Bu karmaşık bir kavramdır, aşk duygusudur. Çok yaygın bir duygu olmasına rağmen, herkes sevgiyi hayatlarına nasıl getireceğini bilmiyor. Sevginin anlamı, nazik ve doğal birçok biçimde gerçekten ifade edilmelidir. Bu öğretilemeyen, ancak hissedilmesi ve anlaşılması gereken bir duygudur. Ancak herkesin reddedilme korkusu vardır, bu yüzden aşık olmaktan korkarlar..

Tüm umutlar kaybolmaz, çünkü geçmişteki talihsiz aşk krizlerinin üstesinden gelmenin ve devam etmenin yolları vardır. Acının ve öfkenin, geçmişin küskünlük ve ayrılıklarının kapısını kapattığınızda, kollarınıza düşmeyi bekleyen bir aşka açılırsınız. İşte aşık olma korkusunun üstesinden gelmenize yardımcı olacak birkaç ipucu. Bu nedenle, lütfen aşk korkunuzu nasıl sonlandıracağınızı okuyun..

Aşk Korkunuzu Nasıl Bitirirsiniz?

1. Seni ne korkuttu? Korktuğun başka bir şey olmalı, aşık olma eylemiyle değil. Belki geçmişte elinizden gelenin en iyisini yaptınız ve yine de reddedilme ve incinme ile karşı karşıya kaldınız. Bunu zihninizde taşıdınız, derinlere kök salmış durumda ve biri sizin sunduğunuz ürünle gerçekten ilgileniyorsa, güven sorunlarınız var. Aşk, kendinizi sınırlamak değil, olumlu bir şekilde kontrolü kaybetmekle ilgilidir.

2. Korkunun nereden kaynaklandığını belirleyin ve bu olduğunda, korkuyu neyin ortaya çıkardığını bilirsiniz. Belirtildiği gibi, geçmiş bir deneyim ya da belki başka birinin aşk hayatının boşa gittiğini izlemek öldürücü olabilir..

Unutmayın, avuçtaki beş parmağın hepsi aynı değildir, bu yüzden dünyayı ve onun yollarını genelleştirmeyin, özellikle insanları değil. Belki ilk etapta ondan hoşlanmadın, sorun değil. Zaman her şeyi iyileştirir ve çiçekleri sever, bu yüzden kendinize biraz yer ve zaman verin..

3. Suçlu hissetmeyi bırakın ve ne olduğuyla ilgili suçlama oyununa bir son verin, ne getirebileceğinize veya ne sunabileceğinize odaklanın. Seni inciten kişi artık yok, o kişiye atılmış ve ömür boyu dışlanmış bir çöp gibi davran. Seni olduğun gibi seven birini, ilgi alanlarını, yaşam tarzını ve daha fazlasını bul. Sizi duygusal olarak tüketecek biri değil, hayatınızda olumlu bir kaynak olmalılar..

4. Korkuyu yen ve geçmişten ders al. Bu roket bilimi değildir ve başarılması zaman alır, ancak aynı zamanda imkansız değildir. Kendinizi ancak bir gecede geçmişi unutmaya zorladığınızda bunalırsınız. Aşık olma korkusuyla yüzleştiğiniz an, sizi güçlü kılacak destek için içsel bir güç bulacaksınız.

5. Geçmişte aşkta başarısız olduysanız, sorun değil, bunun farkına varın ve devam edin. Hepimiz o zamanlar aşkta sefil bir şekilde başarısız olduk, ama bu dünyanın dönmesini, çiçeklerin açmasını ve hayatın nefesinin tadını çıkarmasını engellemedi..

6. Sabır anahtardır. Kendinize yer ve zaman verin, önce o kişiye bir arkadaş olarak daha iyi yaklaşın ve sonra yavaş yavaş aşkın taç yapraklarına çiçek açın..

Yapmamanız gerekenler:

  •  Kişiyi Tanrı olarak putlaştırın
  •  İstedikleri biri ol
  •  doğal olmayan
  •  Kendine güvensiz
  •  Olumsuz

Aşkı nasıl getireceğinize ve aşık olma korkusunu nasıl yeneceğinize dair bu bilgilerin işe yarayacağını umuyoruz. Aşk güzel bir duygudur ve ünlü yazar Paulo Coelho’nun dediği gibi “Doğru olanı bulamadan birçok kez aşık oluruz. Sadece bizi daha güçlü yapar”…….. Öyle olsun!!