Esame unikalūs kūnai:

Nėra dviejų vienodų kūnų. Žmonėse visada yra labai menkas, bet pastebimas skirtumas. Tai daro juos unikalius ir skirtingus. Taip pat bus skirtumas tarp savo šeimos. Jūsų pusbroliai ar net broliai ir seserys turės skirtingą kūno sudėtį, išskyrus keletą akivaizdžių genetinių panašumų. Jei taip nebūtų, šviesesnėje pusėje mes visi atrodytume kaip kilimo ir tūpimo tako modeliai ir niekas niekada neturėtų antsvorio.

ūgio svorio lentelė kilogramais

Šios diagramos reikšmė

Ūgio ir svorio lentelėmis siekiama stebėti žmogaus kūno augimą. Tai prasideda nuo mūsų kūdikystės stadijų, kai jis naudojamas stebėti, ar vaikas vystosi taip, kaip numatyta, ar ne. Apie bet kokius nukrypimus ir nedidelius pakeitimus pranešė pediatras, kuris toliau pasiūlys tolesnius veiksmus.

Kai mes užaugame, mūsų kūnas senėja, tačiau mūsų ūgis nustoja augti po tam tikros amžiaus ribos. Tačiau svoris yra toks kūno parametras, kuris visą gyvenimą svyruoja. Šis svyravimas pats savaime yra mūsų kūno rodiklis, rodantis, kokią galimą riziką organizmas gali patirti ateityje.

Taigi mes naudojame šiuos parametrus, kad įvertintume kelis kūno etalonus, kurie padeda nustatyti, ar kūnas yra sveikiausias. Be šios diagramos tolesni analizės metodai negalėtų veikti.

Kūno svorio rodikliai:

Nors žinome, kad raumenys mūsų kūne sveria daugiau nei riebalai, nėra blogai kartkartėmis patikrinti mūsų svorį. Dalis to iš tikrųjų yra vandens svoris, kuris netenka šalčio ir gali padidėti karštu ir drėgnu oru. Tačiau mūsų svėrimo mašinos vargu ar gali pasakyti skirtumą. Mes dažnai ieškome įvairių rodiklių, norėdami pasiūlyti, ar dabartinis gyvenimo būdas atitinka mūsų idealų svorį, ar ne.

KMI (kūno masės indeksas):

Dažniausias ir plačiausiai naudojamas rodiklis yra KMI arba kūno masės indeksas. Tai yra unikalus ir lengvas veiksnys, lemiantis, ar mes turime nepakankamą svorį, ar nutukę. Metrinėje sistemoje tai galima apskaičiuoti dalijant savo svorį kilogramais iš ūgio kvadratu.

Anksčiau pateiktos formulės rezultatai bus interpretuojami pagal šį diapazoną

Nepaisant to, kad jį lengva apskaičiuoti, jis nesiekia bendro tikslo nustatyti idealų individo svorį pagal jo ūgį. Tačiau jis ignoruoja kūno riebalų procentą, kuris yra būtinas nustatant asmens sveikatą. Taigi šiam vertinimui aukšta sofos bulvė bus sveikesnis žmogus, palyginti su tokio paties aukščio boksininku.

Taip pat neatsižvelgiama į juosmens ir klubų santykio svarbą, kuri kalba apie vaisingumą ir širdies sveikatą, taip pat ignoruojama kaulų tankio samprata. Sunkiai osteoporoze sergantis žmogus vis tiek bus sveikesnis nei namų šeimininkė, priaugusi svorio dėl hormonų sutrikimų.

Kūno riebalų procentas:

Žinodami savo kūno riebalų procentą, galėsite atskleisti įvairias detales. Jūs tiesiog padalijote riebalų svorį iš bendro kūno svorio ir palyginsite rezultatą su diapazonu, kaip nurodyta šioje lentelėje.

Tai yra daug geresnė ir veiksmingesnė priemonė įvertinti būsimą riziką, su kuria susiduria organizmas, atsižvelgiant į svorio padidėjimą riebalų atžvilgiu. Tai suteikia geresnių nurodymų apie mūsų širdies sveikatą ir cholesterolio kiekį. Tai taip pat gali parodyti mūsų kūno riebalų kaupimo gebėjimą, atsižvelgiant į tai, kokią veiklą mes atliekame. Tai labai išsamus metodas, padedantis susiaurinti rezultatus.

Taigi mūsų sveriami kilogramai yra daug svarbesni mūsų sveikatai, nei paprastai manome.