanmalıdır. Ter, saçları kirli ve yağlı hale getirir. Bu aynı zamanda sıcak güneşte veya nemli koşullarda uzun süre çalışanlar için de geçerlidir. Bu nedenle, saçları etraftaki elementlerden bağlı ve güvende tutun..

6. Şekillendirme İçin Artık Sıcak Hava Yok:

Şekillendirme İçin Artık Sıcak Hava Yok

Yağlı buklelerinize nazik davranacağınıza, uzun bukleleri şekillendirmek için artık sıcak hava kullanmayacağınıza söz verin. Sıcak hava kullanıldığında daha fazla yağ üretilir. Bu yüzden düzleştirici ütüleri kilometrelerce uzakta tutun ve saçınıza iyi bakın. Ütüleri bir kez kullanmanız gerekse bile, bunu en düşük sıcaklıkta yaptığınızdan emin olun..

7. Evde Saç Yıkama Yapın:

Evde Saç Yıkama Yapın

Yağlı saçlarla baş etmenin en iyi yolu, aynı çarenin ev yapımı olduğundan emin olmaktır. Yağlı saçlar için mükemmel ve mükemmel saç bakım ipuçlarından biridir..

  • Bir bardak ılık su ve kabartma tozu, bir bütün limonun suyu sıkılıp karıştırılsa iyi olur..
  • Saç derinize masaj yapın ve sadece parmak uçlarınızı kullanın..
  • Yarım saat bekleyip ılık suyla mı kapattınız?.
  • Gerekirse, rutini bitirmek için bitkilerden yapılmış bir mil şampuan kullanın..

8. Sirke Büyüsü:

Sirke Büyüsü

Saçınızdaki birikme ve yağlılıktan bıktınız mı? Uzmanlara göre, üstesinden gelmek için sirke kullanın. En iyisi, içlerinde yapay elementler olmayacağından beyaz sirke veya elma suyu kullanmak olacaktır. Bir bardak beyaz sirkeyi iki bardak su ile seyreltin ve bu saçların yıkanması ve şekillendirilmesi için kullanılmalıdır..

9. Kireç Ve Salatalık Şampuanı:

Kireç ve Salatalık Şampuanı

Misket limonunu salça olarak kullanın ve saçınızın tamamına uygulayın. On dakika saç derinizde bekletin ve son olarak ılık suyla çıkarın. Bu, saç derinizin pH dengesini korur, yağ bezlerini aktive etmez ve ayrıca saçı yağlılıktan korur. Masaj yaparken veya fırçalarken nazik olun ve saç derisini nasıl rahatlattığını izleyin..

10. Un:

yağlı saçlar için mısır nişastası unu

Yağlı saçlar için tezgah üstü saç ürünleri pahalı olabilir, bu nedenle size güzel bir hediye almak için tüm o parayı biriktirin. Şu anda kendin yap becerilerini kullanmak en iyisi olacaktır, bu yüzden bir bardak kuru mısır nişastası unu alın ve saç derisine saç yağı süreceğiniz gibi köklerinize yayın. Sadece birkaç dakika kurumaya devam edin, fazla yağın ıslanmasına izin verin ve daha sonra hafif bir şampuanla yıkayın. basit değil mi!!

11. Kına:

Yağlı Saçlar İçin Saç Bakım İpuçları -Kına

Kına, yağlı saçların tedavisinde en etkili yollardan biridir. Aynı zamanda yağlı saçlar için en yaygın ipuçlarından biridir. Saçı şekillendirir ve saçınıza herhangi bir zararlı kimyasal etkisi yoktur. Saçınızın yumuşaklığını ve parlaklığını artıran besleyici bir üründür..

  • İdeal kına macununu yapmak için bir fincan çay likörü demleyin ve soğumaya bırakın..
  • Daha sonra çaya kına gücü uygulayın ve yukarıdaki karışımı gece boyunca bekletin..
  • Daha sonra sabah karışımı uygulayın ve 2 saat bekletin ve ardından saçınızı hafif bir şampuanla dikkatlice yıkayın..
  • Bu daha az yağlı saçlara neden olur.

12. Kabartma Sodasının Uygulanması:

Yağlı Saçlar İçin Saç Bakım İpuçları - Kabartma Sodası Uygulamak

Yağlı saçlar için saç bakımı ipuçları, ortak bir mutfak malzemesi olan kabartma tozu uygulamayı içerir, saç derisinin ve saçın yağlılığını azalttığı için harikalar yaratır. Saç derisinin yağlılığını azalttığı için birçok yönden faydalı olabilir. Orijinal ürünün kendisi kuru şampuan olarak kullanılabilir. Ayrıca 2 yemek kaşığı kabartma tozunu uygun miktarda su ile karıştırarak koyu kıvamlı bir macun elde edebilirsiniz. Daha sonra macunu saçınıza uygulayın ve yaklaşık 20 dakika bekletin ve ardından soğuk suyla yıkayın. Daha arzu edilen sonuçlar için şampuanı daha sonra uygulayabilirsiniz. Kabartma tozu ayrıca şampuanla karıştırılarak saçın düzenli temizliği için de kullanılabilir..

13. Bira Kullanmak:

Yağlı Saçlar İçin Saç Bakım İpuçları - Bira Kullanımı

Yağlı saçların tedavisi için listelerindeki uzmanlar ayrıca bira ile tedavi etmeyi de içerir. Hemen hemen tüm içeceklerin harika bir kurutma etkisi vardır ve saçınızda bulunan yağ içeriğini azaltmaya yardımcı olur. Saça nem sağlayan çeşitli besleyici besinler ve vitaminlerden oluşur. Saçınızı şampuanladıktan sonra doğrudan kullanılabilir veya diğer saç paketleri ile iyice karıştırılabilir. Birayı en iyi şekilde kullanmak için bir birayı açmalı ve 30 dakika bekletmelisiniz. Saçınızı şampuanladıktan sonra ıslak saçınızı bira ile yıkayın ve akan su ile yıkayın. Ayrıca 100 ml bira ve 1 yumurta sarısını karıştırarak maske hazırlayabilir, karışımı saçlarınızın arasına ve saç derinize iyice masaj yaparak uygulayabilirsiniz. 30 dakika saçta kalmasına izin verin, yukarıdaki karışımı soğuk suyla iyice yıkayın..

14. Yumurta Beyazı Paketinin Kullanımı:

Yağlı Saçlar İçin Saç Bakım İpuçları - Yumurta Beyazı Paketi Kullanmak

Yağlı saç bakımı ipuçları ayrıca bir paket Yumurta akı saç köklerinin salgıladığı yağları kontrol etmede yardımcı olabileceğini de listeler. Yağlar ve proteinler açısından zengin olduğu için saçınızı içeriden zenginleştirir. Yumurtaların beyaz kısmı, saç derisinin ve saçın yağlılığını azaltmaya yardımcı olan bazı bakteri ve enzimleri içerir. Paketi yapmak için iki yumurta alın ve yumurtanın sarısını ondan ayıran beyaz kısmını çıkarın. Yumurta aklarını bir kapta saklayın ve ardından nemli saça köklerden uçlara kadar iyice uygulayın ve 5 dakika boyunca iyice masaj yaparak maske üzerinde yaklaşık 30 dakika bekletin, hafif bir şampuanla yıkayın ve ardından limonlu durulama ile durulayın. En iyi sonuçlar için saçınızda.

15. Portakal Kabuklarının Uygulanması:

Yağlı Saçlar İçin Saç Bakım İpuçları -Portakal Kabuğu Uygulaması

Yağlı saç bakımı ipuçları, aşırı yağ üretimini kontrol etmek için etkili bir bileşen olarak portakal kabuklarını da listeler. Birkaç portakal kabuğunu öğütün ve ardından 2 çay kaşığı bal ile iyice ezin ve yukarıdaki karışımı saç derinize ve saçınıza uygulayın ve 20-30 dakika kurumasını bekleyin ve ardından yıkayın ve normal şampuan programınızı takip edin. Bu macun ve ayrıca portakal kabuğu tozunu kuru kabukları öğüterek kullanabilir ve yağlı saçlarınızı tedavi edebilirsiniz..

Yağlı saçlar için yukarıdaki güzellik ipuçlarının, sağlıklı saçların nasıl korunacağı konusunda işe yarayacağını umuyoruz. Kendine iyi bak ve o güzel uzun buklelerle mutlu ol.