Hindistan’da demiryolu yolculukları en popüler ulaşım modları arasında yer aldı. Hindistan’daki İngiliz egemenliğinden bu yana, demiryolu yolculukları çoğu Hintli tarafından tercih edilen seyahat yoludur. Demiryolu yolculukları size Hindistan’ın kırsal bölgelerinin ve kırsal kesimlerinin manzaralarını ve seslerini alma ve takdir etme fırsatı verir. Bu demiryolu yolculuklarından bazıları, yolcularına tüm önemli kolaylıkları ve birinci sınıf hizmetleri sağlar. Hatta bazı tren yolculukları sizi tarihi kasabalardan ve tarım arazilerinden de geçirecektir. Bu nedenle size bakir kültürleri ve güzel manzaraları keşfetme fırsatı verir..

demiryolu yolculukları

Aşağıda en iyi Hint tren yolculuklarından bazıları listelenmiştir:

1. Goa Ekspresi (Vasco Da Gama’dan Londa’ya):

Rail Journey'de dağlara ek olarak şelaleler

Goa her zaman büyülü bir ülke olarak kabul edildi. Ancak, Goa’nın sunduğu en iyi şeylerin tadını gerçekten çıkarmak istiyorsanız, Goa Express’te bir tren yolculuğuna çıkmalısınız. Ailelerin ve çocukların suya sıçramasına, arkadaşların tren raylarında sohbet etmek için toplandığına tanık olurken içinizi ısıtacak. Ayrıca Goan köy hayatı hakkında bir fikir edineceksiniz ki bu oldukça önemli. Dağlara ek olarak bir veya iki doğal şelale de gelmelisiniz..

2. Nizamuddin Duronto Ekspresi (Pune’den Delhi’ye):

Nizamuddin Duronto Ekspres Demiryolu Yolculuğu

Bu tren yolculuğu, diğer istasyonlardaki birkaç duraktan birine sahiptir. Bu nedenle, mümkün olan en muhteşem manzaralardan bazılarıyla kesintisiz bir yolculuğun keyfine varacaksınız. Ayrıca, yerleşik hizmet de en iyilerden biri olarak lanse edildi. Yolculuğunuz sırasında nehirleri, dağları, köyleri ve hatta bir çölü geçeceksiniz. Diğer bir faydası ise, bu trenlerin genellikle raydan çıkmaya dayanıklı olmasıdır..

3. Hint Mihrace Deccan Odyssey (Mumbai’den Delhi’ye):

Hint Mihrace Deccan Odyssey

Hindistan’ın önde gelen lüks tren hizmetleri arasında sayılan Indian Maharaja Express, Delhi’ye varmadan önce Rajasthan’dan geçerken bile en muhteşem manzaralardan bazılarını sunuyor. Ajanta ve Ellora mağaralarına bir göz atmanın yanı sıra biraz kaplan lekesi yapma seçeneğiniz de var. Ayrıca, uşak hizmetleri ve beş yıldızlı yemek servisi ile tüm olası olanaklardan ve lükslerden emin olabilirsiniz..

4. Island Express (Kanyakumari’den Trivandrum’a):

Kanyakumari'den Trivandrum Demiryoluna Yolculuk

Bu konudaki macera, Hindistan’ın en güney ucunda üç okyanus kütlesinin buluştuğu kesişme noktasında başlar. Yolculuk boyunca yoğun yeşilliklere, palmiye ağaçlarına ve doğanın sunduğu en iyi şeylere maruz kalırsınız. Aslında çoğu yolcu, dışarıdaki flora ve faunayı daha iyi görebilmek için genel kompartımanda seyahat etmekten keyif alır..

5. Himalaya Kraliçesi (Kalka’dan Shimla’ya):

Hint Demiryolu Yolculukları

Bu tren servisi, Hindistan’daki İngiliz Raj dönemine kadar uzanıyor. Tren çeşitli tünellerden ve köprülerden geçerken bile, insan yavaş yavaş tüm doğal güzelliklere maruz kalıyor. Tren sadece yolcular tarafından değil, aynı zamanda günlük taşıtlar tarafından da kullanılıyor. Aslında tren, yolcuların bir şeyler atıştırıp çay içebilmeleri için birkaç durak yapıyor..

6. Jammu Mail (Jammu’dan Udhampur’a):

Jammu Postası (Jammu'dan Udhampur'a)

Bu tren yolculuğu, Himalayaların eteklerine seyahat etmenize yardımcı olacak. Yolculuk dağlık bir araziden geçecek ve yolcular nehirlere ve vadilere de maruz kalacaklar. Sayısız tünelden geçerken bile İngiliz çayırlarını hatırlayacaksınız..

7. Altın Araba (Bangalore’den Goa’ya):

altın araba

Bu lüks tren hizmeti, Güney’e seyahat etmenin mükemmel bir yoludur. Yolcular eski tapınak kalıntılarını, kumtaşı mağaralarını ve sarayları deneyimleyecekler. Yavaşça Goa’ya dönerken bile arkanıza yaslanıp güzel manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Trende hizmet birinci sınıftır.

8. Darjeeling Oyuncak Treni (Yeni Jalpaiguri’den Darjeeling’e):

Darjeeling Oyuncak Treni (Yeni Jalpaiguri'den Darjeeling'e)

Oyuncak tren, çay toplayıcılarla yakın ve kişisel olarak yaklaşırken bile ormanlar, çay bahçeleri ve tarlalar arasında dolanır. Tren daha sonra ana şehir bölgesine gidiyor.

9. Mandovi Ekspresi (Goa’dan Mumbai’ye):

Mandovi Ekspresi

Çarpıcı manzara, tüneller ve köprüler, Goa’dan Mumbai’ye bu Hint tren yolculuğunu en iyilerinden biri yapıyor. Ayrıca çeltik tarlalarına, mango ve hindistancevizi ağaçlarına da maruz kalacaksınız..