Ayurvedik yüz paketleri doğaldır ve cildi tahriş etmez. Bu makale, parlayan bir cilt elde etmek için evde deneyebileceğiniz Ayurvedik yüz paketlerini listeler..

Parlayan ve Güzel Bir Cilt İçin Ayurveda Yüz Paketleri

Ayurvedik Yüz Paketleri:

İşte parlak ve güzel bir cilt için 6 ayurvedik yüz paketi.

1. Kadife Çiçeği Yüz Paketi:

Kadife Çiçeği Yüz Paketi

Kadife çiçeği, halk arasında Genda çiçeği olarak bilinir. Çok kolay bulunurlar. Bu yüz paketini yapmak için biraz genda çiçeği, 1 tatlı kaşığı bal ve biraz çiğ süte ihtiyacınız olacak. Çiçekleri püre haline getirin. Balı ısıtın ve macuna ekleyin. Son olarak üzerine çiğ sütü ekleyin ve macunu iyice karıştırın. Bu macunu nemli yüz ve boyuna uygulayın. On beş dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın. Parlayan bir cilt elde etmek için bu macunu düzenli olarak kullanın..

2. Zerdeçallı Besan Yüz Paketi:

Besan veya nohut unu, Hint evlerinde yaygın bir malzemedir. Zerdeçal halk arasında haldi olarak bilinen bir baharattır. Bu yüz paketi kuru ciltler içindir. Bu yüz paketini yapmak için 2 yemek kaşığı besan, 1 yemek kaşığı zerdeçal veya haldi ve biraz su veya süte ihtiyacınız olacak. Besanı zerdeçal ile karıştırın ve bir macun yapın. Bu maskeyi nemli cilde uygulayın ve kuruyana kadar bekletin. Daha sonra soğuk suyla yıkayın. Bu yüz paketi, bronzluğu gidermek ve cildi sağlıklı tutmak için düzenli olarak kullanılabilir..

3. Sandal Ağacı Yüz Maskesi:

Sandal Ağacı Yüz Maskesi

Sandal ağacı halk arasında chandan olarak bilinir. Cilt için çok iyi olan doğal özellikleri ile ünlüdür. Chandan, sivilce çıkışlarını önlemeye yardımcı olur ve aynı zamanda cildin parlamasına yardımcı olur. Bu yüz paketi sandal ağacı ezmesi veya sandal ağacı tozu ve 1 yemek kaşığı gül suyu gerektirir. Bir macun yapmak için chandan tozunu gül suyuyla iyice karıştırın. Bu maskeyi nemli cilde uygulayın ve kuruyana kadar bekletin. Daha sonra soğuk suyla yıkayın. Bu, cildi sağlıklı tutmak için düzenli olarak kullanılabilir..

4. Lavanta Yağı ile Yüz Paketi:

Lavanta Yağı ile Yüz Paketi

Lavanta yağı tedavi edici özellikleri ile bilinir. Cildi nemlendirmeye ve beslemeye yardımcı olur. Bu yüz paketi besan veya nohut unu, 1 çay kaşığı zerdeçal tozu veya haldi, 1 yemek kaşığı taze krema ve 1 yemek kaşığı lavanta yağı gerektirir. Bir macun yapmak için zerdeçal tozunu besan ile iyice karıştırın. Macunu güzelleştirmek için taze krema ve lavanta yağını karıştırın. Bu maskeyi nemli cilde uygulayın ve kuruyana kadar bekletin. Daha sonra soğuk suyla yıkayın. Bu, cildi sağlıklı tutmak için düzenli olarak kullanılabilir..

5. Bal ve Limonlu Yüz Paketi:

Bal ve Limonlu Yüz Paketi

Balın cildi parlattığı bilinmektedir. Cildi nemlendirmeye ve nemlendirmeye yardımcı olur. Ayrıca ona altın bir parıltı ekler. Limon suyu, cildi güneşin zararlarından koruyan ve aynı zamanda melaninin giderilmesine yardımcı olan, böylece cilt tonunu hafifleten ve bronzluğu gideren C Vitamini içerdiğinden önemlidir. Bu yüz paketi 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu gerektirir. Balı ısıtın. Ardından limon suyunu bal ile karıştırın. Bu maskeyi nemli cilde uygulayın ve kuruyana kadar bekletin. Daha sonra soğuk suyla yıkayın. Bu, cildi sağlıklı tutmak için düzenli olarak kullanılabilir. En iyi ayurveda yüz paketidir.

6. Bitkisel Yüz Maskesi:

Bitkisel Yüz Maskesi

Besan veya nohut unu cildi gençleştirmeye yardımcı olur. Zerdeçal halk arasında haldi olarak bilinir. Limon suyu, cildi güneşin zararlarından koruyan ve aynı zamanda melaninin giderilmesine yardımcı olan, böylece cilt tonunu hafifleten ve bronzluğu gideren C Vitamini içerdiğinden önemlidir. Bu yüz paketini yapmak için 2 yemek kaşığı besan, 1 yemek kaşığı zerdeçal veya haldi ve 1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyuna ihtiyacınız olacak. Besan’ı zerdeçal ve limon suyuyla karıştırın ve bir macun yapın. Bu maskeyi nemli cilde uygulayın ve kuruyana kadar bekletin. Daha sonra soğuk suyla yıkayın. Bu, bronzluğu gidermek ve cildi sağlıklı tutmak için düzenli olarak kullanılabilir. Bu, en iyi ayurveda ev yapımı yüz paketidir.

Kısa sürede parlak ve güzel bir cilde kavuşmak için bu ayurvedik yüz paketlerini evde deneyin!