Ar žinote apie plaukų augimo ciklą? Dauguma moterų trokšta ilgų plaukų, bet ar žinote, kaip jos auga? Plaukų augimas yra nuolatinis ciklas, vykstantis visą dieną, nesvarbu, ar tai pastebime, ar ne. Plaukai gali augti nuo 0,3 mm iki 0,4 mm kiekvieną dieną, o tai atitinka maždaug šešis colius per metus, o visi plaukai yra sudaryti iš tos pačios struktūros, kuri subręsta per tam tikras fazes. Taigi, šiandien šiame straipsnyje aptariame plaukų augimo ciklo fazes.

Plaukų augimo ciklo etapai

Prieš pasakodami apie etapus, turite žinoti plaukų struktūrą. Plaukai kyla iš folikulo arba šaknies po oda. Plaukai „maitinami“ plauko folikulo pagrindu esančiomis kraujagyslėmis, kurios suteikia jiems norimą augti maistą. Visi plaukai yra paruošti iš keratino, kuris yra baltymas. Aminorūgštys taip pat padeda išlaikyti plaukus stiprius ir sveikus. Plaukai susideda iš dviejų dalių:

• Plaukų folikulas: Plaukai, augantys po oda, yra folikulas.

• Plaukų velenas: Plaukai už odos yra velenas.

Plaukų augimo ciklo etapai:

Visi atskiri plaukai praeis plaukų augimo ciklą, tačiau tai nereiškia, kad visi plaukai kyla panašiu greičiu ar lygiu. Nuo augimo pradžios iki iškritimo po metų visi plaukai praeina per keturis etapus.

Yra keturi plaukų augimo ciklo etapai ir jie yra tokie:

Augimo fazė (Anagenas)

Pereinamasis etapas (Catagen)

Poilsio fazė (Telogen).

Nauja plaukų fazė (Exogen)

Stipriuose plaukuose yra normalus balansas tarp augančių anageninių ir slenkančių telogeninių plaukų. Jei augimo ciklas sutrinka, daugelis plaukų per anksti pasiekia telogeno fazę ir santykis juda taip, kad papildomi plaukai iškrenta, nei gali atsirasti. Fazės yra tokios;

1. Anagenas (augimo fazė):

Augimo fazė trunka nuo dvejų iki septynerių metų ir reguliuoja mūsų plaukų ilgį. Anagenas yra aktyvi plaukų fazė. Plaukų šaknų ląstelės greitai išsiskiria. Sukuriami nauji plaukai, kurie stumia klubo plaukus į folikulą ir galiausiai išnyksta. Šios fazės metu plaukai auga apie 1 cm kas 28 dienas. Plaukai ant rankų, kojų, blakstienų ir antakių turi labai trumpą aktyvaus augimo fazę, apie 30–45 dienas, ir tai paaiškina, kodėl jie yra daug trumpesni už galvos plaukus.

2. Catagen (pereinamasis etapas):

Tai pereinamasis etapas, trunkantis apie dešimt dienų. Plaukų folikulas susitraukia ir pašalinamas iš odos papilomos. Katageno fazė yra pereinamasis etapas ir maždaug 3% visų plaukų yra šioje fazėje bet kuriuo metu. Augimas sustoja, o išorinis šaknies apvalkalas susitraukia ir prisitvirtina prie plauko šaknies. Plaukai atsiskiria nuo plaukų šaknų ir keliauja į galvos odą. Tai yra tai, kas įvardijama kaip klubo plaukai.

3. Telogenas (poilsio fazė):

Tai atpalaiduojantis etapas, trunkantis apie tris mėnesius, galvos plaukams ir ilgesnis antakių, blakstienų, rankų ir kojų plaukams. Šioje fazėje yra apie 10-15 procentų plaukų. Kol seni plaukai ilsisi, nauji plaukai pradeda vystymosi etapą. Ištraukus plaukus šioje fazėje, šaknyje matosi kieta, sausa, kieta, balta medžiaga. Paprastai kasdien iškrenta apie 25–100 telogeno plaukų.

4. Exogen (nauja plaukų fazė):

Tai yra poilsio fazės dalis, kai nuslenka seni plaukai ir išsilaiko švieži plaukai. Kasdien gali iškristi nuo 50 iki 150 plaukų; matuojama, kad tai yra įprastas plaukų traškėjimas.

Taigi, tai visos plaukų augimo ciklo fazės ir tikiuosi, kad šis straipsnis jums atrodo labai veiksmingas ir informatyvus!