Amla, çok sayıda iyiliği olan çok zengin bir meyvedir. Bu kullanımı çok kolay ve faydalı bir meyvedir. Amla, bundan fayda sağlamak için çeşitli şekillerde kullanılabilir. Bu doğal ve iyi bir şey çünkü bunda C vitamini var..

Bu, saçı parlak ve parlak hale getirmek için oldukça yardımcı olabilecek bir dizi paket ve maske yapmak için kullanılabilir. Piyasada bulunan peroksit veya toz halindeki yapay renklendiricileri kullanmayı sevmeyenler için bu onlar için iyi bir doğal şey olabilir..

amla saç paketi

Bu amla meyvesinin tozu satın alınabilir veya taze olarak kullanılabilir. Ancak, bu her mevsim mevcut değildir. Bu bir mevsim meyvesidir ve bu nedenle yerel satıcılardan yerel pazarda mevcut olduğunda taze olarak satın alınmalı ve kullanılmalıdır..

Ham Amla Saç Paketi Nasıl Yapılır:

Bir kişinin taze macunu saç telleri üzerinde kullanmasının birkaç yolu vardır ve bu, C vitamini takviyesi sağlayabilir ve ayrıca bu, telleri hafifletmeye yardımcı olabilir. Bu nedenle, ağartılmış bir etki elde etmek isteyenler ve ayrıca kepekten kurtulmak isteyenler için iyidir..

Kişi bir kase taze amlas alabilir ve ardından bunları musluk suyu altında dikkatlice yıkayabilir. Daha sonra, sert tohumu bundan çıkarmak için bunlar uzunlamasına kesilebilir. Bunlar asla tohumlu bir öğütücüde kullanılmamalıdır çünkü bu, öğütücünün bıçaklarına zarar verebilir. Tohumlar çok serttir ve bunlar ayrılmazsa iyi bir hamur yapmazlar..

Daha sonra bunlar bir macun haline getirilmelidir. Su ilavesi gerekli değildir. Bir kişi, dilimlerin kalınlığına veya uzunluğuna göre yaklaşık ½ fincan kadar ılık zeytinyağı kullanabilir. Daha sonra bunlar uygun şekilde karıştırılmalı ve daha sonra baş kısımlara ayrılarak uygulanabilir. Bu yaklaşık 30 dakika tutulabilir ve yaklaşık 30 dakika plastik bir başlık takılabilir. Sonra bu yıkanabilir.

Amla, yeni saç büyümesini teşvik etmeye ve ayrıca saç pullarından kurtulmaya yardımcı olur. Bu, haftada bir veya ayda birkaç kez yapılabilir. Bu, mantar enfeksiyonlarından da kurtulmaya yardımcı olduğu için çoğu insan için oldukça yararlıdır..

Kuru Amla Toz Saç Paketleri:

Amla Toz Saç Paketleri

  • Amlanın kaliteli tozu ile yapılabilecek karışımlar olabilir. Bunlar, taze olarak mevcut olmadığı zamanlar için iyidir. Bir kişi yaklaşık bir kilogram toz satın alabilir ve bunu düzenli kullanım için saklayabilir. Bu oldukça makul fiyatlı olabilir. Bunun yaklaşık 4 çay kaşığı ılık su ile karıştırılarak yaklaşık 30 dakika boyunca kesitli kafaya uygulanabilen bir macun elde edilebilir..
  • Bir kişinin aşırı pullanma sorunu varsa, birkaç çay kaşığı ekşi lor buna karıştırılabilir. Bu aynı zamanda anti bakteriyel özellikler içerir.
  • Bal, bu şartlar altında kuruluğu olanlar için karıştırılabilecek bir diğer şeydir..
  • Bir kişi, bunu kullanım için daha iyi hale getirmek için zeytinyağı ve hindistancevizi yağı karışımını da kullanabilir..
  • Aynı oranda Shikakai tozu ve retha, bir şampuan ilacı yapmak için kullanılabilir. Bunlar kuru karışımla birlikte parlaklık, güç ve ayrıca tellere sıçrama sağlayacaktır. Bu aynı zamanda grileşmeyi ortadan kaldırabilir veya azaltabilir ve doğal renklendirme isteyenler için siyahımsı bir renk tonu verebilir..