Yüzü beyazlatmak, birçok insan için en yaygın cilt bakım rutinlerinden biri haline geldi. Ancak, zamanla değişen şey, yapılma şeklidir. Kozmetikler güzellik alanına girmeden çok önce insanlar, hepsi doğal cilt beyazlatma özellikleriyle zenginleştirilmiş domates, bal, limon vb. gibi doğal mutfak malzemelerine güvendiler. Zamanla tüm bu özellikler tek bir şişede toplanmış ve kullanıma hazır kozmetik ürünler olarak satılmıştır. Ancak size farklı ağartıcı türlerinden bahsetmeden önce, evde kullanılan bazı eski yüz ağartıcılarına bir göz atın..

1. Limon Özü:

yüzünüze birkaç damla limon gibisi yoktur. Limonun asidik özelliği cildinizdeki tüm kiri temizlemeye yardımcı olacak ve gözenekleri sıkılaştıracaktır..

 • İki damla limon sıkın ve üzerine üç damla su ekleyin. İyice karıştırın ve temiz ve kuru yüze uygulayın.
 • Yaklaşık 15 dakika bekletin ve o gün cildinizi güneşe maruz bırakmadığınızdan emin olun..

Bunu yaklaşık iki hafta boyunca yapın ve hemen sonuçları görmeye başlayacaksınız..

2. Domates Suyu:

Mutfağınızda her zaman bulabileceğiniz bir sonraki en kolay malzeme domates olacaktır. Domates suyu cildin pH’ını dengelemeye yardımcı olacak ve gözeneklerinizi sıkılaştıracaktır. Ayrıca güneş yanığını tedavi eder ve tahrişi etkili bir şekilde azaltabilir ve akneyi iyileştirebilir..

 • Yaklaşık 4 kaşık domates suyuna bir kaşık bal ekleyin ve iyice karıştırın..
 • Yüzünüze ve boynunuza iyice ve nazikçe uygulayın ve yaklaşık 20 dakika bekletin..
 • Soğuk suyla yıkayın ve bunu her gün tekrarlayın..

Meyve suyuna bal yerine lor da ekleyebilirsiniz. Lor proteinleri içerir ve cildinizi zenginleştirir.

Çamaşır suyu, herhangi bir gün, yaklaşık 20 dakika ayırabileceğiniz zaman yapılabilir. Bileşenlerinden herhangi birine alerjiniz olmadıkça, çoğu neredeyse her zaman güvenlidir. Bunları uygulamadan önce her zaman temiz ve kuru bir cilde sahip olmayı unutmayın ve uyguladıktan sonra soğuk suyla yıkayın. Cildinizi hafifçe kurulayın ve sonuçları üç haftadan kısa sürede görmeye başlayacaksınız..

Ağartıcı kremlerin ana gündemi, cilt tonunu hafifletmek ve ona çekici bir parlaklık kazandırmaktır. Cildin dokusu sabit kalır, ancak cilt daha adil hale gelir. Cildin ağartılmasının bazı yan etkileri olabilir, ancak en kaliteli ağartma ürünlerini seçerek önlenebilir. Cilt aydınlatma tedavileri pahalıdır ve hepimizin bunu karşılayamayacağı ve bu nedenle cilt ağartma ürünleri uygun maliyetlerle gelir. Akne ve diğer cilt enfeksiyonları ile sonuçlanabileceğinden, cildin ağartılmasında bazı riskler vardır. Bununla birlikte, bazıları size yalnızca olumlu sonuçları sunmak için en iyi ürünlerle formüle edilmiştir..

İşte kreminizdeki en önemli iki formül.

Hidrokinon cilt aydınlatma tedavilerinde kullanılır; ağartıcı kremlerin üretiminde de hammadde olarak kullanılmaktadır. Hidrokinon kremler çoğunlukla salonlarda cilt beyazlatma için kullanılır..

Kojik asit, cildin derin katmanlarında melanin üretimini azaltır ve bu da açık ten ile sonuçlanır. Cildin doğal yapısı içeriden değiştirildiği için sürekli kullanımı cilt kanserine yol açabilir..

En İyi Beyazlatıcı Kremi Seçmek:

En iyi ağartma kremini seçmek bazen zordur. Bu ürünler çok çeşitlidir ve aralarından seçim yapmak genellikle zordur. Farklı markalar farklı kullanımlar önerir ve kafa karıştırıcı olabilir. Bunu önlemek için cilt tipine göre ağartıcılar tercih edilebilir. Bitkisel ağartıcı her cilt tipine uygundur ancak kaliteli ağartıcılar tercih edilmelidir..

Bronzlaştırıcı bir yüz, çoğunlukla yağlı ciltlere yakışır. Bu cilt tipleri için kullanıldığında bronzlaşma önleyici bir krem ​​melaninin azalmasına yardımcı olur ve böylece bazı hızlı sonuçlar ortaya çıkar..

Elmas yüz, özel günler için kullanılan başka bir yüz ağartıcı türüdür. Kuru ve yağlı ciltler için de faydalıdırlar. Uzmanlar genellikle yaşlanma belirtilerini azaltmak ve akneyi yok etmek için ince toz masaj kremi kullanırlar ve böylece temiz bir cilt verirler. Yaklaşan bir festival veya fırsat var mı? Üzülme! Elmas yüz ağartıcı kurtarıcınız olabilir.

En yeni ağartıcı türü aromaterapidir. Bu daha çok cilt tipinizi analiz ederek ve böylece baz yağ ile kullanılacak yağ kombinasyonlarını ortaya çıkararak cildin içine nüfuz etme yeteneğine sahip bir terapidir. Sonuç, parlak ve ışıltılı bir cilt!

Evde Çamaşır Suyu:

 • En güvenli başka bir bahis, evde ağartma olabilir. İşte genel olarak nasıl yapılır.
 • Cilde ağartıcı krem ​​​​uygulayın.
 • 1 yemek kaşığı krema ve 1 tatlı kaşığı aktivatörü iyice karıştırın.
 • Karışımı uygulamak için bir spatula veya fırça kullanın..
 • Ağartıcıyı göz çevresine uygulamayın.
 • Çamaşır suyunu 15 dakikadan fazla açık tutmayınız..
 • Ağartma sırasında hafif tahriş normaldir, ancak tahriş devam ederse yıkanır.
 • Soğuk suyla yıkayın ve kurulayın.
 • Ağartma sonrası kremi uygulayın ve tamamen emilene kadar nazikçe masaj yapın..

Hindistan’da Bulunan 5 Etkili Yüz Beyazlatıcı Krem:

Doğru tipte yüz ağartıcıyı seçmenin oldukça zor olabileceğini biliyoruz. Bu nedenle, mevcut en iyi ağartma kremlerinden bazılarını daraltacağımızı düşündük. Bir göz at.

1. Jolen Krem Ağartıcı:

BURADAN SATIN ALIN

Bu muhtemelen piyasadaki en eskilerden biridir. Jolen Krem Ağartıcı; gözle görülür şekilde adil ve güzel bir cilt vermek için dakikalar içinde hareket eder. Üstelik cildi kurutmuyor. Ayrıca cildinizi hafiflettiği, yüzünüzdeki istenmeyen tüyleri yok ettiği bilinmektedir. Jolen krem ​​ağartıcı, adalete giden sağlıklı bir yoldur. Ürün 250 gram için 230 INR’de fiyatlandırılır ve 5 yıldız üzerinden 4 puana sahiptir..

 • Artıları: Cildi gençleştirdiği bilinen ve amonyak içermeyen E vitamini içerir, böylece size iyi bir kullanıcı deneyimi sunar..
 • Eksileri: Ciltte alerjik ve yanma hissine dikkat edin. Çok hassas bir cilde sahip olanlarınız için bu sizin için olmayabilir..

2. VLCC Insta Glow Bitkisel Ağartıcı:

BURADAN SATIN ALIN

VLCC Insta Glow Bitkisel Ağartıcı, kimyasal ürünler gibi cilde zarar vermeden yüzdeki kılları hafifleten ve koyu lekeleri azaltan harika bir bitkisel bazlı üründür. Bitkisel ağartıcı, salatalık, deniz yosunu ve domatesin bitkisel özleri ile tahriş yaşamamanızı sağlar. Bunların hepsi cildinize gerekli besinleri sağlar, böylece hayat dolu görünmesini sağlar. Paket, 59 gram için 56 INR’de fiyatlandırılır ve 5 yıldız üzerinden 4.3 kullanıcı puanına sahiptir..

 • Artıları: Hassas cilde sahip olan herkes için çok iyi bir seçimdir. Ayrıca daha önce kullanılmış ürünlerin neden olabileceği yüzdeki tahrişi azalttığını iddia ediyor..
 • Eksileri: Miktar, fiyat ve vaat ettikleri ışıltı için çok az olabilir, çok uzun süre dayanmaz..

3. Oksi Krem Ağartıcı:

BURADAN SATIN ALIN

En popüler ağartıcı krem ​​markalarından biri yüksek kalite getiren Oxy Crème Bleach’tir. Ürün, en hassas cilt tipleri için bile uygundur ve cildi derinlemesine beslemenin yanı sıra daha hafif ve parlak hale getirir. Aktif oksijen getirir ve cilde nüfuz eder, böylece lekesiz ve aknesiz bir cilt verir. Ürün, 27 gram için 80 INR’de fiyatlandırılır ve 5 yıldız üzerinde 4.2 derecesine sahiptir. 27 gramlık paket yaklaşık 3 kez kullanılabilir ve bir spatula, krem ​​ağartıcı, toz aktivatör, ağartma sonrası serum ve kullanım kılavuzu ile birlikte gelir..

 • Artıları: Amonyak içermez ve anında tonlanmış ve eşit görünen bir cilt göreceksiniz..
 • Eksileri: Ürün o kadar kolay bulunmaz.

4. Fem Altın Krem Ağartıcı:

BURADAN SATIN ALIN

Fem Gold Bleach Creme, on yıllardır Hintli kadınların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Cilt üzerinde çok hızlı etki eden, daha adil ve yumuşak bırakan doğal bileşenler içerir. Ayrıca amonyak içermez, bu nedenle cilt üzerinde güvenli ve pürüzsüz olmasını sağlar. Ürün cildi tahriş etmez veya herhangi bir batma etkisine neden olmaz. Ürün gerçek altınla geldiğini iddia ediyor ve önemli sonuçları birçok kullanıcı tarafından onaylandı. 8 gram için 33 INR’de fiyatlandırılır ve 5 yıldızda 3.7 kullanıcı memnuniyetine sahiptir..

 • Artıları: İlave amonyak içermez ve yalnızca cildinizin parlamasına ve ışıldamasına izin veren doğal bileşenlere sahiptir. Ölü hücreyi uzaklaştırır ve pigmentasyon hücrelerinin büyümesini engeller, böylece cildinize daha açık bir gölge verir..
 • Eksileri: Ürünü bir cilt parçası üzerinde test edin ve cildinize uygun olup olmadığına bakın. Tüm cilt tiplerinde çok pürüzsüz olmayabilir..

5. Olivia Bitkisel Ağartıcı:

BURADAN SATIN ALIN

Olivia Bitkisel Ağartma Kremi, ince tenli kadınlar için sevindirici bir üründür; bu, doğal bitkileriyle pürüzsüz ve parlak bir cilt verir ve hiçbir yan etkiye neden olmaz. Ürün ayrıca yüz, kol ve vücut için de kullanılır. 270 gram için 240 INR’de fiyatlandırılır ve 5 yıldız üzerinden 4.5 kullanıcı puanına sahiptir..

 • Artıları: Ürün bitkiseldir ve ten rengini bile çıkarabilir. Ayrıca tüm cilt tipleri için uygundur.
 • Eksileri: Bazen güçlü kimyasal etki gösterebilir, ancak kullanıcılar bunun uzun vadede cilt üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmadığını iddia etmişlerdir. Ayrıca her yerde kolayca bulunmaz.

Doğal ve Ev Yapımı Beyazlatıcı Kremler:

Yüzü ağartmak parlak bir görünüm verir; mağaza tarafından getirilen ürünleri kullanmak cilt üzerinde bir çeşit etkiye neden olur. Doğal ve ev yapımı ürünler herhangi bir yan etkiye neden olmaz ve kullanımı güvenlidir. Ve ‘kendin yap’ görevi de oldukça ilginç.

1. Yulaf Ezmesi ve Zeytinyağı Doğal Ağartma Macunu: Bir fitness manyağı için, daha güzel olmak için adım atmak sadece bir aptaldır. Sessiz yatan güzelliği geliştirmek için basit adımlar izlenebilir..

 • 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi, zeytinyağı ve yoğurdu eşit miktarda alın. (1 çorba kaşığı)
 • Bir macun oluşturmak için malzemeleri karıştırın.
 • Yaklaşık iki damla limon suyu sıkın ve yüzünüze uygulayın..
 • 15 dakika bekletin ve ardından soğuk su ile yıkayın..
 • Cildi kurulayın, nemlendirici uygulayın ve esnekliği yaşayın.

2. Süt Kreması ve Limon Suyu: Bu, daha parlak bir cilt için en kolay ve en etkili yüz beyazlatma maskesinde. Sütün doğal temizleme özelliği vardır ve limonun asidik yapısı ciltteki kirleri giderebilir. İşte onlardan yüz ağartıcı nasıl yapabilirsiniz.

 • 2 yemek kaşığı taze süt kreması, birkaç damla limon suyu ve bir tutam zerdeçal tozu.
 • Pürüzsüz bir macun haline gelene kadar malzemeleri iyice karıştırın.
 • Parmaklarınızı kullanarak macunu yüzünüze masaj yapın.
 • 10 dakika kurumasını bekleyin ve ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın..
 • Daha adil bir cilt için bunu birkaç gün üst üste tekrarlayın..

Yüz Beyazlatıcının Yan Etkileri:

 • Ağartma sırasında hafif tahriş olması normaldir, ancak uzun süre devam ederse, ağartıcıyı yıkayın..
 • Çamaşır suyu sürekli kullanıldığında koyu gri nokta görünebilir. Akne, uygun şekilde tedavi edilmezse, ağartıcı kremler kullandıktan sonra dışarı çıkabilir..
 • Uzun süre çamaşır suyu kullanımı cilt kanserine neden olabilir. Bazı cilt tipleri, sürekli ağartıcı kullanımı nedeniyle incelme eğilimindedir..
 • Kalıcı kullanımı, içinde kullanılan yüksek düzeyde cıva nedeniyle nörolojik ve böbrek hasarına neden olabilir..
 • Ayrıca iştah artışına ve kilo alımına neden olabilir. Ağartma ayrıca yağın yüz, göğüs, üst sırt ve midede çökelmesine de izin verir..

Ek İpuçları: Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Her zaman şehirdeki en iyi kremi kullanabilecek olsanız da, kullanmaya başlamadan önce hatırlamanız ve aklınızda tutmanız gereken bazı ipuçları var. Bir göz at.

 • Ağartıcı krem ​​uygulamadan önce yüzü temizleyin.
 • Kremin cilt ile uyumlu olup olmadığını önceden kontrol edin.
 • Ne ağartıcı ürünü aşırı kullanın ne de ara sıra kullanmayı bırakın.
 • Kullanmadan önce bir yama kontrolü yapın.
 • Ağartılmış bölgeyi en az 8 saat ılık suyla yıkamayın..
 • Ağartmadan sonra bir gün güneşe maruz bırakmayınız..
 • Ağartıcıdan sonra güneş koruyucu kullandığınızdan emin olun..
 • Tepki verebileceğinden metal bir kase yerine plastik veya cam bir kase kullanın..
 • Geceleri ağartıcı kullanılması tavsiye edilir..
 • Açık yaralara ağartıcı uygulamayın.

Cildi beyazlatmak veya beyazlatmak, gençler ve güzellik bilincine sahip insanlar arasında büyüleyici bir şeydir. Ağartıcı kremlerin riskleri ve yan etkilerinin yanı sıra gençler tarafından da kullanılmaktadır. Ağartıcıdan sonra uygun bakımın yapılması yan etkileri azaltabilir. Cildi beyazlatmak onu çekici ve güzel hale getirebilir. Öyleyse neden parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmayasınız?.