Halk arasında Hint Bektaşi Üzümü olarak bilinen Amla, çeşitli tıbbi sağlık yararları ile birlikte gelir. Bitkisel ilaçlarda hayati bir yer tutan sihirli meyve olarak kabul edilir. Nasıl ki onları yemek sağlığınız için faydalıysa, aynı şekilde sabahları uyanırken suyunu içmek de size çeşitli sağlık, cilt ve saç yararları sağlar. Patanjali, Ramdev Baba’nın önerdiği, saf amla suyunu, içmeyi size getirdiği amla konusunda bir inisiyatif ürünü getirdi..

patanjali amla suyu

Patanjali Amla Suyunun Cilt İçin En İyi Faydaları & Saç:

İşte Patanjali amla suyunun sizi ertesi günden itibaren başlamaya teşvik edecek bazı şaşırtıcı sağlık yararları..

1. Yaşlanmayla Mücadele İçin:

patanjali amla suyunun cilde faydaları

Patanjali amla suyunun kullanımının en önemli nedenlerinden biri, yaşlanmaya karşı savaşmaya yardımcı olmasıdır. Kollajen sentezi için faydalı olan C vitamini açısından zengindir. Bu, dokuların ve hücrelerin yenilenme sürecinde dokulara yardımcı olur, sizi genç tutar..

2. Daha Parlak Cilt İçin:

patanjali amla suyu etkileri

Düzenli amla suyuna sahip olmak, cilt ten rengini aydınlatmaya yardımcı olan lekeleri azaltmaya yardımcı olur? Bu, suyu yüzünüze sürdüğünüzde veya içtiğinizde olabilir. Sonuçlar kısa sürede bulunacak.

3. Kilo Kaybı İçin Amla Suyu:

kilo kaybı için patanjali amla suyu

Bu ekstra kalorilerden kurtulmak isteyenler, kilo vermek için Patanjali Amla suyu kesinlikle size yardımcı olacaktır. Vücuttaki metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur, bu da yağ birikimini azaltır ve gereksiz yemeklerden kaçınmak için mideyi daha uzun süre dolu tutar..

4. Sağlıklı Saç Uzaması İçin:

saç için patanjali amla suyu

Saç için Patanjali Amla suyu saçın köklerini güçlendirmeye yardımcı olur ve sağlıklı büyümesini destekler. Amla’daki besinler, uzun, parlak, sıçrayan ve siyah saçlarınıza iyi hacim veren foliküllerin sağlıklı büyümesine yardımcı olur..

5. Diyabetik Hasta İçin İyi:

diyabet için patanjali amla suyu

Diyabet için Patanjali Amla suyu da hastalar için iyi çalışır. Şeker oranı düşüktür ve vücuttaki kan şekeri seviyelerini kontrol etmeye ve azaltmaya yardımcı olan lif bakımından zengindir. Ayrıca vücuttaki glikozu düzenlemeye yardımcı olan krom içerir..

6. Yağlı ve Sivilceli Ciltlere İyi Gelir:

patanjali amla suyunun cilde faydaları

Patanjali amla suyunun cilt için faydaları arasında, günümüzde yaygın olarak karşılaşılan bir problem olan sivilce ve yağlı ciltlerden kurtulma da yer almaktadır. Cilt gözeneklerinizi sıkılaştırmada çalışır, bu da size herhangi bir sivilce olmadan temiz bir cilt verir ve ayrıca yağlı doku üzerinde de çalışır..

7. Daha İyi Sindirim İçin:

patanjali amla suyu kullanır

Amla lif açısından zengin olduğu için, Patanjali Amla suyunun sindirim sistemi üzerindeki etkileri güçlü hale gelir. Vücudunuzun sahip olduğunuz gıdalardan besinleri emmesine yardımcı olur. Amla’nın tadı, kabızlık ve bağırsak sendromu gibi problemler için daha iyi olan sindirim enzimlerini aktive etmeye yardımcı olur..

8. Vizyonu Geliştirmek İçin:

patanjali amla suyu faydaları

Patanjali ürünleri arasında amla suyu da vizyonu iyileştirmede yardımcı olur. Görmeyi iyileştirmeye yardımcı olan birkaç yararlı besin ile birlikte gelir. Bal ile birlikte alındığında göz içi tansiyonu azaltır ve görüşü iyileştirir, bu da yaklaşık 80’li yaşlara kadar sağlıklı gözlere yardımcı olur..

9. Kansere Karşı Önleme İçin:

patanjali amla suyu faydaları

Patanjali amla suyunu kansere karşı nasıl kullanacağını düşünmek! Amla’nın suyu, kanser hücrelerinin büyümesine karşı savaşmaya yardımcı olan ve dolayısıyla kanser gelişimini önleyen bazı zengin antioksidan seviyeleri içerir. Vücudunuzu mide kanseri, karaciğer kanseri ve cilt kanseri gibi sağlık sorunlarına yol açan serbest radikallerden korur..

10. Gelişmiş Kardiyo Sağlığı İçin:

patanjali amla suyu nasıl alınır

Patanjali amla suyunun faydaları, kardiyovasküler sağlık sorunları üzerindeki olumlu etkilerini de içerir. Kalbe dost olan bir dizi besinle birlikte gelir ve bu nedenle kan akışını engelleme şansını azaltmaya yardımcı olur ve vücuttaki kötü kolesterolü azaltır. Ayrıca kalp kaslarınızı güçlendirmeye yardımcı olur ve kolesterolü ve kan basıncını düşürür..

Patanjali Amla Suyunun 5 Yaygın ve Nadir Yan Etkileri:

Hiç şüphesiz konu Patanjali amla suyunun nasıl içileceğine gelince, vücudunuz için birçok sağlık yararı sağlar, ancak ürünle ilgili bazı yan etkiler de vardır. İşte bazı iyi bilinen yan etkiler.

1. Mide Krampları:

patanjali amla suyu yan etkileri

Düzenli olarak amla suyu içtiğinde mide krampları gibi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalan insanlar var. Kramplar, karında sanıldığından çok daha tehlikeli olabilen ağrıya yol açar. Bu, meyve suyundaki yüksek C vitamini varlığından kaynaklanır..

2. Hipertansiyonu Olan Kişiler İçin Sorunlu:

patanjali amla suyu etkileri

Evet, amla suyunun erişim alımı, kan basıncı seviyenizi büyük ölçüde düşürebilir, bu da hipertansiyondan muzdarip insanlar için zararlıdır. Bu nedenle, Patanjali amla suyunun nasıl içileceğine başlamadan önce, düzenli olarak almanız gereken dozaj için bir doktora danışmanız daha iyidir..

3. İshale Yol Açabilir:

patanjali amla suyu yan etkileri

Amla suyu yeterli miktarda ve uygun miktarda su ile alındığında düzenli olarak alınmasında bir sakınca yoktur. Ancak miktar aşırıya çıktığında bağırsaklarınıza zarar vererek ishal gibi rahatsızlıklara neden olabilir. Bazen tehlikeli durumlara veya mide ağrısına da yol açabilir..

4. Sivilcelere de Yol Açan Alerjiler:

patanjali amla suyu etkileri

Amla suyuna alerjisi olan ve bu nedenle amla suyu içtikleri zaman sivilcelerinden muzdarip insanlar var. Halihazırda kaşıntı, kızarıklık, mide ağrısı, kızarıklık, pullanma vb. sorunlarınız olsa bile amla suyuna alerjiniz olabilir, bu nedenle doza başlamadan önce doktorunuza danışın..

5. Baş ağrısı:

patanjali amla suyu yan etkileri

Patanjali amla suyu yan etkileri listesi, düzenli olarak alındığında baş ağrısı ve baş dönmesini de içerir. Hiç şüphe yok ki küçük bir porsiyon iyidir; daha yüksek miktarda olması baş ağrısı ve baş dönmesi gibi sorunlara yol açacaktır. Böyle hissediyorsanız, dozu tartışmak için yakında doktorunuzla görüşün..

Patanjali Amla suyu şüphesiz insan sağlığı için çok faydalıdır, ancak her zaman sınırlı miktarda alınmalıdır. Sağlıklı bir rutine sahip olmak için oldukça önemli olan C vitamini, lif, antioksidanlar vb. gibi besinlerle birlikte gelir. Sadece sağlık için değil aynı zamanda saç ve cilt için de faydalıdır..