Jums gali tekti užpildyti savo ūgį įvairiose vietose, pavyzdžiui, mokyklose, konkursuose ir tt Tai gali būti neįmanoma atlikti kiekvieną kartą, kai einate pas pediatrą tik išmatuoti savo ūgio, tačiau tada kyla klausimas, kaip tiksliai išmatuoti ūgį namuose, ypač kai namuose neturite standartinio stadionometro, ir gali būti net nepraktiška vieną laikykite namuose. Taigi, jei to nėra, kaip galite išmatuoti savo ūgį? Yra daug nestandartinių aukščio matavimo būdų. Šiame straipsnyje mes suteiksime jums paprastą būdą matuoti ūgį ir taip pat nurodysime, kaip tiksliai išmatuoti mano ūgį.

Kaip išmatuoti aukštį

Aukštis paprastai matuojamas siekiant patikrinti, ar augate įprastu tempu. Norėdami žinoti, kaip sėkmingai išmatuoti savo ūgį, pateikiami keli puikūs metodai, kurie gali palengvinti jūsų darbą:

Įvairūs būdai matuoti savo ūgį:

Štai kaip teisingai išmatuoti žmogaus ūgį.

1. Sienų matavimas:

Tai paprastai matoma, kai vaikas auga, ir yra gana efektyvus būdas visada matuoti jūsų ūgį.

Žingsniai, kaip tiksliai išmatuoti savo aukštį naudojant sienos matavimą

 1. Raskite sieną – Pirmiausia ieškokite netrukdomos sienos aukščiui matuoti. Tai turėtų būti lygi siena be jokių kliūčių, tokių kaip langas ar bet koks kitas išpjovas. Siena turi būti pakankamai plati, kad padėtų abu pečius prie sienos.
 2.  Pašalinkite bet kokias kūno kliūtis -Nusiaukite batus, plaukų aksesuarus, ponio uodegą ar kitas kūno kliūtis. Atsistokite prie sienos basomis kojomis.
 3. Stovėk tiesiai – Atsistokite tiesiai veidu į priekį. Paimkite kojas viena šalia kitos ir padėkite rankas prie kūno.
 4.  Pažymėkite aukštį – Dabar kreidos pagalba pažymėkite sienos plotą, kuris yra išlygintas jūsų galvos viršuje. Sėkmingai pažymėję sieną, pasitraukite.
 5. Išmatuokite aukštį naudodami matavimo juostą – Dabar naudokite matavimo juostą, kad išmatuotumėte atstumą nuo žymėjimo ir žemės, kad gautumėte tikslų aukščio matavimą.

2. Tiesioginė matavimo juosta:

Tai dar vienas labai tikslus ir vienas geriausių būdų matuoti aukštį. Taikydami šį metodą, kaip išmatuoti savo ūgį namuose, du matavimo juostos galus dedate tiesiai po kojomis ir viršutine galvos dalimi. Pirštais laikykite viršutinę dalį, o pirštus – apatinę. Laikykite skirtuką matavimo juostos srityje, kurioje yra abu taškai, ir gausite tikslų aukščio matavimą.

3. Aukščio matavimo lenta:

kaip išmatuoti kūno aukštį? Aukščio matavimo lenta yra išsamus aukščio matavimo metodas. Šią lentą galima įsigyti beveik bet kurioje rinkoje ir ją labai reikia turėti, jei namuose auga vaikas. Šią lentą galima visam laikui priklijuoti prie jūsų sienos, kad jūsų vaikas galėtų gauti tikslų aukščio rodmenį kada tik panorėjęs. Lenta yra išklota tiksliu iki 7 pėdų matavimu, paprastai su atskirais coliais žemiau kiekvienos pėdos.

4. Aukštio matavimas ant horizontalaus paviršiaus:

kaip išmatuoti tikslų aukštį? Šį metodą pediatrija dažniausiai naudoja kūdikio ūgiui matuoti arba nejudančių suaugusiųjų ūgiui matuoti. Tačiau šis metodas yra mažiau tikslus, palyginti su aukščiau paminėtais standartiniais metodais. Toliau pateikiami žingsniai, skirti matuoti aukštį ant horizontalaus paviršiaus:

 • Priverskite žmogų atsigulti tiesiai ant horizontalaus paviršiaus akimis žiūrint į lubas.
 • Šiek tiek paspauskite kelius į grindis.
 • Naudokite matavimo juostą, kad išmatuotumėte aukštį nuo pėdų pagrindo iki galvos viršaus.

5. Ūgio matavimas naudojant technologiją:

Jei galvojate, kaip tinkamai išmatuoti savo ūgį, internete yra daug programų, leidžiančių matuoti aukštį. Norėdami tiksliai išmatuoti aukštį naudodami programą mobiliesiems, atlikite šiuos veiksmus.

 • Eikite į „Appstore“ arba „PlayStore“, atsižvelgdami į turimą OS, ir ieškokite matavimo programos.
 • Ekrane pasirodys daugybė mokamų ir nemokamų programų.
 • Prieš pirkdami ar diegdami programą, peržiūrėkite apžvalgas ir kainas.
 • Atidarykite programos projektą, kurio paveikslėlį turite išmatuoti, kad gautumėte aukštį, ir užpildykite prašomą informaciją.
 • Laikykite telefoną stabiliai, kad galėtumėte išmatuoti aukštį.
 • Pabandykite įvairiais kampais, kad gautumėte tikslų matavimą.

Svorio ir ūgio apskaičiavimas:

Tai daug sunkesnis ir mažiau tikslus procesas, tačiau dienos pabaigoje jis duoda reikiamų rezultatų. Procesas atliekamas tik tuo atveju, jei neturite kito būdo matuoti savo ūgį. Tai apibendrinimo procesas, kurio metu pirmiausia reikia apskaičiuoti savo svorį ir tada palyginti jį su savo amžiumi. Palyginus, jūsų ūgis bus 2 coliais mažesnis arba didesnis už jūsų svorį ir ūgį, o tai yra lyginamasis tyrimas dėl to, ar esate daugiau ar mažiau toks, kokio privalote būti savo amžiuje.

Tai yra efektyviausi būdai, kuriais galite išmatuoti savo ūgį, tačiau atminkite, kad sulaukę 21 metų jūs neaugsite toliau, nes šiuo metu jūsų kūnas visiškai subrendo. Kaip minėta aukščiau, tikslaus žmogaus ūgio nėra, nes yra daug veiksnių, galinčių turėti įtakos jūsų ūgiui, tačiau būtinai čia yra vidutinis ūgis, kurio turėsite turėti atlikę visus būtinus pakeitimus.

Taigi pirmiau minėti yra įvairūs žmogaus ūgio matavimo metodai. Šie aukščio matavimo metodai yra tikrai paprasti ir gali būti atliekami namuose. Pasidalykite su mumis, ar galėtumėte tiksliai išmatuoti savo globotinio ūgį toliau pateiktose pastabose. Taip pat pasidalykite šiuo straipsniu su draugais ir šeima, kurie ieško būdų, kaip išmatuoti kūno aukštį. Jei jums įdomu, kaip teisingai išmatuoti savo ūgį, tikimės, kad gavote atsakymą iš mūsų.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

1 klausimas: kaip aš galiu išmatuoti savo ūgį nenaudodamas matavimo juostos?

1 atsakymas: Jei neturite matavimo juostos ir vis dar ieškote būdų, kaip išmatuoti aukštį, pateikiame keletą nestandartinių metodų, kurie padės išmatuoti aukštį beveik tiksliai:

 • Rankos
 • Žingsniai
 • Pinkio pirštas
 • Galima naudoti dolerio kupiūrą, kurios ilgis yra lygiai 6 coliai
 • Laikinas valdovas

2 klausimas: kaip apskaičiuoti aukštį centimetrais?

2 atsakymas: Norėdami apskaičiuoti aukštį centimetrais, turite naudoti šias konversijas:

 • Pirmiausia konvertuokite pėdas į centimetrus, naudodami konversijos koeficientą 1 pėda = 100 cm, taigi, jei jūsų ūgis yra 5 pėdos, tada jūsų aukštis centimetrais yra 5*100 + kažkas.
 • Tada konvertuokite colius centimetrais, naudodami konversijos koeficientą 1 colis = 2,54 cm, taigi, jei jūsų ūgis yra 5 pėdos 6 coliai, tada aukštis centimetrais yra 5*100 + 6*2,54 = 515,24 cm.

3 klausimas: kaip apskaičiuoti savo ūgį coliais?

3 atsakymas: Norėdami pakeisti ūgį į colius, atlikite šiuos veiksmus:

 • Visų pirma, visas pėdas paverskite coliais, naudodami konversijos koeficientą 1 pėda = 12 colių. Taigi, jei jūsų ūgis yra 5 pėdos ir kažkas pirmiausia konvertuoja 5*12 = 60 colių.
 • Prie šios apvalios figūros pridėkite tolimesnius colius. Pavyzdžiui, jei jūsų ūgis yra 5 pėdos ir 4 coliai, tada jis yra 60+4 = 64 colių.

4 klausimas: kaip apskaičiuoti aukštį metrais?

4 atsakymas: Ši formulė padės konvertuoti aukštį metrais:

 • 1 metras = 3,28 pėdos ir 1 pėda = 0,305 metrai. Tai padės jums paversti savo aukštį pėdomis į aukštį metrais.
 • Norėdami konvertuoti aukštį coliais ir centimetrais į aukštį metrais, turite naudoti šią konvertavimo formulę:
 • 1 colis = 2,54 cm ir 1 cm = 0,394 colio. Toliau 1 metras = 100 cm. Taigi, naudodamiesi šiomis formulėmis, galite savo ūgį paversti dviem etapais.

5 klausimas: kaip aš galiu išmatuoti savo ūgį?

5 atsakymas: Nors namuose lengva tiksliai išmatuoti kitų ūgį, gali būti šiek tiek sudėtinga savarankiškai išmatuoti jūsų ūgį. Tačiau atlikę toliau nurodytus veiksmus galėsite tiksliai išmatuoti savo ūgį:

 • Paimkite pieštuką ir atsistokite nugara į sieną, kojos arti viena kitos ir kaklas tiesus.
 • Dabar paimkite į rankas kietą knygą ir padėkite ją ant galvos galvos sienos, laikydami knygą tiesiai
 • Pieštuku pažymėkite tašką virš knygos ar kietosios plokštės.
 • Dabar paimkite matavimo juostą ir išmatuokite aukštį nuo pieštuko žymės iki grindų apačios.