Bir atıştırmalık olduğunu tanımlamak zor. Ancak atıştırmalıkların her zaman sağlıksız olmadığını söyleyebiliriz. Bazıları sadece lezzetli değil, aynı zamanda mükemmel olan çok sağlıklı ve güçlü paketlenmiş ürünlerle gelir. Diğerleri, trans yağ ve kötü kolesterol dozunuza ek olarak karbonhidrat veya yağla dolu olanlardır. Ama hayır! Sizi korkutmayacağız, bunun yerine sağlıklı atıştırmalık çeşitlerini listeleyeceğiz. Ondan önce, neden atıştırmalıklar?

Sizi Sağlıklı ve Güçlü Tutacak Farklı Çeşit Atıştırmalıklar

 • Chai’nizin bir arkadaşa ihtiyacı var! Çay saati biz Kızılderililerin en sevdiği zamandır. Sadece aromalı bir fincan çaya dalmayı değil, aynı zamanda sıcak bir wada ya da lezzetli bir samosadan bir ısırık almayı da seviyoruz. Bu sadece saf zevk!
 • Garip saat açlığınızı engellerler. Verinin herhangi bir noktasında bir kase pirinç ve sambar ya da bir dosa havasında olamazsınız ya da muhtemelen olmayacaksınız. Atıştırmalıklar bu nedenle sizin zevkiniz. Sizi tok tutarlar ve en iyi yanı, çoğunlukla küçük miktarlarda yenilmeleridir..
 • İyi yemek, iyi yaşam. Atıştırmalıklar bir avuç fındık olabilir. Böylece hem sağlıklı yiyebilir hem de sevdiğiniz bir şeyi aynı anda yiyebilirsiniz. Bu, açlığınıza ve garip saat özleminize hizmet eder, böylece tarafınızdan biraz sağlıklı diyet ekler..

Evde Deneyebileceğiniz Sağlıklı Atıştırmalık Çeşitleri

Peki, ne deneyebilirsin? İşte chai’nize eşlik edecek farklı atıştırmalık türlerinin bir listesi..

1. Paketli Tip Atıştırmalıklar:

Açlığınızı bastırmak için ya da sadece canınız sıkıldığı için bir şeyler atıştırmak istediğinizde, işte denemeniz gereken bazı sağlıklı paketlenmiş yiyecekler..

 • Besleyici Karışık Berry:

Bu büyük çanta, birçok çeşit karışık meyvenin bir karışımıdır. Meyveler, sağlıklı bir cilt için iyi olan antioksidanlar ve sizi uzun süre tok tutacak lifler açısından zengindir..

İyi ve kötü: Onları yemenin en büyük yararı, doğal olarak sağlıklı olmaları ve lif içeriğinin sizi uzun süre tok tutması ve böylece aşırı yemenizi önlemesidir. Böğürtlenlerin bazıları ayrıca C vitamini açısından da zengindir. Ancak dezavantajı, belirli bir çeşidine alerjiniz olabilir ve bu nedenle kızarıklıklar oluşabilir..

 • Hindistan Cevizi Cipsi:

Cips! Hepimiz bu kelimeyi sevmiyor muyuz? Sağlıklı hindistancevizi yağı içeren ve glütensiz sağlıklı bir hindistancevizi cipsini deneyin. Aynı zamanda iyi bir demir ve diğer sağlıklı iyi yağlar kaynağıdır. Bunları gün içinde yiyebilirsiniz ve 0.7z’lik bir porsiyon kabaca 115 kalori sağlar. Karamelli deniz tuzu tostları yaklaşık 8 gram şeker içerir ve günün herhangi bir noktasında lezzetli takviyelerdir..

İyi ve kötü: En büyük avantajı, sağlıklı olan ve kolesterol seviyesini yükseltmeyen bir şeyler yemenizdir. Kötü yanı, aşırı yediğinizde vücudunuz için iyi olmayabilecek kızarmış versiyonudur..

 • Beslenme Barları:

Ayrıca yumurta akı, incir, hurma ve diğer kuruyemişler içeren sağlıklı ve besleyici bir snack barda kendinizi şımartabilirsiniz. Aynı zamanda iyi protein kaynaklarıdır ve onları kahvaltınız olarak yiyebilirsiniz..

İyi ve kötü: birçok besin açısından zengin bir kaynaktır ve incir ve hurma sırasıyla iyi mineral ve demir kaynaklarıdır. İçindeki fındıklar sizi uzun süre tok tutacaktır. Kötü yanı, bazılarının günlük yemek için vücudunuz için kötü olabilecek belirli düzeyde şeker içeren tatlar ile gelmesidir..

2. Ev Yapımı Tip Atıştırmalıklar:

Bir diğer atıştırmalık seçeneği de evde en sağlıklı şekilde sevgiyle yapılan tüm zamanların sağlıklı atıştırmalıklarıdır. Ev yapımı atıştırmalıkların en büyük faydası, neredeyse her zaman en iyi malzemelerle taze, kimyasal veya yapay tatlar içermemesidir. Evde yapabileceğiniz en iyilerden bazılarına bir göz atın.

 • Tarih Enerji Topları:

Ani açlık pangınız için hızlı bir şekilde yapabileceğiniz bazı demir açısından zengin tarih enerji toplarına ne dersiniz?.

 1. Bir mutfak robotuna hurma, bir kaşık dolusu yulaf, bir kaşık dolusu badem yağı, badem özü veya birkaç küçük parça, baharatlı bir tat için zencefil ve genel lezzet için hindistan cevizi ekleyin..
 2. Onları doğru kıvama getirmek için iki veya üç çay kaşığı sıcak su ekleyin, böylece ondan sağlam bir top yapabilirsiniz..
 3. Onları güzel bir yuvarlak topa bastırın ve soğutun. Soğuk servis yapın.

Hava geçirmez bir kapta bir haftadan fazla saklayabilirsiniz. Akşamları veya akşam yemeğinden sonra günde bir tane yiyin.

3. Sağlıklı Doğal Atıştırmalıklar:

Bu tür atıştırmalıklar, vücudunuzu düzenli ve temiz tutmanın başka bir yoludur. Vücudunuza biraz katı, iyi yağ ve diyet vermek için özenle seçilmiş atıştırmalıklardır. İşlenmemiş veya sanayide üretilmemiş gıdalar, uzun vadede vücudunuz için kötü olabilecek herhangi bir doğal şeker, aroma veya bileşen içermeyecektir. Meyve ve salata gibi doğal atıştırmalıkların günlük dozunu kahvaltı olarak yiyebilirsiniz..

İyi ve kötü: Doğal gıdalar böylece vücudunuzun bir vücut için ihtiyaç duyduğu tüm gerekli besinleri ve ayrıca uzun vadede size verir. Doğanın size vermeyi amaçladığı en iyi formdaki mineraller, proteinler ve temel vitaminlerin iyiliği ile birlikte sizi enerjik tutar. Ancak kötü yanı, iyiliğin bir kısmı, ancak onları iyi pişirirseniz, vücudunuzun onları çiğ muadillerinden daha iyi emmesini sağlarsa size ulaşacaktır. buna dikkat et.

4. Kalorili Atıştırmalıklar:

Kalorili atıştırmalıklar dikkat edilmesi gereken bir şeydir. Hemen hemen tüm atıştırmalık çeşitleriniz kalori içerebilirken, sadece bazıları ihtiyacınız olan iyiliğe sahiptir. Diğerleri potansiyel olarak vücudunuzda yağ şeklinde birikebilir. Özenle seçildiğinde, kalorili atıştırmalıklar size gün boyunca ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi verir, böylece sizi aktif ve enerjik tutar. Ayrıca salatalık dilimleri gibi düşük kalorili yiyecekleri yemek sırasında yanında veya günün herhangi bir noktasında karpuz olarak deneyebilirsiniz. Bunlar sizi nemli tutar. Öte yandan tavuk suyu sizi uzun süre tok tutacaktır ve gün ortasında açlık çığlığını susturmak için biraz deneyebilirsiniz..

İyi ve kötü: İşin iyi yanı, muhtemelen en iyi enerji kaynağı olmaları ve böylece hepinizi aktif tutmalarıdır. Kötü yanı ise yanlış yemeği seçmektir. Kalori alımınızın hesabını tutmak, yapılacak iyi bir şeydir. Bir kadının günde yaklaşık 2000 kaloriye ihtiyacı varken, bir erkeğin günde yaklaşık 2500 kaloriye ihtiyacı vardır. Ancak meyveleriniz güvenli bölgede.

5. Sıvı Atıştırmalıklar:

Sıvı atıştırmalıkların vücuda daha az kalori sağladığı bilinmektedir ve bu nedenle biraz kilo vermek isteyen insanlar için idealdir. Ancak diğer katı gıdalardan elde edebileceğiniz tüm iyilikleri telafi etmek zor olabilir. Sıvı diyet genellikle çorba, posasız taze meyve suyu, siyah çay içerir..

İyi ve kötü: iyi yanı, sindirim için iyi olması, sulu ve beslenmiş halde tutar. Kötü yanı, tipik olarak ihtiyaç duyacağınız bir günde gerekli kalori miktarını telafi etmek için çok fazla tüf alabilir. Ayrıca baş ağrısı, halsizlik ve kısırlığa sadece sıvı bir atıştırmalıkla giderseniz neden olabilir. Ama oyma zamanlarınız için gerçek bir atıştırmalık olarak, bu en iyi sonucu verir..

6. Fırında Atıştırmalıklar:

Sırtlı atıştırmalıklar, kızarmış olanlara kıyasla her zaman en sağlıklı seçimdir. Sağlıklıdırlar ve vücuda herhangi bir olumsuz etki getirmezler. Unlu mamuller ile yağ tüketiminiz azalır. Bu ürünleri derin yağda kızarttığınızda, bazıları nişastadan Gelişmiş Glikasyon Son ürünleri oluşturma eğilimindedir. Nişasta yüksek sıcaklıkla temas ettiğinde, vücut için kötü olan kanserojen oluşturma eğilimindedir. Bu nedenle pişmiş gıdalar kurtarıcınız olabilir. Bu nedenle, bir dahaki sefere tavuğu kızartmak yerine fırında pişirin. Bu sayede kendinizi bir çok karbonhidrat ve yağdan kurtarmış olacaksınız. Akşamları pişmiş yemeklerinizi sağlıklı salatalarla birlikte deneyin..

İyi ve kötü: Pişmiş yiyeceklerin iyi yanı, vücudunuza fazladan flab eklememeleridir. Yağları düşüktür ve en sevdiğiniz marşın sağlıksız olması konusunda gerçekten endişelenmenize gerek yoktur. Aldığınız ürünlere dikkat edin. Bazıları trans yağ içerir çünkü ucuzdurlar ve uzun raf ömrüne sahiptirler..

7. Yağ Atıştırmalıkları:

İyi evet! Yağlı atıştırmalıklar sizin için kötü olabilir. Ancak, normal yağınızı zeytinyağı ile değiştirerek kötüyü biraz hafifletebilirsiniz. Zeytinyağı, tekli doymamış yağ olan ve güçlü anti-inflamatuar özelliklere sahip olan iyi yağı içerir. Akşam yemeğinden hemen önce sağlıklı bir yağ atıştırmasını tercih edebilirsiniz, tıpkı kanola, sarımsak yağı vb. gibi hepsi iyi yağ içeren diğer yağlarla yapılan bir başlangıç ​​gibi..

 • Bademlerinizi bir kaşık sarımsak yağında kavurun ve biraz karabiber serpin..

Ekstra bir dolgu için öğleden sonra bu lezzetli kavrulmuş somunu deneyin..

İyi ve kötü: İşin iyi yanı, normal yağınızı tekli doymamış gıdalar açısından zengin yağlarla değiştirmek. Kandaki kolesterol seviyenizi artırmazlar ve bu nedenle vücut için güvenli kabul edilirler. Ancak kötü yanı, yüksek kalorili içerikleri nedeniyle fazla tüketildiğinde kilo alımına yol açabilmeleridir..

8. Beslenme Aperatifleri:

Besleyici atıştırmalıklar, tıpkı adları gibi, içlerinde bol miktarda besin barındırır. Hepsi vücuda yeterli besin sağlar ve gün boyunca enerjik ve aktif olmanızı sağlar. Kahvaltınız olarak veya günün ortasında hızlı bir lokma olarak yenebilir. Bu klasik beslenme atıştırmasını deneyin.

 • Bu mercimekli pide ekmeği de iyi bir kahvaltı. Bir karıştırıcıda mercimek, tuz, karabiber, bir çorba kaşığı limon suyunu ekleyin ve pürüzsüz olana kadar işleyin..
 • Ayçekirdeği, kereviz, ince kıyılmış taze soğan ve maydanozu ekleyin..
 • Pideyi yüksek ısıda yaklaşık bir dakika mikrodalgaya koyun ve üzerine yayılarak servis edin..

Bu yemek sizi tok tutacaktır. Mercimek lif içerir ve midenizi uzun süre tok tutarak aşırı yemeyi önlediği bilinmektedir. Ayçiçeği tohumları folat ve niasin ile birlikte A, E, B1 vitamini içerir..

İyi ve kötü: Besleyici atıştırmalıklar elbette sağlıklıdır ve vücuda sizi devam ettirmek için yeterli besin sağlar. Kötüler için, besleyici atıştırmalıklar yerken ne olabileceğini gerçekten bilmiyoruz, ancak bazı bileşenler reaksiyona veya alerjiye neden olabilir..

Atıştırmalıklar, film zamanınızın tadını çıkarmanın kesinlikle iyi bir yoludur. Ne kadar sevdiğini biliyorken, neden sağlıklı bir şeyle değiştirmiyorsun? Makalemiz, farklı bir şey denemenize ilham vermek, aynı zamanda sağlıklı bir yaşam sürmenizi ve aynı zamanda doygun hissetmenizi sağlamak için hazırlanmıştır. Sağlıklı kalın fit kalın!