Pirmą kartą būti tėvu nėra lengva. Nors kai ką darote blogai, galite išsigąsti ir panikuoti, tačiau taip pat bijote, kas gali nutikti ne taip. Dar svarbiau, kai reikia maudytis, kai jūsų kūdikis verkia labiau nei bet kada.

Vienas iš svarbių aspektų, dėl kurio nerimauja dauguma tėvų, yra kūdikio plaukų plovimas. Nors daugumai vaikų nepatogu daugiausia dėl muilo trukdžių, plauti kūdikio plaukus yra nepaprasta užduotis. Norėdami palengvinti savo pastangas ir abejones, skaitykite toliau.

Kūdikių plaukų plovimas

Dažnis:

Nors daugelis vis svarsto, kaip plauti kūdikio plaukus, jie pamiršta, kad jiems nereikia plauti plaukų kiekvieną kartą vonios metu.

Nors labai mažai tikėtina, kad jie visą laiką nešvarūs plaukai, nes jie dar maži, bet jūs galite įdėti vieną „kūdikio plaukų plovimo“ dieną per savaitę ir likusias dienas praleisti ramiai.

Galite pranešti savo kūdikiui, kad šiandien ne plaukų diena, ir jie gali būti patenkinti šiuo faktu. Leiskite jiems žinoti ir mėgaukitės vonia.

Atsargumo priemonės:

Kalbant apie kitą naujagimį, motinos nerimas dėl savo mažylio saugumo yra normalus. Ji nuolat patiria stresą, kaip maudyti naujagimį, ir visada ieško geriausio atsakymo! Dauguma motinystės specialistų ir kitų akušerių siūlo dušą duše naujagimiams du ar tris kartus per savaitę, o tai padidina pasikartojimą, kai kūdikis sensta.

Be plaukų?

 • Ne visi kūdikiai gimsta su plaukais.
 • Kai kurie gimsta turėdami daug plaukų, kai kurie jų visai neturi.
 • Kaip tokiais atvejais plauti kūdikio plaukus? Na, jei nėra plaukų, galvos odą reikia plauti.
 • Dabar galite lengvai nuplauti galvos odą, pakreipę kūdikio galvą ir petį ir užpildami šiltu muiluotu vandeniu, kad jis nepatektų į akis.
 • Kai muiluotas vanduo patenka į akis, jis/ji nekenčia galvos vonios.
 • Naujagimių nepilkite muilo į vandenį iki maždaug keturių savaičių, kol muilas nereaguoja į odą..

Kaip plauti kūdikio plaukus?

Naujagimiams geriausias būdas yra kempinė. Palaikydami galvą ir pečius ir šiek tiek pakreipdami, švelniai patrinkite kempinę ant plaukų, kol jie bus švarūs. Maždaug po keturių -penkių savaičių turėsite integruoti šampūną į kūdikio plaukų plovimo rutiną.

Išsirinkite šampūną, skirtą kūdikiams, tada sudrėkinkite plaukus kempine, įlašinkite kelis lašus šampūno ant galvos ir lėtai masažuokite galvą ir švelniai sukurkite putas. Laikydami galvą pakreiptą su atrama, ant galvos užpilkite vandens, kad muilas nepatektų į akis. Be to, prieš apvyniodami vonią įsitikinkite, kad visas šampūnas yra nuplaunamas.

Kaip plauti kūdikio plaukus

Yra priežasčių, kodėl daugeliui nepatinka „kūdikio plaukų plovimo“ laikas. Jūsų kūdikis paprastai pradės verkti prieš plaunant plaukus, jei jo akyse ar burnoje buvo šampūno arba jis apskritai bijo vandens. Tačiau tai gali būti skausminga, jei jiems taip pat sunku sėdėti vonioje.

Jei susiduriate su tokiomis akimirkomis, galite pabandyti atitraukti kūdikio dėmesį putomis ir šiek tiek užsidėti ant savęs, kad būtų įdomu ir interaktyvu. Taip pat galite pabandyti į vonią įdėti žaislų ir lėlių, jei jie nėra tai, kuo kūdikis užspringtų ir parodytų, kad net žaislai maudosi..

Štai kaip galite maudyti kūdikio plaukus:

 1. Švelniai padėkite kūdikį ant rankšluosčio ir nuimkite drabužius po vieną, ypač jei jis yra šaltas.

  Jei naudojate vonią, įsitikinkite, kad muilas ir šampūnas yra paruošti ir yra šalia.

 2. Įsitikinkite, kad palaikote kūdikį alkūne, laikote kūdikio galvą virš vandens ir įsitikinkite, kad kūnas liečiasi su vandeniu.
 3. Švelniai sudrėkinkite kūdikio plaukus mažu dubenėliu ar puodeliu.
 4. Įlašinkite kelis lašus šampūno į kūdikio galvą ir švelniai masažuokite šampūną.
 5. Norėdami nuplauti šampūną, švelniai pakreipkite kūdikio galvą atgal ir pradėkite skalauti plaukus nedideliu kiekiu.
 6. Norėdami išdžiovinti kūdikio plaukus, švelniai nusausinkite plaukus minkštu rankšluosčiu ir minkštais šereliais šukuokite kūdikio plaukus..
 7. Mamos, neturinčios vonelės kūdikiams, naudojo švarias kriaukles. Tradiciškai Indijoje moterys kūdikius guldo ant kojų ir kūdikio galva link kelio.

Padarykite keletą ragų ir formų ant jų plaukų ir parodykite jiems ant veidrodžio ir priverskite juos norėti daugiau. Tai padės jums plauti plaukus ir gerai praleisti laiką.

Atsargumo priemonės:

Tyrimai parodė, kad normalus prisilietimas gali paskatinti pagerinti fiziologinį, subjektyvų, entuziastingą ir socialinį tobulėjimą. Be to, malonūs ir pažįstami kvapai pagerina jūsų kūdikio nuotaiką, ramybę ir aštrumą.

Kūdikių masažai, kaip ir kūdikių masažai, gali būti paruošti ramiam nakties poilsiui.

Nors paprastai nėra sunku suprasti, kaip maudyti vaiką, galiausiai būtina atpažinti, kokius daiktus naudoti!

Nors jums gali patikti tik karštas dušas, jūsų vaikas tikriausiai manys, kad tai dar viena šokiruojanti nauja patirtis, kuri jiems labai nepatinka. Jei taip, laikykite dušą trumpą, išdžiovinkite ir apsirengę taip greitai, kaip galima tikėtis esant tokioms aplinkybėms. Negana to, nenustebkite, jei netrukus po to, kai gausite jos losjoną, pudrą ir apsirengimą, įvyks didelis vystyklų pūtimas; sauskelnių fiaskos po dušo atrodo sielą keičianti patirtis nepatyrusiems tėvams.