6 aylık hamile kaç haftalık? Hamileliğinizin 6. ayında, hamileliğinizin ikinci üç aylık döneminin sonundasınız. Yani, şimdi karnınızın çok büyümesine ve enerji seviyenizin çok düşmesine sadece birkaç hafta kaldı. Altı ay, bebeğinizin şimdi yaklaşık 20 haftalık olduğu anlamına gelir. Göz kapakları bu ayda açılacak ve yüksek seslere de tepki verebilecektir. Bebeğinizin tat alma tomurcukları aktif hale gelecek ve amniyotik sıvı yoluyla yediklerinizin farklı tatlarını tadabilecektir..

hamileliğin 6. ayı

Hamilelik farklı bir duygudur. 6 aylık hamilelikte ayrıca mide ekşimesi, sırt ağrısı, dizlerde şişme, iştah artışı, uykusuzluk, bacak krampları, baş dönmesi gibi spesifik hamilelik belirtileri yaşayabilirsiniz. Şimdiye kadar kesinlikle çok kilo almış olmalısınız, bu da ayakta durmanızı sağlar. uzun süre çok zor. 6. aylık hamilelikte mümkün olduğunca ayaklarınızı dik tutmaya çalışmalısınız. Ayrıca bedeniniz nedeniyle rahat bir pozisyonda uyumayı zor bulabilirsiniz. Bunun için bol bol yastık kullanmalı ve vücudunuza sıcak bir yer vermelisiniz. Ayaklarınızda veya ayak bileğinizde biraz şişlik olabilir. Şişlik ani veya şiddetliyse hemen doktorunuzu aramalısınız. Ayrıca cildinizde bir miktar kaşıntı hissedebilirsiniz; Bu, nemlendirici uygulayarak yardımcı olabilir.

İçerik tablosu:

 1. 6. Aylık Gebelik Hakkında Ne Düşünmeli?
 2. 6. Ayın Belirtileri ve Belirtileri
 3. Annenin Vücudundaki Değişiklikler
 4. Bebek Gelişimindeki Değişiklikler
 5. Hamileliğin 6. Ayında Nelere Dikkat Edilmelidir??
 6. Hamileliğin 6. Ayında Diyet ve Egzersiz
 7. Hamileliğin 6. Ayında Seks
 8. Hamileliğin 6. Ayında Ağrı Ve Sağlık Sorunu
 9. Ne ve Ne Yapmamalı
 10. Tıbbi testler & Altı Aylık Hamileler İçin Tıbbi Tedaviler
 11. 6. Aylık Hamileler İçin Uyku Pozisyonu
 12. Hamileliğin 6. Ayında Stresin Üstesinden Gelmek İçin İpuçları
 13. 6. Aylık Hamileler İçin Ek İpuçları

6. Aylık Hamilelik Resmi Hakkında Ne Düşünmeli:

Bu altı aylık hamile resimleri, hamile bir annenin yaşadığı tam duyguları tasvir ediyor. Tüm annelerin belirttiği ve şikayet ettiği gibi ilk haftalar her zaman ayın zor bir dönemidir. Hamileliğin başlamasıyla birlikte anne artık uykusuzluk çekiyor. Bütün gece sersemlemiş ve baygın haldeydi ve tam gün ışığının ilk ışınları banyoya koşup dün geceki akşam yemeğinin tamamını kustu. Bu, birkaç hafta boyunca sık idrara çıkma ihtiyacı ile devam eder ve onu daha az sabırlı hale getirir, ardından hamileliğin 6. ayında bu noktada hiçbir mantığı olmayan duygulara yol açar..

Ya üzgün, depresif bir durumdur ya da mutludur. Ya üzüntüden ağlıyor, ya da sevinçten ağlıyor. İlk ay böyle geçer. Zamanla yeni kabuğuna alışır, sorumluluğunu kabul eder ve işine devam eder. Artık nedenleri ve nedenleri anlıyor ve buna uyuyor. Bebeğiyle birlikte o da büyüyor ve sadece dokuz ay içinde, 6. aylık hamilelik olmanın iyiliğiyle annelik konusunda ustalaştı..

Hamileliğin 6. Ayının Belirtileri ve Belirtileri:

Kadınların altı aylık hamile belirtilerinden bazıları şunlardır:

 • Ayak, ayak bileği ve ellerde şişlik görülebilir. Uzun süre ayakta durmaktan kaçınarak bu önlenebilir ve mümkün olduğunca ayaklarınızı dik tutmalısınız. Bu, hamileliğin 6. ayında bebek gelişimine yardımcı olur..
 • Birçok 6 aylık hamile resimleri mide ekşimesi ile karşı karşıyadır. Bu, hazımsızlık sorunlarına yardımcı olduğu için düzenli olarak lor kullanılarak üstesinden gelinebilir. Rahatsızlığa neden olması durumunda doktorunuzla konuşun.
 • 6 aylık hamilelik, birçok kadının hamilelik boyunca mide ekşimesi ile birlikte kabızlık gözlemlediği kabızlığı da içerir..
 • 6 aylık hamilelik ayrıca zaman zaman horlamayı da içerir. Bu hormonal sorunlardan kaynaklanabilir ve kadınlar da bu aşamada hırıltı yaşayabilir..
 • 6 aylık hamilelik belirtileri arasında özellikle hamileliğin ilk döneminden itibaren görülen sırt ağrıları da yer alır..
 • Altı aylık hamile semptomları arasında iştah artışı sayılabilir. Burada ikiniz, bebeğiniz ve kendiniz için iyi yiyorsunuz, bu yüzden iştahınızın arttığını hissediyorsanız sorun değil..

Annenin Vücudundaki Değişiklikler: Ne Beklemeli?

6 aylık hamilelikte annede aşağıdaki belirtiler fark edilebilir:.

Bebek Yumruğu:

Bebek yumru şimdi belirgin bir şekilde görülebilir. Bebeğin şişkinliği nedeniyle karın bölgenizde çatlaklar oluşmaya başlayacaktır. 6 aydan beri hamile bebek boyutu yaklaşık 11 ila 14 inçtir; bebek yumru gözle görülür şekilde görülür. Altı aylık hamilelik bebek ağırlığı da yaklaşık 2 kilo olacak.

Yan Endişeler:

Ciltte leke ve pigmentlerden oluşan sırt ağrısı ve hamilelik maskesi gibi sorunlar ortaya çıkmaya başlayabilir. Bu tür sorunların üstesinden gelmek için bol giysiler giymeye başlayın.

Hazımsızlık, mide ekşimesi ve nefes darlığı, bu dönemde hamile kadınlar arasında yaygın şikayetler olabilir. Bunun nedeni, büyüyen bebeğin organlarınızı bir kenara iterek kendisine yer açması nedeniyle 6. aydaki hamile bebek pozisyonudur. Akışta çok sağlıklı bir diyet rejiminden yardım alarak bu sorunları kolayca aşabilirsiniz..

Yanlış Kasılmalar:

Kişi buna bağlı olarak vücutta kasılmalar ve değişiklikler yaşamaya da başlayabilir. Bunlar yalnızca yanlış kasılmalardır. Bu aşamada, genellikle rahim kaslarının 30 ila 60 saniye gibi kısa bir süre kasıldığını hissettiğiniz ve bazen 6. aylık bir hamile karnından dolayı yaklaşık iki dakika kadar ortaya çıkabildiği Braxton Hicks çelişkileriyle de karşı karşıya kalırsınız. Ancak bunlar, serviksinizin incelmesine veya kaybolmasına ve belki biraz açılmasına yardımcı oldukları için gereklidir..

Varisli Damarlar:

Hormon seviyelerinde bir artış fark edebilirsiniz. Kan hacminde bir artış olacaktır. Doktor tarafından doğru bir şekilde kontrol edilmezse damarlarda sorunlara neden olabilirler. Kan temini daha fazla olabileceğinden, varis olarak bilinen damarlar maviye dönebilir. Bu, uzun süre gergin oturma veya uzun süre ayakta durmayarak önlenebilir. Bunun yerine hafif bir egzersiz veya rutininizin günlük çalışması olmalıdır. Bu ayrıca çorapların ve soğuk torbaların sıkıştırılmasıyla da yardımcı olabilir..

Bu zamana kadar, geceleri uyku sorunuyla da karşı karşıya kalacaksınız. Bu, hormonlarınız ve ekstra kilo alımı nedeniyle gerçekleşir..

Bebek Gelişimindeki Değişiklikler:

6 ayda ne gibi değişiklikler olduğunu görmek için bize bildirin, hamile bebeğim.

Göz Kapağı Haberleri:

Bu zamana kadar, bebeğiniz nihayet dünyaya gözlerini açar, en azından şu anda içinde bulunduğu dünyaya. Şimdiye kadar karanlıkta dokunuşu hissedebiliyordu ve şimdi göz kapaklarını açıp bölgeyi ilk kez gördüğünde gözlerinde ışık hassasiyetinin geliştiği zamandır. Henüz duyuları gelişmediği için zamanının çoğunu gözleri kapalı geçiriyor..

hıçkırık:

İşte bu hafta, 6. aylık hamilelikte neler beklenebileceğine dair bir başka önemli nokta. Bebeğim, senin küçüğün şimdi hıçkırmaya başlıyor. Bunun nedeni, onun iç organları artık tam olarak çalışmaya başlamış ve şimdi tıpkı sizin vücudunuz aracılığıyla vücuduna kan ve oksijen pompalamanız, besininizin bir kısmını paylaşmanız ve atıkları sizin aracılığınızla geçirmeniz gibi. Bunların arasında refleks olarak 6. ayda hıçkırmaya başlar. Ancak bu ne bebek ne de anne için rahatsız edici bir durum değildir. Bebek için bu sadece bir refleks ve anne için sadece midede mutlu bir his..

cinsel organlar:

Altıncı aya kadar, bebeğinizin cinsel organları artık tamamen büyüyecek, sadece mükemmellik aşamasından geçecek. Bu, ilgileniyorsanız ve eyaletinizde yasal kabul ediliyorsa, cinsiyeti tespit etmenin doğru zamanıdır. Bir ‘o’ durumunda, testisleri artık üst karnından alt kısmına ve şimdiye kadar tamamen oluşmuş olan testis torbasına inmiştir. Bir “o” durumunda, yumurtalıkları gelişti ve tahmin edin ne oldu? Yumurtalığında ilk yumurtaların oluşumu başlamıştır. Şu anki oran yedi milyar civarında, doğumdan sonra ikiye iniyor. Klitorisi ve labia şu anda yapım aşamasında ve neredeyse bitti..

Bebeğinizin Pozisyonu:

İşte 6 aylık fetüs pozisyonunun nasıl olacağı. Vücudunuz 6. aylık hamilelikte bebeğinizin her durumda olmasına izin verebilir. Hamileliğin 6. ayında bebek pozisyonu yana doğru veya eğik olabilir ve hatta bir ihlal olabilir. Mesele şu ki, doğum bölgesi ancak Hamileliğin son haftası yaklaşırken bilinir. O zamana kadar, çocuğunuz rahminizdeki kesenin etrafında yüzerek bir gala zamanı geçirecek..

Solunum:

Çocuğunuzun akciğerleri ve burun delikleri artık gelişmeye başlamıştır ve hamileliğin 6. ayının sonunda tam olarak gelişecektir. Burunlar ön plana çıkmaya başlayacak ve yakında tamamen gelişecekler. Öte yandan, akciğer o kadar hızlı değildir ve akciğerde sadece alveoller kendilerini kaplamaya başlamıştır. Oksijen tutulması, bir çocuk için doğum sırasında önemli bir şeydir ve küçük çocuğunuzun akciğerlerinin tam olarak işlev görmesi gerekir..

Ağırlık:

Bebeğiniz 6.aydaki hamileliğinde henüz tam olarak büyüyememiş ve hala büyüme sürecindedir. Anne karnındaki altı aylık bebek ağırlığı bir kilonun altında bir yerdedir, ancak çoğu zaman 900 gram kadardır. Sahnede onun için daha uzun bir yol var, ancak rahatsızlığınızın çoğu bu ayın bitiş çizgisinde sona erecek. Bu nedenle 6 aylık fetüs ağırlığı henüz çok ağır olmayacaktır..

Hamileliğin 6. Ayında Nelere Dikkat Edilmelidir??

Bu aşamada, fetüsün düzgün bir şekilde gelişme aşamasında olması gerekir. Bunun için demir temini, folik asit ve kalsiyum açısından iyi beslenme olmalıdır. Ayrıca kabuklu yemişler, yapraklı sebzeler, meyveler ve tam tahıllı yiyecekler genellikle tavsiye edilir. Anne adaylarına da düzenli egzersiz yapmaları önerilir, çünkü bu sizi ve bebeğinizi sağlıklı tutar. En az 8 saat uyumalı ve rektumunuza baskı yapmamak için yan yatarak uyumaya çalışmalısınız..

Hamileliğin 6. Ayında Diyet ve Egzersiz:

Altı aylık hamilelik bakımı ayrıca iyi egzersizler ile birlikte sağlıklı ve besleyici bir diyet içerir..

Diyet:

 • Protein: Domuz ve sığır eti gibi çiğ deniz ürünlerinden tamamen kaçınmanız gerekse de, vejetaryen olmayanlar için tavuk ve beyaz balık gibi yağsız etlere düşkün olmak en iyisidir. Tofu ve ıspanak, vejeteryanlar için normal fasulye ve pirinç karışımının yanı sıra en iyi alternatif olmalıdır..
 • Çinko: 6. aya girdiğinize göre, bebeğinizin kan oluşumu daha fazla besine ihtiyaç duyar. Çinko takviyeleri tek başına yeterli değildir, bu nedenle çinko bakımından zengin meyveler, küçük çocuğunuzun gelişiminde belirleyici faktör olacaktır..
 • Süt Ürünleri: Sahnede süt ürünleri de bulunmalıdır. Doğal diyet gıdaları yerine kalsiyum takviyesi almamak daha iyidir. Laktoz intoleransınız olduğunu belirlerseniz, bebeğin kemiklerini ve dişlerini güçlendirmenize yardımcı olabilecek kaynakları alabilirsiniz – köri yaprağı tozu gibi bir şey.
 • Meyveler: Çiğ meyveler bu aşamada tam olarak seçiminiz olmamalıdır çünkü bazen yıkamak bile pestisitleri listeden uzaklaştıramaz. Sağlığınızı riske atmak en mükemmel seçenek değildir. Smoothie’leri ve meyve suyunu deneyin, çünkü bu aynı zamanda sıvı seviyenizi de korur..
 • Sebzeler: Dengeli beslenmeniz temel bitkileri de içermelidir. Sadece meyve ve süt ürünleri sizi tam bir yemek yapmaz; sebzelerle atlayamazsınız. Daha da kötüleştirebilir. Lahana, Kabak, Domates ve Fasulye bizim seçimlerimiz.

Egzersiz yapmak:

6 aylık fetüsün sağlığı için aşağıdaki egzersizler önerilebilir..

 1. Çok fazla esnekliğe ihtiyacınız olduğu için ağız kavgası bu ay için akıllıca bir seçim. Bu egzersiz, uyluklarınıza ve pelvisinizin etrafındaki alana baskı yapmanıza ve rahatlamalarına yardımcı olur..
 2. Yoga, vücudunuz ve esnekliğiniz için başka bir en iyi egzersizdir. Bir bakıma doğuma yaklaşırken yeterince güç kazanmanızı sağlıyor. 6 aylık hamile karnına büyük ölçüde yardımcı olur..
 3. Önemli egzersiz biçimleri sizi hızla yıpratıyorsa, evinizin yanındaki parkta yavaş tempolu bir yürüyüş yapın. Bunun da avantajları var!
 4. Bu aşamada kegel egzersizi sizin için iyi bir seçenektir çünkü vajina ve rektum çevresindeki kasların daha fazla esneklik kazanmasına yardımcı olur ve böylece doğum stresine dayanmaya yardımcı olur..
 5. Günlük bir rutinde esneme de hamilelikte gerekli egzersizlerden biridir. Germe, kendinizi zinde hissetmenizi sağlar ve evet, sıklıkla yapılabilecek en doğal egzersizdir..

Hamileliğin 6. Ayında Seks:

6. aylık hamilelik dönemlerinde, vakaların cinsel ilişkide bulunma riski yüksektir. Çoğu zaman erken doğuma neden olabilir, daha ileri gitmeden önce doktorunuza danışmanız uygundur ve sizin için güvenli olduğunu söylüyorsa, eşinizi size yaklaştıracak şansları bırakmanız için bir neden yoktur. desteğine en çok ihtiyaç duyduğun an. Bununla birlikte, ruh hali değişimleri, yorgunluk ve mide bulantısı ile seks muhtemelen hemen size gelmeyecektir..

Hamileliğin 6. Ayında Ağrı Ve Sağlık Sorunu:

Gerçekten de hamileliğin altıncı ayının anne üzerinde etkileri var. Hamileliğin 6. ayında bebek büyümesi çok geniştir ve bu nedenle hamile kadınların üstesinden gelmesi gereken belirli sorunlar vardır. Bu ayda hamileliğiniz varsa nefes darlığınız düzelebilir. Göğsünüz, hamileliğinizin geri kalanında devam edebilecek taze süt damlaları olan kolostrum üretmeye başlayacaktır. Bazı hamile kadınlar, karın veya rahmin ağrısız bir şekilde sıkılması gibi hissettiren bir Braxton-Hicks kasılması yaşayabilir. Bu, rahmin kendisini doğuma ve doğuma hazırlama şeklidir. Braxton-Hicks kasılmaları erken doğum olarak adlandırılmaz. Sık ve ağrılı kasılmalarınız varsa, doktorunuzu görmeniz gerekebilir..

Neler Yapılmamalı: Hamilelik Bakımı

6 aylık hamilelik bebek aktiviteleri neler içerir? Etrafınızdaki her şeyi nasıl sakinleştirmek istediğinizi ve önümüzdeki üç aya sorunsuz bir geçiş yapmak istediğinizi anlıyoruz. Hamilelikte 6. ay değişiklikleri yaşanırken, kendinizi çeşitli aktivitelerle uğraşırken, doğuma hazırlanırken ve bitmek bilmeyen kontrollerde bulabilirsiniz. Ayrıca, ebeveynliği iyi planlamak ve egzersiz yapmak için çok fazla iş var. Bu ay sizi pek rahatsız etmeyecek ama kendinize iyi bakın ve normalden daha fazla dinlenin. 6.ay hamilelik bakımı olarak çok büyük ve özel bir şey yapılmasına gerek yoktur, iyi dinlendiğinizden ve bebeği karşılamaya hazır besleyici yiyecekler aldığınızdan emin olun..

Tıbbi testler & Altı Aylık Hamileler İçin Tıbbi Tedaviler:

Hamileliğin bu döneminde, birçok hamile kadın çeşitli testler yaptırır. Kadınların çoğu ultrasonlarını yaptıracak. İdrar testleri ve glukoz tolerans testleri de yapılır. Ayrıca, son ziyaretinizden bu yana diyetinizdeki veya yaşam tarzınızdaki herhangi bir değişiklik hakkında doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. Ve bazı sorularınız varsa, lütfen tereddüt etmeyin; Sonuçta, bu sizin ve bebeğinizin sağlığı meselesi. Kontrol sırasında doktorunuz ayrıca kısa bir fizik muayene yapacaktır. Size fetal hareket, diyet ve doğum öncesi vitamin kullanımı, uyku düzeni, erken doğum belirtileri hakkında sorular sorabilir. İkinci üç aylık dönemdeki fizik muayene şunları içerir: fundal yükseklik veya göbek boyutu ve fetal büyüme, fetal kalp atışı, ödem veya şişme, kilo alımı, kan basıncı, idrar protein seviyeleri, idrar glikoz seviyeleri.

6. Aylık Hamileler İçin Uyku Pozisyonu:

Hamileliğinizin ikinci üç aylık döneminde, 6. aylık hamile bebek aktiviteleri nedeniyle uyumakta zorluk çekebilirsiniz. Bunun nedenleri arasında bacak krampları, hazımsızlık, horlama, tıkanıklık ve tuhaf rüyalar sayılabilir. Bu sebeplerden dolayı sırt üstü uyumak size zor gelebilir. İkinci üç aylık dönemde rahatlamak için en iyi pozisyon sol tarafınıza yatmaktır. Bu pozisyon kan dolaşımı ve plasentaya besin sağlamak için uygundur. Kalça ve pelvik bölge üzerindeki baskıyı azaltmak için dizleriniz yukarıda olacak şekilde uzanabilirsiniz. Ancak, bazı durumlarda pozisyonlarınızda ayarlamalar yapmanız gerekecektir:

 1. Çok şiddetli bir sırt ağrınız varsa, karnınızın altına bir yastık koyabilirsiniz..
 2. Nefes darlığı yaşayabilirsiniz; Vücudunuzu rahat ettirmek için pozisyonunuzu pedlerle ayarlayabilirsiniz.
 3. Şiddetli mide ekşimesi yaşıyorsanız, üst bedeninizi yükseltmek için yastık kullanın..

Hamileliğin 6. Ayında Stresin Üstesinden Gelmek İçin İpuçları:

 • Yakında gelmek üzere olan yeni aşamanızı besleyin. Alışverişe çıkın ve kendinizi şımartın; ancak, bu faaliyetlerin sizi daha iyi hale getirmesine izin vermeyin. Başka bir deyişle, takıntılı olmayın.
 • Doğum ezici bir zamandır ve sizin için faydalı olan her durumu yargılamanız ve tartmanız gerekir. Bunu önceden yapmak ve sevdiklerinizle paylaşmak stresi azaltmanıza yardımcı olur..
 • Bu aşamada herkesten alacaksınız. Kimi dinlersin tamamen kendi kararın ve bu bazen can sıkıcı olabilir ama kimsenin seni strese sokmasına izin verme.
 • Partnerinize karşı kendiniz hakkında dürüst olun. Ebeveynlik ikiniz için de haktır. Hiçbir şey paylaşmayarak kendinizi strese sokmayın ve aşırı yüklemeyin.
 • Artık üçüncü trimesteriniz yaklaşıyor, hayatınızın değişeceğini kabul edin ve son ikinci ikilemlerden kaçınmak için bunları buna göre uygulamaya başlayın..

6. Aylık Hamileler İçin Ek İpuçları:

Hamileliğin 6. ayındaki bebek gelişimi göz önüne alındığında, altı aylık hamileyken yapabileceğiniz bazı ipuçları:

 1. Doğum partneri aramaya başlayabilirsiniz (Doulas) – Doulalar kadınlara hamilelikleri, doğumları ve doğumları sırasında destek, tavsiye ve yardım sağlayan deneyimli kadınlardır. Bu, stresi azaltmanıza yardımcı olabilir.
 2. Bir glikoz testi yapabilirsiniz – 24-28. haftalar arasında bir zamanda, bir glikoz testi yaptırmalı ve gestasyonel diyabetiniz olup olmadığına bakmalısınız..
 3. Kegel Yapmalımısınız – Kegel yapmak mesanenizi tamamen kontrol etmenize yardımcı olur – bu da gülmeniz veya hapşırmanız durumunda mesanenizi kontrol etmenize çok yardımcı olur..
 4. Hamile kıyafetleri almalısınız – Altı aylık hamileyken bol tişörtler ve tozluklar yerine hamile kıyafetleri giymeye başlamanız oldukça olasıdır..

6 aylık hamilelik ipuçlarını göz önünde bulundurursak, öncelikle huzur içinde olmayı, iyi dinlenmeyi ve sağlıklı beslenmeyi unutmayın..

Demek şimdi altı aylık hamilesin. Şimdi, fetüsünüz çok görünür olabilir ve bebeğinizin rahminizden çıkmasına sadece birkaç ay kaldı. Kendinize ve bebeğinize iyi bakmayı ihmal etmeyin. Bazı sağlıklı beslenme ve kaçınılması gereken bazı yiyecekleri listeledik. 6. ayda hamilelik önlemleri de var. Yapmanız ve yapmamanız gereken bazı şeyleri listeledik. Bazı egzersizlerden de bahsedilmiştir. Sağlıklı kalın ve bebeğinizi güvende tutun.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

1. 6 aylık gebelikte kanama veya lekelenme normal midir??

Cevap: Ne pahasına olursa olsun bu tür düzensiz kalıpları görmezden gelmeyin. Her türlü kanamayı, lekelenmeyi bu durumda doktora bildirin ve tavsiyesini alın. Bunlar da normal olmayabilir. Bu nedenle olağan olmayan semptomların göz ardı edilmemesi önerilir..

2. Hamilelik sırasında göbek kordonunu ne zaman dondurabilirim??

Cevap: Gelecekte göbek bağını dondurmayı planlıyorsanız, şimdi tam zamanı. 6. aylık hamilelik döneminde, ilerideki amaç için endişelenmeden kordonu dondurabilirsiniz. Mutlaka doktorunuza danışın, tavsiyesini alın ve aldığı önlemleri ve adımları izleyin..

3. Altı aylık hamileyken seyahat edebilir miyim??

Cevap: Evet yapabilirsin. Gebeliğin bu orta üç ayı seyahat etmek için en güvenli ay olarak görülüyor; ancak sağlık sorunlarınız ve endişelerinize bağlı olarak doktorunuzdan tavsiye almanız gerektiğini unutmayın. Bu süre zarfında herhangi bir komplikasyon veya tıbbi duruma neden olan özen gösterilmelidir..