Tüm dünyada en yaygın egzersiz uygulaması olan yoga, fiziksel, zihinsel ve ruhsal birçok hastalık veya hastalığın en etkili ve etkili ilacıdır. Tamamen ücretsiz olup düzenli uygulama ile sağlıklı ve stressiz bir yaşam sağlar. Sırtınız veya kalçanız ağrıyorsa veya uyku bozukluklarınız varsa veya zihinsel bir çöküntü yaşıyorsanız, yogayı günlük rutininize dahil etmeyi deneyin ve sihri kendiniz deneyimleyin..

Şimdi farklı yoga duruşları var ama şu anda tartışılan Sanskritçe kelimeler olan DviPadaSirsasana. Dvi iki, Pada ayak veya bacak, Efendi kafa ve Asana poz veya duruş anlamına gelir. Bu alıştırmanın zorluk seviyesi biraz yüksektir, bu yüzden ilk birkaç denemede doğru yapamıyorsanız denemeyi bırakmayın..

DviPadaSirsasana

Nasıl yapılır

Şimdi, kişi bu alıştırma ile en başta mükemmel bir şekilde sonuçlanmayabilir. Bu nedenle, sabır ve odaklanma, bu duruşu doğru bir şekilde elde etmek için ana kilit noktalardır. Bir mindere veya battaniyeye rahatça oturarak başlayın, bacaklarınızı öne uzatın ve omurganızı uzatın. Yavaşça nefes verin ve bunu yaparken iki burun deliğinden hangisinin daha aktif olduğunu kontrol etmek için bir elinizi burnunuzun önünde tutun. Sağ burun deliği aktifse, sol bacağınızla başlayın veya sol burun deliği aktifse sağ bacağınızla başlayın..

Ardından, aktif tarafın dizini bükerek başlayın, ardından ayak bileğini kavrayın, tutun ve başınızın üzerine getirin ve bacağınızı yavaşça boynunuza yerleştirin. Bunu yaparken, nefesinizi koruyun. Yavaş yavaş, aynısını diğer bacağınızla tekrarlayın ve ilk bacağın üstüne yerleştirin. Nefes ver. Pozu en az 30 saniye tutun ve pratikle birlikte kolaylık seviyeniz arttıkça süreyi uzatın..

Bize Nasıl Yardımcı Olur:

Daha İyi Esneklik ve Esneklik:

Eğer vücudunuzda bir sertlik olduğunu düşünüyorsanız bu yoga egzersizi ile ona veda edebilirsiniz. Bu duruşu günlük yoga rutininize dahil edin ve vücut sisteminizin daha iyi elastikiyetini ve esnekliğini sağlayın..

Daha İyi Sindirim Sistemi:

Günümüzde insanların en sık karşılaştığı sorunlardan biri sindirim sorunlarıdır. Sindirim sistemimiz yanlış bir yola girmiş gibi görünüyor. Daha iyi sindirim için DviPadaSirasana’yı düzenli olarak uygulayın.

Diyabet Hastalarına Faydaları:

Eğer bir diyabet hastasıysanız, bu sizin için doğru egzersizdir. Yoganın bu duruşu, diyabet hastalarına rahatlama sağlamaya yardımcı olur. Bu nedenle, tüm diyabetik kişilerin DviPadaSirasana’yı uygulamaya başlaması tavsiye edilir..

Aktif ve Coşkulu Yaşam Sağlar:

Kolayca yoruluyorsanız veya aktivitelere ilgi duymuyorsanız, bu sizin için doğru egzersizdir. Bu yoga duruşu, coşkunuzu artırır ve sizi aktif kılar..

Anemi Hastalarına Faydalı Artan Kan Akışı:

Bu yoga egzersizi, kandaki hemoglobin seviyelerini iyileştirmenin yanı sıra vücudunuzdaki kan akışını artırmaya yardımcı olur. Toksinler kanda yavaş akışla kaldığından, bu egzersiz kan akışını hızlandırır ve bu da onu arındırır. Böylece, bu duruş, kansızlık ve sinir titremesinden muzdarip insanlar için faydalı olduğunu kanıtlıyor..

Vücudun Mukavemetini ve Dayanıklılığını Artırır:

Bu özel egzersiz, dayanıklılığınızı artırır ve vücudunuzu güçlendirir. Bu duruş sayesinde, tüm vücut mükemmel bir şekilde çalıştırılır ve bu da daha iyi vücut dengesi ve zindelik ile sonuçlanır. Bacaklarınıza, kollarınıza, dizlerinize, uyluklarınıza, sırtınıza, omuzlarınıza, avuç içlerinize ve dirseklerinize besin sağlar..