Naujagimis turi prisitaikyti prie atšiaurios aplinkos, nes anksčiau jis buvo saugomas savo mamos. Prisitaikydamas prie naujos aplinkos kūdikis gali turėti keletą problemų, o viena iš dažniausiai pasitaikančių kūdikių problemų yra rūgšties refliuksas. Taigi turėtumėte žinoti viską apie kūdikių rūgšties refliukso problemą, kad įsitikintumėte, jog jie neturi jokių problemų.

Rūgšties refliuksas (gerdas) kūdikiams: priežastys, požymiai ir priemonės

Kas yra rūgšties refliuksas kūdikiams?

Rūgšties refliuksas reiškia skrandžio turinio atsarginę kopiją į gerklę, sukeliančią skausmingą skonį. Kūdikiui tai gali būti nemaloni patirtis, todėl tėvai gali susirūpinti, nes kūdikis gali nevalgyti maisto, nuolat verkti, nepriauga svorio ir tt Rūgšties refliuksas kūdikiams gali palikti tėvus susirūpinusius savo kūdikių sveikata, tačiau jie turi visą informaciją. apie tai ir teisingas gydymas padės jiems tai išspręsti.

Refliukso priežastis:

Stemplėje yra vožtuvas, valdomas raumenų žiedo. Kadangi jūsų kūdikis yra per mažas, šie raumenų žiedai vis dar vystosi, todėl jie ne visada veikia tinkamai. Taigi, kai kūdikio pilvas pilnas, pienas ir rūgštis gali grįžti į maisto vamzdelį, o tai gali sukelti nepatogumų kūdikiui. Tai gali būti dažna problema ir 90% kūdikių pasveiksta sulaukę metų.

Kita problemos priežastis gali būti lėtesnis kūdikio virškinimo sistemos darbas. Tokiais atvejais, kai maistas ilgiau išlieka skrandyje, jie gali sukelti alergiją ir taip sukelti rūgšties refliuksą.

Kūdikių rūgšties refliukso požymiai:

Kūdikių rūgšties refliukso simptomai gali būti matoma problema, tačiau kai kuriais atvejais gali būti būklė, vadinama tyliu refliuksu. Nereikia jaudintis, galite turėti tam tikrų kūdikių rūgšties refliukso simptomų, kurie gali padėti nustatyti priežastį.

Kai kurie kūdikių rūgšties refliukso simptomai yra-

 • Jūsų kūdikis gali atnešti nedidelį kiekį pieno.
 • Galite stebėti, kaip jūsų kūdikis kartais vemia, kai jį pamaitinate.
 • Po maitinimo jam gali būti žagsulys ir kosulys, o kartais jis taip pat gali šiek tiek pūsti.
 • Kai kurie dalykai, su kuriais galime susidurti tylaus refliukso metu, yra šie-
 • Kai kuriems kūdikiams, susiduriantiems su šios rūgšties refliukso problema, kūdikiai praryja pieną, o ne jį išspjauna..
 • Kitais atvejais pienas gali tekėti, bet ne iki burnos.
 • Po maitinimo kūdikis gali triukšmauti ar verkti.
 • Jei pastebėjote, kad kūdikis ryja ką tik po to, kai jį pavaišinote, net jei burnoje nėra pieno, tai gali būti geras rūgšties refliukso simptomas.
 • Dėl šio refliukso kūdikiui gali skaudėti gerklę, todėl jis gali kosėti ir jaustis itin nepatogiai.
 • Dėl diskomforto kūdikis atsisako nieko valgyti ir nuolat verkia.

Rūgšties refliuksas gali būti rimta problema kūdikiams, nes jie atsisakys nieko valgyti, todėl alkis gali paskatinti virškinimo traktą, o tai gali sukelti daugiau nepatogumų.

Paprastai ši problema išnyksta, kai jūsų kūdikis užauga, nes augant jūsų kūdikiui, jo virškinamasis traktas taip pat gali visiškai išsivystyti ir taip užkirsti kelią kūdikių rūgšties refliukso epizodams. Bet jei ši problema sukelia didžiulį diskomfortą jūsų vaikui ir jos neišsprendžia, galite naudoti keletą šios problemos sprendimo būdų.

Rūgščių refliuksas kūdikiams 2

Problemos diagnozė:

 • Jei pastebėjote bet kurį iš aukščiau paminėtų simptomų, galite pasikonsultuoti su savo gydytoju dėl problemos diagnozės. Gydytojas gali diagnozuoti rūgšties refliuksą, remdamasis jūsų paminėtais simptomais ir kita kūdikio ligos istorija. Norint diagnozuoti problemą, gali būti atlikti kiti bandymai, tokie kaip šie-
 • Bario kregždė arba viršutinė GI serija. Tai rentgeno tyrimo tipas, kuris gali padėti mums nustatyti, ar atitinkamoje srityje nėra užsikimšimų ar susiaurėjimų
 • pH zondas, ty jis naudojamas reguliariai pranešti apie rūgšties kiekį kūdikio skrandyje
 • Viršutinė virškinimo trakto endoskopija yra tyrimas, kurio metu naudojamas plonas, lankstus, apšviestas vamzdelis ir kamera, leidžianti gydytojui pažvelgti tiesiai į stemplę, kad būtų galima nustatyti problemos, su kuria susiduria jūsų kūdikis, priežastį
 • Skrandžio ištuštinimo tyrimas yra testas, kurio metu jūsų kūdikis geria pieną arba valgo maistą, sumaišytą su tam tikra radioaktyvia chemine medžiaga, o speciali kamera jį seka per virškinamąjį traktą, kuris parodys refliukso priežastį..

Rūgšties refliuksas kūdikiams 3

Vaikų rūgšties refliukso priemonės:

Jei rūgšties refliukso problema išlieka ir sukelia didžiulį diskomfortą jūsų kūdikiui, atėjo laikas ieškoti priemonių, kad jūsų kūdikis būtų patogus ir išlaikytų gerą kūdikio sveikatą. Taigi, norėdami išspręsti rūgšties refliukso problemą, kaip priemonę galite imtis šių priemonių-

1. Ką maitinate:

Paprastai kūdikiai, maitinami buteliukais, turi mažiau rūgšties refliukso problemų, nes jie yra naudojami susidurti su svetimomis maisto dalelėmis savo kūne, išskyrus motinos pieną. Jų kūnas yra pritaikytas geram virškinimo procesui ir taip sumažina rūgšties refliukso problemą.

2. Sumažinkite maitinimo epizodus:

Jei maitinate savo kūdikį krūtimi, skirkite mažiau laiko vaiko slaugai, nes jau pilnas skrandis sukels daugiau problemų ir gali sukelti kūdikiui diskomfortą. Jūsų kūdikis dažniau spjaudys pieną, kai skrandis bus pilnas. spaudimas apatiniam stemplės sfinkteriui. Kai maistas viršija skrandžio tūrį, spaudimas šiam raumeniui gali sukelti problemų ir leisti turiniui pakilti stemplėje.

3. Čekijos butelio ar spenelio dydis:

Kūdikiui maitinti reikia naudoti reikiamo dydžio buteliuką. Dėl mažų spenelių kūdikis taip pat gali gurkšnoti orą, o dėl didelių gali tekėti perteklinis pieno kiekis. Šis perteklius gali sukelti rūgšties refliuksą. Tinkamo dydžio butelių naudojimas gali padėti reguliuoti į stemplę patenkančio pieno kiekį ir padėti tinkamai nuryti bei virškinti pieną, taip užkertant kelią bet kokioms problemoms.

4. Sutirštinkite krūties pieną arba formulę:

Jei duodate savo vaikui formulę, pabandykite pakeisti prekės ženklą, nes prekės ženklas gali netikti jūsų vaikui. Jei maitinate kūdikį krūtimi, tuomet iš savo raciono galite vengti maisto produktų, pavyzdžiui, pieno produktų, jei bet kokio tipo maisto netoleravimas sukelia rūgšties refliukso problemą. Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju arba pediatru dėl ryžių javų pridėjimo prie mišinio ar motinos pieno, kad jis sutirštėtų, patvirtinimo. Mišinio ar motinos pieno tirštėjimas gali padėti sustabdyti skrandžio turinio pakilimą stemplėje.

5. Dažniau burping:

Venkite kūdikio maitinimo likus dviem valandoms iki miego, nesvarbu, ar maitinate jį buteliuku, ar maitinate krūtimi, kad virškinimas būtų geresnis. Jei padėsite savo kūdikiui dažniau šerti po maitinimo, tai padės tinkamai virškinti ir palengvins skrandžio spaudimą ir taip užkirs kelią rūgšties refliuksui.

6. Kūdikio padėties keitimas:

Kūdikiams rekomenduojama miegoti ant nugaros, kad būtų išvengta kūdikių problemų. Tačiau tokio tipo padėtis gali trukdyti oro takeliui kūdikiams, turintiems rūgšties refliukso. Taigi su gydytojo pagalba ir patarimais užmigdykite kūdikį ant šono ar skrandžio.

Padėkite kūdikį pilvu žemyn ir pasukite galvą į šoną, kad jo nosis ir burna netrukdytų. Laikykite galvą šiek tiek pakeltą, laikydami mažą pagalvę arba šiek tiek pakėlę po galva, kad veiktų gravitacijos poveikis, kuris padės išvengti turinio grįžimo iš skrandžio į stemplę.

7. Išbandykite „Gripe Water“:

Gripe vandenį iš esmės sudaro pipirmėtė, citrina, imbieras, pankolis ir ramunėlės, tačiau kiti ingredientai gali skirtis priklausomai nuo gamintojo. Moksliniu požiūriu neįrodyta, kad vanduo sušvelnina kūdikius nuo rūgšties refliukso, tačiau galite pabandyti vieną kartą, nes tai gali padėti išspręsti jūsų problemą. Prieš skirdami kūdikiui ką nors iki 6 mėnesių, turėtumėte pasikonsultuoti su savo medicinos specialistu, nes manoma, kad prieš 6 mėnesius kūdikiui duodant nieko, išskyrus motinos pieną, kūdikis gali užsikrėsti. Taigi pasitarkite su pediatru dėl bet kokio vaisto vartojimo, jei jūsų kūdikiui dar nėra 6 mėnesių. Venkite duoti produktų, kuriuose gali būti natrio bikarbonato, sacharozės, fruktozės ar alkoholio, nes šie ingredientai gali pabloginti problemą.

Jei šios priemonės nepadeda išspręsti jūsų kūdikio rūgšties refliukso problemos, pediatras gali pasiūlyti keletą kitų būdų, tokių kaip rūgšties refliukso gydymas vaistais. Vaistai gali apimti vaistų, kurie neutralizuoja skrandyje esančią rūgštį, perteklių. Jei vaistai nėra veiksmingi, chirurgija taip pat gali būti pasirinkta. Tai priklauso nuo kūdikio būklės.